Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uvedba nove podgane

Go down 
+31
Pamy
podganar
Skinny
kopriva
Lanac
nika_animals
Cath
Titi
Muha
talupu
choo
Tahun
zverina
ercesi
Juni
halibel
Nina
Dejan
Nes
podgANA
mashikaa
bolha
AtLanT!da
Timea
Avalon
Aleksander_S
Olivija
Eva
elanor
mamaF
Fiamma
35 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AvtorSporočilo
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 8:48 pm

Če sta isto stari, iz istega legla naj ne bi bilo nič narobe. Seveda pa se podgance (še posebej mlade) kar pogosto ''ravsajo''. To je najverjetneje igra, lahko pa gre za dokazovanje hierarhije. Moji dve se stalno neki dajeta, ponavadi zmaga ena in ista, to pomeni, da je ona tista glavna Wink (potem še vsake toliko malo obnovi to, da jo spomne kdo je glavni Wink ) katera je '' na vrhu'' se pri mojih ponavadi vidi tudi ko npr. spijo, je ta alfa podgana nekako ''na njej'' in se obnaša zaščitniško do nje. Lahko se zgodi da se zravsata tudi zaradi hrane, zato moraš pazit, da priboljška ne dobi samo ena in da ena ne dobi več kot druga.
To je pomojem to Smile itak pa velja, da si dve podgani nekako stojita ob strani, se stiskata, umivata druga drugo, se igrata in (bolj redko:) delita hrano Very Happy
Nazaj na vrh Go down
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:08 am

Aha, bom previdna glede dajanja priboljškov. Hvala za pomoč Exclamation Wink
Nazaj na vrh Go down
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:38 pm

Ni problema Wink No, upam, da si jih dobila in da se imata lepo Smile
Nazaj na vrh Go down
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 7:41 am

Ja sta zelo lepi(saj ju bom dodala pod naše žverce) ampak se zdaj ves čas skrivata v hiški iz legokock. No sčasoma prideta ven in gledata če sem kje potem pa tečeta en krog po kletki in se vrneta v hisko Razz . Ponoči sta pa fajn razgrajale Very Happy .
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 2:08 pm

Heeey! Very Happy

Mene pa zanima, kako naj Miša, ki je odrasel samec, navadim na še enega samčka, ki je star 1 mesec in pol? Vem, da mora biti postopek počasen in moraš biti zelo pozoren, da se jima kaj ne zgodi. Kako ju lahko navadim, da bi bila skupaj v kletki v najkrajšem možnem času in si ne bi nič naredila? Ker kolikor vem, Mišo ne mara najraje drugim samcev in se bojim, da mlajšemu kaj ne bi naredil. Hvala vsem za pomoč Very Happy

LP
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 2:17 pm

Žal boš morala počasi, po vseh že opisanih postopkih.
Je prevelika nevarnost, da ga resno poškoduje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 4:22 pm

Hvala! Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 8:45 pm

No...Mišo je že bil skupaj z samčkom zunaj in sem bila zelo presenečana, saj mu ni nič delal. Celo pri njemu je bil in se stiskal poleg njega ter ga lizal. Very Happy Kot, da bi se že sprijateljila, res nič nista delala, lizala sta se...tako da mislim, da ne bo problemov. Smile
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 8:53 pm

Dokler je novinec bistveno manjsi, ju vseeno ne pusti skupaj v isti kletki, ko te ni zraven. Lahko da je nekaj casa ok, potem pa se vecjemu zblede pa naruzi malega, in ce te ne bo zraven, da bi ju razdruzila, se najbrz ne bo dobro koncalo.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 8:57 pm

Vem, saj zato ju tudi nimam še nič časa v kletku, tudi ko sem doma in sem poleg. Najprej lepo počasi zunaj, potem pa lepo počasi še v kletki. Se mi pa zaenkrat zunaj super razumeta. In tudi na začetku mu Mišo ni hotel nič narediti. Smile
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 9:06 pm

To pa je fajn, da nimas tezav z uvajanjem, pri meni je prva 2 tedna bla katastrofa, ni duha ni sluha o kakem stiskanju pa lizanju, no, lizanje kot histericno napadanje kvecjemu Rolling Eyes samo zdaj pa sta nerazdruzljivi, tako da se je splacalo pocakat.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 9:18 pm

Ja, saj najboljše je počasi in previdno, da se kaj ne zgodi. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimePet Nov 05, 2010 6:51 am

Ne vem če je bila tale stran že kje predstavljena. Sem jo našla včeraj in mislim da se notri skriva veliko odgovorov. Napisano je razmeroma kratko, jedrnato in predvsem razumljivo.

http://fatratcentral.com/interacting-with-rats/introducing-rats/
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 8:31 pm

Jaz imam še eno na pol mojo podgano, ki bo živela pri meni. Spoznavanje je šlo cool, zdaj je šele 3. dan, v kletki sta bile že par minut skupaj, pa je bilo vse cool, ampak zdaj imam en problem: Tamala skače po Belli, pa jo grize, Bella ne reagira, amapak to meni zgleda tako...čudno? Kot da bi jo zelo zelo zelo divje čistila. Ampak jo ne. Ker tamala to dela samo, kadar je Bella v njeni kletki (ker se bosta vselili v njeno kletko, je večja), drugače ne. Ampak Bella je še kar mirna. Samo kdaj se obrne.
Kaj naj bi to pomenilo in kaj lahko naredim?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 8:45 pm

Meni to izgleda kot 'dominiranje', kot jaz temu rečem - tamala očitno želi biti glavna, in ko sta na njenem teritoriju, to tudi pokaže, na tujem teritoriju si pa še ne upa. To, da je pa Bella pri vsem skupaj mirna, je pa samo dobro, ker pomeni, da se z njo ne želi ravsati Smile Narediti ti ni treba nič, samo pazi, da si ne bo Bella premislila in da ne bo kakih pretepov.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 8:55 pm

Aha, hvala Juni. Very Happy Very Happy
A torej ju jaz pustim pri miru, zraven pa budno gledam, da se kaj ne zgodi, ali ju dam takrat narazen? scratch
A ji nič ne more? Ker je ubistvu to pretep...
Ta tamala ko bolha skače, Bella 100x večja, pa taka. Tc-tc.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 9:19 pm

Če vidiše, da se ta velika z bokom postavlja ob mlado podganico TAKOJ narazen.
Na spletu si najbrž lahko pogledaš slike/posnetke tega obnašanja, da boš videla, kako je
to sploh videti (ang. izraz siding).

Sploh je pametno, da si preberše čimveč o znakih agresivnosti podgan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podganar




Število prispevkov : 27
Join date : 11/09/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:34 pm

S punco sva naši Čatki kupila večjo kletko, zdaj razmišljava o samčku, da bo imela družbo Smile Kakor sem na hitro prebral, naj bi se samci in samičke dobro razumeli. Naša je stara 6 mesecev, ali je kaj važno, da je samček podobne starosti?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:50 pm

Kakor kdaj. Samičke in samčki se razumejo, vendar ne vsi. Npr: jaz če dam Mono in Mišo skupej (seveda ju držim), Mona zelo piha na Miša, tako da to ni nujno...če pa dam Miša in Piko skupej (obadva držim), sta pa prava zaljubljenca...
Pa, če bi radi imeli samčka poleg samičke, ga dajte kastrirat, če ne boste imeli vsak mesece mladičke in bo to samičko čisto izmučilo in lahko pogine..
Najboljše je, da je samček še mlad in ju postopno spoznavate. wink
Nazaj na vrh Go down
podganar




Število prispevkov : 27
Join date : 11/09/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:58 pm

Ja, kastrirat bo res verjetno treba, ne moremo je tako izmučit, pa tud ne vem kam bi s tolko mladički. Čatka je drugače iz Moninega legla, je zelo živahna, težko pri miru in ima za sabo že par pregriženih kablov Smile Sem v temi podarim/prodam videl da ima ena punca 2 meseca starega samčka, ta bi bil verjetno glih prav.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 2:10 pm

Jap, Čatka je iz Moninega legla, in me prav zanima kakšna je zdajle...mi je pa zelo všeč, da je ful živahna, kajti Mona ni taka...ona je lenuh. Okej, mal OT.

Drugače pa ja 2 meseca je lih prav, samo mislim, da se da samčke kastrirat šele pri 4 meseceh? (popravite me, če se motim) + 1 mesec, da okreva in ne bo več ploden..
Nazaj na vrh Go down
podganar




Število prispevkov : 27
Join date : 11/09/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 2:13 pm

Evo, eno slikco mam glih na računalniku Smile Drugač jo je težko ujet pri miru, je vedno v pogonu.

Uvedba nove podgane - Page 5 Imag0075
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 2:16 pm

Jooj, kakšen cukrček. wink

Drugače pa Mona nikakor ne more sprejeti Mimi, tako da bodo ločene...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 4:53 pm

Kakšna pozerka Smile Full se je dobro nastavla Very Happy
Drugače, pa ja,... boste mogli nekaj časa potrpeti, da bosta ganci skupaj. Tako, da je najbolje ju imeti v različnih kletkah, vendar blizu en drugemu, da se nanjuškata en drugega.
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 2:09 pm

Prodam husky podganco, staro 2 meseca, srebrno-sive in bele barve, pregledana in popolnoma zdrava.
Kupila sem jo v Mr.Pet-u v Kranju in jo imam dobri teden, vendar se mi je problem pojavu, ko sem jo hotela imeti zraven svoje 2 meseca starejše podgance od istega rejca, vendar se enostavno ne zastopita.

Možen ogled! Več info.: pamela.pristovnik@gmail.com
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Uvedba nove podgane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uvedba nove podgane
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 7Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» spol podgane
» Podgane splošno
» Prodajam podgane
» Evtanazija podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: