Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uvedba nove podgane

Go down 
+31
Pamy
podganar
Skinny
kopriva
Lanac
nika_animals
Cath
Titi
Muha
talupu
choo
Tahun
zverina
ercesi
Juni
halibel
Nina
Dejan
Nes
podgANA
mashikaa
bolha
AtLanT!da
Timea
Avalon
Aleksander_S
Olivija
Eva
elanor
mamaF
Fiamma
35 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 12:52 pm

Naj bosta vsak v svoji kletki, dovolj blizu,da se vohata, ampak dovolj narazen, da se ne dosežeta. Ko se sprijaznita s svojo usodo sobivanja, ju daš pa v skupno kletko. kako dolgo bo to trajalo, je pa odvisno od podganic.

Stanje pri mojem uvajanju pa je sledeče: smrdljivci se stiskajo skupaj na polici, Tika sta ta mala dva vrgla na hrbet in ga čistita po trebuščuku, on pa drema zraven. I love you
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 6:21 pm

Pa je smiselno, da počakam in dam (ko se bosta bolj poznala) oba naenkrat nazaj v ta veliko kletko (ki bo prej razdišavljena in spucana in sploh Smile), al nej Booja dam že kar zdaj nazaj? Problem je v tem, da je to edina kletka, ki ma rešetke - transporter ma samo luknje za zrak na straneh, ta mala kletka pa na vrhu :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 6:25 pm

Aja, potem pa tako povej.
Škoda mučit svojo podganico s plastčnimi stvarmi, ker lahko samo zboli.


Ja, kje bo pa nova podganica ta čas?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 6:43 pm

Če dam Booja nazaj v ta veliko kletko, sem jo mislila dat v to kletko, v kateri je zdaj Boo (sej ni tko mejhna zares, samo pac plezat se ne da, ker je pokrov plastičen, na vrhu so pa rešetke - pač ta tipična kletka, ki jih prodajajo za kaj js vem.. hrčke pa skakače, kao), če ne bi pa ona bla v precej velikem transporterju, Boo pa v plastični kletki, pa bi ju dala oba naenkrat potem v ta veliko. Jasno bosta v vsakem primeru oba večino časa prosto šibala okrog po postelji/sobi Smile Kaj plastične kletke tako zelo niso kul? A je mogoče bol smiselno potem začasno kupit eno malo kletko z rešetkami, al kako?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 8:08 pm

Premalo so zračne, če so cele prastične in je samo pokrov rešetka.
Lahko začne kihat zaradi kopičenja amoniaka in potem zboli.

Bi ti kdo lahko posodil žičnatno kletko za hrčke?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 9:10 pm

ne poznam nobenega, ki bi jo mel, žal. Drugače pa niti niso tako drage te kletke, in glede na to, da že Booja velik okrog vozim pa takrat "stanuje" v ta plastični kletki, bi blo verjetno bol pametno, da kar kupim eno Smile Kakor vem ma tukano trenutno neko akcijo in so vitakraft kletke znižane za 50%, tako da bom šla najbrž kar tja pogledat Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 1:05 pm

Evo, zdej je pa zadeva taka - vzela sem od Cath 2 samički, ki sta superkjut in ful prijazni, še prste sta mi nehali grizt skozi rešetke, tudi če po jogurtu dišijo cheers Mam ju v kletki za hrčke z rešetkami lepo zraven Boojeve kletke, tako da se zdej odkar ju imam (3 dni I love you ) lepo vohajo skozi rešetke. Predvsem Booja vsake tolko nekaj piči in začne šibat gor pa dol po kletki in vohat okrog pa iskat, kje se ven pride, ker ga tamali dve tolko zanimata. Če ga spustim ven, gre čisto do njune kletke in začne gobček tlačit skoz rešetke in vohat. Nič ne piha, dlake nima pokonci in sploh zgleda čist prijazen in firbčen, ampak jaz se vseeno bojim, da bi ktero probal ugriznit čez rešetke (tamali 2 sta še tako mini, da spravita skoraj cel gobček skozi rešetke), tko da ga ne pustim zraven, če ne spita. Pa Boo tudi rad šavsne po prstih, če jih skozi rešetke tlačiš, tako da se zato bojim, da bi podganci tud grizel. Skupaj jih tudi še ne upam spustit, ker sta Cookie in Nutella stari šele 4 tedne. No, to kar me zanima, je, če je moj strah upravičen, kar se tiče grizenja skoz rešetke? :S Al bi ga mogla pustit zraven, tudi ko tamali tiščita gobček pa tačke ven iz kletke?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 1:16 pm

Glej, kar se tiče grizenja skozi rešetke je tako, da se bosta tamali dve že umaknili, če ju bo ugriznil, tako da glede tega dvomim, da se je za bat. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 1:46 pm

Emmm, Tik je ta mlada grizel po tačkah iz notranje strani, ko sta od zunaj plezala po njegovi kletki. :S
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:07 pm

No, sem se potem odločila, da se res že dovolj dolgo vohajo na daljavo, tko da sem Booja spustila, da je prosto šibal okrog ta male kletke, ko sta bili Nutella in Cookie budni Smile Je šlo zelo v redu, zdej to prakticiramo večkrat na dan in noben še ni nobenega ugriznil al pa kaj, meni bolj zgleda, kot da se hočejo igrat. Edino Boo je stopil Cookie na gobček ker je pač rabil plezat, ANE, ampak ni blo nič hudega :=)=: Ta malih nisem še spustila po Boojevi kletki, ker kot sem rekla, grize skozi rešetke. Pomoje bomo ta korak preskočili, pa jih bom počasi predstavla na kakem nevtralnem teritoriju, ker zaenkrat zgleda, da je vse ok Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 7:04 pm

Juhu, ratalo Smile Zdaj so že celo popoldne vsi v isti kletki in razen občasnih "mal te morm udart pol te bom pa pomil/a in počesal/a" drugih izgredov ni, tako da bodo Boo, Cookie pa Nutella cimri od danes naprej Very Happy

Da na hitro obnovim, kako sem se lotila združevanja:
Boo je pol leta star kastriran samček, ki ni neki hiper crkljiv in razvajen, ampak ne grize (razen prste skozi rešetke), Cookie in Nutella sta pa en dober mesec stari samički, prijazni in navajeni roke in nič ne grizeta. Dobila sem ju, ko sta bili stari dobre 3 tedne. Najprej sem mela ta mali dve posebej v manjši kletki, tako da so se vohali čez rešetke nekaj dni. Potem sem Booja parkrat spustila po sobi, da je malo plezal tudi po njuni kletki in so se še od bližje ovohavali. Ker je šlo to v redu, sem potem recimo 2 dni kasneje še tamali dve spustila po Boojevi kletki in ju k sreči ni nič grizel skozi rešetke. Na ta način sem jih mela "posebej" spuščene še nekaj dni, potem sem jih pa probala spoznat v banji, pa nikakor ni šlo, ker so se vsi ukvarjali samo s tem, kako se iz banje zleze namesto drug z drugim. Tako da sem jih potem po postelji spustila, da so se malo igrali, umivali in sploh meli fajn Smile Zadnja dva dni sem jih mela tako vse skupej spuščene, da so lahko hodili v kletke drug od drugega, danes sem pa Cookie in Nutello dala lepo zraven k Booju in jih pustila tako.

Vse skupaj je trajalo recimo 2 tedna, pa bi lahko šlo hitrej, samo nisem upala, ker sta bli tamali dve tako mini I love you
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 9:59 am

Braavoo! cheers cheers cheers
Čestitke Boo-ju, Nutelli in Cookie (nevem, če sem prav napisala Cookie). Seveda pa čestitam tud tebi. Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 10:57 am

Tut pri meni uspeh!

Odkar sem pripeljala Nani domov, je bilo kar nekaj nemirnih noči Smile Kletki sta bili postavljeni skupaj in je bilo letanja, cviljenja in grizenja. Danes pa sem ju prvič dala skupaj na nevtralen teren in JUHU! Ni blo niti enega ugriza! Edino kar je, da Nani non stop sili v Mici - jo ovohava tudi od zadaj (upam da Nani ni samček) in Mici skače tudi do pol metra visoko!

Danes še ne bosta skupaj spali ampak jutri bota spet kakšne 15 min preživeli skupaj. Počasi bo Smile

Še slikca iz mojega facebook profila:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs415.snc4/47870_434239119197_684479197_4871871_2509307_n.jpg
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 11:14 am

Če je samček se to že na daleč vidi Wink Moji dve samički tudi Booja ovohavata od povsod, tako da to ni nič nenavadnega Very Happy
Lepo, da spoznavanje tako gladko teče Very Happy srečno še naprej!
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 11:17 am

Sej sem prepričana, da je samička, samo še vseen pomisliš na to pri takem obnašanju Smile

Ja, mislim, da bosta lahko počasi zaživeli v isti kletki Smile
Nazaj na vrh Go down
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 9:48 am

Evo jaz tudi uvajam malega podgančka, ki sem ga kupila od Cath pa mojga Remzy-ja.. Tavelkega sem spustila učer okol, da je lahko prišel do kletke in je v bistvu tamalega Dizla samo malo povohal potem pa totalno ignoriral... Potem pa je spet prišel k njemu in ga je grizljal po nogicah, ki jih je tamaili molil ven iz kletke... Shocked V redu sem dala Remzy-ja potem v njegovo kletko... Spet isto ponovila zvečer, tokrat je šlo brez grizljanja... Danes zjutraj sem vzela oba ven. Remzy je bil na tleh, Dizl pa pri meni na postelji... Ko je Remzy končno ugotovil, da je mali zunaj je prišel gor in ga zagrabil za vrat, mali ni nič cvilil, ampak sem ju razdrla ju dala spet v kletke... Ne vem, a je to kakšna fora za hirearhijo ali kaj, ker se mi zdi čudno, da mali ni nič cvilil... Mogoče sem ju še tapravi čas spravila narazen... Hmmmm... Ne vem... Počasi in z veseljem, ane..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 9:54 am

Verjetno je ''cvilil'' ampak na nam neslišnim frekvencah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 2:56 pm

Nisem niti prepričana, da ga je ugriznil, se mi je bolj zdelo, da ga je pritisnil ob tla... kaj vem no... Bomo videli, kako bo v prihodnje... Neutral
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 7:00 pm

Počas pa z veseljem Smile Če ni bil Remzy nič naježen, je po mojem vse ok. Moji se nonstop nekej "pretepajo" in skoz je neko čivkanje iz kletke slišat, ampak noben nobenega ni nikoli poškodoval. Po mojem je Remzy samo hotel pokazat, kdo je glavni. Če bi Dizla res kaj bolelo, bi 100% slišala.

Drugače je pa meni tudi zgledalo, da Boo grize ta mali dve, ko je bil okrog spuščen, pa ju je zares samo lizal al pa ovohaval. Kaj pa vem, dej mu še kakšen dan, mogoče ju še ne skupej met spuščenih zaenkrat, da se Remzy še malo bolj navadi na sostanovalca Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 7:54 pm

To je bila pač prva predstavitev in sem strogo nadzirala vse skupaj... Naježen ni, samo, ko pa pleza po meni, pa take čudne zvoke spušča... Nisem še slišala, da bi kdaj to delu... Tko iz trebuha vse skup prihaja, pa sliš se sam, če je zram mojga ušesa kje... Upam, da niso bojni zvoki al pa kej... Neutral
Sej bo...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 9:17 pm

Tako godrnjanje?

To je moj podganček začel delat, ko sem prinesla nove škodljivce domov Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 8:40 am

ja, loh bi rekla, da je godrnjanje... Pa se je tvoj navadil na nove?
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 9:10 am

Titi, zelo pomaga tudi to, da oba skopaš, dobro očistiš kletko in menjaš vrstni red hiške, igral, posodico s hrano.. Drugače pa se meni zdi čist normalno, da se ne zaštekata takoj. Popolnoma isto je bilo tudi pri meni vsakič, ko sem prinesla domov novo podganico. Počasi sem jih uvajala čez dan, ponoči pa jih imela ločene za vsak slučaj, ko so se čez dan že boljše razumele in preživele skoraj cel dan skupaj, sem jih potem tudi čez noč skupaj pustila v kletki in zdaj ne morejo več ena brez druge.

Najhujša pa je bila Miša, ona je bila vsakič tko napihnjena, da je zgledala še 1x večja Laughing

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 9:31 am

Titi je napisal/a:
ja, loh bi rekla, da je godrnjanje... Pa se je tvoj navadil na nove?

Se je, ja. Pa je eno leto star, nekastriran in zelo dominanten samček.
V kletki so že skupaj več kot 2 meseca in zdaj mu ta mala dva zrasla čez glavo Very Happy Na začetku je bil pa tako agresiven, da nisem smela za sekundo stran pogedat, ker bi bil hudič.


Moraš biti pozorna na prve znake agresivnosti. Takoj ko vidiš, da se me postavlja ob bok (vzporedno z novim podgančkom), ju moraš dati narazen. Nujno.

Za boljšo predstvao zgooglaj ''siding, rat introduction''.
In seveda še to, kar je cath rekla, ampak to bi morala že narediti preden
si pustila podgane, da se spoznajo v živo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 8:33 pm

Res ne vem kam naj bi to spadalo, tak da sem dala kr sem...

Imam vprasanje: ju3 si bom kupila podganici in sem začela razmišljat, če je možno da se nebi razumeli čeprav sta sestrici in sta od rojstva skupaj scratch

Plz pomagajte hitro! Že vnaprej hvala za odgovore.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Uvedba nove podgane - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uvedba nove podgane
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 7Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» spol podgane
» Podgane splošno
» Prodajam podgane
» Evtanazija podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: