Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 hrana za podgane

Go down 
+3
Naija
magijamarko
Megi
7 posters
AvtorSporočilo
Megi




Število prispevkov : 1
Join date : 09/05/2012
Age : 29

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 11:17 pm

Zivijo. Nisem vedela kam naj pisem in sem kar odprla novo temo.
Vceraj sem dobila spet novo podgano. To je ze moja 3 saj sta mi obe umrle zaradi bolezni ker sta bile kupleni v trgovini z malimi živalmi sad . No podganico mi je kupila babica ker pozna rejnika podgan, da nebi bila podganica lacna je odsla kupit hrano. Ker trgovka ni imela pojma katera hrana je za podgane ( huh ) ji je dala hrano za morske prašičke. Zdaj me pa zanima ali morem kupiti drugo hrano in ali ji lahko ta hrana skoduje?
Prosim za hitri odgovor. šok

Lp
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeČet Maj 10, 2012 10:04 am

Pozdravljena

obstaja hrana, ki je posebej pripravljena za podgane. In takšno hrano bi bilo potem dobro podgani tudi ponuditi. To kar imaš sedaj, ji sicer ne bo škodilo, ne bo pa dobila vsega kar potrebuje. Malo preberi po forumu..
Potem pa seveda še sveža hrana, pa kaka kost..pa kaki priboljški..pa bo rata vesela Smile

LP
M
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeČet Maj 10, 2012 8:36 pm

Naša dva dobivata hrano za hrčke, ampak jo mešam z domačo mešanico (podobno kot je predstavljena tukaj na forumu) in pa svežo zelenjavo ter pasjimi briketi Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 9:55 am

Moja pa noče jest hrane za hrčke. Tudi če je mešana s hrano za podgane se mi zdi da pusti kar veliko stvari v skledi.
Je res toliko razlike ali jim to kar v navado pride da česar ni jedla do zdaj, tudi od zdaj naprej ne bo. ..
Bo treba spet iskati briketirano hrano za podgane, zadnje čase je nikjer več ne dobim =/
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 10:12 am

No jaz sem pa pred enim tednom prešaltala na hrano za podgance od iste firme ko sem mela tisto za hrčke Smile kupujem namreč v eni točno določeni trgovini (predvsem zaradi res lepega odnosa do strank in kar dobrega strokovnega znanja), ampak ker je trgovinica precej majhna, do sedaj hrane za podgane niso imeli. So pa jo začeli sedaj, ko sva s fantom redni stranki naročati (pa še ena tetka baje hodi s podgancami tja kupovat Very Happy ) tako da imamo tudi mi sedaj podganjo hrano na jedilniku Smile reče se ji Reaggie Rat pa jo mata naša dva ful rada Smile od celotne hrane občasno ostane samo ena vrsta briketov, pa še to ne vedno boing
Nazaj na vrh Go down
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 30

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 9:54 am

Haj, mene pa zanima kako hranite vi vaše podgance. Jih hranite po obrokih ali imajo hrano vedno na razpolago? Jaz svojo zaenkrat hranim po obrokih, ker imam občutek, da bi jedla v nedogled in me zanima koliko g hrane naj bi podgana pojedla na dan?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeČet Sep 26, 2013 7:05 pm

Podgane se ne prenažirajo. To pomeni, da ima hrano lahko na voljo ves čas, ker se v enem obroku ne bo prenajedla (tako kot se zna recimo pes ali mačka in jim je potem slabo).
Obstajajo pa podgane, ki so bolj nagnjene k debelosti in pri takih je fino, če se jih hrani v manjših/kontroliranih obrokih večkrat na dan. Naj bi bilo idealno, če hrano dobi zvečer, da jo ima na voljo ponoči, ko je najbolj aktivna, porcija bi morala biti pa taka, da te hrane, ki jo dobijo zvečer, potem enkrat popoldan zmanjka, so nekaj ur brez in potem zvečer spet dobijo novo porcijo. Ne spomnim se točno, kje sem to brala... Koliko hrane to je, moraš pogruntat sam glede na to, koliko tvoja podgana poje Smile
Jaz moje hranim 2x na dan, zjutraj in zvečer, ker sta moja dva samčka kar fajn okrogla in sta, odkar imamo tak režim, zgubila kar nekaj teže, med tem ko ostali lepo držijo težo.
Naj bi pa pojedle nekje med 15 in 20g podganjih briketov na dan, ampak to je odvisno od tipa hrane in velikosti/starosti podgane.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 30

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeČet Sep 26, 2013 8:30 pm

Hvala za odg..Jaz mam res občutek, da bi moja podganca jedla v nedogled. Trenutno jo hranim zjutraj in večer, ko sem jo dobil je bla dokaj suha v primerjavi z našimi šolskimi podganami, ampak se je v teh par dneh se mi zdi da poredila. Bom probal za nekaj dni ji devat hrano zvečer, da jo bo mela skos na razpolago, pa bomo vidli kako bo. (:
Nazaj na vrh Go down
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 30

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimePet Sep 27, 2013 7:10 am

Včeraj po obroku zvečer, preden sem šel spat sem mu napolnil posodico z hrano. Zjutraj je bila posodica prazna, krma je bila okol posodvice čist razmetana in posodvica vržena čist na drug konec. Mislim, da je nor na hrano in se razjezi kadar je zmanka, namreč to stalno naredi.

Tako, da bova verjetno, kar po obrokih nadaljevala. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSob Sep 28, 2013 9:57 am

Bodi pozoren tudi na skrivanje hrane. Podgane namreč svojo hrano nekam pospravijo za ''hude dneve.'' Moje recimo svojo hrano iz posodice znosijo v mojo posteljo, ko imajo odprto kletko doh 
Tako da je čisto možno da tvoja miš sploh ne poje vse hrane čez noč, ampak si jo skrije po kletki. (:
Mimogrede, moje imajo hrano ves čas na voljo - v seveda večih posodicah po kletki, ker imam pač več podgan - in nimamo težav z debelostjo (mislim, da niti ena ne presega 300g). Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 30

hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitimeSob Sep 28, 2013 10:46 am

Za to vem ja, ampak ko sčistim kletko nikjer ne najdem hrane po njej. Very Happy
Pa tudi naslednji dan je bla dosti napeta, tako da mislim da je vse pojedla in sva raje zajtrk preskočla tisti dan. :S
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





hrana za podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: hrana za podgane   hrana za podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
hrana za podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» hrana za podgane Bunny *
» SELECTIVE hrana za podgane
» Tima Rattima hrana za podgane
» Hrana FLAMINGO (small animal food)
» Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: