Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Priboljški

Go down 
+25
Rat_lover
amphibium
Skinny
Nina
Dejan
Juni
sonja256
podganca
Cath
podgANA
Avalon
bolha
Nes
Metatron
Blue
amyZ
lenka
maši
Sonii
Fiamma
AtLanT!da
Olivija
Eva
mamaF
elanor
29 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 8:23 pm

Katero solato pa smejo jesti? ...sem enkrat prebrala, da ni vredu glavnata solata, pa pol ne upam dajat te navadne, kot je npr. kristalka (to kupujem za naju s fantom)... Dajem jima radič, kitajsko zelje in grah od zelenjave, drugače pa ne upam drugih stvari... Skos stojim v trgovini in gledam kaj bi še lahko, pa nisem ziher... kaj pa sadje? jabolk ne marata, hruške sta včeraj celo pojedla, včasih jima dam majhen košček banane... pol se mi pa spet ustavi z idejami... Tak da prosim, če se da komu napisat kaj majo še rade od sadja in zelenjave in da lahko jejo. Hvala :=)=:
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 8:30 pm

Moji so včasih meli radi domače bučke pa korenček, potem pa ne več Suspect drugače pri naši hiši pridejo v poštev tudi češnje, pa breskve, jagode in seveda lubenicaaa Very Happy

Aja, pa vedno ko jim skuham špagete cmokajo kot eni mali pujski Laughing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 8:36 pm

sonja256 je napisal/a:
Katero solato pa smejo jesti? ...sem enkrat prebrala, da ni vredu glavnata solata, pa pol ne upam dajat te navadne, kot je npr. kristalka (to kupujem za naju s fantom)... Dajem jima radič, kitajsko zelje in grah od zelenjave, drugače pa ne upam drugih stvari... Skos stojim v trgovini in gledam kaj bi še lahko, pa nisem ziher... kaj pa sadje? jabolk ne marata, hruške sta včeraj celo pojedla, včasih jima dam majhen košček banane... pol se mi pa spet ustavi z idejami... Tak da prosim, če se da komu napisat kaj majo še rade od sadja in zelenjave in da lahko jejo. Hvala :=)=:

solato lahko dobijo, samo v majhnih količinah ker ima solata od vseh vrst zelenjavje namanj hranil in vitaminov. Je bolj kot ne sam voda Smile

Dobijo lahko vso zelenjav in vso sadje.

z izjemo naslednjega:
- surovo rdeče zelje
-surovi brstični ohrovt
-surove artičoke
-nezrele zelene banane
- rabarbare
surova čebula, surovi fižol in ostale stročnice (torej tudi arašidov ne smejo)
- citrusi (za samčke)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 8:39 pm

Aja, to sem še hotela omenit, da tudi moja dva ne marata sadja Smile

Zelenjavo pa vedno pojestoaz veseljem, ne glede na to, katero jima dam.
Najbolj jima odgovarjata brokoli in cvetača.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 8:49 pm

Hvala za odgovor. A cvetačo in brokoli jima daš kar surovo al jo kaj skuhaš? Nekak me skrbi, da je to v trgovini mogoče škropljeno... no, saj druge izbire itk ni jezik
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 9:08 pm

sonja256 je napisal/a:
Hvala za odgovor. A cvetačo in brokoli jima daš kar surovo al jo kaj skuhaš? Nekak me skrbi, da je to v trgovini mogoče škropljeno... no, saj druge izbire itk ni jezik

Dajem in surovo in kuhano, ker je užitna tudi surova. Dajem jima tudi še tisit del stebla, ki je malo trši ampak vedno samo skuhan - saj tako pobereta sladko sredico ven, lupine pa pustita.

S škropivi je pač križ Very Happy Koncentracije strupov bodo vedno pod mejo dovoljenega, to določa EU itd. Edino če kupiš biološko pridelano, in da ima pridobljen certifikat.
Samo če razmišljajš v tem smeri, potem moraš upoštevat se onesnažen dež pa sevanje in cel kup neumosti.
V glavem, to je pač cena civilizacije.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 9:11 am

ja, ne... saj ne da bi nasploh tako komplicirala What a Face Skrbelo me je, ki so podganice pač bolj občutljive od ljudi; nekaj pa morjo jest scratch Hvala za nasvete, bomo že danes za večerjo poskusili bounce Sporočim če jima bo všeč
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 7:35 pm

Hehe, mi imamo pa vse domače bio Razz.

Je kdo slučajno kje zasledil, če lahko občasno jedo orehe (oz. če jih ne smejo)? Razmišljam, da bi jima malce natolkla oreh in pustila, da se pomatrata in sami dobita ven sredico Twisted Evil.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 7:48 pm

lenka je napisal/a:
Hehe, mi imamo pa vse domače bio Razz.

Je kdo slučajno kje zasledil, če lahko občasno jedo orehe (oz. če jih ne smejo)? Razmišljam, da bi jima malce natolkla oreh in pustila, da se pomatrata in sami dobita ven sredico Twisted Evil.

Je res, da so orehi zelo mastni, ampak pomoje občasno pa lahko. Se s tem neizmerno zabavajo. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 7:49 pm

lenka je napisal/a:
Hehe, mi imamo pa vse domače bio Razz.

Je kdo slučajno kje zasledil, če lahko občasno jedo orehe (oz. če jih ne smejo)? Razmišljam, da bi jima malce natolkla oreh in pustila, da se pomatrata in sami dobita ven sredico Twisted Evil.

Lahko Smile
Samo mandeljni so kočljivi, ostale oreščke pa smejo. Tako mimogrede, arašidi niso oreščki ampak so stročnice (kot fižol itd.)
Videla sem celo, da je nekdo orehe napeljal na žico in dal v kletko podganicam.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 8:27 pm

tudi jst dam oreh na pou, ter jima tako dam, da malo brusita zobke. Smile Takoj neseta v hiško.
Ga imata kar za dougo časa. vsake toliko ga malo pogrizeta. Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 11:38 pm

Nes je napisal/a:
A je slučajno med sestavinami tudi zgoščeni pomarančni sok?
iščem žitne ploščice, ki ga ne bi imele

Ne, ni Smile
Sestavine: škrobni sirup, ovseni in pšenični kosmiči, jabolka, rozine, ekstrudirana koruza, rastlinska maščoba, lešniki, marelice, emulgator, sojalectin, naravi identična aroma. Lahko vsebuje deleže soje.
Kako je že s sojo, jo lahko ali ne?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 03, 2009 7:38 am

Zanimivo :9 No, tista količina soje, ki je v taki majhni reznini ne škodi :9 Sicer pa mora biti užitna tudi za ljudi, če naj bi to jedli surovo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 08, 2009 3:31 pm

Eno uprašanje: arašidi naj bi bili stročnice, ki jih naj ne bi smele jest. A to pomeni, da tudi lešnikov ne?? Ker moji dve sta obsedeni z njimi ratali...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 08, 2009 7:32 pm

AtLanT!da je napisal/a:
Eno uprašanje: arašidi naj bi bili stročnice, ki jih naj ne bi smele jest. A to pomeni, da tudi lešnikov ne?? Ker moji dve sta obsedeni z njimi ratali...


lešniki in orehi itd. zrastejo na drevesih. Leska ni stročnica oreh ni stročnica Very Happy
Torej, lešnike lahko dobijo brez ovir Very Happy

Arašid je izjema, zato ker je videti kot pravi orešček je pa v resnici stročnica.Tudi raste pod zemljo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 08, 2009 8:43 pm

aaaa, hvala!! Embarassed Razz Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimePet Jan 22, 2010 1:10 pm

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 12:10 am

Laughing joj so luštne!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 10:12 am

Moram preizkusit. Sicer nimam 23 podgan, kot ta na posnetku ... Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 10:44 pm

Vau kera kompanija. Very Happy So tok simpatične, da me ima da bi jih kar posvojil. Cool
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 11:07 pm

Hahaha, Cheerios ga zmagajo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 8:50 pm

O hudo, cela soba podganic jezik

Kaj je bilo kaj o 100 % sokovih rečeno?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 27, 2010 6:06 am

Nina je napisal/a:
O hudo, cela soba podganic jezik

Kaj je bilo kaj o 100 % sokovih rečeno?

Zaenkrat še nič, se mi zdi pa dobra ideja. Samo preveriti je treba, da niso kakšni citrusi noter, pa je po mojem vredu Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 27, 2010 7:25 am

Nes je napisal/a:
Nina je napisal/a:
O hudo, cela soba podganic jezik

Kaj je bilo kaj o 100 % sokovih rečeno?

Zaenkrat še nič, se mi zdi pa dobra ideja. Samo preveriti je treba, da niso kakšni citrusi noter, pa je po mojem vredu Smile

Ampak saj je punčka, citrusi naj ne bi nagajali? Včeraj je moj pomarančni sok napadla, da je joj Laughing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 27, 2010 7:36 am

Aja, pri bejbah bojda niso opazli povezav med citrusi in rakom.
Čeprav gre za to, da se limonin razgradi v ledvicah, to pa potem dalje povzroča nastanek raka.

Zdaj ne vem, ali je za to kriv nek encim ali kaj drugega, imajo ga pa samo samčki.


Pa je dobila kaj driske od sokeca?

edit: razlaga v angleščini From http://www-personal.umich.edu/~bclee/rat… -
"Also, orange juice. (Or more to the point, d-limonene.) In a March 12, 1992 NPR Morning Edition report, James Swenberg (University of North Carolina) said, "It turns out that about two glasses of orange juice contains a carcinogenic amount of d-limonene for the male rat, but it has absolutely no effect on mice or on female rats, and I'm sure it has no effect on humans." It seems that d-limonene and some other chemicals bind to a naturally occurring protein alpha2u-globulin in the male rat's kidneys. The protein then builds up and causes cancer



Mimogrede, sem poskusila to s Cheeriosi na elastični vrvci in sem pokala zraven od smeha. Tak je bil prav smešen, ker se je z vso silo in trmo obesil na cheerios in ga skušal zvlečit v hiško Very Happy
Škoda je samo, da je po 40 sekundah potuhtal, da more samo pregrizint vrvico, da vse pade dol. lol!
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Priboljški - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Priboljški   Priboljški - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Priboljški
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Priboljški***

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: