Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nakup gole podgane

Go down 
+8
zverina
talupu
Lee
Skinny
Tahun
Nes
Juni
millyvanilly
12 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 1:50 pm

Naročila sem pri rejcu golih podgan.. Ni nek znan rejec, dobila sem eno informacijo in poklicala..Uvozil je parček (mislim, da celo dva parčka, ampak nisem ziher) iz Nemčije in ima zdaj leglo.. Jih je pa zelo malo in ne ve še ali bo katera ostala dejansko gola (ker ni nujno, da so vedno gole tako kot pri kitajskih golih psih niso vedno).. Upam na najboljše, je pa rekel, da je to njegovo zadnje leglo, ker je samička stara že 6 mesecev in se je odločil, da je ne bo več paril..


Nazadnje urejal/a millyvanilly Tor Dec 14, 2010 3:03 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 6:31 pm

millyvanilly je napisal/a:
Upam na najboljše, je pa rekel, da je to njegovo zadnje leglo, ker je samička stara že 6 mesecev in se je odločil, da je ne bo več paril..

'Že' 6 mesecev Question tole se mi sliši pa malo sumljivo ...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 6:54 pm

Po moje pa srečne podgane dlje živijo, če so že v osnovi zdrave.

6 mesecev praviš? Pa je imela že veliko legel?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 8:45 pm

Mislim, da bo to njeno drugo in zadnje.. Koliko vem.. Bom pa več vedela, ko se vidiva in grem pogledat naraščaj.. Drugače pa je rekel, da je okoli pol leta.. Ne vem, če čisto točno.. Nisem ziher...Raje ne bo trdila, dokler zagotovo ne vem.. Zakaj?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 11:12 pm

Zato, ker podgane so za prvo parjenje dovolj stare šele pri 4 mesecih, po kotitvi pa je zelo priporočljivo, da je vmes pavze vsaj 3 mesece. 6 mesecev za podgano ni nobena starost, saj se jo lahko pari do starosti kakega leta in pol.
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 11:17 pm

Zdaj sem pa res v dilemi kaj mi je rekel.. Mhm.. Ko ugotovim, vam vsem sporočim.. Problem je, ker mislim, da ima dve samički, različno stari in jaz ne vem točno za katero mi je rekel, da je kotila dvakrat Embarassed Embarassed . Mi pa glede na to, da je kar kul gospod/fant deluje, da ima vse pod kontrolo, ker me je kar konkretno zasliševal o pogojih , kjer jih bom imela, o mojem znanju o podganah.. Mhm.. Ne vem.. Moram se pozanimat, da ne bom komu naredila krivice ali pa ga ven vlekla, če je slučajno v "prekršku"..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 7:25 am

Sej se to potem vidi, ko greš pogledat, kakšne so razmere.
Če so mladički shujšani, pa mamica tudi, se takoj vidi, koliko je ura.

Samo če je to res njeno drugo leglo, je pa to zelo izkoriščevalsko..
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 8:23 am

Saj pravim.. Sporočim po pravici, ko grem pogledat.. Po mojem sem jaz to malo zafrknila.. Ga bom danes vprašala in sporočim proti večeru, ko pridem do računalnika Smile. Drugače pa mi je poslal slike in so njegove podganice v velikih kletkah, s tem, da so tudi spuščene kar velik del.. Če je to res, bom pa pomojem videla takoj, ker vem kako se zunaj obnaša podganica, ki je večji del v kletki in ji je zunaj popolnoma tuje in kako tista, ki je tega navajena..
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 9:59 pm

Ja sporoči ja Wink
Drugače pa kako to misliš da so gole?a če se skotijo z dlako so albino,ali so različnih barv?
ker jaz bi pa zelo rada nekje dobila mink barve podgano Cool
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 11:34 pm

Ja gole so Smile. Ne znam razložit.. Kot kitajski goli pes Smile. Bom dala slikico gor, ko jo dobim Smile. Drugače pa ni nujno, da če se odlakajo, da so albino.. Lahko so katerekoli barve skoraj.. Moja gola bo sicer gola, ampak dvobarvna.. Tako, da če bi se ta moja odlakala, bi bila rjavo bela ali pa črno bela. Ne vem, če sem dobro to obrazložila.. Je pa slaba stran golih podgan, da je to namreč mutacija in imajo več možnosti za kakšna obolenja in običajno krajšo življenjsko dobo..
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeČet Dec 16, 2010 12:29 pm

Vem kaj misliš sem pogooglala Very Happy
Aja jaz sem pa mislila da imajo boljši genetski material zaradi previdne vzreje..Sem že hotela reči da bi vzela odlakano,ki bi izgledala kot navadna samo z boljšimi geni =/
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeČet Dec 16, 2010 2:22 pm

Ah kje, ironično je, da so podganice z redkejšimi barvami ali vzorci, sploh pa brezdlake in brezrepe, lahko prav toliko ali pa še bolj 'inbred' kot pa obične podganice. Če ne gre ravno za rodovniške podganice, kjer je razvidno, da niso predniki nič v sorodu, se kaj hitro zgodi, da se pari znotraj roda, sploh pri bolj redkih pasmah.

millyvanilly, samo zato, ker je pomanjkanje dlake mutacija, še ne pomeni, da je vse ostalo pri živali tudi slabo. Konec koncev je tudi albinizem mutacija, pa so albino podganice enakega zdravja in sposobnosti kot navadne. Več možnosti za obolenja in krajša življenjska doba sta pa posledica drugih stvari - bodisi še kake druge mutacije ali genske napake, ki se prenaša v rodu, bodisi pomanjkanje dlake, ki bi podganico ščitila pred zunanjimi vplivi, bodisi kaj tretjega, povezanega s slabim parjenjem.

Smo pa že pošteno offtopic, tako da bom dala tole v svojo temo Smile
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeČet Dec 16, 2010 6:21 pm

Hvala za premik teme Smile. Vem, da je albinizem tudi mutacija.. Seveda.. Samo je malo "lažja" (če se lahko tako reče) kot pa popolna izguba dlake. In zato so te podganice malo večkrat mutirane in imajo (kolikor sem se jaz pozanimala) veliko večje možnosti za občutljivost na različne (drugače čisto fiziološke) dogodke v telesu. Veliko večjo statistiko imajo npr. tumorjev. Ne vem zakaj, ampak tako je.. Ne rečem, ker so gole, ampak pomoje je bolj utopično pričakovati, da bi te imele boljši genetski material.. Po mojem mnenju.. Ne vem pa točno.. Embarassed Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimePet Dec 24, 2010 7:46 am

Tudi v Tucanu v BTC-ju imajo gole podgane,... pa tudi 3 albino samičke z nekaj dni starimi mladiči.
Aha tudi v Kamniku v Mr. Petu imajo golo podgano.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimePet Dec 24, 2010 1:47 pm

milly, kaj si izvedela o tistem rejcu? Smile
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimePet Dec 24, 2010 7:28 pm

Pri nas v Kranju v Mr.Petu majo tut zdej gole podgane (25€)
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 8:14 pm

... očitno je to to, kar se millyinega skrivnostnega rejca tiče. Razen, če sta se po kakem čudnem slučaju kar naenkrat v Sloveniji pojavila dva.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 8:22 pm

25 evrov za šlampasto vzrejeno podganico, zato, ker je gola?
Adijo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 8:47 pm

Ja Nes..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 9:58 pm

Pa zdaj so si trgovine gor prišle, da so nam všeč dumbo + huskji in po možnosit oboje v enem.
Širijo ponudbo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 9:14 am

Ne to ni moj vzreditelj.. Moj ima samo to eno leglo.. Vse ostalo ima kastrirano.. On ima zgolj domačo vzrejo.. Vem pa kdo vzreja in prodaja v MrPet in me niti malo ne navdušuje..
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 7:32 pm

Si izvedela potem, kako je bilo s temi legli?
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 9:19 pm

Joj, se opravičujem.. Čisto pozabila.. Ja ta podganica ima 6 mesecev in je njeno PRVO leglo.. Je crno- roza barve in je parjena s samcem iz Nemčije, ki ji ni v sorodu. V MrPetu pa sem delala in vem 100%, da to ni isto leglo. Aja, ta fant pa ima dva para doma, od tega je en samec kastriran in ker ima sorodnike v Nemčiji je nesel to podganico gor v Nemčijo.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 10:43 pm

Fino Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitimePon Dec 27, 2010 11:59 am

To se že bolje sliši Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Nakup gole podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup gole podgane   Nakup gole podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nakup gole podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» nakup podgane
» ZOO trgovine - vaše izkušnje
» Nakup podgane v trgovini
» Podgane - nakup, hrana, kletka
» Pirsingi (nakup)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: