Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 4:45 pm

Ja, star je okoli 2 mesecev .. Sej bo sestra šla v četrtek k veterinarju, prej ne more ..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 4:51 pm

Pa ne pozabit posnetka, tole bi bilo težko opisat, kaj počne podganica.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 6:12 pm

Tole 100% ni kolcanje. Kolcanje izgleda kot da bi imel blage krče, zraven je pa čisto tiho. Jaz bi svetovala čim prej k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 8:03 pm

Aha, okej. Sporočim, kako je bilo pri vetu. zmeda Upam, da ne bo kaj hudega .. zmeda

A potem kar oba k veterinarju peljem, ali samo Pepija(tistega na posnetku) ?
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 2:00 pm

K veterinarju bomo šli šele v petek .. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 3:28 pm

Vedno je boljše, da grejo vsi k veterinarju, jih je manj strah v čakalnici, na mizi pa tudi na poti od tja in nazaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 4:11 pm

Puppy je napisal/a:
Aha, okej. Sporočim, kako je bilo pri vetu. zmeda Upam, da ne bo kaj hudega .. zmeda

A potem kar oba k veterinarju peljem, ali samo Pepija(tistega na posnetku) ?

Moji grejo vedno skupaj... So tudi navajeni, da ko odprem transporter in ga postavim ob kletko, potem kar sami vanj zlezejo pa čakajo, da kam gremo Very Happy Če je pa slučajno kaj takega, da bi se lahko ta drugi nalezel, je pa sploh bolje, da gresta oba.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 5:35 pm

Heh, moji pa ne marajo preveč transporterja. Ampak ja, še vedno so šli vsi skupaj.
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 2:15 pm

Hm eno vprašanje, nevem še to spada pod kihanje...tamala, stara malo več kot mesec je začela nekej pihat vn iz nosa, sliši se kot da bi imela poven nos.pa mal ji ven priteše ko pihne.a je možno da je prehlajena?kaj naj nardim?
hvala
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 4:38 pm

To spada h kihanju ja, ker je tudi eden od znakov mycoplasmose. Pelji jo k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 6:55 pm

Vet je rekel, da ni nič narobe s podgančkoma! cheers Je rekel, da se tako oglašajo ... Smile

Pipsi, jaz bi jo peljala k veterinarju..
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 7:34 pm

Puppy, super novica Smile samo vseeno ju malo opazuj, če je slučajno napačna diagnoza. Tako obnašanje za podgane ni ravno običajno.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeSob Mar 12, 2011 2:35 pm

Ja, seveda ju bom nekaj časa še opazovala. Ker nevem, koliko se veterinar kaj spozna na podgance, čeprav z njim nimam slabih izkušenj (k njemu vozimo našega psa, pa smo ga dal kastrirat, pa je blo use okej) .. Čeprav podgance niso isto kot psi .. sunny
Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 9:58 pm

Puppy, svetujem ti , da ga opazuješ - če se stanje poslabša ( izgubi tek, postane manj aktiven, rdeč izloček iz noska ali okoli oči) ga takoj pelji k veterinarju. Če imaš možnost zahtevaj nekoga, ki se res spozna. Sama sem že imela izkušnje z veterinarjem, kateri se je spoznal samo na pse in mačke in ko sem mu pripeljala podgano ni vedel kaj bi z njo delal.
Nisem še videla, da bi se podgana tako vedla... huh
Za vsak slučaj lahko kupiš vitamin-c za glodalce ( Nager vitamine plus C ) v Zooticu ali Mr. Petu pa mu dodaš par kapljic v vodo v napajalniku. Ko so bli moji prehlajeni so tudi kihali in spuščali čudne zvokce, pa so po nekaj dneh c vitaminčka nehali wink

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 10:14 pm

Če je poslušal pljuča in je rekel, da so čista, potem res ne vem, kaj bi bilo.
Še vsi posnetki na joinrats s podobnim čivkanjem so kazali podgane z razvito pljučnico, ki so kasnje poginile zaradi mico. Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 1:36 pm

Hvala za nasvete, bom šla kupiti vitamen C... Nes kaj pa je mica? Kako pa lahko zahtevaš koga, ki se na podgane res spozna, mislim kje je tak veterinar?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:02 pm

Mycoplasma, bakterija, ki prebiva v nosni votlini podgan in povzoča respiratorne infekcije (pljčnice).

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:03 pm

Miko/myco/mico je okrajšava za mikoplazmozo. Poglej v temo o SDA virusu, sem nalimala link do opisa bolezni. Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 4:22 pm

Aha, okej hvala. Upam da ni to to Neutral

A ima kdo številko, gmail, karkoli od kakšnega veterinarja, ki se spozna na podgance...?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 7:41 pm

V temi "dežurni veterinarji" je telefonska številka od ambulante za glodalce na veterinarski fakulteti, majo tudi dežurstvo 24 ur, tako da lahko kadarkoli pokličeš. Sicer se pa na eksote spoznajo tudi v Bubi v Grosuplju, zna bit tudi njihova telefonska tam nekje.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 15, 2011 6:55 pm

No, smo šli na VF, pa je veterinar rekel, da imata myco. Mi je dal antibiotike enroxyl in nekaj na b.., kar povečuje imunost, vsaj kolikor se spomnim. To naj jima dajem do petka, potem naj ga pa pokličem, kako je, če nehamo z anibiotiki, ... Je bil pa res zelo prijazen ..
Nikolii več ne grem k vetu, kamor vozim mojega psa..! Ni niti vedel, a je samček a samička Mad
Pa hvala za vse nasvete .. Jima bom še vseeno dajala v vodo tist vitamin C .. Ga je mami že kupla jezik
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeTor Mar 15, 2011 7:03 pm

Super, da si dobila še drugo menje. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 3:28 pm

No, da povem kako je .. Bobi ne jemlje več antibiotikov, Pepi se pa še kar ni nič kaj izboljšal, tako da bi iste antibiotike jemal še 1 teden .. Pa pač po 1 tednu veta pokličem, kako in kaj .. Very Happy Ampak sedaj Pepi vsaj malo manj ''kiha'' ..
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 12:53 pm

Lep pozdrav

Zanima me, kakšni so kaj stroški zdravil, ki jih veterinar predpiše, če ugotovi, da ima podgana prehlad? Saj sem pri svoji prav tako opazila, da kiha že od prvega dne, ko sem jo kupila (pred približno 1 tednom) in me je strah, da bo okužila še ostale. Pika je stara šele kakšen mesec in okoli noska še nisem opazila kakršnihkoli sledi krvi le neprestano kihanje, ki pa me zelo skrbi!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 12:56 pm

Zdravila so poceni, pregled in aplikacija predstavla večino cene.
Če jo dajo v komoro na inhalacije, je pri nas v mb nekje 8 evrov.

Računaj nekje 10-20 evrov, odvisno, kako slabo je stanje.
Pa čimprej nesit živalco pokazat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 7 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 7 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 7 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: