Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Striženje krempljov in kopanje?

Go down 
+38
Puppy
Klarchy*
Emchika
m4jz0r
choo
moja-zverrrina
zverina
Nina
Eclipse
Dejan
Cookie
Timea
anna and anna
Juni
Jerrry
Tahun
sonja256
podganca
Lee
Cath
Avalon
Scaredy Rat
Olivija
taii aiko
Nes
bolha
Blue
amyZ
Norka
miska
binko
elanor
_panter_
mamaF
Sonii
Eva
Fiamma
AtLanT!da
42 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePon Dec 07, 2009 7:30 am

Je možno, da si krempeljčke sama odgrizne, če so predolgi ? Very Happy
En dan sem sedela pri kletki pa se je Reena ravno čistla in je grizla svoje krempelčke.
Zgledalo je ko da si jih grize in puli dol.. Shocked
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePon Dec 07, 2009 9:40 am

Pepe to počne, ampak samo na sprednjih tačkah. Pametne pikice so tole Smile
Nazaj na vrh Go down
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePon Dec 07, 2009 10:25 am

Ja moja pa akrobacije izvaja in se čist zvije da pride do zadnih nogic. Je prou smešna Very Happy Very Happy Na sprednih pa še nisem vidla da bi kej grizla. Do zdej se je posvetla zadnjim.
Je pa res da ma na sprednih tačkah krajše krempeljčke ko na zadnjih. Very Happy Smile
No usaj manj dela bom mela. Razz Razz
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 15, 2009 7:42 pm

Jaz sem zadnjič v Zootic-u videla eno hiško za brusenje krempljov. Mi je prodajlka rekla da ima to za svoje podganice in da se ful fajn obnese.. Stane pa okoli 7€. Ima kdo to?
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 15, 2009 7:46 pm

Blue je napisal/a:
Jaz sem zadnjič v Zootic-u videla eno hiško za brusenje krempljov. Mi je prodajlka rekla da ima to za svoje podganice in da se ful fajn obnese.. Stane pa okoli 7€. Ima kdo to?

Jaz sem pa kupila tako piramido, drugače isto narejena kot tista hiška...le malo cenejša je...
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 16, 2009 11:03 am

Jaz sem tudi imela tole piramidico... Ampak si nista nikoli brusila krempljev na njej, zgleda, da jima pač ni "potegnilo" za kaj je mišljena. Poglodala sta tisti peteršilj in korenček na njej, potem pa je nista več uporabljala in je čez nekaj časa končala v smeteh. Nimata pa nikoli predolgih krempljev, ker si jih sama skrajšata tako, da si jih pogrizeta.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 17, 2009 10:36 am

bah, tudi jaz imam to piramido, pa je uredu samo za to, da se polulata gor -.-` kremplčki so pa ostri, ampak me ne moti neki preveč.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 17, 2009 3:18 pm

js jo pa "zagrabm" da ne more nč [tm za gubo na vratu jo primem in ma refleks da je pr mir] in pol ji lepo postrižm kremplčke Very Happy
se je že navadla potrpet Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSob Dec 26, 2009 1:41 pm

No jz sem mojim zdaj kupila tisto piramido pa še neki en valjast deblo pa notri trdo korenje pa še ena semena za brusit kremplje. In majo zdaj na sprednjih tačkah lepo pobrusene niso .. na zadnjih tačkah pa se jim kar nekaj vihajo pa so kar dolgi, tko da bo treba mal postrišt. Smile


Nazadnje urejal/a Blue Tor Dec 29, 2009 10:15 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Jerrry

Jerrry


Število prispevkov : 2
Join date : 28/12/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: prva kopel   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 29, 2009 12:51 am

nč posebnga, sm opazu d je bla Luna tah mal skuštrana sm jo za prvič sam z vodo mal pogladu p zbrisu... je zdej čis cortkana ko se spet svet sunny
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 03, 2010 7:07 pm

Tista piramidica ni več v uporabi. Very Happy So pojedle ven ves peteršilj in kakšen teden res skos lezle po njej zdaj pa sameva. ;D

Sm pa kupila en tak mini ščipalček (je mišljen za majhne pse) ker je bilo res neznosno, so me popraskale do krvi. Rolling Eyes Shocked
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 03, 2010 10:33 pm

Tahun je napisal/a:
js jo pa "zagrabm" da ne more nč [tm za gubo na vratu jo primem in ma refleks da je pr mir] in pol ji lepo postrižm kremplčke Very Happy
se je že navadla potrpet Very Happy

Če jaz mojedva tako primem, se začneta dret na polno ko da je sodni dan, cvilibabjeka Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 04, 2010 10:16 am

Juni je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
js jo pa "zagrabm" da ne more nč [tm za gubo na vratu jo primem in ma refleks da je pr mir] in pol ji lepo postrižm kremplčke Very Happy
se je že navadla potrpet Very Happy

Če jaz mojedva tako primem, se začneta dret na polno ko da je sodni dan, cvilibabjeka Rolling Eyes
Hahaha. Razz pri meni se pa sam Pelinka ful dere pa brca, in ful jo težko držim ker ima res čisto malo kožne gube. xD
Nazaj na vrh Go down
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePon Feb 08, 2010 3:32 pm

a lahko tudi z zelo razredčenim pasjim šamponom umijem moji podganici?
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 1:54 pm

Pomojem lahko. Jaz uporabljam razredčen šampon za mačke, ga dam vsaki le dve kapljici, tako da pomojem lahko tudi pasjega, ker ne vem če je sploh kakšna bistvena razlika med pasjim in mačjim Smile
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 3:47 pm

Jaz sem jih s pasjim pa ni bilo nobenih problemov. Seveda zelo razredčeno.
Nazaj na vrh Go down
Cookie

Cookie


Število prispevkov : 30
Join date : 20/02/2010
Age : 29
Kraj : Lublana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 2:27 pm

A lahko podgano kopam brez kakršnih šamponov? O.O scratch
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 6:43 pm

Brez šamponov verjetno še najmanj škodi Smile
Jaz sem dala mal domačega jabolčnega kisa, pa vodo, in sta mela mehko dlako.
Ampak res majhno pikico kisa.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cookie

Cookie


Število prispevkov : 30
Join date : 20/02/2010
Age : 29
Kraj : Lublana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 6:45 pm

O...hvala za nasvet ^.^ je to odvisno od količine vode?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 6:51 pm

Cookie je napisal/a:
O...hvala za nasvet ^.^ je to odvisno od količine vode?

Je, ja. Kis sicer ne škodi zdravju, če ga zaužijeta, edino kar je lahko narobe je če se kaj ne ujema z ph-jem podganje kože, itd.

Dala sem v 4 litre vode en zamašek kisa, potem pa še sprala s čisto vodo.
In ni bilo nič narobe, ampak ju ne kopam redno. Vmes med kopanjem sta še parkrat na teden pošpricana s tistimi encimi za razgradnjo urina.

Aja, drugače se pa v Mr. petu ,pa verjetno povsod ,prodajajo šamponi za hrčke ali kunce, nekaj takega Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 5:37 pm

Ja, jaz sem vidla v Tukanu, da imajo vse možne šampone Smile Jaz sem se sicer na koncu odločla za šampon za mačke Wink

Sicer pa, Nes, kakšen "sprej" točno uporabljaš? Jaz sem tudi en dan gledala neke razpršilce v trgovini, ma so imeli samo za ušesa, proti zajedalcem in take fore Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 5:45 pm

V zooticu nabavljam S.O.X (Small animals s.o.x. for stains and odors) 236 ml, cene se ne spomnim zdele

Sam pa našla v spletni trgovini Mačje hiše podoben izdelek, ki je v večji embalaži in mislim da tudi cenejši. Bom naročila, ko bo denar Very Happy. http://www.supercombe.si/108-urine-off-izdelki
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 5:48 pm

Aha, ne, sem slabo prebrala Embarassed
sem mislila da imaš kakšen sprejček prou za podganice Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 6:05 pm

Ne, ni za samo za podgan'ce, je za vse poscance Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 26, 2010 6:20 pm

Haha :=)=:
Jz na srečo ne rabim teh sredstev k moje ful ne smrdijo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Striženje krempljov in kopanje?
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: