Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Stelje: žagovina, slama, papir ...

Go down 
+30
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
mravlinc
Puppy
halibel
paco
METALLKA
Tahun
mini&luna&ruby
talupu
choo
Tjashy
Juni
Peexy
Blue
Lee
sreda_
Avalon
Olivija
Nes
podgANA
_panter_
mamaF
Fiamma
Eva
Sonii
elanor
AtLanT!da
34 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 11:06 pm

ja Very Happy

kje pa kupis to mivko? a si ziher da je uredu za njena pljuca?

k pomislm na to da je men zivela okol 4 leta v zagovini sploh nemorem verjet . nikol ni mela bolezni pljuc. Je pa res da je skos tekla po balkonu Razz mogoce to kaj pomaga
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
paco




Število prispevkov : 16
Join date : 01/11/2010

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 11:28 pm

baby sand za otroške peskovnike. hm, nič se ne praši, kiha pa tudi ne nobena. pa saj mivka je veliko težja od prahu in žagovine in podobno. tudi okoli kletke ni nič prašno, pa čeprav vsak dan presejem mivko in bi se moral dvignit kak oblak prahu, pa se ne.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 2:41 pm

No malce sem brskala za temi lesnimi briketi.. V trgovini Živex ( poslovalnice imajo po celi Sloveniji) imajo 10kg vrečo lesnih briketov, včasih so imeli več vrst lesa, zdaj mislim da je samo bukev. Vreča stane okoli 3 evre, kar je precej manj kot v trgovinah za živali. Jaz sem jih sprobala in so zelo vredu, samo ko jih kupiš pazi ker so eni malo bolj ''zažgani'' in slabše vpijajo...
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 7:48 pm

Mene pa zanima, če stelja res ne sme biti iz iglavcev? Ker ko kupujem steljo, pa prodajalca vprašam, če majo kaj, ki ni iz iglavcev, pa samo čudno gleda huh

Aja, drugače, da ne bom čisto iz teme, za wc uporabljam neke 'brikete' iz koruze, pa sem kupila v zooticu nekakšen posip iz lana, pa je res mehek.. Izgleda pa kot iglice. Sem jima pa šele včeraj naštimala v kletko, tako da sporočim, kako se obnese veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 9:04 pm

Tale koruza je kar fajn, jaz mam tudi to zdaj. Tisti posip iz lana pa meni sam ni bil preveč všeč, se mi zdi, da je hitro smrdet začelo. Ga pa kombiniram včasih s koruznim posipom, da imajo zverinice bolj mehko Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 2:21 pm

Jah, tole iz lana smo tudi mi sprobali, pa je vse lepo šlo v posodice za hrano Twisted Evil Bom poskusila z navadnimi briketki. A je treba, da niso iz iglavcev?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 2:25 pm

Nujno je, da NISO iz iglavcev.

Smola in eterična olja iglavcev povzročajo respiratorne težave in
silovito kihanje podgan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 8:56 am

a steljo imate po vsej kletki natroseno? mam plastično kletko z poličkami pa nevem a bi tut po vseh poličkal dal steljo? aja kaj jim date pa v hišico v kletki?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 3:51 pm

Jaz jim dam po policah samo stare majice, ker steljo potem takoj zbrcajo ven iz kletke in je po tleh takoj vse nasvinjano.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 4:07 pm

jaz razmišljam, da bi steljo dal pač samo na dnu kletke, poličke pa pustil pač prazne saj so plastične. v hiško so mi znosile WC papir same od sebe Very Happy sam problem je ker pol lulajo notri in pol tut one smrdijo zmeda nevem če bi jim pustil WC papir nostil gor Very Happy
Nazaj na vrh Go down
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 31
Kraj : Domžale

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Jul 05, 2011 11:20 am

Jaz sem ji prvo dajala stare cunje, pa jih je preveč obglodala... Zdaj ji dam pa papir (fant mi prinese liste s firme, razna stara pisma, pač a4 stvari...) na dno kletke, kakšne 3,4 plasti, čez pa veliko veliko razrezanega papirja... Uživa ko zmešana Smile + Fino je, ker ponavadi tistih spodnjih plasti papirja ne razgrize, pa potem samo vse skupaj zavijem in vržem stran in je minimalno pospravljanja Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Jul 05, 2011 1:23 pm

To je super rešitev, že dolgo razmišljam o tem, samo so mi uničevalniki dokumentov predragi.
Če pa ima kdo shredder doma je pa res super za podganice trakce naredit Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 12, 2011 10:03 pm

Jaz enostavno uporabljam lesne pelete in so super razen tega, da ponoči ružijo.. -.-.. Smile drugače pa podganice opravljajo potrebu v stranišču, kjer je pesek za mačke.
Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Peletiran-nastil-1
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 12, 2011 11:02 pm

Jaz imam te za kunca, pa sem na njih prebrala, da so iz iglavcev (upam, da misliva enake pelete), iglavcev pa ne smejo. Zato jih ne uporabljam za podgane.
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 8:35 am

Jazz jih že od začetka nucam za njih pa je vse OK. Smile
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 3:19 pm

mislim da tole najbolj spada v to temo Very Happy

v trgovini za male živali sem zasledi prau vato za glodalce na kateri ležijo v hiški ali kaj takega. Me zanima če je to v redu za njih ali je bolje da ima npr. v hiški kakšen časopis ali pa bol mehek papir. Če je imel kdo izkušnje s tem bi odgovori bili zelo zaželeni veselje
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 3:27 pm

Jaz sem v zooticu kupla prav takšen storž bombaža, ki so ga glodale in si zobke brusle obenem pa so si bombažek pomešale z senom in so se udobno namestile Razz Tako, da ni blo nič narobe Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 3:32 pm

Časopis ni dober, je strupen zaradi barve.
Jaz imam v škatli na trakce razrezan papir, pa mi je ful dobr. Smile
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 22, 2011 7:14 am

no super bom poskusla s tem senom in bombažom. Drugače za steljo ima pa tako lesene brikete:D morem pa priznat, da so veliko boljši od žagovine. Prej je imela zaradi žagovine probleme s kihanjem ampak sedaj je ta težava izginila veselje

Nisem pa vedela da si lahko s tem bombažem tudi brusijo zobke.

Ta bombaž sem pa zasledila v Mr. Petu in so ga prodajali v vrečkah. Bom pa šla še v zootic pogledat za te storže.

Glede tega papirje je pa takole, ko se podgana polula na njega to zelo zelo smrdi.
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 22, 2011 9:44 am

Jaz svojemu v hiško natlačim čisto navaden bel papir, ki ga imajo drugače po gostilnah za roke brisat, le da je ta mehkejši. In mu ga tudi menjavam na dva do tri dni tako, da nič ne smrdi.

S tem bombažem imam pa zelo slabe izkušnje. Moji prejšnji podganci se je namreč en delček zataknil v oko, ker je na njem spala, in tako sva morali k veterinarju. To še niti nebi bilo tako strašno, ampak ker ni bila dovolj pri miru, so jo morali uspavati, da so ji ta delček odstranili. Veterinar je potem predlagal, da zamenjam steljo, saj se ji bi to lahko še kdaj ponovilo tudi zato, ker imajo podgance bolj izbuljene oči. Res je, da ni nujno, da se bo to zgodilo tudi tvoji podganci, ampak jaz definitivno ne dam tega več v kletko wink .
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 22, 2011 8:38 pm

hvala, da si mi povedala o tej izkušnji. Mogoče je pa res bolje, da se to vato meša s senom kot je naredila podgana od Klarchy* veselje No jaz sedaj moji podgani dajem v hiško mehke papirnate kuhinjske brisače in res ne smrdi tako kot pa ta razrezan A4 papir wink
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePon Nov 28, 2011 5:45 pm

Jaz imam v spodnjem delu kletke po tleh žagovino, v zgornjem pa je plenična podloga. Vse skupaj se pa super obnese.
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePon Nov 28, 2011 6:47 pm

a to je tista plenična osnova ko je tut za mlade pse?
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 7:43 pm

Zeloooo sem pozna.. ampak če koga zanimajo storži v katerih je bombaž je tukaj nekaj več o njih ( http://jr-farm.de/englisch/shop/inhalt.php?prod=608&idHK=6 ) Drugače pa so celi zaprti ko jih kupiš (:
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 2:48 pm

nameravam v bljižni prihodnosti dobit podganci pa mam doma iz lesa narjeno kletko...prejšna stanovalka se ni navadla na stranišče pa je od začetka tut po lesu pa tk lulala pol je pa les začeu smrdet smo pa dal not laminat da smo lah brisal pa da se ni vpijal (kasnej se je navadla lulat tk k se zagre Wink )

pa me zanima če je nuuujno da ma ganca povsot steljo?? Question
mislem pač če je ful narobe da ma v osnovi laminat...pa navadla bi ju da se potrebo opraula samo na wc-ju, kjer bi jima pa dala pelete...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Stelje: žagovina, slama, papir ...
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: