Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Lilu.

Lilu.


Število prispevkov : 32
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 11, 2009 4:15 pm

Moja Gin je tudi kihala, ko sem jo dobila (kupila sem jo v trgovini, v mr.Petu) in sem jo takoj peljala h veterinarju pri veterinarski fakulteti, saj imam tam zraven tudi šolo. Dobila pa sem antibiotike enroxil, ki sem ji jih dajala en teden, z inekcijo (brez igle pa to) skozi usta in čez en teden ni več kihala. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 1:24 pm

Moja Willow je začela danes kihat Sad
Kaj nej nardim?
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 3:26 pm

Jasmina je napisal/a:
Moja Willow je začela danes kihat Sad
Kaj nej nardim?

Opazuj izločke iz noska, če bo rdeči izloček ali kakršenkoli izloček. Je kihanje ''mokro'' ali suho?
Ker včasih kihajo zarad kakšnih sprememb v kletki - menjava stelje, nove stvari.
Drugo - ali še je normalno?
In tretje - je živahna? Oz je še vedno hiperaktivna?

Moj podganček je trenutno na antibiotikih, je začel kihat. Potem so ti kiheci postali mokri, čez 2 dni je bil že moten izcedek in tretji dan rdeč izloček žleze. Ni bil več hiperaktiven, še vedno pa živahen in ješč.
Najbolje je da jo danes pozorno opazuješ, da boš imela čimveč info za veta. Priporočam, da jo pelješ kar jutri, če se stanje poslabša.

(edit): Najpomembnejše sem pozabla; dihanje ji lahko olajšaš tako, da jo daš v kopalnico med tuširanjem. 20 min v parni sobi jim dihalne poti odpre in se malo boljše počutijo. Sluznica se zmehča in opaziš malo več izcedka, ker se bolj izčisti. To je preverjena info, mojemu pomaga.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 5:08 pm

Pomembno je, da izločiš vse zuanje dejavnike, ki bi lahko povzročali kihanje.
Možno je, da kiha zaradi stelje. Kaj uporabljaš? Ne sme biti prašna. Za steljo tudi ne smeš uporabljati žaganja iz bora in cedre.
Je kletka slučajno na prepihu? Tudi podgane se lahko prehladijo.
So v zraku prisotne kakšne dražilne snovi, ki bi lahko povzročale kihanje? (osvežilci zraka, močni vonji od detergentov, parfumov ali kaj podobnega)
Kako pogosto je kihanje? Poslušaj podgano, če ima slučajno zamašene dihalne poti. Če so prisotni kakšni čudni zvoki ko diha je najbolje da gresta do veterinarja.
Če se ne motim imaš podgano že nekaj časa? Dostikrat se baje tudi zgodi, da nova podgana zažne kihati in v roku enega tedna potem preneha.
Sicer pa kot je rekla nes, dobro opazuj. Lahko podgano tudi stehtaš, da vidiš, če slučajno začne izgubljati težo. Če bo poslabšanje pa k specializiranemu vetu.


Najbolje pa da si prebereš še kaj na internetu. Striček google ve vse Wink.
Držim pesti da ni nič resnega.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimePet Sep 25, 2009 11:09 am

Kaj pa se zgodi, ko je podganica že enkrat na zdravilih?
Natančneje, se kihanje in izločanje tiste rdeče snovi končata takoj, ko so zdravila porabljena?

Tik je z anitbiotiki zaključil 19. sept, rdeči izloček in blažje kihanje pa sta še zmeraj tu.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimePet Sep 25, 2009 1:43 pm

Moj Pepe je tud začeu neki čihat, ampak nima nobenega izcedka ne iz oči, ne iz smrčka. Se je lahko samo mejčken prehladu?
Po kolkem cajtu pa se ponavadi pojavijo kakšni izcedki? Zaenkrat ga še nebi pelala k veterinarju, če je samo prehlajen, bi mu pomagala na kakšen drug način, samo nevem kakšen? Mogoče z dodatki kakšnih vitaminov? Nisem glih privrženc antibiotikov za vsak drek, če je pa kaj resnega, pa ni druge...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimePet Sep 25, 2009 1:57 pm

Če se je je samo prehladil, bo verjetno kmalu minilo. Opazuj ga, da nima še slučajno kakšnih drugih simptomov (čudni glasovi iz pljuč, sprememba obnašanja, neješčnost, neživahnost, ...).
Poleg tega pazi, da ni na kakem prepihu, pa če mu hočeš z vitamini pomagat, mu daj kakšno sadje.
Pomojem bi to moralo bit zaenkrat dovolj, če e pa vleče ali poslabša pa le pokliči veterinarja.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sandrca

Sandrca


Število prispevkov : 13
Join date : 30/08/2009
Age : 34
Kraj : Jesenice

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimePet Okt 09, 2009 6:17 pm

Evo pa sva z mojim Miletom tut obiskala veterinarja Crying or Very sad
me je klicu fotr na šiht da je Mile ful čudn in se skriva v kotu in cvil če ga boža... pa direkt kličm šefa da mi je dal prosto, pa via do veterinarja.
Prav da je Mile prehlajen (kiha že kr en čas, ampk se je dost izbolšal + niti ni mel nobenega izcedka iz smrčka) pa še kri v urinu je bla prisotna. Sicer se ni vidlo s prostim očesom ampak je naredu tist ?ph test? -pač z unim listkom k se obarva.
Je dobu Mile inekcijo antibijotikov, pa za 10 dni jih mava doma.
Zdj pa vsi držat pesti da se ta moja kosmata pošast pozdrav tongue
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 11, 2009 1:29 pm

a je že kej bolš?? Smile
Nazaj na vrh Go down
Sandrca

Sandrca


Število prispevkov : 13
Join date : 30/08/2009
Age : 34
Kraj : Jesenice

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 11, 2009 2:58 pm

meni se zdi da je / glede na to da je preglodal rutko k sm mu jo namenla za visečo mrežo v 3 kose, pol mu hudga zihr ni... jezik
Nazaj na vrh Go down
sismisek

sismisek


Število prispevkov : 8
Join date : 26/02/2009
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 13, 2009 2:08 pm

hmmm glede kihanja.... moj pokojni Jinx, je kihu že ko sm ga v mr.petu dobila iz vitrine... šla sva do vet-a,dobila antibiotike, čez kak mesec spet in spet.... 3x je dobil antibiotik, ki seveda ni pomagal. nato sva začela s terapijo...inekcije....pa sva hodila mislm da vsakih 14 dni na dozico....po 2h mesecih pa sva obupala.... kihanje se ni ustavilo, moj račun pa je bil manjši za 180 €. poskusila sva vse... od slame, sena, žaganja različnih proizvajalcev, briketov, mačji pesek. poskusila sem celo z tem da sem v nekakšno prevleko za vzglavnik dala žaganje.... uglavnm... včasih se ne da pomagat in to je kruto.
drugače pa vse podgane ki jih poznam, kihajo...ne konstantno kot jinx.... pač tko kt pr ns ljudeh....če kihneš še ne pomeni da si bolan... Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 13, 2009 6:17 pm

Nekaj podobnega je z mojim podgančkom.
je začel kihat in je dobil za 1 tedn antibiotike, In ko je neho jemat je spet začel kihat.Tako da imama zdaj že drugič antibiotke, tokrat za 14 dni in zaključima jutri. Upam, da bo zdaj prijelo.

So pa npr. stene kjer spi čist pošpricane rdeče, kjer kihne :S
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 14, 2009 4:23 pm

Ko je bil moj prehlajen in se je recimo prišel v posteljo gret ali crkljat, je blo tud vse pošpricano, in resno me je blo strah kako in kaj ker je zgledal res veliko krvi Shocked
Ampak je bil na srečo samo kratek prehlad.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 10:16 pm

Jaz sem nekje prebrala, da za kihanje, izcedek iz noska.. pomaga grelna svetilka Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:15 pm

Iks ravno zdele kiha na povno. Predvidevam da zato ker je prekopala celo kletko in ji je v smrček prišel prah od briketov. Je pa smešna ;P
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:18 pm

Včeraj sem podgancam dala eno novo hrano in so tudi oni začeli kopat po stelji in posodici. Vse je prekopano in razmetano po kletki.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 9:27 pm

Zadnje dni opažam, da moja Didi fuul neki kiha. Pa ne sam tko, neslišno tko k ponavad Nani ..k sam čutš, da se premika(kukr, da bi se ji kolcal na hitr) ampak ona prou na glas..Pa take čudne zvoke spušča. Sicer na cajte čist neha pa je uredu, pol pa spet začne.Nevem od česa bi to lahko blo. Drugače mi deluje zdrava. Nima nobenega izcedka z nosu in nil ne krvavi z noska. Imam jo v leseni kletki, notri pa imam tapison(tepih), ki sem ga presesala preden sem ga dala v kletko. Kihala je tudi nekaj dni preden sem dala notet tapison. Mala Kimm ne kiha. Kaj bi lahko bilo narobe? Res pogosto kiha.In slišim jo v sosednjo sobo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 9:37 pm

Lahko, da je alergija na kej (stelja, prah oz pršice, ...), lahko pa da je kej zbolela. Podgane zelo dobro skrivajo simptome bolezni, zato jo opazuj in če se kej poslabša, takoj k veterinarju.
Če imaš pa kak faktor, ki bi lahko povzročal alergijo, tisto probaj odstranit in opazuj, če se kej spermeni.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 9:48 pm

Ja sej nevem kaj bi lahko blo..na kaj bi bla lahko alergična kr naenkrat. Če bi bla na kej bi bla pol Kim tud..a ni tko? Kletka ni prašna..Posesana je in obrišem jo z mokro cunjo. Drugače ne opazim nič posebnega. Zelo rada spi..je prava zaspanka..Skoraj cel dan spi..ampak, ko je pa budna se pa s Kimmy tko igrata pa tud mal je hiperaktivna..ampak mn kot Kimm.. Je pa res, da je tud starejša od Kimm za 14 dni.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 10:01 pm

Ni nujno, da bi bila tudi druga podganca alergična. Tako kot se razlikujemo ljudje, se tudi podgane, tako sem jaz alergična na pršice, nekdo drug je na snov v mački slini ("mačja dlaka" ker se pač ližejo in to ostane na dlaki).
Prah ni bil mišljen kot v kletki, ampak v prostoru. Pršice pa najdeš že v zelo majhnih količinah praha.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nina15

Nina15


Število prispevkov : 4
Join date : 09/12/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: moja Đingls   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 09, 2009 10:49 pm

Mojo Đingls imam skoraj 1 mesec.zanč sem jo pelala vn.a je bilo res zelo mrzlo.od takrat so se začeli problemi..zdaj opažam da kiha ampak zaenkrat še nisem zasledila kake rdeče izcedke okoli smrčka.smrček ima normalno moker je igriva zelo.in pogosto se čisti.v kletki sem ji zavezala tako krpico.na kateri obužuje spati.Smile
prosim za nasvete...najlepša hvala!



L.P Nina
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 09, 2009 11:41 pm

Lahko da je to samo tisto kihanje, s katerim si čistijo nos ko jim kakšen prahec ali kaj podobnega pride vanj.
Če ni ˝krvav˝ okoli smrčka oziroma ni vidnih znakov tam kjer spi + ne sliši da bi mu kaj praskalo v pljučih ko diha, potem te verjetno nima kaj skrbeti.
Nazaj na vrh Go down
Nina15

Nina15


Število prispevkov : 4
Join date : 09/12/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimePon Dec 21, 2009 5:45 pm

ja sm gledala sm ni nč.
no sej zej je že uredu.je bolš Smile
hvala za odgovor ! :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Rat




Število prispevkov : 23
Join date : 06/12/2009

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 26, 2009 10:30 am

moj kim je začel včeraj kihat, danes ima krvav smrček Sad Bil je z mano zuni in je začel kihat, hitr smo šle domou in sem ga dala v kletko in sploh ni šel nič ven iz hiške, le ponoči malo jest in pit. Mene je strah, mislm prou grozno mi zgleda. Kaj naj naredim? K veterinarju trenutno ne morem, ker glede na to da so prazniki je pomojem zaprto in še sobota je :S
Pa mogoče če ve kdo kolk kej stanejo pregledi in podobno pri veterinarju, tko približno?
Čist me je strah Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 26, 2009 10:40 am

Rat je napisal/a:
moj kim je začel včeraj kihat, danes ima krvav smrček Sad Bil je z mano zuni in je začel kihat, hitr smo šle domou in sem ga dala v kletko in sploh ni šel nič ven iz hiške, le ponoči malo jest in pit. Mene je strah, mislm prou grozno mi zgleda. Kaj naj naredim? K veterinarju trenutno ne morem, ker glede na to da so prazniki je pomojem zaprto in še sobota je :S
Pa mogoče če ve kdo kolk kej stanejo pregledi in podobno pri veterinarju, tko približno?
Čist me je strah Sad
Pojdi čim prej k veterinarju. Če ni tako hudo, počakaj do ponedeljka. Če pa vidiš, da gre na slabše, pokliči dežurnega veternarja.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: