Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Stelje: žagovina, slama, papir ...

Go down 
+30
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
mravlinc
Puppy
halibel
paco
METALLKA
Tahun
mini&luna&ruby
talupu
choo
Tjashy
Juni
Peexy
Blue
Lee
sreda_
Avalon
Olivija
Nes
podgANA
_panter_
mamaF
Fiamma
Eva
Sonii
elanor
AtLanT!da
34 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 28, 2010 8:27 pm

lol! Laughing To je lepo slišat Razz
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 11:00 pm

_panter_ je napisal/a:
jtisti briketi za kurit, saj so enaki kot tisti ki jih kupiš v zoo-shopu kao za mačke.. identični so.. samo da v zoo-shopu dobiš okoli 5kg al 10kg.. sej nevem točno.. za okoli 5.80 eurow. V Trgovini kjer kupiš to z namenom kot briketi za kurjenje pa dobiš 20kg za 3 eure. pa povejte mi če se ne splača Laughing Laughing Laughing

Ok, zdaj že kak mesec uporabljam tole in moram reči, da je zelo super. Kupila sem v OBI-ju, tako veliko vrečo, so pa briketi identični tistim iz zoo-shopa - ok zdaj za točno vsebnost ne vem, ampak izgledajo isto, vonj imajo isti in drobijo se tudi na enak način Laughing So blazno vpojni, edino če jih predolgo pustiš, se lahko zdrobijo v zelo fin prah, kar ni tako dobro (sicer ne vem, a so podgane občutljive samo na žaganje ali tudi na prah na splošno ...). Če pa jih redno menjaš, ni problema.

Sicer sta pa mojedva zdaj predebela, da bi šla oba v sputnika Sad
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 2:11 pm

Hehe, ampak en pa po en ga še uporabljata?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 4:21 pm

Juni je napisal/a:
_panter_ je napisal/a:
jtisti briketi za kurit, saj so enaki kot tisti ki jih kupiš v zoo-shopu kao za mačke.. identični so.. samo da v zoo-shopu dobiš okoli 5kg al 10kg.. sej nevem točno.. za okoli 5.80 eurow. V Trgovini kjer kupiš to z namenom kot briketi za kurjenje pa dobiš 20kg za 3 eure. pa povejte mi če se ne splača Laughing Laughing Laughing

Ok, zdaj že kak mesec uporabljam tole in moram reči, da je zelo super. Kupila sem v OBI-ju, tako veliko vrečo, so pa briketi identični tistim iz zoo-shopa - ok zdaj za točno vsebnost ne vem, ampak izgledajo isto, vonj imajo isti in drobijo se tudi na enak način Laughing So blazno vpojni, edino če jih predolgo pustiš, se lahko zdrobijo v zelo fin prah, kar ni tako dobro (sicer ne vem, a so podgane občutljive samo na žaganje ali tudi na prah na splošno ...). Če pa jih redno menjaš, ni problema.

Sicer sta pa mojedva zdaj predebela, da bi šla oba v sputnika Sad

Bo najbrž res, da so identični.
Ker sem se poglobila v ''sestavine'' higienskih stelj in so narejen iz iglavcev, na osnovi žagovine smrekovine.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 7:25 pm

AtLanT!da je napisal/a:
Hehe, ampak en pa po en ga še uporabljata?

Ja, itak. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 4:55 pm

Kje trenutno kupujete lesne brikete? V zimskem času sem jih kupovala v Eurospinu (15kg/3EUR) in Merkurju. Sedaj, ko je kurna sezona mimo, jih pa nimajo več.
Kje jih imajo celo leto, da ne bom letala in iskala po celi Ljubljani?
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 5:13 pm

podgANA je napisal/a:
Kje trenutno kupujete lesne brikete? V zimskem času sem jih kupovala v Eurospinu (15kg/3EUR) in Merkurju. Sedaj, ko je kurna sezona mimo, jih pa nimajo več.
Kje jih imajo celo leto, da ne bom letala in iskala po celi Ljubljani?
V Mr. Petu =)
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 5:21 pm

V Mr.Petu je 3x dražje. Te lesni briketi, so pa povsod enaki, ker to uporabljajo za kurjavo.
Saj sem napisala: 15kg briketov je 3eur, v Mr.Pet-u pa 10 al 11eur. Question
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 5:53 pm

podgANA je napisal/a:
V Mr.Petu je 3x dražje. Te lesni briketi, so pa povsod enaki, ker to uporabljajo za kurjavo.
Saj sem napisala: 15kg briketov je 3eur, v Mr.Pet-u pa 10 al 11eur. Question
Uf, za tako poceni pa nevem.. Znali bi v kakšnem bauhausu met.. =)
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 6:10 pm

Si pogledala v Obiju?
Sicer ti predlagam, da si narediš raje zalogo za čez poletje. Preračunaj kolko porabiš tega na mesec in če jih še dobiš, brš po zaloge! Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 9:08 pm

Jaz sem jih dobila v obiju, ne vem pa, če so še.

Sem pa pogruntala, da jih je treba menjati, preden se zdrobijo. Sem jima zdaj dvakrat pustila malo dlje (ker so dovolj vpojni da zdržijo) in sta proti koncu oba nekaj kihala. Samo za opozorilo. Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 1:45 pm

Men so pa odprli eno trgovino za male živali zraven bloka in sem jasno mogla it pogledat Very Happy No, in sem srečala eno vrečo te stelje iz koruznih storžev in jo vzela, pol sem pa pogruntala, da nej bi imela vonj po limoni. Meni sicer nič po limoni ne diši, ampak ok Smile Samo zdej pa ne vem zarad te limone in podgančka, če je ok dat to steljo podganam :S Sicer pod sestavinami piše samo, da je celuloza (47%), hemiceluloza (37%), lignin (7%) in da je pH 7,4. Aja, firma je pa Gimborn. Kakšen nasvet, a bi blo ok ali ne, če uporabim to kot steljo za podgane?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 1:59 pm

Če sem jaz to glede samčkov, limon in raka prav razumela, je s stvarjo tako:
ledvice samčkov imajo encim, ki ga samice nimajo. Ta encim razgradi (d-limonene) v karceneogeno spojino. V oklepaj dajem zato, ker se mi ne ljubi po spletu iskat slovenskega izraza, da ne boš predolgo čakala na odgovor.

(D-limonene) je osnovna sestavina eteričnega olja citrusov, in se kot dišava uporablja najbrž tudi v teh žagovinah.

Moje mnenje - s temi podganami, ki jih tako parijo kar počez, je že tako ali tako velika verjetnost, da bodo poginile zaradi raka.
Dejstvo pa je, da so citrusi za samčke karcenogeni.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 2:08 pm

Pol bom pa rajši to vrečo porabila za pujso, pa bom probala najt kakšno brez te limonaste zadeve, ker zgleda res super stelja drugač Smile
Hvala
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 29, 2010 3:24 pm

Jaz za Bello uporabljam trenutno krpice, rada bi pa prešaltala na lesne brikete (tiste, ki jih v zoo trgovinah prodajajo za mačke), rada bi jih pa kupila v merkurju-tiste za kurit pa ne vem kje jih sploh še prodajajo. V Bauhousu jih nimajo, v Obiju tudi ne...Če jih je kdo ta čas kje kupil, ali pa če jih ima namen, mi prosim povejte. Smile
Nazaj na vrh Go down
mini&luna&ruby

mini&luna&ruby


Število prispevkov : 4
Join date : 17/09/2010
Age : 52
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: briketi   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 29, 2010 6:27 pm

Ravno danes sem bil v Bauhausu in jih imajo - okoli 3eure in 50 centov so (15 kg). Imajo jihn tudi v Merkurju pri Cityparku, samo so dražji - okoli 4 eure in 80 centov.

lp, Marko
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 6:38 pm

Ej kako to zgleda?te lesni briketi?a so tko k briketi ane?kr moja mami je dons kupla in sicr piše gor lesni briketi sam so v obliki drv in se mi zdi da ne bom mogla zdrobit da bi dala za podlago.a lahko kdo slika brikete prosim?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 6:46 pm

Isto so kot briketirana stelja za male živali.
Kaj pa točno na tvoji vrečki piše?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 7:13 pm

Lesni briketi iz bauhausa so..samo da so čist stisnjeni!
A pol tud prodajajo take v obliki briketov?ker mami je rekla da majo samo to. Suspect
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 7:16 pm

Ja, bi morali biti.

Po moje je boljše, da nič ne drobiš, kaj če se potem poškodujejo na kakšem drobirju.
Sicer si pa ne znam predstavljat, kaj imaš to zaenga hudiča doma. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 8:34 pm

Jaz mislim, da vem. Sem gledala tudi jaz to, pa nisem bila prepričana.
Je to podobno?
www
Drugače imajo pa zdaj tudi to:

www
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 9:46 pm

jaaa tisto ta prvo je kupla xD
in sm probala drobit pa je biu čist fin prah kar pa spet ni dobro,tko da grem jutri po tiste brikete Smile
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 9:07 pm

Tisto ta drugo ni v redu, ker je iz smreke...
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 5:38 pm

jz mam zdroblene koruzne storze (al neki tazga Razz) in je ful dobr! pa se tisto lopatko ta cistt maacji wc mam in pol lahko na vsake tok presitam da uzlocm drekce pa koscke blaga. Pa hrane k je ne mara in jo pusti kjer ji pase xD lol!
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
paco




Število prispevkov : 16
Join date : 01/11/2010

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 10:27 pm

Ja tile zmleti koruznio storži so zakon! drugače pa imam jaz na tleh kar mivko.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Stelje: žagovina, slama, papir ...
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: