Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako se obnašati z novo podganco?

Go down 
+48
Domen
hellcat666
VforV
BabyBusted
Nusa*
nelli.chio
pety
ines.
nika_animals
talupu
Endy
choo
ZionRoad
taii aiko
valandil
Kalisto
Muha
Nina
ziuua_
Kate
Juni
sonja256
Titi
Tahun
Tjashy
Mushy
anna and anna
Lee
mateichk
Cath
Avalon
mashikaa
bolha
aella
Nes
miska
Katarina
*Tinky*
Sonii
AtLanT!da
Piipsy
elanor
Olivija
Eva
Dejan
njana
mamaF
Fiamma
52 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AvtorSporočilo
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 10:02 am

Moja Bella se je pa navadila zeelo hitro. Sploh se me ni bala in niti 1x se mi še ni pokakala ali polulala v naročju.
Velikokrat ji dajem priboljške in jo crklam, da se me čisto navadi. Včeraj je šla 1. ven brez transporterja in bilo je super.
cheers cheers
Nazaj na vrh Go down
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 8:11 am

Kako dolgo jo pa ti imaš?
Nazaj na vrh Go down
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 10:16 am

Od avgusta jo ima. Smile
Nazaj na vrh Go down
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 4:01 pm

zdravo
imam 2 podganci prva je haski druga je pa črna. in me zanima: na momente je ta haski podganca malo agresivna...drugače se rada crkla in use me je navajena samo včasih sploh noče bit pr men oz. gre kr zmene dol in se ne pusti božat oz.da jo primeš v roke.učasih tudi kr skače po kletki.malo me skrbi ker je na momente agresivna ampak a je možno da sem dobila samo tak karakter al js kaj narobe delam?
hvala za odgovor lep pozdrav wave
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 10:21 pm

Ne paše se vsem podgancam vedno crkljat, to ni nič čudnega, če s tebe skače. Koliko so pa stare? Načeloma je divjanje po kletki za podganice čisto navadno obnašanje, sploh če so še majhne. V kakšnem smislu je pa agresivna? In a je samček al samička?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 5:50 am

choo je napisal/a:
Ne paše se vsem podgancam vedno crkljat, to ni nič čudnega, če s tebe skače. Koliko so pa stare? Načeloma je divjanje po kletki za podganice čisto navadno obnašanje, sploh če so še majhne. V kakšnem smislu je pa agresivna? In a je samček al samička?

ena je stara 1mesc papou-haski podganca ta druga pa pol meseca-črna. (sta na sliki) Very Happy
sej ser mi je zdel ja sam vseeno raj prašam:D
mm agresivna tako da včasih živčno skače po kletki pa tamalo črno učas kr napade(ampak jo ne poškoduje pa če jo dam vn živčno hoče stran pa učasih se kr vrti u krogu pa lovi svoj rep.drgač ni nč tko kaj posebnega.mi je fant povedu da se učasih zelo agresivno obnaša ampk da jo takrat da v kletko in pusti vratca odprta-da ma še vedno možnost priti vn
am pa obedve sta samički Very Happy
drgač pa hvala za odg. lupček na bušček rofl cheer groom
ps: imam prvič podgane tako da raj prašam in zvem kot pa da ne Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 8:26 am

Pol meseca? Se pravi 2 tedna? Kje hudiča si pa dobila 2 tedna staro podgano, če morajo bit vsaj 4 tedne stare, da grejo lahko od mame???
Drugače to kar opisuješ ni agresivno vedenje, ampak igra, in tako bi se morali obnašat še vsaj pol leta, potem se bosta pa malo umirili Smile Mimogrede, glede na to, da imaš res majhne podgane, si dobro preberi temo o prehrani podgan in upoštevaj, da morajo mladički dobivat bolj beljakovinsko hrano (dobrodošle so razne pasje konzerve za mladiče), brikete je pa treba namočit v vodi. Trdo hrano lahko jejo šele, ko so stare 3 mesece
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 3:58 pm

choo je napisal/a:
Pol meseca? Se pravi 2 tedna? Kje hudiča si pa dobila 2 tedna staro podgano, če morajo bit vsaj 4 tedne stare, da grejo lahko od mame???
Drugače to kar opisuješ ni agresivno vedenje, ampak igra, in tako bi se morali obnašat še vsaj pol leta, potem se bosta pa malo umirili Smile Mimogrede, glede na to, da imaš res majhne podgane, si dobro preberi temo o prehrani podgan in upoštevaj, da morajo mladički dobivat bolj beljakovinsko hrano (dobrodošle so razne pasje konzerve za mladiče), brikete je pa treba namočit v vodi. Trdo hrano lahko jejo šele, ko so stare 3 mesece

um ne narobe smo se razumel,js doma mam 1 mesc pa pou,dobila sem jih pa takoj ko so šle od mame ker sm jih naročila....drugače pa ja pazim na prehrano...in vrjetn uredu pazim ker so zlo žive pa skos me lupčkajo tko da so prau lušne...bom pa useeno upoštevala še tvoj nasvet Very Happy hvala
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 2:59 pm

Mene pa zanima kdaj se je najbolje začeti ukvarjati s podganco in s katero vajo naj začnem?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 11:02 am

Ukvrjati? Takoj :p Najbrž misliš učiti trike? No, odgovor je isti Wink Samo mora bit podganica pripravljena, se pravi navajena na te, ker če se te boji, bo bolj težko kaj iz tega. Ampak po drugi strani se pa z igro tudi bolj navadi nate. Glede tega s katero vajo začet pa... jah, po želji, nekaj preprostega Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 12:18 pm

Vaja št. 1:
roka=vir priboljškov Winkčneš lahko tako, da jo vsakič pokličeš in daš priboljšek.
Tako se bo navadila priti na klic pa še preveč ne obremenjuješ.

Začneš lahko TAKOJ. wink
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:13 pm

no super Very Happy

z mojo Nelli se da zelo lahko ukvarjati. jo zelo veliko kličem po imenu tako da se bo čim prej navadila na svoje ime NELLI. in naučila sem jo že da spleza po moji roki ko jo položim v kletko. imam pa še eno uprašanje. Nelli je zelo rada izven kletke in rada raziskuje. ampak pri tem njenem raziskovanju vedno za sabo pušča svoje iztrebke. zelo rada bi jo naučila da ko mora na svojo potrebo ko je izven kletke da bo šla sama od sebe na potrebo v kletko. ima kdo idejo kako jo to naučiti?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 10:19 pm

Mogoče probaj jo vsakič, ko vidiš, da kaka, dat v kletko (pa jasno kakce tudi), da bo pokapirala, da to se pa tam počne Very Happy Čeprav ne vem, moji tamali so tudi to delali, ko so bili še majhni, ko so bli pa stari cca 3 mesece, se je pa to kar samo od sebe nehalo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 6:58 am

Moja prva dva podgančka sta se v dveh tednih naučila.
Samo sem bila med počitnicami skoz doma in sem imela čas.

Treba je pa vsaki kakec takoj pobrat in ga vržit v wc, poličko pa pobrisat do čistega.
Tako se navadijo, da je umazanija samo v wc-ju.
sama od sebe pa sta se naučila, da sta šla nazaj v kletko na potrebo. Ne vem, zakaj,
učila ju nisem Smile Čiste živalice, v glavnem.

Druga dva podgančka pa sta kastrofa že od začetka in je zdaj že leto pa pol in
še vedno kakata POVSOD.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 9:38 am

hvala za nasvete. Smile pri moji NElli sem ugootovila da bo kakala samo tam ko je kaj novega. moja pisalna miza ji je čisto domača in tukaj ne kaka več Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Nov 25, 2011 9:31 am

Nisem vedela v katero temo bi tole najbolj pasalo, ampak mislim da bo tukaj kar vredu.
Odkar sem našla ta forum mi je vedno bolj postajalo jasno, da podgance rabijo družbo. Tako sem se odločila, da sedaj, ko imam ravno priložnost, vzamem prijatelja za mojega podgančka.
Nov podganček bo prav tako fantek, pribljižno toliko star kot moj in sicer verjetno od punce pri kateri so ugotovili, da ima njena mama alergijo na podgane.
Prebrala sem celo temo, tako da imam že pripravljeno manjšo kletko za nekaj časa, dokler bosta ločena in se spoznavala. Oba sta stara nekje med 3 in 4 meseci. Ali mislite, da bi lahko pričakovala kakšne hujše težave? Bosta pa oba, čez toliko časa da se bo tudi nov navadil na dom, kastrirana.
In zanima me še nekaj. V podforumu o boleznih sem objavila post, kjer sem napisala, da moj podganček kiha. Imel je mycoplazmozo. Sedaj se je kura z antibiotiki končala in stanje je zaenkrat vredu. Glede na to, da imajo mycoplazmo vse podgane se torej ta novi ne more nalezti?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimePet Nov 25, 2011 10:29 am

Glede na starost še ne bi smelo bit nekih problemov s hormoni in bi se mogla lepo ujet, ampak vseeno počasi in previdno Smile Če se pa vseeno zgodi, da bo kateri preveč agresiven in teritorialen, bo pa kastracija verjetno rešila ta problem.
Če prvi ne kiha več, se drugi ne more nalezt ničesar, pomojem Smile Lahko se pa pojavi pri novem podgančku kihanje zaradi menjave okolja, stresa... itd.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeSob Dec 03, 2011 11:59 am

Jaz mam mojega od včeraj. Sem ga pobožala, to je pa tudi vse, ker se boji in nočem siliti vanj. Ven pride samo, ko je tema, drugače je pa ves čas v brisači. Če slučajno prižgem luč, medtem ko je zunaj, otrpne. Najbolj me pa skrbi, ker noče piti. Sem mu prej dala malce jogurta, pa ga je tudi samo vohal. Jabolka se ne dotakne, edino kar takoj vzame, je cvetača. Upam, da se bo hitro počutil domače in da se bomo razumeli.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeSob Dec 03, 2011 12:52 pm

Potem pa mu dajaj čimveč cvetače (no, ne v nekih blaznih količinah, ampak čimvečkrat po malo), glede na to, da mu je očitno všeč Smile Te bo začel povezovat z nečem dobrim, pa bo šlo po mojem hitreje. Glede tega, da ne pije - ima vodo v posodici ali napajalniku? Pri napajalniku probaj, če se tista bunkica lepo vrti in se ne zatika (to se rado zgodi pri teh stvareh, je treba ful pazit) pa nafilaj do vrha in opazuj, če res nič vode ne zmanjka. Glede na to, da ga je še strah, najbrž pije, kadar tebe ni zraven.
Glede hrane je pa možno, da je tudi zbirčen, če prej ni imel dovolj raznolike prehrane pa si niti ne upa probat nove hrane. Probaj z grahom, podgane so načeloma nore nanj Very Happy
Pa srečno z novim miškom Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeSob Dec 03, 2011 1:07 pm

Ima oboje, pa se mi ne zdi, da bi kje bile kake spremembe. Grah sem pa si že pripravila in bom mu ga zdaj dala. Smile
Nazaj na vrh Go down
VforV




Število prispevkov : 18
Join date : 16/01/2012
Age : 28
Kraj : Naklo (Kranj)

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 1:46 pm

Živjo!
Sem nov član na forumu in včeraj sem dobil svojo podganco po imenu Scar (se bova predstavila v pravi temi za to ko bojo slikce Very Happy ) V glavnem. Je res radovedna pikica vendar si upa ven iz hišiče le ko je soba prazna :/. Skrbi me ker se mi zdi da ne pije vode. Imam napajalnik in posodico z vodo in ko sem jo opazoval okoli 2 uri iz kota sobe ja šla iz hišice in se malo sprehodila in na se na vsake toliko dvignila na zadnji dve nogi vendar se je kmalu vrnila v hišico. Če ji ponudim hrano pomoli glavo skozi okno hišice in čaka. Ven si ne upa ko sem zraven vendar če približam hrano jo vzame. Prst mi povoha vendar se tudi jaz malo bojim da me ne bi ugriznila. Včeraj okoli 4ih zjutraj (na srečo sem se zbudil) je splezala na vrh kletke in skočila/padla ven potem je prav tako skočila iz mize in se skrila pod omaro. Po pol ure čakanje sem jo zvabil ven z koščkom jabolka in jo dal nazaj v kletko. Skrbi me da se boji samo ljudi :/
Nazaj na vrh Go down
VforV




Število prispevkov : 18
Join date : 16/01/2012
Age : 28
Kraj : Naklo (Kranj)

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 3:38 pm

Zdaj pa se je pojavil še en problem...Ko dam roko v kletko me nekaj časa voha nato pa napade (ugrizne ali pa tudi s kremplji) moj prst Sad . Ni me do krvi in ni me ravno bolelo pa vendar. Ali glede tega lahko kaj naredim, jo samo pustim pri miru?
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:02 pm

"Zdaj pa se je pojavil še en problem...Ko dam roko v kletko me nekaj časa voha nato pa napade (ugrizne ali pa tudi s kremplji) moj prst . Ni me do krvi in ni me ravno bolelo pa vendar. Ali glede tega lahko kaj naredim, jo samo pustim pri miru?"

moja je tud to delala ko sm jo dobila, zdej me pa tko fajn ugrizne samo če je tečna al pa k jo prelisičm k ji dajm antibiotike Razz pomoje je to zato, ker misl de si za pojest....men moja še zmeri na usake tok mal prste pogrize (pa ne tok da bi me bolel...bl je podobn tistmu občutku k ti na morju ribice prste grizlajo) ker je navajena dobivat pribolške iz moje roke. Pa preglej še mal temo zakaj me podgana grize v prste.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
VforV




Število prispevkov : 18
Join date : 16/01/2012
Age : 28
Kraj : Naklo (Kranj)

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:16 pm

Sm vse prečital Razz Že cel dan na forumu Very Happy Sj zdej prot večeru je blo mal bolš sam bomo vidl jutri kako se bo obnesla. Pomoje se more sam mal navadit pa bo...upam
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:22 pm

maš prow ja Smile takoj ko se te bo navadla se bo to nehal Smile mene je blo tud ful strah de se ne bo umirila pa se je Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Sponsored content





Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 6 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako se obnašati z novo podganco?
Nazaj na vrh 
Stran 6 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» težava z novo kletko
» Kako navaditi podgano na WC?
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti
» Kako in kam s podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: