Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako se obnašati z novo podganco?

Go down 
+48
Domen
hellcat666
VforV
BabyBusted
Nusa*
nelli.chio
pety
ines.
nika_animals
talupu
Endy
choo
ZionRoad
taii aiko
valandil
Kalisto
Muha
Nina
ziuua_
Kate
Juni
sonja256
Titi
Tahun
Tjashy
Mushy
anna and anna
Lee
mateichk
Cath
Avalon
mashikaa
bolha
aella
Nes
miska
Katarina
*Tinky*
Sonii
AtLanT!da
Piipsy
elanor
Olivija
Eva
Dejan
njana
mamaF
Fiamma
52 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 7:00 pm

zakon!! wsa čast Iks!!
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 9:16 pm

Jest bi tud tako podgano lol!
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:42 am

waw, to je res super... kako navadiš podgano na to? moja miška je nonstop lulala povsod... (celo sled je puščala za sabo), tko da je ni blo tko prijetno crkljat.

kar se pa tiče navajanja na ljudi....
me smo jo imele velik po rokah. res da na začetku ni hotla pridt, pa se je bala, ampak smo jo vsen vzel vn in jo imeli kr skos v rokah. pol se je pa navadla in ponavad kr sama zlezla na roko ko si jo ponudu.
mogoče je to boljš... mal manj priboljškov, pa mal več crkljanja
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:51 am

miska je napisal/a:
waw, to je res super... kako navadiš podgano na to? moja miška je nonstop lulala povsod... (celo sled je puščala za sabo), tko da je ni blo tko prijetno crkljat.

kar se pa tiče navajanja na ljudi....
me smo jo imele velik po rokah. res da na začetku ni hotla pridt, pa se je bala, ampak smo jo vsen vzel vn in jo imeli kr skos v rokah. pol se je pa navadla in ponavad kr sama zlezla na roko ko si jo ponudu.
mogoče je to boljš... mal manj priboljškov, pa mal več crkljanja

moj Alexi tudi ne kaka po meni, razen ko ga kej panika zgrabi.... tudi lula ne po meni, edino kapljice urina spušča z aoznačevanje teritorija Rolling Eyes
kar se tiče priboljškov...ko je izven keltke sploh ti iz roke na vzame hrano...ne vem kaj mu ni jasno
sicer pa je Alexi ratal bolj družaben od kar smo imeli obisk pri Snežki....tako da res potrebuje družbo še ene podgane ...
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 4:42 pm

miska je napisal/a:
waw, to je res super... kako navadiš podgano na to? moja miška je nonstop lulala povsod... (celo sled je puščala za sabo), tko da je ni blo tko prijetno crkljat.

miška, a je možno, da je tok lulala zato, kr je mela tumor? w predstawitvi si povedala da je imela na zadku tumor brez možnosti pomoči, loh bi to uplival na to, da je tok lulala??
Nazaj na vrh Go down
Piipsy

Piipsy


Število prispevkov : 32
Join date : 20/03/2009
Kraj : Radenci

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 5:10 pm

Tak, zaj bi pa jaz vas, bolj izkušene, prosila za pomoč I love you
Podganico imam od sobote, torej 3 dni. Danes sem jo najprej hranila skozi rešetke, nato sem dala roko v kletko, tako da sva malo napredovali. Ampak še vedno se zelo boji, sploh gibov. Hrano vzame iz roke ter steče stran, kjer jo pogloda... potem pa spet pride. Sedaj pa k vprašanju... Šnuflo (podgano) bi rada navadila roke, pa nevem kaj storiti- ali jo naj na silo vzamem v roke (+hranim, božam, dam v žep,...) ali naj lepo počasi nadaljujem s hranjanjem ter jo vzamem ven ko bo to sama hotela?
Zelo vesela sem kakeršnekoli pomoči, saj postajam vedno bolj zgubljena, ker sem očitno kupila precej strahopetno in samotarsko podganico...
Lp
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 5:37 pm

ti jo kr vn vezmi in božaj...samo magari počakaj še kakšen dan
moj Alexi še zmeraj ne pride sam ven iz kletke Neutral
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 23, 2009 6:27 pm

poiskusi se tud čimbol igrat z njo, tudi v kletki, tako da bo videla da ji nič nočeš, npr, jo požgečkej, se delaj da si ista kot ona (npr. popraski po dnu, da pride, potem se pa "ustraši" in (ne hitro) umakni roko: ponavadi začnejo slediti roki (ne takoj) iz firbca.. Podgane so iste kot otroci: inteligentni, igrivi, prilagodljivi, samo ukvarjaj se z njimi! moji nečakinji se še vedno bojita mojga fanta, stari sta 2 leti, skupi sva pa že 1leto in pol, ampak ko se igrajo, pozabta na "strah in sram" Very Happy kok so luškani! k se fant dela, da se ju boji in beži pred njima, oni2 ga pa ko zmešani lovita in se režita xD xD smeeeeh!!

ampak, pravm ti, podgance so podobne! Še smejat se znajo (baje ^^) tko da: "zaupanje je igra" Razz
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePet Sep 04, 2009 7:04 am

Za mojega črnuha pomaga, da ga v mehkem žepku nosim okoli vrata kakih 10 minut, 4 X/dan.
Iz kletke umaknem hiško in nastavim tisiti žepek, da gre sam takoj noter in ga ni treba na silo prijemat.
prvič se je stiskal v kot žepka, zdaj pa že občasno pride ven pokukat, me povoha in gre nazaj noter Smile. To počnema šele par dni in se mi zdi, da pomaga.

Žlička se ni obnesla. Je samo tačko namočil v jogurt in stekel v hišico polizat na varnem.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimePet Sep 04, 2009 8:41 am

Piipsy je napisal/a:

Danes sem jo najprej hranila skozi rešetke,

Hranjenje skozi rešetke se odsvetuje ker se podgane navadijo na to da vse kar pomoli not predstavlja hrano. Če maš koga ki bi lahko rinil prste v kletko, rajš ne tega delat Wink

Piipsy je napisal/a:

Hrano vzame iz roke ter steče stran, kjer jo pogloda... potem pa spet pride.


Igor je to delal dost cajta. Čeprav je bil scrkljan že ko je prišel. Po mojem je to neka "podganja zadeva" lol!

Na zadnj vprašanje. Ja. Vzemi in kr na silo ga mečkaj po rokah. V knjigi lepo piše, da se podgane med sabo na silo čistijo in podobno. Še posebej "domače" novo podganco. Igor vjame Alexa (ki je večji od njega), ga vrže na bok, da tačko na njegovo glavo, da ne more stran in...čisti Very Happy Very Happy Men je to izgledalo kar nasilno, je pa normalna zadeva.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:18 pm

Aja, kr tok "nasilne" so druga do druge sam da se sčistjo?? =) Smeh xD
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:52 pm

aella je napisal/a:
[Igor vjame Alexa (ki je večji od njega), ga vrže na bok, da tačko na njegovo glavo, da ne more stran in...čisti.

Moj psevdo dumbo pa temnega pribije na tla na hrbet in ga čisti + grize po celem trebuščku in genitalijah. Ta mali pa cvili zram. Dominanten 100/uro tale moj Tik.
Bi me moralo skrbeti?

Zdaj vsaj razumem, zakaj je črni tak tako boječ. A niso podgane bojda fuuul družabna in prijazna bitja med sabo, porčičana Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 6:53 pm

Nes je napisal/a:
aella je napisal/a:
[Igor vjame Alexa (ki je večji od njega), ga vrže na bok, da tačko na njegovo glavo, da ne more stran in...čisti.

Moj psevdo dumbo pa temnega pribije na tla na hrbet in ga čisti + grize po celem trebuščku in genitalijah. Ta mali pa cvili zram. Dominanten 100/uro tale moj Tik.
Bi me moralo skrbeti?

Zdaj vsaj razumem, zakaj je črni tak tako boječ. A niso podgane bojda fuuul družabna in prijazna bitja med sabo, porčičana Smile
hmm.. če se bi to stopnjevalo bi znalo pomagat, da daš unega ki je bolj dominanten kastrirat, se pol umirijo.. tko so mi svetovali na enemu ang. forumu če bi mela gdaj probleme XD
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 9:10 pm

Je kr normalna pojava to "prisilno čiščenje". Vem, da je avtorka knjige napisala nekaj v stilu: "Deluje kakor, da bi dominantna podgana rekla Izvoli se vmiriti, ne dovolim da bi odšel dokler te me vdavim z svojo ljubeznijo" (pišem napamet ker knjige ni v bližini, ampak poanta stavka se mi je kar vsekla v spomin ker je res presmešno lol! ) Torej, ja je malo grobo, ampak je izkaz ljubezni na ta način in vse dokler ne vidiš ranice, ali podobno po podganci, ni potrebe za paniko Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 06, 2009 5:35 am

Hehe, bratska ljubezen
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 06, 2009 9:28 am

pa možno da je tisto cviljenje samo v smehu, k moj fnt se dobesedno dere k ga začnem žgečkt xD Twisted Evil tko da razumm Taka..
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 10, 2009 12:56 pm

He bratska ljubezn lol!

Če je zlo hudo je najbolš dt res dominantnga kastrerat. Al pa ločt kletke.
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 10, 2009 1:09 pm

No...Ravno to se je nam zgodilo 2 dni nazaj. Čohala sem IGorja in našla 3 ranice na vratu. Pogledala sem še Alex in na njemu našla 2 (tudi na vratu). Ker se ne tepeta zunaj, še naprej ih držim cel cajt zunaj pa skupaj. Edino čez noč spita narazen.
Izvedela sem kako videti, ali se podgani "tepeta", ali se "čistita"...
"tepeta" se če:
- ne spita skupaj v kletki, ali zunaj (Alex je spal v skodelici z hrano)
- če se tepejo okrog hrane (dobro, tu ni bilo tega ker sem ima itak dajala posebej)
- nasplošno če vsak prebiva dan v svojem kotu, pač če se držita ločeno (moja 2 sta itak samo spala v kletki čez noč, ampak čez dan sta se izmenjavala ker bo spal pri meni, ali je Alex spal ob meni, a Igor na naslonu ob mojem hrbtu...)

Upam, da bo nekomu vnaprej pomagalo. Mi žal tega nismo vedeli Rolling Eyes No vseeno se zunaj igrata kakor ponavadi Razz Razz
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 10, 2009 5:57 pm

Suspect sliš se dost bedno..
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 10, 2009 7:40 pm

Saj ni ne vem kuk super. Bo blo boljš če bi se dobr razumela. No, še bl bedno bi bilo če bi zaradi take zadeve dala Alexa nazaj. To je edini način, da oba ostaneta pri meni Cool
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 4:05 pm

Jaz sem Didi išla iskat pred tremi tedni. Doma imam še eno starejšo samičko Nani staro leto in pol, ki je bila ves čas sama. Imam problem, ker je Nani ne sprejme. Poskusila sem obe dati na pojsteljo a sem že po treh dneh morala k veterinarju, ker jo je Nani udarila po očesu in ji predrla roženico. Imela je hudo poškodbo a se je po 14 dneh pocajtala:) ( na srečo).
Upoštevala sem nasvet in kletki dala skupaj.. Obe sem tudi poškropila z istim šamponom, da sta imele enak vonj. Nani po treh tednih še vedno piha skozi kletko in jo želi udariti (vsaj tako izgleda). Didi jo opazuje in pleza po kletki in tudi, ko Nani piha skozi jo nič ne ustavi. Včeraj sva s fantom obe dali na tla in naredila pregrado, da nista mogli zbežati. Upoštevala sva nasvet in imela v roki plastenko z vodo, da bi ob "napadu" lahko posredovala in Nani poškropila. Obe sta se izogibali drug drugi in bežali stran in vsakič sva jih usmerila nazaj. Nani jo je spet udarila ali ugriznila. Bilo je tako hitro, da sem zaslišala samo cviljenje. Didi je kar otrpnila. Nevem kaj naj naredim, da bi se razumele. Ne morem ju imeti v isti kletki, čeprav je ogromna in prostorna. Bojim se, da bi Nani Didi poškodovala. Zdaj bom kupila še eno podgano, da bo Didi imela enako staro družbo. Ker sem že nekoliko obupala nad Nani. Takoj, ko Didi zacvili se na smrt ustrašim, da je ni spet kaj resno poškodovala. PRosim svetujte mi!!

Aja pa še to. Didi se malo čudno vede. Nevem, če je to normalno, ker še nisem imela mladička. Večkrat čepi ob mreži in radovedno kuka ven. Ko se kletki približam pride do mene a je previdna. Ko odprem vratca približam dlan, da bi mi splezala gor. Malo se mi približa, že malo spleza gor a se nato spet odmakne..in nato spet ista pesem. Včasih se opogumi in mi spleza na roko a moram biti res potrpežljiva. Če jo v kletki želim prijeti se ji čisto strena:D. Začne tekat sem in tja in otreša z glavo.Če jo "požgečkam" se kar vrže na hrbet in me gricka in me brca s tačkami. In čisto je hiperaktivna. Prau hecno je videti. Nevem a se igra z mano ali pa se me boji. Ko jo dvignem se umiri in se pusti crkljati.Tudi uspavam jo lahko ampak včasih pa še vedno kaka in hoče stran.

Je to normalno obnašanje mladička? Kaj bi lahko še naredila, da bi se me navadila? Naj še malo počakam, da Didi zraste, da se bo lahko branila in ju potem poskusim socializirati? Res nevem kaj naj naredim. Nani je prava trma!
Nazaj na vrh Go down
Avalon

Avalon


Število prispevkov : 180
Join date : 19/03/2009
Age : 29
Kraj : LJ

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 4:08 pm

mashikaa je napisal/a:
Jaz sem Didi išla iskat pred tremi tedni. Doma imam še eno starejšo samičko Nani staro leto in pol, ki je bila ves čas sama. Imam problem, ker je Nani ne sprejme. Poskusila sem obe dati na pojsteljo a sem že po treh dneh morala k veterinarju, ker jo je Nani udarila po očesu in ji predrla roženico. Imela je hudo poškodbo a se je po 14 dneh pocajtala:) ( na srečo).
Upoštevala sem nasvet in kletki dala skupaj.. Obe sem tudi poškropila z istim šamponom, da sta imele enak vonj. Nani po treh tednih še vedno piha skozi kletko in jo želi udariti (vsaj tako izgleda). Didi jo opazuje in pleza po kletki in tudi, ko Nani piha skozi jo nič ne ustavi. Včeraj sva s fantom obe dali na tla in naredila pregrado, da nista mogli zbežati. Upoštevala sva nasvet in imela v roki plastenko z vodo, da bi ob "napadu" lahko posredovala in Nani poškropila. Obe sta se izogibali drug drugi in bežali stran in vsakič sva jih usmerila nazaj. Nani jo je spet udarila ali ugriznila. Bilo je tako hitro, da sem zaslišala samo cviljenje. Didi je kar otrpnila. Nevem kaj naj naredim, da bi se razumele. Ne morem ju imeti v isti kletki, čeprav je ogromna in prostorna. Bojim se, da bi Nani Didi poškodovala. Zdaj bom kupila še eno podgano, da bo Didi imela enako staro družbo. Ker sem že nekoliko obupala nad Nani. Takoj, ko Didi zacvili se na smrt ustrašim, da je ni spet kaj resno poškodovala. PRosim svetujte mi!!

Aja pa še to. Didi se malo čudno vede. Nevem, če je to normalno, ker še nisem imela mladička. Večkrat čepi ob mreži in radovedno kuka ven. Ko se kletki približam pride do mene a je previdna. Ko odprem vratca približam dlan, da bi mi splezala gor. Malo se mi približa, že malo spleza gor a se nato spet odmakne..in nato spet ista pesem. Včasih se opogumi in mi spleza na roko a moram biti res potrpežljiva. Če jo v kletki želim prijeti se ji čisto strena:D. Začne tekat sem in tja in otreša z glavo.Če jo "požgečkam" se kar vrže na hrbet in me gricka in me brca s tačkami. In čisto je hiperaktivna. Prau hecno je videti. Nevem a se igra z mano ali pa se me boji. Ko jo dvignem se umiri in se pusti crkljati.Tudi uspavam jo lahko ampak včasih pa še vedno kaka in hoče stran.

Je to normalno obnašanje mladička? Kaj bi lahko še naredila, da bi se me navadila? Naj še malo počakam, da Didi zraste, da se bo lahko branila in ju potem poskusim socializirati? Res nevem kaj naj naredim. Nani je prava trma!

Pomojem samo še ne ve čisto, kaj bi si mislila o tebi. Pri meni je bilo tako nekako s Piksi, sam da ona je še zobe brusila na meni Very Happy O.O
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 4:11 pm

A je morda možno to, da je to zaradi tega, ker ni bila Didi dovolj časa z njeno mamico? Rekla si, da je bila stara šele 3 tedne, ko si jo vzela pri vzreditelju. Lahko se Nani počuti ogroženo, ker misli Didi, da je njena mamica?!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 4:15 pm

Didi ji je večkrat želela zlesti pod trebušček in jo kar naskakovala, NAni pa je želela samo stran od nje ali pa jo šavsnila ali udarila. Nevem, če je to zaradi tega. Stara je bila skoraj 4 tedne. Sama je že jedla in pila in imel jih je misli, da ločene. No vsaj takrat, ko sem bila pri njemu jih je imel ločene. Nevem no..
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 4:19 pm

Verjetno jih ni dovolj časa dojila, če jih je imel ločene, zato bi Didi to vrjetno rada poskusila pri Nani, ona pa se potem tko obnaša. Pa Didi je zdaj verjetno nezaupljiva do tebe, ker jih je parkrat fasala od Nani.. Jaz nebi dajala živalic tko skupaj na silo, da se sporazumeta. Živali že vejo, kdaj je pravi čas.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako se obnašati z novo podganco?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» težava z novo kletko
» Kako navaditi podgano na WC?
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti
» Kako in kam s podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: