Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci

Go down 
+13
magijamarko
choo
Puppy
mravlinc
pety
Blue
Juni
Nes
halibel
Lee
Sonii
Skinny
Tasha.W
17 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimePet Avg 26, 2011 12:23 pm

Pri meni tudi ne marajo več Oxbow (jejo ga samo še, ko so reeeeees lačni, pa še to raje fehtarijo za drugo hrano pred tem :S), odkar jim doma mešam hrano. Tako da jim dam to domačo mešanico, vanjo pa zmešam še nekaj Oxbow briketov, tisto se mi zdi pa da jejo.
Se pa strinjam, da je tale hrana predraga, ja, sploh glede na to, koliko tele požeruhi pojejo :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 11:44 am

Pozdravljeni.

Sama že nekje pol leta, mogoče malo več, kupujem hrano Flamingo. Moja Sunny jo obožuje. Sedaj pa imam vprašanje za vse tiste, ki tudi kupujejo to hrano. Je kdo izmed vas opazil, da bi podganice imele kakršnekoli zdravstvene težave? Moja je dobila tumor na mlečni žlezi, in sicer nekaj mesecev po tem, ko sem začela kupovat to hrano. Pred tem je bila vedno zdrava, ni imela nobenih težav. Smo dali tumor odstranit, ni bil rakav, zdaj, 3 mesece zatem, se je pa spet pojavila bula. Danes sem bila z njo pri veterinarju in ji je vzela vzorec ter ga poslala na analizo in bomo vidli kaj je. Predvsem sprašujem zato, ker me izredno moti, da ni napisanih sestavin. Noja vsaj ne nekaj natančno. Povrh vsega mi je pa še znanka povedala, da je prebrala, da ta suha hrana pri teh malih živalcah dostikrat povzroča neke tumorje itd, ker bi nekateri naj mešali neke strupe ali kaj vem kaj zraven. Ima kdo morda podobne izkušnje ali mogoče kaj ve o tem?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 12:54 pm

Prvič slišim za kaj takega... čeprav moji so imeli mal čudno dlako po tej hrani.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 1:48 pm

Moja sta kar nekaj časa imela to hrano, zej jima pa raje domačo mešanico delam. Pa nista mela nobenih težav od te flamingo hrane.
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 2:09 pm

Jaz bom to hrano zdaj definitivno opustila. Na številnih nemških straneh sem brala, da večina uporablja mešanico hrane Rattima, ki se je verjetno pri nam ne da dobit (vsaj nisem je nikjer našla Neutral ). Je pa ogromno podobnih mešanih, te s semeni, malo suhega sadja itd. To hrano podganice sicer dobijo dnevno, vendar jim dnevno dajejo velike porcije svežega sadja in zelenjave. Kar je vbistvu tudi moja Sunny dobivala. Odvisno od tega kaj je bilo doma, ampak vsaj nekaj koščkov sadja. Dlako je pa mela ves čas normalno..mehka ko plišika Smile bo pa od zdaj naprej definitivno poudarek na domači mešanici!
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 2:20 pm

Tako..še moje mnenje.. Ker je v nekem trenutku prišlo do pomanjkanja Flamingove hrane v MR Petu, sem se pač odločil da si poskušam hrano pridobiti sam - po potrebi bi jo tudi uvozil. Med poizvedovanjem sem potem ugotovil,da je Flamingo dokaj velika firma, proizvajajo hrano tudi za druge živali, imajo neke Belgijske certifikate itd. Delujejo zelo resno - na osnovi mojega povpraševanja pri njih me je kontaktiral SLOVENSKI uvoznik, in mi potrdil da bo med naslednjo pošiljko tudi moja hrana... zelo profesionalen odnos.
Kar se tiče dlake.. vse moje podgane (vseh 5) ima zelo svetlečo, lepo dlako.. Podganice, ki sva jih prejela od Saše -posovojitev- se mi zdi da so dobile še LEPŠO dlako..pa sem prepričan, da jim že pri Saši ni nič manjkalo.. je pa res da pri meni dobijo za jest vse..(dajte v kletko kost od piščanca..pa boste videli kaj se zgodi Wink )
Meni druga "glavna" hrana ne pride v poštev, za spremembo jim (ob tej) ponujam JR Ratenfuter..
Bulic oz. čudnih stvari nimajo(upam da jih ne bo, trkam ob les..)so kolikor lahko sodim zdrave Smile

Toliko od mene in 5 babik Wink
LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 4:23 pm

Kako dolgo pa že uporabljaš to hrano? Jaz sem začela sumit, da je mogoče kaj s hrano, ko je še od punce podgana dobila tumor. Istočasno sva začeli kupovat to hrano in podganici sta nekje istočasno dobili tumorje. Njena druga pa nič. Tudi vitamine kupujem od Flamingota. Zdaj bom pač odstavla vse skupaj pa bomo vidli. Seveda pa tudi ni nujno, da je povezano s hrano..
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 9:25 pm

Hm..hrano uporabljam nekje od junija..vsaj..Flamingova hrana je pri nas osnova..vse ostalo je bonus.. Zakaj? Ker pojedo vse..in ne izbrckajo pol stvari iz hrane.. Dobijo potem še vsako jutro malo muslija (delim svojega..idealno za jutranji bonding - prav čakajo da pridem jaz in skodelica), v kletki imajo to hrano + eno klacično hrano..tam pojedo kar pojedo. Jih spremljam na tehnici..vse konstantne..tak da..
Ne vem..mislim da se velika firma ne bi igrala z kakimi čudnimi kombinacijami...preveč je v poslu odvisno od renomeja..moje mnenje..
Lep večer
Marko
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 2:29 pm

Ali je to ta hrana? - http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/futter/ratte/tima_rattenfutter/6071

Ker se jo da dobit prek trgovine Zooplus (Nemčija) ...jaz prek njih naročam vse Wink
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 4:57 pm

Ne, tole ni ta hrana... Ovitek od Flamingo hrane je v večini temno zelen wink
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 5:11 pm

Tasha.W to hrano jejo moji in od fanta in jim je zelo všeč (:
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 5:33 pm

Puppy je napisal/a:
Ne, tole ni ta hrana... Ovitek od Flamingo hrane je v večini temno zelen wink

Jaz govorim o tej hrani Rattima, jaz Flamingo hranoo poznam Wink



aphrodizzyjack je napisal/a:
Tasha.W to hrano jejo moji in od fanta in jim je zelo všeč (:
Aja? Ali je to ok hrana? Smile
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 6:04 pm

Tasha.W je napisal/a:
Aja? Ali je to ok hrana? Smile
joj ko bi le vedla! Smile, podganico sem komaj včeraj dobila, fant je reko da je vredu in da jo njegove podganice obožujejo, moji pa tudi zgleda da je všeč Smile kak pa je na področju kakovosti pa res nebi vedla, za enkrat še premalo izkušenj zmeda
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 7:07 pm

Tasha.W je napisal/a:
Puppy je napisal/a:
Ne, tole ni ta hrana... Ovitek od Flamingo hrane je v večini temno zelen wink

Jaz govorim o tej hrani Rattima, jaz Flamingo hranoo poznam Wink



aphrodizzyjack je napisal/a:
Tasha.W to hrano jejo moji in od fanta in jim je zelo všeč (:
Aja? Ali je to ok hrana? Smile
Opa Embarassed
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 8:05 pm

Tasha.W je napisal/a:
Ali je to ta hrana?

Ker se jo da dobit prek trgovine Zooplus (Nemčija) ...jaz prek njih naročam vse Wink

Jaaa to je ta hrana cheer pa dostavljajo v Slovenijo? lol
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 8:06 pm

Sashka: jo dostavljajao v SLO! midva z fantom sma jo kupila Smile če te zanima ga lahko jutri vprašam in ti sporočim! Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 8:07 pm

Če je podgani vešč, še ni merilo, ali je hrana zdrava ali ne.

In ne, proizvajalcem se fučka za renome, ker tako ne moreš nikoli dokazat,
da je hrana kriva. Za se Pedigree sekira, da na milijone psov faše okvare ledvic zarad njih?
Se L'oreal sekira, da pobijejo in pohabijo cele kolonije poskusnih živali?
Se kitajske restavracije sekirajo, da mononatrijev glutaminat škodi zdravju?

Samo računajo na dober marketing in na nepoučene potrošnike, ki ne berejo deklaracij.

Možno je, da so konzervansi v hrani rakotvorni, sploh v cenenih hranah za male živali.
MOŽNO, jaz osebno ne bi trdila, da je kriva hrana, ker nesterlizirane samičke pogosto obololevajo za tumorji na mlečnih žlezah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 8:18 pm

Točno to NES! Pedigree tut deluje zelo resno pa svojemu ljubljenčku nikoli ne bi kupila njihove hrane! Na to Flamingo hrano sem vbistvu prišla tukaj preko foruma, ker tiste, ki sem jo prej kupovala več ni blo za dobit Smile Sej tudi jaz nočem trdit, da je točno ta hrana kriva samo sem pa začela razmišljat o tem.. Na žalost mi pa živinozdravnica pri prvem tumorju ni omenila, da bi bilo boljše, da jo sterilizirajo..drugače bi seveda bila takoj za. zdaj pa je na žalost zelo riskantno Sad ampak še čakam na izvide in upam na najboljše! Smile

aphrodizzyjack daj prosim vprašaj pa mi javi ja boing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 9:36 pm

Jaz resnom razmišljam, da bi prešla nazaj na doma pripravljeno mešanico. Traja, da dobim vse sestavine, ampak teh umetnih hran in napačno sestavljenih mešanic imam dovolj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 2:43 pm

sashka je napisal/a:
Tasha.W je napisal/a:
Ali je to ta hrana?

Ker se jo da dobit prek trgovine Zooplus (Nemčija) ...jaz prek njih naročam vse Wink

Jaaa to je ta hrana cheer pa dostavljajo v Slovenijo? lol

Sashka, ja dostavljajo jo v Slovenijo Wink Naročiš in pač plačaš s kreditno in ti dostavijo na dom Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 2:50 pm

Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 31, 2012 9:31 am

Hvala Tasha.W Smile zaj še mamo nekaj druge hrane pol bom pa naročla to zadevco.
Včeraj sem bila v eni trgovini (mislim, da je premiuim pet) zgolj iz radovednosti in sem prečekirala kakšno hrano imajo za podgane. Naletela sem na Rat Nature od Versele-laga in pod sestava piše kvas?!? Suspect
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 31, 2012 11:47 am

Ne poznam te hrane, jaz jo bom pomojem kar lepo naročala iz Nemčije Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 31, 2012 3:21 pm

Ja, to sem js imela. Pa že tko ni neki preveč dobra, sploh so pa surovi arašidi not.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 31, 2012 3:33 pm

Saj katera hrana za podgane je pa danes dobra? ...razen domače mešanice Smile
Ker vidim, da kar vsi uporabljate različne hrane huh
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» hrana za podgane
» hrana za podgane Bunny *
» SELECTIVE hrana za podgane
» Hrana FLAMINGO (small animal food)
» Tima Rattima hrana za podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: