Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Wc za podganco

Go down 
+27
Klarchy*
mravlinc
Juni
lolo
Megaschmts
M-silver
Skinny
ini90
Tasha.W
choo
METALLKA
Frik
podgANA
Peexy
sonja256
mashikaa
Nes
Cath
podganca
mamaF
Fiamma
Eva
AtLanT!da
Olivija
Sonii
elanor
Lee
31 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AvtorSporočilo
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 4:33 pm

Če spita v hiški, torej na polički, jima spodaj postavi krpo, staro cunjo. Ali jo na koncu vržeš stran ali pa jo opereš in na novo uporabiš. Drugače pa uporabi papirne brisačke. Moji po večini najraje spijo v visečih tunelih, tako da jih imam malo več na zalogi in jih lahko operem vsake toliko, ... sicer si pa itak not navlečejo papirnate brisačke, ki jih pospravim vsake 2 dni, tako da se tunelček ne namoči preveč. Samo če sta samčka, bosta ves čas ogromno puščala Very Happy Rešitev tega je pa edino kastracija.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 7:13 pm

Pri nas je tako, da imamo po poličkah stare majice (in potem to menjam recimo vsak dan ali drugi dan, operem in ponovno uporabim), ker lulajo res samo po poličkah in v sputnik. V sputnik jim pa papirnate brisačke dajem, pa jih potem stran mečem. V visečo mrežo k sreči ne lulajo, tako da s tem ni problema. Se mi pa zdijo te majice res dobra rešitev, ker vpijejo urin, pa še smrad zmanjšajo... S papirnatimi brisačami pa pri nas ni šlo, ker so jih vedno zgrizli in zvlekli drugam Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 7:20 pm

Ampak imajo pa full enga dela, ko vlečejo papirčke sem in tja in si delajo gnezda. Tud sama imam brisače in stare majce po policah, še vedno pa jim pustim veselje s papirčki Very Happy
Mojih bejbik je manj kot fantov, pa so naredile veš škode in tudi večjo. Pa hitreje poiščejo in najdejo rešitev za izhod iz kletke (iz starih). Če niso mogle odpret vratc (kar jim je uspelo v enih kletkah), so se pa spravile na plastično dno kletke Very Happy Lulajo pa ves čas vsi vsepovsod. tega jih ne boš nikakor odvadil. Če drugega ne spustijo črtico, ko se ti zapodijo čez roko, samo da te malo označijo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
lolo




Število prispevkov : 10
Join date : 07/04/2011
Age : 36
Kraj : Ptuj-Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 24, 2011 10:26 am

Mi2 pa imava sledeč problem. Podganci imava od četrtka in približno se je že izoblikovala slika, kje največ opravljata kakanje. In to je v viseči vreči, kjer tudi največ časa preživita. Očitno se jima vreča zelo dopade, ampak nevem zakaj pol tudi v njej kakata. Kako naj ju od tega odvadiva? Ali naj dama vrečo vstran in jo zamenjama za kako manjšo (trenutna vreča je kar velika-za dihure), ker mislim, da je smešno če postaviva WC v vrečo...predlogi, izkušnje.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 24, 2011 10:53 am

Mogoče bi lahko iz starih majc sproti naredila viseče mreže, pa da se jih napolni s steljo, mogoče slamo.
Imam isti problem in ga do zdaj v enem letu nisem uspela rešit.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 24, 2011 6:42 pm

Lahko da bo minilo, lahko da ne bo. Jaz imam srečo in od mojih načeloma nihče ne kaka v spalne vreče ali v sputnika, ampak priznam, da ne vem, kako bi se stvari lotila, če bi. Lahko pa poskusita s tem, da mečeta kakce sproti ven iz spalne vreče kam drugam, mogoče bo delovalo.
Nazaj na vrh Go down
lolo




Število prispevkov : 10
Join date : 07/04/2011
Age : 36
Kraj : Ptuj-Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 10:32 am

Ponovno jaz, z novim problemom vezan na WC!! Smile
Za začetek naj povem, da v visoče mrežo več ne kakata yey! To pa zato ker preživita v kletki ravno 1% dneva (ko prideta spit malo vode). Torej zdaj se je pojavil problem, da lulata in kakata vsepovsod po sobi oz največ na 2eh policah. Saj kakci niso tak problem kot lulanje. In me zdaj zanima ali bi se dalo podgance navadit, da lulata samo v to namenjen WC in kako?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 9:03 pm

Probaj tako, da pobrišeš tisto lulanje recimo z majhnim koščkom wc papirja in ga daš potem v wc. Tudi vse kakce redno zlagaj tja, pa probaj tudi podganice potem odložit v wc, če vidiš, da hočejo drugje lulat. Na ta način sem jaz moje samčke vsaj na približno navadla, kje je wc (čeprav nisem bila preveč vztrajna in mi še vedno kakajo, če jih imam spuščene po postelji... ma vsaj v kletki hodijo bolj ali manj samo še v wc oz. na steljo, in ne več na poličke lulat Smile)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
lolo




Število prispevkov : 10
Join date : 07/04/2011
Age : 36
Kraj : Ptuj-Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 1:01 pm

choo je napisal/a:
Probaj tako, da pobrišeš tisto lulanje recimo z majhnim koščkom wc papirja in ga daš potem v wc. Tudi vse kakce redno zlagaj tja, pa probaj tudi podganice potem odložit v wc, če vidiš, da hočejo drugje lulat. Na ta način sem jaz moje samčke vsaj na približno navadla, kje je wc (čeprav nisem bila preveč vztrajna in mi še vedno kakajo, če jih imam spuščene po postelji... ma vsaj v kletki hodijo bolj ali manj samo še v wc oz. na steljo, in ne več na poličke lulat Smile)
Hvala za nasvet.
Kaj pa če bi WC nastavil na eno od tistih poličk, kjer največ lulata? Torej izven kletke,..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 7:50 pm

Po mojem bi šlo, verjetno celo lažje, kot če nastaviš v kletko Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 8:51 pm

Tako nekak kot je choo napisala. Nekje jim nastavi WC in ko opaziš kakce jih enostavno poberi in daj v WC. Enako velja za lulanje. Seveda pa je potrebno WC nastavit nekje, kjer se podgane zadržujejo. Če pa še vedno ne opravljajo potrebe tam, jih je potrebno prijeti in odložit v WC, da pač zavohajo kaj naj bi bilo tam Wink
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 9:02 am

Nazaj na vrh Go down
albu




Število prispevkov : 21
Join date : 11/02/2011
Age : 28

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 8:48 pm

Jaz sem poleg kletke dobila tale posip: http://www.properpet.com/hagen-62565.html Na škatli piše, da je za hrčke in mongolske skakače, so pa taki drobni kamenčki- predvidevam, da to ni primerno za podgane? Drugače ne uporabljam tega, zaenkrat imam papirnate brisače (imam natrgane koščke), pa niso glih najbolj praktična rešitev, ker jih raznosi po celi kletki, pa smrada tudi ne vpijajo... Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 11:34 pm

A prav pesek je al kako? Po mojem je ok, če ni preveč droben in prašen. Sicer pa jaz za wc uporabljam tisti koruzni posip, pa se kar obnese, edino problem je, ker si v wcju, v katerega najbolj lulajo, zbrcajo ta posip stran in potem spijo noter :S Brišem in menjam vsak dan, pa wc sicer ne smrdi, podgance pa kar pogosto :S Zdaj jim dajem zraven papir, ki ga vsak dan menjam, pa je malo boljše, ker si iz papirja naredijo gnezdo in tisto vsaj malo vpije Smile
Sicer je pa za wc dobra baje tudi zajčja hrana (ne razne mešanice, ampak tisto, ko so prav briketi, če najdeš kje kako poceni varianto), pa razni lesni briketi. Fino je, da posipa v wcju ne menjaš preveč (mislim menjaš že, ko smrdi, ampak je fino, da uporabljaš vedno isto vrsto posipa) in da je drugačen od ostale stelje, da se navadijo, da je tam wc.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 3:48 pm

Čauu,
jaz sem mojima podganicama do zdaj namesto wc-ja dajala ženske ščitnike perila heh in dokaj pridno hodita tja veselje danes pa sem nabavila Easy-Clean posip za mačke (od Hobby Cat-a, taki kristalčki so), pa me zanima, če ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem wink ne piše iz česa je, navajajo pa, da je okolju prijazen, pa tudi da ima antibakterijski učinek..sestavin pa nikjer huh 
Hvalaa
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 4:00 pm

Samo tole s ščitniki perila zna bit pa kar malo drago, a? :p
A ta easy-clean so taki modro-beli kristalčki? Če ja, bi jaz to odsvetovala... Pomojem ni fajn, če pojejo (bohved kaj je tam not), poleg tega pa ta zadeva res res kvalitetno absorbira tekočino in posledično zelo suši kožo. Jaz sem nekaj časa to uporabljala za morsko prašičko, pa niti ni bilo prav ok. Nehala sem pa uporabljat predvsem zato, ker je ona zelo rada spala v wcju (in podgane to tudi rade počnejo...), meni je pa celo dlan izsušilo, kadar sem se samo dotaknila tega posipa. Skratka odsvetujem :/ Ok zdaj, če je lih na novo kupljeno, pač porabi, ampak ko bo pa zmanjkalo, je pa verjetno bolje, da zamenjaš za kaj drugega.
Pri nas je ureditev trenutno taka (in bo tako tudi ostalo) - namesto stelje po kletki uporabljam VetBed, v WC jim dam pa koruzni posip. Lulajo itak povsod in vetbed kar fino reši ta problem, ker zelo dobro vpije in vseeno ostane suh, koruzni posip v wcju se da pa z lopatko presejat in ven redno kakce pobirat, tako da pač vsak dan sčistim wc in smo vsi srečni (drži dlje & wc je čist, posledično podgane ne razmetavajo kakcev in je manj za pospravljat). Pa še cenovno je kar ugoden. Tako da tale koruzni posip res priporočam.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 6:52 pm

Ma sem mela neko zalogo, ko meni niso odgovarjali blush kristalčki so, ja..sem klicala Hobby Programm, ko je cifra na vrečki, pa je rekla, da je neka umetna masa to, da lahko vpraša za recepturo, ampak da misli, da ne bi smelo bit kaj narobe in da naj ju opazujem, če ima katera kako reakcijo-wtf? O.O  Zaskrbelo pa me je itak komaj, ko je Bili malo probala grickat-ne vem kako nisem prej pomislila na to, da je pokušina neizogibna doh bomo videli, kako se bo obneslo-sem preizkusila to z izsušenjem dlani, ker sem bila skeptična, pa zdaj več nisem-tako da nove vrečke ziher ne bom nabavila šok
Hvala zaenkrat, Sanja
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 7:24 pm

Aja? Zanimivo, meni je pa koruzni posip (v kombinaciji z lopatko za pobiranje kakcev Wink ) res všeč. Lahko probaš še lesene pelete, samo moraš pazit, da niso narejeni iz iglavcev. Sicer dobro absorbirajo tekočino in kar kvalitetno preprečujejo neprijeten vonj, ampak minus je pa to, da ne moreš lepo kakcev ven pobirat. Drugega mi pa za v wc nič na misel ne pride (mačji pesek odpade, ni ok za podgane), edino pač lanen posip, ampak to bojo kar fajn razbrcale okrog in se mi zdi bolj primeren za steljo v kletki kot za posip v wc.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 1:57 pm

Moj je nekaj časa uporabljal ta koruzni posip za steljo (nobeden od naju namreč ni nabavil WCja za podgane), ampak meni se nikoli ni dopadel, ker res leti ven iz kletke, pa še hitro dobi tak kiselkast vonj.
Jst za steljo uporabljam laneno slamo in sem zadovoljna (: Všeč mi je bil tudi CareFresh (na ameriških forumih sem sicer brala, da je preveč prašen), ampak je res res drag in so ga tudi ukinili iz programa v celjskem Zooticu.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 2:37 pm

Hm, meni pa ta koruza ni nikoli smrdela, pa sem jo imela nekaj časa tudi kot steljo (preden sem nabavila wcje). Čeprav to je pa res, da jo radi razmečejo in če se potem sproti ne pometa okrog kletke, razneseš to komot po celem stanovanju. Ampak za v wc je pa fajn, ker potem tudi tega razmetavanja ni toliko pa še, kot rečeno, se da lepo kakce ven z lopatko pobrat in potem kar dolgo drži isti posip Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Okt 08, 2014 6:08 pm

jst mam v spodnem štuku-pritličju žaganje na poličkah mam pa dekce pa me zanima kako bi jih navadil da bi lulale pa kakale samo v spodn štuk? naj jim za prvih nekaj dni pustil samo spodnji štuk na voljo?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitimeSre Okt 08, 2014 6:26 pm

žaganje ni ok, je preveč prašno in pogosto iz lesa iglavcev, ki je za podgane strupeno. Svetujem da zamenjaš za lanen posip, koruzni posip al pa vetbed.

Najlažje jih je navadit na wc tako, da je posip v wcju popolnoma drugačen od stelje v kletki. Recimo da imaš namesto stelje vetbed, v wcju pa koruzni posip. Tako mamo pri nas že nekaj let, pa lepo funkcionira. Baje pa pomaga tudi, če daš v wc navaden kamen in menda potem kakat in lulat hodijo praktično samo tja.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Wc za podganco - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 6 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Wc za podganco
Nazaj na vrh 
Stran 6 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: