Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Še ena podgana?

Go down 
+3
choo
sharp
m4jz0r
7 posters
AvtorSporočilo
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 31
Kraj : Domžale

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 12:34 pm

Hej!
Že dolgo, dolgo časa razmišljam, da bi moji punci prinesla družbo... Še eno podganco Wink
Ko je bila stara kakšne 8-9 mesecev, se je z podgano od kolegice mal "družla" (ene petkrat smo jih dali skupaj), njena podganca pa je bila dosti mlajša (cca. 3 mesce). Ta druga podgana je bila zelo zelo živahna in je non stop skakala po moji Đezvi. Đezvi pa to ni bilo ušeč in je bežala od nje, tamala je pa za njo šibala. Moja Đezva jo je začela brcat z zadnjimi tačkami (iskreno, zgledal je smešno za crknit rofl ), tamala pa še kar... Anyway, na koncu smo ugotovili, da jo moja Đezva nikakor ne prenaša, ni jo nikoli ugriznila (no, do krvi ne, bolj tko kot opozorilo), ampak vseeno... Moja gospodična je zdej kr stara že (prbl. 30 mesecev) in je verjetno prepozno za družbo kajne? Vseeno me pa zanima, kdaj je najbolje kupiti družbo? Kaj narediti če se nikakor ne morata razumeti?

Hvala in lp Smile
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 1:01 pm

Bi se kar strinjal s tabo. Sicer podgane obvezno rabijo družbo, če nimaš ti časa za igranje z njimi skoraj cel dan. Zato je fino, da imaš še eno podgano. Ampak tvoja Đezva se mi zdi pa res že prestara. Lahko bi ji poskusila dobiti družbo podobno stare podgane ampak mlade se pa skoraj ne splača. Đezva je za podgano že ''babica'', precej stara in škoda bi bilo, da bi poginila, nova podgana pa bi ostala sama. Meni osebno se nasploh ne zdi dobro, da so zelo različno stare podgane skupaj. Nekaj mesecev razlike že....let pa skoraj gotovo ne. Če bi lahko kje dobila kakšno starejšo podgano, bi bilo pa definitivno dobrodošlo.

To je moje mnenje. Morda se pa motim...
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 1:35 pm

Glede na to, da je že tako stara, bi verjetno precej dolgo trajalo, da bi se navadila na novo podgano. Znala bi bit ljubosumna, ker je bila do zdaj tvoja edina podganica, tako da ni nujno, da bi ju uspela spoprijateljit. Lahko pa vseeno probaš, mogoče bo pa družbe vesela Smile Vendar v tem primeru vzemi 2 podgani, ker kot prvo ni nujno, da se bo tvoja Đezva ujela z novimi gancami, kot drugo bi pa potem, ko Đezva pogine, ta nova podganica ostala sama.. pa si spet v podobni situaciji. Sicer je pa združevanje podgan malo bolj kompleksna zadeva, kot da ju daš samo skupaj in se imata radi - ponavadi žal ni tako (več o združevanju podgan si pa lahko prebereš v temi se mi zdi da "uvedba nove podgane" - obvezno branje preden se odočiš nove podgane skupaj dajat Smile). Glede starosti ima pa Sharp prav - stare podgane so lene in jim ni toliko do igranja, kot mladičkom. Je pa potem odvisno od karakterja podgance, kako sprejme mladičke. Ampak ponavadi je lažje združit mladička z odraslo podgano, kot pa dve odrasli podgani, vsaj po mojih izkušnjah.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 31
Kraj : Domžale

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 2:01 pm

Hvala Smile
Sej tud tko je Đezva zelo navezana na ljudi, zelo! Jaz če jo dam v neznanem "kraju" (npr. od moje sestrice soba) na tla, pa tudi če sedim zraven, takoj pripleza meni za vrat. Nevem, že odkar jo imam, se mi zdi, da ima veliko rajši ljudi kot pa druge živali. Seveda je pa zdaj tudi že bolj lena, čez dan skos počiva (ponavadi je tudi čez dan razgrajala) zdaj pa samo še ponoči razgraja. Saj pravim, da tudi že takrat ko je bila mlada ji druge podgane niso kaj dosti "dišale". Bom pa vedela za drugič Wink Je drugače bolje, da sta podganci sestrici ali vsaka iz druge družine?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 2:47 pm

Manj težav boš imela, če bosta iz istega legla (jasno istega spola, če ne ju je itak treba imet ločene) in načeloma so potem tudi bolj navezane druga na drugo. Jaz vidim pri mojih, ko sem pred cca 2 mesecoma vzela mladička iz enega legla, potem pa še 2 iz drugega legla. Stari so približno isto, razumejo se super, ampak tista dva, ko sta bratca, nonstop skupaj visita, prvi (Google) je pa bolj "sam". Po drugi strani pa tisti 2 samički, ko ju imam že dalj časa in sta iz istega legla, ne zgledata toliko navezani druga na drugo, kot ta mala dva samčka. Verjetno je odvisno tudi od tega, kako se v štartu bratca/sestrici razumeta. V glavnem, jaz ti svetujem 2 iz istega legla, pa reči lastniku za 2, ki se po njegovem najbolje razumeta Smile Tudi selitev je tako zanje manj stresna, ker ne grejo sami ven iz legla.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 1:12 pm

Pozdravljeni!Smile

Imam eno podganico staro približno 8 mesecev in zanima me, če bi bil velik šok za njo, če bi ji pripeljala družbo?
Mislim..kak hitro se vsaj približno [čeprav vem, da je odvisno od pogane do podgane] navajajo na novo podganico?
Namreč tisti je star 1 leto, pa še samček je, in me skrbi, da če bi ga kupila in se ne bi nekak sporazumela glede teritorija itd., da bi nastal problem, ker dvomim, da bi ga dala nekomu drugemu za tem. Smile
Nočem pa, da bi moja Amy bla "jezna" na mene, če bi še mela enega poleg. Very Happy

Pa verjetno to, da je nekaj mesecev starejši verjetno ni problem ali?Smile
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 4:50 pm

Po mojem mnenju bi blo bolš če si rajš uzameš mladička, ker dve odrasli podgani hitrej prideta navzkriž. Ubistvu ni use odvisno od tvoje podgance, kaj pa če si on ne želi družbe ? Jaz bi še useeno rajš uzela mladička. Kje ga boš pa kupla, da je že toliko star?
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 4:54 pm

Zgoraj pa je napisano, da raje ne mladička, ker je ona že tolk stara npr..
in sem kar precej v dilemi, saj se ji posvečam kar dosti, ampak bi rada, da ma tudi družbo kadar mene ni itd. Smile
Ja gledala sem sicer na bolhi, drugače pa je to samo na hitro blo, ker sem pogosto v dilemi [če bo žival zdrava, dobro vzgojena] in pač, okvirno bi vzela nekega 1leto starega, ker bo moja tudi kmalu tolko:)
ali bi pa prosila prijateljico, ki ima nekaj znancev s podganami in bi povprašala malo, če mogoče kdo noče več al pa kaj:)
ni še čist ziher, bi pa rada moji kepici dala družbo še zraven mene:)
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:03 pm

moja podgana Nelli bo tut stara zle 10 meseceu in ji bom nasledn mesec uzela še eno mlado samičko Very Happy
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:16 pm

No kul:)
Mi lahko javiš kak bo?Smile
Se bom mogoče tudi sama v to smer odločila, mogoče bi pa blo super.^^
Nazaj na vrh Go down
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:06 pm

Sem na enakem, kot vedve. Moj je zaenkrat star 6 mesecev in sem večino časa z njim, pa se mi vseeno zdi, da bi (še) bolj užival v podganji družbi. Sem pa tudi razmišljala, da kupim mladička, pri mojemu niti ne bi bila tako velika starostna razlika.
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSob Apr 21, 2012 8:18 am

definitivno je bolš če ma podgana družbo. ko sma z mojo prjatlco dale skup dve starejši podgani (mojo in njeno, ki je od moje starejša za 6 mesceu) je njena podgana kr silila v mojo. Moja se je pa kr v obrambno pozo postaula Very Happy Na koncu je pršl tut do konflikta, ker je njena podgana bla mal pregroba pri čiščenju moje gane veselje
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSob Apr 21, 2012 10:39 am

Ja saj to glih:)
Meni je škoda, da ko mene ni, da bi ji bil dolgčas ali pa bi skoz spala:)
Ker vem da se ful rada igra pa to, mi je res ful do tega, da bi skoz mela družbo:)
Ampak verjetno moja, ko bo kmalu pravzaprav avgusta 1leto mela...nevem, če bo prej sprejela mladička ali pa starejšo podganico!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeSob Apr 21, 2012 7:22 pm

Če je tvoja podganca samička, pa ji hočeš dat samčka za družbo, mora bit ta obvezno prej kastriran in ju lahko daš skupaj šele 4 tedne po kastraciji. Razen, če je samička sterilizirana.
Sicer pa tako... kot je bilo že zgoraj napisano, se bolje ujamejo med sabo odrasla podgana + mladiček, kot 2 odrasli podgani in tudi manj možnosti je za kakršnekoli zaplete, kreganje ipd. Če nobena od podgan ni navajena družbe, bi se pa znal kar problem pojavit, ampak vseeno ni nemogoče. Traja pa lahko potem združevanje teh podgan tudi več mesecev ker sta lahko precej agresivni, če nista od prej vajeni drugih podgan. Jaz sem dala 7 mesecev starega kastriranega samčka skupaj z dober mesec starima samičkama po 2 tednih in ni bilo čisto nobenih težav, ko sem pa te isti dve samički združevala s 3 mlajšimi kastriranimi samčki (onidve sta bili stari 9 mesecev, samčki pa dober mesec, ko sem jih dobila), je pa trajalo tam ene 3 mesece, skupaj s čakanjem na kastracijo in vsem. Se pravi "skoz rešetke" so se poznali približno 2 meseca, potem je pa še kak mesec trajalo, preden so začeli stanovat vsi skupaj v isti kletki. Največ težav mi je delala ta bolj dominantna samička.
Še ena opcija je, da vzameš 2 novi podgani za družbo (ki se že od prej poznata) za primer, če se s staro podganco ne bi ujeli, da ne bosta potem obe, stara in nova, ostali sami.
Da skrajšam: po mojem mnenju najbolje, da vzameš 2 mladička istega spola, kot je tvoja zdajšnja podganca, če nimaš možnosti 2, pa enega. Ne glede na to, kako se odločiš, ti pa svetujem, da si prej podrobno prebereš temo o uvedbi nove podgane in se združevanja lotiš res po korakih, ki so tam opisani Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 9:20 am

Torej je boljše, da vzamem mladička. Prav, bom dobro razmislila, pa potem vidla kakšne mam možnosti in to.
Hvala:)
Nazaj na vrh Go down
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeTor Apr 24, 2012 3:20 pm

če kej pomaga:
moja Xena je bla stara neki čez 1 let in sm ji predstaula mladičko(okol 2 mesca staro) in se ful nista razumeli ker tamala ni bla navajena niti človeka in jo je blo groza in strah če si ji prbližou roko ampk use je rešla dobra stara banja ker sm obe pač dala na usako stran banje in strah je premagou sovraštvo in sta se pol stiskale skupej in to sm delala kšne 3 dni pač ene dvakrat na dan mal sta mele prepirou ampk nč hudga in pol sta se fino razumele in se še vedno Smile
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitimeTor Apr 24, 2012 6:10 pm

No super!Smile Hvala za nasvet!Smile
sem se odločila, da bom ji pripeljala mlajšo samičko:)
upam, da mi bo uspelo, sicer pa...sem vztrajna in vem da bo uspelo, ker bosta kasneje ugotovili, da jima je skupaj lahko še bolj zabavno!Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Še ena podgana? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Še ena podgana?   Še ena podgana? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Še ena podgana?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: