Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uvedba nove podgane

Go down 
+31
Pamy
podganar
Skinny
kopriva
Lanac
nika_animals
Cath
Titi
Muha
talupu
choo
Tahun
zverina
ercesi
Juni
halibel
Nina
Dejan
Nes
podgANA
mashikaa
bolha
AtLanT!da
Timea
Avalon
Aleksander_S
Olivija
Eva
elanor
mamaF
Fiamma
35 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 6:25 pm

Fiamma je napisal/a:
Tukaj pa boš morala bit potrpežljiva, ni druge. Ko sem jaz prinesla novo podganco domov, sploh ni bilo problemov. Nekaj dni sem pustila kletko eno poleg druge, da sta se ovohavala, potem pa ju začela spuščat na polički in opazovala reakcijo. Kot po maslu.
Težava pa je bil že prej, ko sem samca dala parit z eno samico in ga je ta ves čas napadala, ko sta bila na njenem ali nevtralnem teritoriju. Ko je bila na njegovem teritoriju, pa se je držala bolj zase in začela pihat, ko je moj samček prišel blizu.

Pomoje je najboljše, da ju čim več krat imaš na nevtralnem teritoriju in opazuješ situacijo. Sčasoma bi moralo bit boljše, samo vztrajaj. Wink

Katastrofaa! V nedeljo,ko sem prišla domov sem obe podganici dala na pojsteljo,da bi se malo vohali in spoznavali.Starejši sem ves čas govorila :lepooo..pridnaa... Ko se ji je približala jo je vohala ampak je takoj šla stran.Nekajkrat jo je udarila a ni bilo nič narobe..kasneje je bila spet pridna in je bila samo pri miru,ko ji je Didi prišla blizu.Nato pa je Didi želela pod Nanin trebušček in jo je spet udarila..Tokrat se je zgodila katastrofa!

Ko sem Didi dvignila(ker je 3x zacvilila) sem videla,da ima čisto otečeno desno oko,skoraj ji je čisto gledal ven iz jamice..Spodaj iz očesa je tudi malo krvavela.Zgledalo je grooozno!Sploh ni mogla zapret veko.Dala sem ji obhladek in čez eno uro ji je oteklina oplahnila.Včeraj sem jo peljala k veterinarju in ženska mi je rekla,da je to poškodba očesa in,da ji je Nani predrla roženico in,da obstaja možnost,da bo slepa na to oko.
Didiki se je kar malo mešalo..Hitro je tekala gor in dol in Vsake toliko časa otresala z glavo..Ko sem dala roko v škatlo je izgledalo kot,da bi se igrala..Čisto je bila divja,me grickala malo in bila prav smešna.Nevem ali se je res igrala ali pa je bila prestrašena in zmedena..Drugače se pri meni z veseljem crklja in je čisto mirna.
Danes mi je fant prinesel novo kletko,ki mi jo je naredu fotr.Didi sem dala v veliko kletko Nani pa je bila v njeni stari kletki poleg nove.Gledali sta se in se vohali cel dan!Didi je bila še vedno vsake toliko časa malo divja in je skakljala gor in dol.Želela sem poskusiti kaj bi Nani naredila če bi prišla na njen teren.Fantu sem rekla naj jo da noter k tamali.Rekla sem si..saj bom tamalo zavarovala,da je nebo slučajno po očesu ali pa kaj drugega..A je bilo spet stvar sekunde in Nani jo je spet udarila.Tokrat je Didi kar obležala.Ustrašila sem se,da je ni resno poškodovala.Ko sem jo prijela je cvilila a se čez čas umirila.Hodi normalno in tudi drugih poškodb ni,ker na dotik ne cvili.Tako je utrujena,da mi že kar nekaj časa spi v naročju in se sploh ne gane.

Upam,da res ni kaj hujšega.Res nevem kaj naj naredim..Kmalu bom obupala.Mislim,da se nikoli ne bosta imele rade.Nani je stara leto in pol in mislim,da je prevelika razlika v letih.Pa še trmast pa žleht značaj ima.Sedaj imam kletke blizu ampak nevem koliko bo to pomagalo.Bojim se, da bi jo Nani vedno napadla,ko bi bile skupaj v isti kletki.Res se bojim za Didi,ker je čisto drobčkana.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 6:59 pm

Ojej, groza. No
Kaj če ju imaš tko eno zraven druge v kletkah in počakaš, da Didi malo zraste, da se bo lahko samo branila?
Jaz na žalost nisem imela še nobenega konkretnega problema z agresivnostjo, tako da ti kej drugega nebi znala svetovat.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 7:04 pm

Jah bomo vidli zdej.Mela bom kletko zraven kletke pa bom opazovala.Ampak Didi je ful bolj mirna,če je pri nama..Če je tam v veliki kletki pa Nani piha zraven se mi zdi,da je kar malo nervozna.Drugače se obnaša.No bomo videli.Jutri grem na kontrolo k veterinarju in bo povedal kaj in kako.Bojim se tudi,da ko ne bosta več pihali ena na drugo čez kletki in če bo Didi kar nekaj časa v novi kletki,da če bom dala Nani poleg,da se bosta spet stepli ali pa,da bo takrat Didi branila svoj teratorij.
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 7:35 pm

Pri meni je trajal 14 dni, da je Pepe sprejeu Zofi. Je pa med njima 5 mesecev razlike, ampak mislim, da leta niso problem. Verjetno je dosti odvisno od karakterja. Pepe je tud zlo žleht. Mela sm jih vsak v svoji kletki, pa jo je Pepe hodu gledat(samo skozi rešetke), ampak je biu grooozno besen nanjo. Po kakšnem tednu sem ju dala vsak dan mejčken skupi, samo je bila vedno tepena. Po 14 dneh sta pa že kr skupaj ležala.
Naj se še kar nekaj časa samo skozi kletko vohata. Sej bo, držim pest bounce
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 7:53 pm

podgANA je napisal/a:
Pri meni je trajal 14 dni, da je Pepe sprejeu Zofi. Je pa med njima 5 mesecev razlike, ampak mislim, da leta niso problem. Verjetno je dosti odvisno od karakterja. Pepe je tud zlo žleht. Mela sm jih vsak v svoji kletki, pa jo je Pepe hodu gledat(samo skozi rešetke), ampak je biu grooozno besen nanjo. Po kakšnem tednu sem ju dala vsak dan mejčken skupi, samo je bila vedno tepena. Po 14 dneh sta pa že kr skupaj ležala.
Naj se še kar nekaj časa samo skozi kletko vohata. Sej bo, držim pest bounce

Ti imaš samčka in samičko.Jaz imam dve samički.Misliš,da je kaj drugače glede na spol pa to.Zdaj sem že malo bolj mirna,ker praviš,da je bil tudi besen nanjo in da je tud bolj žleht tako kot moja.Moja je na cajte prou hinauska..Ve,da kaj ne sme pa še useeno zanalašč nardi!Smile bom upoštevala nasvet pa bom jih nekaj časa pustila da se samo vohljata.Nani kar piha in skozi kletko hoče s tačko jo udarit pa vsa je jezna.Didi se ji je pa večkrat želela približat in se igrat z njo.Tudi zdaj se sprašujem če nebo kaj narobe,ko bom dala Naniko k Didiki v veliko kletko.Upam,da nebo potem tamala branla teritorija,ko bo že nekaj časa sama tam ali pa da nebo Nani ga kaj srala.Oh ja..problemi problemi..
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 7:55 pm

Samičke so bolj hiperaktivne in tudi dokaj teritorialne. Moj prijatelj ima 3 samice in ena kaže do drugih dveh prav posebno ljubezen, ko dokazuje kdo je šefica.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: uvedba podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 8:11 pm

Ja jaz upam,da se bosta kasneje razumeli.Če ne nevem kaj bom.Ne morem jih pa skos med posebej ker pol je fotr zastonj se potrudu narest tko lepo pa velikooo kletko.
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 04, 2009 5:59 pm

Ma sej sčasoma bo bolše, boš vidla Smile
Tu maš še nekaj napotkov, ki pridejo prav: http://www.rmca.org/Resources/aintro.txt
Sicer pa: jaz sem pred kratkim spoprijateljila 2 samčka, torej se vse da Smile (sicer še ne živita skupaj, ampak bosta kmalu, samo še volja za popolno razdišavljenje kletke mi manjka xP)
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 05, 2009 9:09 pm

Hvalaa:) Bom si prebrala:)
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimePet Nov 06, 2009 5:39 pm

Kletki sem dala skupaj, da se gledata in po nekaj dnevih zdaj Nani nič več ne piha nanjo, ko se približa.V bistvu se skoraj sploh ne zmeni zanjo. Je to dobro?
Veterinar je rekel naj počakam 14 dni. Prvič, da se navadita ena na drugo po vonju, drugič pa, da Didi malo zrase, da se bo lahko branila. Zdaj nameravam kupiti še eno podganico, da bo Didi mela prijateljico iste starosti.
Veterinar je rekel, da Nani nebo več dolgo živela.Maksimalno pol leta...nato se začnejo tumorji. Didi bi potem ostala sama in spet bi bil problem z uvedbo nove podganice. Rada bi pa imela dve (zaradi družbe) .
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 6:20 pm

Tule je še en primer, kako izvesti spoznavni dan Smile Pa še podobno podganico ima, kot je moj.

https://www.youtube.com/user/Foxxbox#p/u/7/1w05hwXVv3o
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 6:55 pm

Te 3 na klipu so pa res mirne; vsaj če jih primerjam z mojima Tomijem in Tinko.
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 23, 2010 3:23 pm

Jaz nimam pojma kje sem s Pixy in Coffee, ampak mislim da gre zelo dobro. Medtem ko se Pixy dela samopomembno, je Coffee njena največja oboževalka ... skoz jo gleda pa vedno laufa k njej ko jo vid :=)=:

Se že podita skupaj po postelji, ampak do sedaj ni bilo nikakršnega posebnega prepira - Pixy jo čisti, Coffee ji pod trebušček leze in vsaake tok si ritke poližeta Razz

Še sta vedno vsaka v svoji kletki; sem pa danes dala njuni hiški ven na posteljo in je Coffee šla v hiško od Pixy pa je sploh ni motilo da je Coffee tam - jo je očistila in potem šla naprej po svojih opravkih.

Kaj mislite, ju že poskusim dat skupaj v kletko ali raje počakam da bo Coffee vsaj 8. tednov, da se lahko brani če pride do večjega prepira?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 23, 2010 3:44 pm

samopomembno lol!

Starost je vredu, pod 6 tednov je bolj kritično.
Jaz bi najprej še zamenjala kletki, da vsaka preživi neki časa zaprta v kletki od druge.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 4:07 pm

Našla sem prekrasno spletno stran Smile
http://www.joinrats.com/Introductions
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:36 pm

Jaz sem prebrala, da je 8. tednov tista starost, pri kateri se podganica že lahko sama brani - tako da se jih načeloma takrat pusti pa da se sami zmenita kako in kaj Cool

Drugače pa z veseljem sporočam, da moji dve zdajle prvič skupaj spita v razkuženi kletki in zgledata super zadovoljno O.O

Jaz sem se kar dosti držala napotkov od The Rat Lady.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:55 pm

Super, to je šlo pa kar hitro. Slikice?

Upam, da bo pri nas tudi šlo gladko. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:42 pm

Uvedba nove podgane - Page 2 Pixy003

Uvedba nove podgane - Page 2 Pixy001

Uvedba nove podgane - Page 2 Pixy004

Prej sta se bolj stiskale pa sem ju malo zmotila Laughing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:04 am

crka večja in crka manjša Very Happy
Upamjo, da bo njen bratec tudi tako lepo sprejet pri nas doma.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 1:35 pm

Dobro se štekata. Smile
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 1:41 pm

OK... js sm zdej prnesla novo podganico domou... sm jo dala u svojo kletko zraven Halibel...
meni je čudno ker Halibel nanjo sploh ne piha, jo samo voha skozi kletko, sm pa probala jo dat v kletko in jo je Halibel uščipnila u hrbet (hvala bogu se ji nč ne pozna..)..
po tem kr tukej na forumu piše jo morem met usaj ena 2 tedna tamajhno v svoji kletki, pol pa počasi skupej dajat.. prodajalka pa mi je rekla nej jo dam kr u kletko k Halibel...
kaj nej zdej nrdim? help:)
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 1:52 pm

Prodajalka nima pojma o podganah, pa ti je kar nekaj rekla, da ne bi izpadlo, kot da nima pojma. Laughing

Komu se je že zgodilo, da je kupil dve podgani, pa ju dal k stari podgani, pa je tastarejša eno takoj ubila? Ena punca s tega foruma je bila, če se prav spomnim. Pač, hočem reči, da nikakor ni kul dati nove podgane k stari in čakat, kaj bo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 2:37 pm

Poleg tega je dobro novo žival imet vsaj nekaj časa v "karanteni", da se vidi če je kaj bolana, da nebi takoj še ta druge okužila.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 2:48 pm

Ok hvala... bom mela ena 2 tedna posebej pa bomo vidli kaj bo...
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:51 pm

Danes sem probala dat moji 2 podgani skupej ker Halibel nč več ne piha na tamalo... Zdej so u isti razkuženi in dobro umiti kletki, pa se tavelika sploh za tamalo nč kej dost ne zmeni... Edino par min nazaj je tamalo ugrizlna ker hodi skozi za njo... A jih lahko pustim od zdej naprej skozi u isti kletki al rajš ne? (me zanima ker morem it od doma in me ne bo do zvečer pa se jih malo bojim pustit same...)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Uvedba nove podgane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uvedba nove podgane
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 7Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» spol podgane
» Podgane splošno
» Prodajam podgane
» Evtanazija podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: