Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Mešanica briketov pa podgane

Go down 
+24
sharp
ZionRoad
Dr. Miška
Peexy
Nes
Juni
Cath
bolha
amyZ
Lee
suši*
miska
binko
Piipsy
Katarina
njana
AtLanT!da
Sonii
Dejan
mamaF
elanor
Eva
Fiamma
Olivija
28 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 8:08 am

Moj nasvet je, da vzamte mešanico in jo razredčite z neoluščenim rižem+proso+ječem+ pikico briketov za starejše pse.

Boljše variante jaz nisem našla.
Ampak če tista stvar za miške nima teh packarij noter, lahko imaš tudi tisto,samo razredči s kvalitetnimi sestavinami. Pa še ceneje te pride.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 3:00 pm

Mi smo dali že ogromno enih mešanic čez...
Najprej Prestige Rat Nature, ki so jo imeli kar radi, z njo se niso basali in ni je ostajalo bog ve kako veliko. Potem so meli ov Vitakrafta Emotion hrano za podgane, ki je bila kar ok, samo vse je bilo nasvinjano od olupkov od semen, pa puščali so neke zelene brikete - jih niso niti povohali, tudi ko je bila posodica že čisto prazna in so bili lačni. Potem smo probali Bunny hrano, ker je baje še najbolj dobra mešanica, ki se dobi pri nas... no, podgane niso tako mislile. Pol stvari je ostajalo in so jedli samo določene stvari ven iz tiste mešanice. Potem sem pa enkrat čisto po naključju kupila še JR Farm za podgane (se tudi dobi v Zooticu) - to so pa vse pojedle, posodica je bila prazna takoj, zredile so se pa tudi tolko, da se mi zdi, da je ta mešanica vse prej kot zdrava. Hrane niso dobili nič več kot ponavadi, samo pojedli so jo takoj in opazno so se zredili v tistem tednu, ko so imeli to hrano... :S
No, zdej imamo pa Oxbow in smo vsi veseli Smile Prvič zato, ker mi ni treba pobirat malih semenk, luščin ipd. povsod po sobi (oxbow so samo taki mali briketki v obliki srčkov, nič semenk in takih stvari). Drugič - zdi se mi, da res pojejo samo tolko, kot rabijo. Hrana bistveno počasneje zmanjkuje, ampak moje gane ne zgledajo nič lačne in jim nič ne manjka. Pa še radi jo imajo.
Tako da moje mnenje - ne glede na to, kakšne probleme smo imeli z ziprarom in našim naročilom, dajte tistih 11€ al koliko za cca 1,3kg hrane, ker se res splača. Res je, te naše hrane so cenejše (nekje med 3 in 6€ na kilogram), ampak niso pol toliko kvalitetne, pa še ogromno se je stran vrže, ker podgane pol stvari sploh ne marajo.

Moje mnenje Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 3:21 pm

Smile komaj čakam na svojo dozo oxbowa.
Glede cene se meni oxbow tudi zdi izjemno poceni (v primerjavi s hrano, ki jim jo naredim sama), ker je na osnovi riža in je narejen res iz samih dobrih stvari.

Od briketov, ki so na voljo v Sloveniji, so mi najbolj všeč Rat and Mouse pro (ista firma in Rat Nature) tisti debeli ''hlodi'', samo ima tista hrana preveč beljakovin za odrasle podgane, za miške pa skakče je pa po moje super. In mlade podganice. Sploh me moti, dato hrano oglašujejo za podgane, ker ima veliko beljakovin in po njihovem podgane to potrebujejo. (??)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 3:54 pm

choo je napisal/a:
Potem so meli ov Vitakrafta Emotion hrano za podgane, ki je bila kar ok, samo vse je bilo nasvinjano od olupkov od semen, pa puščali so neke zelene brikete - jih niso niti povohali, tudi ko je bila posodica že čisto prazna in so bili lačni.

Ja to hrano ko jo imam zdaj jaz je tut vse posvinjano od olupkov. Pa še problem je ker jeta samo semena, neke čudne ploščice in včasih one pisane brikete, ki si jih omenjala.
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 29
Kraj : Britof, Kranj

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 4:17 pm

Piše da 8%
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 4:36 pm

Sicer je super, da ima malo beljakovin, samo se mi zdi čudno, da tako malo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 29
Kraj : Britof, Kranj

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 4:53 pm

Am glej šele zdej opažam da sm se zmotla ja.. piše pa tko.. več jezikov.. prevajala sm z googlom.. pač po tem kar piše nej bi blo clo 5,9% beljakovin.. nevem...

5,9% Ruw eiwit - proteine brute - rohprotein - Protein - Proteinas brutas..
3% alpa 8% (ne vid se dobr) Ruw vet - Matieres grasses brutes - Oil ...
-

Če koga zanima kako izgledajo Razz

Original: http://producten.vadigran.com.dotnet39.hostbasket.com/templates/BigPicture.asp?Picture=../catalog/images/big/106%20Original%20ratten.jpg&FN=106%20Original%20ratten.pdf

Premium: http://producten.vadigran.com.dotnet39.hostbasket.com/templates/BigPicture.asp?Picture=../catalog/images/big/149010%20149200%20prem%20ratten.jpg&FN=149010%20149200%20prem%20ratten.pdf

New Generation: http://producten.vadigran.com.dotnet39.hostbasket.com/templates/BigPicture.asp?Picture=../catalog/images/big/232010%20232250%20NG%20RAT.jpg&FN=232010%20232250%20NG%20RAT.pdf
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 42
Kraj : Ljubljana

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 8:32 pm

Jst že več kot eno leto iščem hrano, ki bi jo vso pojedla. Ampak se ne sekiram preveč, kar pustita vržem ven na travo, pa imajo še ptiči kaj od tega:)
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 29
Kraj : Britof, Kranj

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 8:53 pm

Tudi pri meni je tako.. nobene hrane v celoti niso pojedli.. razen zdej te od Vadigrana... (ostanejo le tisti zeleni peleti, ki pomojem sploh niso hrana? so jih pa v vseh hranah puščali)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 8:57 pm

Ni se treba jezit, če tega ne pojedo, ker je samo zmleto seno/trava ali pa lucerna.
Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 29
Kraj : Britof, Kranj

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 9:14 pm

Eh sej se ne jezim, samo bedno se mi zdi, da to not dajejo.. in zavzame tretjino hrane..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 9:16 pm

Res je Smile Je poceni material , ki samo doda na teži, podgane si pa z njo ne morejo nič pomagat.
Barabe so.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 29
Kraj : Britof, Kranj

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 9:19 pm

Ja..
Nazaj na vrh Go down
Dr. Miška




Število prispevkov : 61
Join date : 01/06/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 10:15 pm

choo je napisal/a:
Mi smo dali že ogromno enih mešanic čez...
Najprej Prestige Rat Nature, ki so jo imeli kar radi, z njo se niso basali in ni je ostajalo bog ve kako veliko. Potem so meli ov Vitakrafta Emotion hrano za podgane, ki je bila kar ok, samo vse je bilo nasvinjano od olupkov od semen, pa puščali so neke zelene brikete - jih niso niti povohali, tudi ko je bila posodica že čisto prazna in so bili lačni. Potem smo probali Bunny hrano, ker je baje še najbolj dobra mešanica, ki se dobi pri nas... no, podgane niso tako mislile. Pol stvari je ostajalo in so jedli samo določene stvari ven iz tiste mešanice. Potem sem pa enkrat čisto po naključju kupila še JR Farm za podgane (se tudi dobi v Zooticu) - to so pa vse pojedle, posodica je bila prazna takoj, zredile so se pa tudi tolko, da se mi zdi, da je ta mešanica vse prej kot zdrava. Hrane niso dobili nič več kot ponavadi, samo pojedli so jo takoj in opazno so se zredili v tistem tednu, ko so imeli to hrano... :S
No, zdej imamo pa Oxbow in smo vsi veseli Smile Prvič zato, ker mi ni treba pobirat malih semenk, luščin ipd. povsod po sobi (oxbow so samo taki mali briketki v obliki srčkov, nič semenk in takih stvari). Drugič - zdi se mi, da res pojejo samo tolko, kot rabijo. Hrana bistveno počasneje zmanjkuje, ampak moje gane ne zgledajo nič lačne in jim nič ne manjka. Pa še radi jo imajo.
Tako da moje mnenje - ne glede na to, kakšne probleme smo imeli z ziprarom in našim naročilom, dajte tistih 11€ al koliko za cca 1,3kg hrane, ker se res splača. Res je, te naše hrane so cenejše (nekje med 3 in 6€ na kilogram), ampak niso pol toliko kvalitetne, pa še ogromno se je stran vrže, ker podgane pol stvari sploh ne marajo.

Moje mnenje Smile

Me veseli, da je hrana gancam všeč Wink Upam, da boste imeli tudi ostali dobre izkušnje Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 21, 2010 11:50 pm

Moji pa vse pojedo, ampak je domača mešanica. Smile
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimePon Nov 22, 2010 12:24 am

Jst tud ne uporabljam več telih mešanc ker je šlo 90% hrane v nič.
Edini ki sta jih pojedla so bili New generation rat, ampak šele na koncu ko je kosmičev in ostalih zadev zmanjkalo tako da smo še to opustili.

Mamo pa takole: ovseni kosmiči, rženi kosmiči, pšenica (napihnjena, ponavadi kar z medom ker je itak dam zelo malo), ječmen, bučna semena, sončnice, cornflakes (neke bio brez sladkorjev in sladil), cheerios, pirine kosmiče, napihnjen riž.
Nujno sadje in zelenjava, vsake nekaj dni pa prepečenec in kakšen sirček ali jogurt + pribokjški seveda Smile

Vprašanje: nisem zasledila da bi kdo notri mešal piro, je ne smem ali pač ni nikomur pod roko prišla?

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 37
Kraj : Maribor

Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitimePon Nov 22, 2010 12:49 pm

Lahko piro:) samo ne preveč, zaradi beljakovin
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mešanica briketov pa podgane   Mešanica briketov pa podgane - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Mešanica briketov pa podgane
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Tofu vitaminska mešanica (Nes)
» Domača mešanica hrane
» So to podgane?
» Podgane in muce
» FOLK PODGANE!!!

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: