Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako se obnašati z novo podganco?

Go down 
+48
Domen
hellcat666
VforV
BabyBusted
Nusa*
nelli.chio
pety
ines.
nika_animals
talupu
Endy
choo
ZionRoad
taii aiko
valandil
Kalisto
Muha
Nina
ziuua_
Kate
Juni
sonja256
Titi
Tahun
Tjashy
Mushy
anna and anna
Lee
mateichk
Cath
Avalon
mashikaa
bolha
aella
Nes
miska
Katarina
*Tinky*
Sonii
AtLanT!da
Piipsy
elanor
Olivija
Eva
Dejan
njana
mamaF
Fiamma
52 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AvtorSporočilo
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 7:50 pm

Aha...moja je že malo bolj navajena. Na meni je brez skrbi, na posteljo pa si še ne upa...saj se bo že navadila. Smile
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 7:57 pm

Juni je napisal/a:
Jaz sem si mojedva dala v žep in se usedla za mizo. Par dni je trajalo, potem sta pa počasi že začela sama hodit iz žepa, najprej po meni, potem pa še po mizi. Smile

Jaz sem nardila čist isto ^^
Nazaj na vrh Go down
valandil




Število prispevkov : 17
Join date : 18/04/2010
Age : 30
Kraj : kranj

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeTor Apr 20, 2010 3:08 pm

zanima me kdaj lahko podganco spustim iz kletke, jo nesem okoli in podobno. Zdaj je stara okoli 2 meseca in jo imam 2 dni.
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeTor Apr 20, 2010 3:40 pm

valandil je napisal/a:
zanima me kdaj lahko podganco spustim iz kletke, jo nesem okoli in podobno. Zdaj je stara okoli 2 meseca in jo imam 2 dni.

Pocasi jo zacni privajat na to, da bo hodila s tabo. Moja gre z mano skoraj povsod. Se v sluzbo je sla 1x z mano Very Happy
Pozoren je treba bit edino na to, da nebi slucajno padla iz ramen oz. zepa. Podgance so zelo radovedna bitja Smile
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeTor Apr 20, 2010 7:01 pm

Ja sej drugače je že navajena na to, da 'hodi' z mano. Smile
Samo boji se biti na postelji, mizi....
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeSob Jul 31, 2010 12:05 am

emm manjši problem...vsi pišete, da ste podganco vzeli iz kletke že po parih dneh. Sama jo imamdva dni in mi že kar zaupa(prodajalka v zooticu jo je cartala). Ampak jaz preprosto ne vem kako naj jo primem. Če delam hitre gibe zbeži za hiško(nemogoč doseg roke in ona se tega še predobro zaveda) na silo jo pa res ne želim vleči.
Kašna ideja ali iskušnje?
Hvala vsem:)
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:18 am

...no danes sva malo napredovali, ko odprem kletko in dvignem streo hiške, se postavi na zadnje noge in mi ohohavla prste, neto mi jih narahlo pogrize Very Happy samo potem se stlači v en kotek in noče nikamor, še se je dotaknem se samo še bolj skrije ali zbeži v drugi kot, če jo želim prjeti hitro obrne glavo kakor , da me bo ugriznila in zbeži Neutral silent vendar nisem obupala, vsake toliko časa grem do kletke in se z njo pogovarjam ji molim prste in dlan ona pa ovohava....samo ne vem, zdi se mi da dlje od tu ne bomo pršle, razen če bi jo vzela ven in jo dala v manjšo torbico.... Question Question
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:35 am

Je dost odvisno od podgance, kako dolgo traja, da ti zaupa in hoče viset po tebi. Jaz mam Booja že dobre 4 mesece, pa se še vedno noče preveč cartat, niti na ramah mi noče ostat - ko ga dam nase, začne prav samomorilsko bežat dol, razen včasih (ampak res redko), ko se skrije za vrat. Dokler je blo še hladno in sem okrog strašila s puloverjem s kapuco, je lepo spal v kapuci, zdej pa to pač ne gre Smile Zato mu rajši odprem kletko (magari kar cel zgornji del, če se ne skriva lih po poličkah Smile) pa počakam, da sam ven pride. Pač sedim zraven, se mal pogovarjam z njim, zraven pa kej drugega počnem, ampak mam skos en uč na njem da vidim, kaj dela Smile Pa vedno prileze ven iz kletke (razen, če ravno spi) in raziskuje okrog, pa pride tud mene po poti mal povohat al pa spleza name, pogleda okrog pa gre naprej. Včasih mam kakšno sadje al pa kej pri roki, da ga malo dobi, ko k meni pride in to je to. Pol pa pomoje, da se bo počas navadu in se bo tud on pustil crklat Smile Tko da malo je že fajn silit v podganco, preveč pa ne. Če praviš, da se naredi, kot da bo ugriznila, ko daš roko zraven, rajši počakej, da se sama opogumi pa te pride pogledat, da bo vidla, da nisi noben bavbav Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:37 am

A si prebrala celo temo?
Ker o tem smo že vse govorili. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 2:53 pm

Hvala.

Ja sm prebrala, ampak mi ni bilo use čisto jasno, bova že nekako Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 5:32 pm

V tolažbo ti lahko povem, da imam podgano že eno leto, in mladiča že tri mesece ampak vedno potrebujejo kakih 15 min, da se spravijo ven iz kletke.

Ne vem, mogoče preverjajo, če je varno Smile
In si treba jemat k srcu, ker se podganice v novem okolju čisto razživijo po kakem tednu ali malo dlje.

Lahko pa jo skupaj s hiško vzameš ven in jo daš na posteljo oz. nekam, kjer je čisto varno, da ne bo treba imet potem intervencij. Nasuješ malo posladkov okrog in čakaš, da sama pride ven.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 6:54 pm

Mja nekaj o tem s hiško na postelji sem brala na začetku te teme....problem je, da moja hiška nima dna Gily se pa skriva v njej, tako da se me more navadati Razz
Smo pa danes izredno napredovale Very Happy na dlan sem dala jagodni jogurt in je cela prilezla gor, samo če se premeknem zbeži, še nekaj dni pa bova prijateljici flower
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 7:11 pm

No takole je zgledalo Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Lick...pa še to: vsi, ki imate probleme z navajanjem podgance na roko jogur Jogobella (jagoda) dela čudeže. Js sem ga poimenovala kar čudežna vila Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Fairy
in moja Gily vam pritrjuje Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Rat-2
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 10:48 pm

ZionRoad je napisal/a:
Mja nekaj o tem s hiško na postelji sem brala na začetku te teme....problem je, da moja hiška nima dna Gily se pa skriva v njej, tako da se me more navadati Razz

Če se meni Boo v hišo skrije (zdej je to res že zelo zelo redko Smile) ga ponavadi kar ven stresem (zares ma tako slamnato gnezdo no, ne prav hiško), jasno zelo nežno, pol pa hiško umaknem. Najprej je malo zmeden, ampak hitro pogrunta, da ni nič groznega in začne šibat okrog ko zmešan Smile

Drugače pa kot sem že rekla, na rami mi recimo sploh noče bit pri miru, ampak brez problema pa sedi pri meni v naročju, ko je priboljške Very Happy In se strinjam, jogurt je res fina stvar Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeTor Avg 03, 2010 12:25 pm

Ok, emmm podganco sem navadla na roko, pač če imam jogurt na njej pride cela gor, samo ne smem je premikati, kako naj jo navadim na premik roke, da jo bom lahko vzle ven? Naj nadaljujem z jogurtom ali mi lahko svetujete kaj drugega? Hvala
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeTor Avg 03, 2010 12:59 pm

Po mojem nadaljuj z jogurtom, ampak vsake toliko počaaaasi premakni roko. Verjetno bo od začetka bežala, ampak če potem, ko zbeži, maš roko spet čisto pri miru, bo verjetno prišla nazaj. In tako počasi, dokler se ne neha bat premikajoče roke Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 9:19 am

joj malo pretiravaš,pač jo zagrabi in jo daj v naročje,se bo prej navadila kot da jo probaš dvignit na dlani ker ni šans da ne bo skočila dol če se ji začne roka pod nogami premikat.
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 11:40 am

Tahun, saj sem jo hotela, pa je odskočila. Bom poskušala še naprej Very Happy
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 12:45 pm

No zdajle sva se lovili po kletki, oz. moja roka jo je lovila. Ni poskušala ugrizniti. Samo parjeti je pa nisem morla je kar zbežala Neutral Kaj parvite, da dam kletko na posteljo samo s spodnijm delom kjer je hiška, ostalo(kovinsko) pa odstranim, samo če mi že sedaj ne zaupa ne bo kar zbežala?? Question
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 08, 2010 8:40 pm

Če boš mela kletko na postelji, ne bo nikamor mogla zbežat, ne? Tolko zatlači posteljnino al pa povštre v tiste luknje, kamor bi ti mogoče lahko pobegnila, pol pa probej tako kot si rekla Smile Po mojih izkušnjah se hitrej opogumijo na tak način. Drugače pa kot pravi Tahun, malo tudi na silo probej. Ne preveč, ampak ni nič hudega, če podganco primeš pa jo daš nase. Jasno, verjetno bo bežala od začetka, sam ko bo vidla, da ni nič hudega, bo najbrž malo bolj sodelovala. Malo po občutku delej, sej bo šlo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeSob Avg 14, 2010 7:13 pm

Hvala vsem....zadnjič sem dala spodnji del kletke na posteljo in jo vzela k sebi na pulover. Ni bila ravno vesela. Danes sem odprla zgornja vratca na kletki in je sama ven prišla, sem jo dala v pleteno kapo (za drede) in jo nosila po sobi. Se je čist sprostila. Potem sem jo nesla na posteljo in je plezala pod majico, nič ni kakala Very Happy Very Happy Samo potem smo šli in ko sem prišla nazaj sem odprla vratca in je sama zlezla v kapo zle sem jo pa dala nazaj Laughing

Hvala I love you
Nazaj na vrh Go down
Endy




Število prispevkov : 4
Join date : 19/08/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 4:03 pm

mene zanima kakšen jugurt ji lahko daš k mam dans novo podganco pa edino tega ne vem Wink
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 4:05 pm

Navaden je najbolj zdrav.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Endy




Število prispevkov : 4
Join date : 19/08/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 4:34 pm

aha hvala ...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 5:32 pm

Endy je napisal/a:
aha hvala ...

Pa prosim za bolj pravilno pisanje, da bo tvoje prispevke lažje razumeti. Smile
Še malo pokukaj v temo o pravlih foruma, preden objavljaš dalje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako se obnašati z novo podganco?
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» težava z novo kletko
» Kako navaditi podgano na WC?
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti
» Kako in kam s podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: