Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 2:45 pm

Moji dve sta tudi od Takosa, samo mamica je druga, pa sta tudi kihali. Še vedno se sicer sliši kakšen "kih" iz kletke, ampak se mi zdi, da sta se pozdravili; je pa res, da sta se po mojem od Booja nalezli, ker je on prvi začel kihati, onidve pa šele kasneje. Kaj pa vem
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 4:04 pm

ines. je napisal/a:
Hehe vem. Laughing
Ampak sem se tako ustrašila ko je začela kihat ker sem slišala da je prijateljčina ganca poginila zaradi kihanja. :S Ampak je saj pomoje je vse v redu ker sploh ne kiha toliko Very Happy

Če ne kiha preveč ti ni treba skrbeti. Pozimi skoraj vse podgance občasno kihajo (vsaj iz mojih izkušenj).
Še zmeraj pa lahko v trgovini z živalmi kupiš vitamine za glodalce, pa daš par kaplic v napajalnik z vodo. Moja skoraj ni več kihala, ko sem jo našopala z malo c-vitamina Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 4:14 pm

Juni je napisal/a:
A ima kdo kako idejo, kako dati podgani zdravilo, če ga tudi v jogurtu noče? Eno od zdravil, ki jih imajo moji prašiči, je namreč očitno zelo slabega okusa, saj ga niti v jogurtu ne želijo pojesti, medtem ko pa pri drugem zdravilu s tem ni problemov. Zaenkrat jim ga dajem z brizgo direkt v gobček, kar pa ne le, da je neprijetno zanje in zame, temveč ga tudi ne želijo požirati in tako vedno ogromno zdravila ostane na njihovih gobčkih. Sem jim poskusila masirati goltanec, da bi pogoltnili, pa se ni obneslo; tudi ko se čistijo, si zdravila ne zližejo s sebe, temveč se želijo na vsak način obrisati ob podlago. Nimam pojma, koliko od doze tako dejansko sploh pojedo.

Jaz imam trenutno podoben problem, ker imam oba smrkavca bolana Very Happy Na začetku sem tudi sama probala z jogurtom pa nista bila pripravjena sodelovat. Probaj zmešat zdravilo z zeliščnim čajem z malo meda. To je pri nas (nekaj časa) delovalo. Najbolje se je obnesel frutek (korenček&jabolka) , čeprav z malo upiranja, ampak na koncu sta popila Very Happy




Nazaj na vrh Go down
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 27
Kraj : Fužine,Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 5:45 pm

Grass je napisal/a:
ines. je napisal/a:
Hehe vem. Laughing
Ampak sem se tako ustrašila ko je začela kihat ker sem slišala da je prijateljčina ganca poginila zaradi kihanja. :S Ampak je saj pomoje je vse v redu ker sploh ne kiha toliko Very Happy

Če ne kiha preveč ti ni treba skrbeti. Pozimi skoraj vse podgance občasno kihajo (vsaj iz mojih izkušenj).
Še zmeraj pa lahko v trgovini z živalmi kupiš vitamine za glodalce, pa daš par kaplic v napajalnik z vodo. Moja skoraj ni več kihala, ko sem jo našopala z malo c-vitamina Very Happy

Aja? xD To pa nisem vedela. A to pač zard tega ker je malo mrzlo pa to al kako..? U glavnem ja, saj pomoje ni hudega ker občasno gdaj malo kihne, drugače pa je v redu. Smile
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 4:11 pm

Mene pa zanima če se da dobit kakšen email naslov od veterinarske fakultete kamor bi poslala par vprašanj..
Ker sem danes videla da ima Sparklee rdeče okoli noska, sicer nisem slišala da bi kihala ali imela težave pri dihanju, ampak za preventivo bi raje VF vprašala za nasvet, pa kakšne antibiotike-v kolikor bi jih potrebovala je najboljše da mi da vet...(ker naši veti niso ravno najboljši na področju glodalcev). Seveda jo bom peljala h vetu, ampak bi se raje pozanimala še kje drugje prej..
Upam samo, da če je prehlajena, da ne okuži še ostalih dveh...
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 5:31 pm

Tudi pri nas doma je veliiiiko kihanja, in kaj smo ugotovili:

Mici je stara eno leto in kihne tu in tam, večkrat takrat, ko ji ne ščistim kletke vsak dan, najverjetneje od amoniaka in od praha v hrani in stelji.

Nani pa je stara 6 mesev in ugotavljam, da je postala prava "drama queen". Ko ji je dolgčas iz ljubega mira začne kihati, in to konstantno, traja tut po pol minute, minuto. Zakaj? Ker me skrbi in pridem do nje in jo cartam in ji dajem za jest! Sem 100% da me izsiljuje. Drugače je zdrava, kletko ma čisto, celo leto je na konstantni temperaturi, hiško ima iz bombažnih cunj, tak da nima osnovnih pogojev, da bi jih kaj falilo! Evo, ena možnost je tut izsiljevanje... veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 5:59 pm

halibel je napisal/a:
Mene pa zanima če se da dobit kakšen email naslov od veterinarske fakultete kamor bi poslala par vprašanj..

Najbolje, da jih pokličeš pa se kar po telefonu zmenite.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:37 pm

Ja,zdravilo pojest/popit je res problem.Sem morala Miši antibiotik 5 dni dajat,sem se skoraj zjokala zraven.Nikakor ga ni hotela; se ji pa ne čudim,ker takoooooo grankega vraga še v življenju nisem okusila!!! Za eno "usrano" kapljico zdravila dodanega smetani,sem porabila skoraj celo čajno žličko ( tisto majhno,včasih dobiš zraven kave ) sladkorja, da sem "zamaskirala" grenkobo.Ampak navohala je pa še vedno,mrcina. Pa sem ji s prstom tisto kaplico po ustih namazala češ "saj si bo sama polizala ko si bo čistila gobec" sem pa doživela predstavo stoletja: drsala je z gobčkom po celem tepihu,kot da ga sesa Very Happy Very Happy Very Happy ,da si je očistila dlako. Čisto v transu je izgledala zraven rofl rofl Ampak nekako mi je z raznimi kombinacijami sadje + med/sladkor+malo limoninega soka/multi vitaminskega soka + baby piškot/potica/biskvit le uspelo previhariti teh 5 dni. Sedaj je spet "ko' raketa" veselje boing
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 9:51 pm

Jaz mam tudi trenutno eno ganco na antibiotikih, pa jogurt še vedno dela Very Happy Na čajno žličko jogurta dobi 0,02ml antibiotika in 0,05ml "painkillerja", pa lepo pridno poje Very Happy Če ne z jogurtom, pa s čokolinom, to tudi vedno dela Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 3:48 pm

Nevem kaj tako komplicirate,mojima moram jaz ves čas dajati antibiotike in se sploh ne ubadam z miksanjem sadja in jogurti ker sta preveč pametna da bi nasedla.Jaz ju z eno roko lepo primem,dam na hrbet ali v stoječ položaj in hkrati držim glavo pri miru,z drugo roko pa samo potisnem injekcijo(brez igle seveda) v gobček.
Seveda brez joka ne gre ampak je v treh sekundah konec Smile
samo siguren moraš biti pa je.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 3:54 pm

Huh, pri meni je bilo takole, ko se je Mišo prehladil zunaj in je moral antibijotike jemati. Pač lepo sem dala v tisto inekcijo antibiotike, prijela Miša in ga zraven spodbujala, tako, da je na koncu, ko je videl tisto inekcijo kar sam odprel gobček in napadel inekcijo (pač ne, da bi jo prav napadel, ampak z zobmi jo je tako trdo prijel in jo ko, da bi jo hotel žvečiti). Pa tudi sedaj, če bi mu pokazala prazno inekcijo, bi jo "napadel".
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 4:12 pm

Fino da ti rata, jaz sem mela s tem več dela, pobralo mi je več časa in živcev tko meni kot podgancam... Je bistveno hitreje lepo dat malo jogurta na žličko pa zmešat, vzame točno 5 sekund, pa še veseli so, ker dobijo jogurt veselje
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 5:06 pm

Tahun je napisal/a:
Nevem kaj tako komplicirate,mojima moram jaz ves čas dajati antibiotike in se sploh ne ubadam z miksanjem sadja in jogurti ker sta preveč pametna da bi nasedla.Jaz ju z eno roko lepo primem,dam na hrbet ali v stoječ položaj in hkrati držim glavo pri miru,z drugo roko pa samo potisnem injekcijo(brez igle seveda) v gobček.
Seveda brez joka ne gre ampak je v treh sekundah konec Smile
samo siguren moraš biti pa je.

Moji so pljuvali ven. Sploh Tamala ni hotla požirat in se je potem še konkretno podrgnila ob brisačo, da ja ni nič ostalo na njej. Neutral
Nazaj na vrh Go down
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 5:52 pm

Ja,to deluje če nimaš zamerljivih podgan Very Happy . Moja se niti slučajno ne pusti na hrbet obrnit,če njej ni do tega. Ko pogledam tiste njene "klavce" v gobčku se kaj hitro odločim, da mešanje in miksanje mojemu "zdravju in prstom" dosti bolj koristi Very Happy Very Happy . Je pa moja Mišika razvajena mrcinica in me ima " v malem prstu", ji pa ne zamerim, saj zna biti taaaaaaaaaaaaaak cukrček veselje
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 6:16 pm

Ja sej je Roni tudi na začetku prve 2 tedna ljuvala ven in se brisala Very Happy
Samo se je navadila pa tudi zamerljiva ni Smile
Nazaj na vrh Go down
lucija makari

lucija makari


Število prispevkov : 3
Join date : 11/02/2011
Age : 26
Kraj : kranj

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 12:05 pm

Piipsy je napisal/a:
Iskala sem podobno temo, pa je nisem našla, se pa opravičujem če že kje je...

Morda se bo slišalo malo smešno, pa vseeno- kako se sliši, ko podgana kiha?
Danes sem svojo podganico prvič hranila iz roke in sem kar pogosto slišala glasove, ki so me spominjali na kihanje... nekje sem prebrala, da je to lahko zaradi stresa? Ali pa, da bi jo zeblo? Ali rabijo podgane kakšno posebno podlago za spanje?
Hvala za odgovore Smile

to je bolezn kot imamo mi plucnco ma jo one pogosto tezavo z dihanjem in iz smrcka jim tece kri ce ga ne peljes h veterinarju bo se bol zbolu samicke pa grejo lahko v nebesa angel lahko ti povem se vec zato ker ma to bolezn moj rokman in mu morm dajt na vsake tok casa zdravila ni pa nalezliva ne na ljudi kot na druge zivali ce mas ksn uprasane ti mogoce lahko odgovorim na ksnga drgac pa ti priporocam da ga peljes k veterinarju u lescah ce si iz ket blis
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 12:42 pm

lucija makari je napisal/a:


to je bolezn kot imamo mi plucnco ma jo one pogosto tezavo z dihanjem in iz smrcka jim tece kri ce ga ne peljes h veterinarju bo se bol zbolu samicke pa grejo lahko v nebesa angel lahko ti povem se vec zato ker ma to bolezn moj rokman in mu morm dajt na vsake tok casa zdravila ni pa nalezliva ne na ljudi kot na druge zivali ce mas ksn uprasane ti mogoce lahko odgovorim na ksnga drgac pa ti priporocam da ga peljes k veterinarju u lescah ce si iz ket blis

Najprej, dobrodošla na forumu.
Potem - tale slovnično-pravopisno nedodelan izdelek je pa še mene zmotil... vejice in pike, proooosim...
Pa še to... tisti post, na katerega odgovarjaš, je star 2 leti Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 6:09 pm

Moji so začeli spet kihat, in to zelo. Jutri gremo k veterinarju. :/
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 6:33 pm

Ajej, držim pesti, da bo vse ok :/ Moji so pa v redu, se mi zdi, da se je kihanje zelo umirilo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 6:49 pm

Držimo pesti in tačke, da bo vse okej...pri nas tudi ni nič kihanja sedaj že cca. pol leta (?), v glavnem od srečanja (ko smo se dobili in sva šla z Mišom v vetru domov se je prehladil), sedaj pa nič kihanja. wink
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 10:46 pm

Dobili smo en antibiotik (ki ga nič kaj ne marajo, ga pa vsaj ne pljuvajo ven), žal pa prekladanje po trolah in mrzlem zraku ni prav preveč pomagalo. Vsi trije so čisto bogi, še najbolj pa Algernon, tako da sem jih dala v tamalo kletko, jim noter naštimala njihovo visečo mrežo in kletko postavila z eno stranico k radiatorju (tako da kletka gleda v prostor in se lahko podgane umaknejo, če jim bo pretoplo). Da ne omenjam, kako mi je težko gledat jih tako boge, potem jim pa še silit antibiotik v gobčke ... O.O
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:08 pm

Juni, upam da bo s tvojimi podgančki vse okej ... O.O

Jaz bi samo prašala, če se je katerem od vas to že dogajalo, saj me že kar malo skrbi...
LP

video: http://img855.imageshack.us/i/atl.mp4/
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:34 pm

Jaz bi nesla k veterinarju, da posluša pljuča pa naloži si na telefon in mu pokaži posnetek.

Ker to verjetno samo občasno dela, ne?
Potem ko ga v ambulanto prineseš, je zmeraj čudežno v trenutku ok.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:51 pm

Ja, tko dela samo na nekaj časa. ampak zdaj sta pa začela oba nove čudne zvoke spuščat, kot da bi kihala... zmeda Okej, ju bom nesla k veterinarju čimprej .. Sem pa obadva že imela v kopalnici, ko sem bila pod tušem, zaradi sopare, kot sem zasledila na forumu, da jim očistijo dihalne poti al nakaj takega ... Sem mislila, da pa bi mogoče kaj pomagalo . Kaj mislite? Naj ju še kar ''imam na sopari'', ko se kopam huh
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 4:25 pm

Ne vem, eno je tudi, ko kolcajo (od sreče, zadovoljstva). Kako je kolcanje videti, ne vem.
Najbolj varno je, da veterinar pljuča posluša.

Kaj je še mala podganica?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 6 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 6 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: