Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Wc za podganco

Go down 
+27
Klarchy*
mravlinc
Juni
lolo
Megaschmts
M-silver
Skinny
ini90
Tasha.W
choo
METALLKA
Frik
podgANA
Peexy
sonja256
mashikaa
Nes
Cath
podganca
mamaF
Fiamma
Eva
AtLanT!da
Olivija
Sonii
elanor
Lee
31 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimePet Dec 11, 2009 11:03 am

mashikaa je napisal/a:
Bom poskusila s še enim wc-jem.Vem, da so podgane včasih packe. Nani včasih še spi v svojem scanetu ampak kaj čmo. Jst želim met urejeno sploh zato, ker je kletka ful lepa pa lesena pa drugače imata ful urejeno odkar nimam žaganja pa sploh.Edino tapison je nekje zgrižen in kletko sta pri vratih tudi malo zgrizle drugače pa ni problemov. Edino kar me moti je to, da druga ne kaka v wc ampak bom probala še to.Pa vam sporočim kako bo šlo.Sem jo tudi našeškala oz. okregala in ji pred nos pomolila njen kakec in jo položila skupaj s kakcem v wc in ji govorila TUKEJ KAKEJ!!! Pa je zgledala prestrašena pa kr stala je tm ni ankamr šla..sam nevem no..Al ji ne potegne al pa preprosto ne more!

joj, mashikaa, previdno s takim postopki. Poganice so majhne in kako ''šeškanje'' jih lahko poškoduje. Ali pa recimo dobi anevrizmo in jo potem zadane kap čez nekaj dni.

Tiščanje izrebkov v gobeč je pa zadnja kar je dovoljeno naredit KATERIKOLI živali.
DOsegla boš samo to, da bo podgana mislila, da jo hočeš zadavit z lastnim iztrebkom, ki ga spusti na tla. To je že mučenje živali, a veš pupa :S

Niso sposobne povezat mesta, kjer kakajo, s tvojo jezo. Dosegla boš samo to, da se te bo podganica bala.
Iz stališča podganice, te bo dosti bolj razumela, če je med kakanjem pestaviš v WC in phvališ in daš priboljše, ker je bila pridna.
Tako podgana takoj ve - aha, prestavila me je v wc, in mi dala za to priboljšek. In ko bo ugotovila, da ji kakanje v wc da nagrado, bo šla sama tja.

Je pa to treba naredit večkrat, če je samo enkrat, si ne bo prišla gor. Poskusi še to. Pa imej kar pri kletki nastavljene priboljške, da jih imaš zmerom pri roki.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimePet Dec 11, 2009 12:43 pm

Citiram :
Iz stališča podganice, te bo dosti bolj razumela, če je med kakanjem pestaviš v WC in phvališ in daš priboljše, ker je bila pridna.
Tako podgana takoj ve - aha, prestavila me je v wc, in mi dala za to priboljšek. In ko bo ugotovila, da ji kakanje v wc da nagrado, bo šla sama tja.
S tem se popolnoma strinjam. Mashika, s tem, da se na podganco jeziš, jo samo strašiš, kot kazen lahko uporabiš to, da ji kakšno veselje odvzameš, recimo ji ne daš priboljša, če pa se pokaka v wc pa ja.
Sicer podganice pogosto tudi pojejo svoje iztrebke, tako da bo mogoče celo razumela tvoje dejanje, kot to, da hočeš, da tisti iztrebek poje. tongue
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSob Dec 12, 2009 11:47 am

Joj pa vi ste to razumeli k, da sm največji grobjan..Jaz sem jo malo s prstkom po ritki pa še to ne preveč, ker je majhna..samo nežno..Potem sem pa prijela kakec, da bi ga povohala in videla kaj je to in kakec in njo prestavila v wc, da bi povezala..aha kakec aha dala em je v wc..torej morm sm kakat! Ampak pač ni uspelo.Sej nebi hotla mojim podgancam nikol škodovat.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSob Dec 12, 2009 12:10 pm

mashikaa je napisal/a:
Joj pa vi ste to razumeli k, da sm največji grobjan..Jaz sem jo malo s prstkom po ritki pa še to ne preveč, ker je majhna..samo nežno..Potem sem pa prijela kakec, da bi ga povohala in videla kaj je to in kakec in njo prestavila v wc, da bi povezala..aha kakec aha dala em je v wc..torej morm sm kakat! Ampak pač ni uspelo.Sej nebi hotla mojim podgancam nikol škodovat.

nneee saj ne mislim, da si grobljan. Logično, da jima ne bi namerno škodovala, če se pa že cel mesec trudiš da imata lepo kletko, varen nasip in vse kar si želijo.
Včasih nas pač zanese Very Happy

Bom popoldan prilepila sliko mojega wc-ja, ki bil bil za tvojo situacijo ustrezna rešitev. Razen, če se ti ne bo zdel preveč grd. Lahko pa ga narediš iz pleksi stekla.
(slikice sledijo). Mogoče ti bo pa všeč
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Frik




Število prispevkov : 1
Join date : 27/10/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 4:07 pm

zivjo! podganico imam dobra 2 tedna. že odkar sem jo dobila zelo rada spi na meni in takoj pride k meni ko me zavoha, zato sem ji dala v kletko nogavico da lahko v njej spi ko me ni. problem je da cel cas lula samo v to nogavico in zato smrdi. nevem kako jo naj to odvadim. zaenkrat ji na tri dni menjavam nogavico ampak ne pomaga , v cisto vsako lula. bi bilo dobro da ji nogavic ne dajam vec in ji naredim drugo lezisce? v kletki ima tudi hisko ampak noce nikamor drugam spat kot v nogavicko.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 4:43 pm

Daj ji notri še kaj drugega mehkega in visečega, npr. visečo mrežo? mogoče bo potem kaj bolj cenila nagavičke?
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 5:17 pm

Frik, po mojem bo to navado skoraj nemogoče izkoreniniti ... podgance imajo pač malo čudna merila za smrad jezik Naša Tončka je tudi oboževala razne krpice blaga, ki si jih je vlačila v košarico, kjer je tudi rada spala in brez izjeme so bile kar na hitro vse polulane. Ne vem ... verjetno podgance tako označijo tisto, kar je samo njihovo Smile Tudi stare nogavice, oprane, in take brez para je imela rada - seveda jih je rada tudi polulala, jaz pa sem to smrdljivo robo veselo metala stran in nadomestila z novimi kosi.
Tudi v visečo mrežo si je nadvse rada nosila kose papirnatih brišač ali pa koščke blaga, samo tudi tam je bilo reba pogosto menjavati zadeve, da ni preveč smrdelo po lulanju (ampak to ni bilo pravo lulanje, bolj markiranje po kapljicah, zato koščki nogavic in ostalega niso bili nikoli takoj premočeni).

Ne vem , kaj ti svetovati, da bo prav - za začetek jo pusti par dni brez nogavice, da boš videla, če si bo izbrala kako drugo mesto za lulanje, za ležišče pa poskusi urezati pribl, 20x20 cm velik kos mehkega, debelejšega blaga (lahko iz kake stare majice, brisače ...) ki ga na vogalčkih s sponkami za papir prebodeš in obesiš pod strop kletke, da nastane viseča mreža. Pa boš takoj videla - ali ji je poseben fetiš lulati prav na posteljo, ali pa so nogavice tiste, ki jo tako privlačijo Smile

Ali pa druga varianta za hitro ležišče : uporabi manjšo kartonasto škatlico (recimo od čaja), izreži eno odprtino za vhod in podganci pusti notri malo papirnatih robčkov, wc papirja itd. MOgoče ji bo všeč, pa tudi če bo vse skupaj polulala, ni velike škode, ker šsmrdljivo škatlo preprosto vržeš v smeti in narediš novo Smile
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 25, 2010 11:04 pm

Je se kup skatlca za wc? Pa kje te briketi za wc? Tnx
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 4:38 am

V vsaki trgovini za male živali se dobijo te wcji. Kar se podlage za wc tiče, je pa več možnosti, meni so se pri pujsi najbolj obnesli te lesni briketi (obstaja jih pa ogromno enih različnih vrst in oblik in sploh; jaz sem ponavadi najcenejše vzela Smile ). Nekaj časa je imela neke kristalčke ki so kao tudi za mačji wc, sam tam se je lulanje potem na dnu nabiralo, če sem kdaj pozabila sčistit. Zares daš lahko v wc karkoli, samo peska za mačke ne.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 6:33 am

Tnx<3
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 2:52 pm

Fiamma je napisal/a:
Pomoje se bolj splača it v Merkur in kupit tiste brikete, ki so namenjeni za kurjenje (sicer so pa enaki) n stane 50kg vreča okoli 4€. Wink

Fiamma vem da je bilo tole napisalo dolgo nazaj, ampak ali misliš, da bi lahko še kje dobila te lesene brikete ceneje, saj v zoo trgovinah so kar dragi in malo jih je zmeda
Nazaj na vrh Go down
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:24 pm

te brikete dobiš v Obiju..merkurju..bauhasu..saj je sedaj kurjava na te zadeve zelo popularna..mislim da so povsod okrog 4eur za 15 kg..

drugače pa jih imajo v Italiji za 3 evre 20 kg..če si slučajno kje blizu italjanske meje veselje
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:47 pm

Te za kurjavo boš verjetno dobila le v takih trgovinah kot so Obi, Bauhaus, ...
Sicer mi jih je enkrat nona hotela kupit v Italiji (živimo blizu meje) pa jih niso meli, češ da jih imajo samo pozimi, ko se kuri.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 4:43 pm

Aham. Samo toliko, kot sem jaz gledala, so te za kurjavo malo veliki, ali pa se meni samo zdi Smile
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 5:07 pm

Hehe, so uni v kosu in so ti, ki so stisnjeni briketki, samo v teh večjih trgovinah imajo večinoma smrekove, tako da dobro poglej katere kupuješ. Mene niso preveč navdušili, ker iz njih rata prah, ker jih gance tako zgrizejo. Sedaj bomo probali drobljene koruzne storže, ki se ne prašijo. Če se to ne obnese, se vrnemo h tistim antialergijskim zadevam katere smo uporabljali prej.


Nazadnje urejal/a Skinny Tor Mar 08, 2011 5:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 5:12 pm

Se pravi, da obstajajo tudi uni mali ? (kot v zoo trgovinah)
Ampak ne smejo biti smrekovi Smile Razumem
Nazaj na vrh Go down
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 5:28 pm

.. da malo pojasnim zadevo glede na to da sem ravno iz te stroke..
..večina forumašev se glede tega narobe izraža in zaradi tega se je večim novincem zgodilo da so domou iz trgovine prinesli v približno 7 cm debel in 30 cm dolg valj stisnjeno žagovino namesto tega kar so si želeli..
napaka je pa v tem da so:
lesni briketi tej sprešani valji
lesni pelletti pa to kar mi iščemo toraj manjši valjčki premera približno 5 mm..

toliko glede tega Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 5:31 pm

In te lesne pelete pa bi se dalo dobiti v trgovini kot je Obi,Merkur ?
Nazaj na vrh Go down
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 6:18 pm

seveda Smile
ampak nikakor niso v škatli ampak v vreči Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 7:49 pm

Ini90 važno da sem čisto zgrešila tvojo prvo objavo :/
Super, bom našla Wink
vsekakor je ceneje kot v zoo trgovini ko je 10l 4eure :/
Nazaj na vrh Go down
M-silver

M-silver


Število prispevkov : 14
Join date : 13/02/2011
Age : 43
Kraj : kranj

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 8:11 pm

Mene pa zanima če se lahko da v podganji wc tisti pesek ki je za mačji wc?

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 8:14 pm

Ne, ker je iz gline.

So pa tudi posipi za mačke, ki so iz lesnih peletov (sem se danes naučila to razliko pelet - briket), te
pa lahko brez problemov dobijo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 11:29 am

Tasha.W je napisal/a:
Ini90 važno da sem čisto zgrešila tvojo prvo objavo :/
Super, bom našla Wink
vsekakor je ceneje kot v zoo trgovini ko je 10l 4eure :/
..np..
samo da boš najdla kar si želiš angel
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 11:56 am

Si bom poiskala Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Megaschmts




Število prispevkov : 5
Join date : 03/06/2010
Age : 34
Kraj : Lj/Selška dolina

Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 3:08 pm

Živjo! Na forum zahajam z vprašanjcem. Mojima lumpoma sem sedaj kupil skorajšno garsonjero. Very Happy Sedaj pa se poraja problem. Lumpona vseskozi spita na najvišji polici kjer tudi ogromno lulata(pujsona mala) in nato v tem spita. Je v tem lahko problem? Kaj lahko storim ozrioma, jima lahko s čim postiljem, da bo vpilo urin?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Wc za podganco - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Wc za podganco   Wc za podganco - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Wc za podganco
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: