Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Striženje krempljov in kopanje?

Go down 
+38
Puppy
Klarchy*
Emchika
m4jz0r
choo
moja-zverrrina
zverina
Nina
Eclipse
Dejan
Cookie
Timea
anna and anna
Juni
Jerrry
Tahun
sonja256
podganca
Lee
Cath
Avalon
Scaredy Rat
Olivija
taii aiko
Nes
bolha
Blue
amyZ
Norka
miska
binko
elanor
_panter_
mamaF
Sonii
Eva
Fiamma
AtLanT!da
42 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 11:49 am

Eva je napisal/a:
Aja, plimasept peneči, da ne bo pomote Smile
mislim, da se prav reče pliVasept Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimePet Avg 28, 2009 9:35 am

verjetn ja Very Happy
Nazaj na vrh Go down
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 08, 2009 8:07 am

Jaz sem svoje podganice skopala samo 3x v tem letu in pol. Prebrala sem, da tudi ni večje potrebe.
Glede na kopanje samo z vodo je pa tako. Mogoče spraviš malo umazanije dol, vonj pa podgani še vedno ostane. Tako da tudi če jo vsak teden namakaš v vodi to ni umivanje kot tako. Mene pa vonj recimo ne moti toliko, ker je to pač žival in vsaka žival ima svoj vonj, kot tudi človek. Če so pa umazane je pa umivanje itak priporočljivo.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 6:34 am

Pri moji podganci so pa kremplji ratali zeloo ostri. Mam tut že ene par prask po roki in po vratu. Rolling Eyes
Samo se mi zdi da še niso tako dolgi kot je na prvi strani na slikci.
Kaj naj naredim? Ali naj samo ignoriram..
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 6:16 pm

Blue je napisal/a:
Pri moji podganci so pa kremplji ratali zeloo ostri. Mam tut že ene par prask po roki in po vratu. Rolling Eyes
Samo se mi zdi da še niso tako dolgi kot je na prvi strani na slikci.
Kaj naj naredim? Ali naj samo ignoriram..
hm.. baje če jih strižeš ni nekega velikega učinka- krempeljci so še vedno ostri.
se biš morala kar sprijaznit s praskanjem lol!
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 6:24 pm

bolha je napisal/a:
Blue je napisal/a:
Pri moji podganci so pa kremplji ratali zeloo ostri. Mam tut že ene par prask po roki in po vratu. Rolling Eyes
Samo se mi zdi da še niso tako dolgi kot je na prvi strani na slikci.
Kaj naj naredim? Ali naj samo ignoriram..
hm.. baje če jih strižeš ni nekega velikega učinka- krempeljci so še vedno ostri.
se biš morala kar sprijaznit s praskanjem lol!
Aha okej. Smile bo že..
Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 6:54 pm

kaj pa da se jim na lojtrco nalepi malo bolj nežen smirkov papir?
no, razen če ga zgrizejo takoj
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimePet Okt 02, 2009 11:43 am

Moj si sam grize kremplje Shocked Sm ga zalotila - naštima kremplčk med sprednje zobke in povleče... Brihtna zadeva Wink


Nazadnje urejal/a Eva Pet Okt 02, 2009 2:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimePet Okt 02, 2009 2:15 pm

hehehe pa je res brihten, ja Very Happy
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimePon Okt 05, 2009 8:48 pm

Danes sem ji prvič postrigla kremplje, ker so bili res dolgi. Na začetku se je mal upirala ampak se je hitr pomirila, in smo jo očedil brez problemov Smile
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 1:19 pm

Taii Aiko je napisal/a:
Danes sem ji prvič postrigla kremplje, ker so bili res dolgi. Na začetku se je mal upirala ampak se je hitr pomirila, in smo jo očedil brez problemov Smile

OLi bi mi odgriznu prste XD
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 12:03 pm

Men se zdi kr mal kruto podgance na silo kopat.. sm brala, da majo nekatere celo rade vodo, ampak od mojih definitivno noben ne bi šel prostovoljno plavat - sem jim pokazala umivalnik poln vode, pa so vsi začel bezljat stran čim so jo zagledal. Men osebno se tud ne zdi lih potrebno umivat podgan glede na to da se same. Je pa vrjetn priporočljivo, če so velik zuni *shrug*
Js mam en suh šampon za male živali v prahu (firma Trixie) in potem s tistim "umijem" Kasperja (tamalih še ne) približno 1x na mesec, potem ima mehkejšo dlako in lepo diši :=)=:
Tole mi deluje taka tortura -> https://www.youtube.com/watch?v=91XEcLV1_i8
ampak sušenje v brisački mu pa paše XD

Krempeljčke si pa do neke mere podgane res same obrusijo (in js sm tud opazila Kasperja, da si jih na nek način odščipne, tko kot je rekla Eva), ampak ker znajo z njimi kljub temu fino opraskat, jih js strižem. Kupila sem škarje, ki so sicer za mačje kremplje, ampak so prov lepo uporabni tud za podgane. Kasperja zamotim s kšno hrano in medtem ko gloda, js hitr postrižem krempeljčke Smile Seveda ne gre vedno vse v enem poskusu, včasih to nardim v roku dveh ali pa treh dni. Se pa pozna da potem manj praska, pa tud občutek sem že dobila, do kod lahko postrižem - v bistvu se da kr dost odstrič, ne da bi zadel žilco.
Nazaj na vrh Go down
Avalon

Avalon


Število prispevkov : 180
Join date : 19/03/2009
Age : 29
Kraj : LJ

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 12:39 pm

Evo, moji potepinki sta sveže skopani in postriženi Very Happy mislm, kremplji so postriženi Razz
Sicer me zdej totalno sovražita, ampak sta se sprjaznle. Sta ble kr pridne, nobene panike delali, prou začudena sm Shocked

Kopam ju pa v banji z 10 cm tople vode pa pikico mačjega šampona notr, pa ju ne mot, očitno. Sfenala sm ju tud že, to pa tk obožujeta Cool
Prou lepo ju je gledat k se nastavljata Laughing
Ko zj fajn dišita mmmmm Laughing
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 8:34 am

Jaz sem Takosa samo 1x skopala in mislim, da mu ni bilo dosti všeč, ker je zacvilil vsake toliko. Tortilla pa je tako čista, da je nisem še nikoli. Niti krempljev nisem še strigla, ampak Takosu bi pa jih. Ker, ko pleza po meni, se prime s tačkami in me kar popraskajo.. Bom poskusila malo mu porezat, če se bo pustil, konice Very Happy
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 6:30 pm

Ima kdo kakšen nasvet kako navadit podganco na vodo? Poskušala sem že trike iz Youtuba, pa ne pomaga. Ebony-Alexis še vedno sovraži vodo jezik
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:05 pm

Taii Aiko je napisal/a:
Ima kdo kakšen nasvet kako navadit podganco na vodo? Poskušala sem že trike iz Youtuba, pa ne pomaga. Ebony-Alexis še vedno sovraži vodo jezik

Ja to so pa moje podgance k majo eno pomankljivost - sovražijo vodo.... Neutral
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:33 pm

MetalGirl je napisal/a:
Taii Aiko je napisal/a:
Ima kdo kakšen nasvet kako navadit podganco na vodo? Poskušala sem že trike iz Youtuba, pa ne pomaga. Ebony-Alexis še vedno sovraži vodo jezik

Ja to so pa moje podgance k majo eno pomankljivost - sovražijo vodo.... Neutral

moja še zdaj znori če jo kopam. nič ne pomaga res. Mad
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:35 pm

Kaj pa dela, ko jo kopaš? Jaz sem Takosa sam 1x skopala in ni naredil nič, samo vsake toliko je zacvilil in to je bilo vse Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:38 pm

Cath je napisal/a:
Kaj pa dela, ko jo kopaš? Jaz sem Takosa sam 1x skopala in ni naredil nič, samo vsake toliko je zacvilil in to je bilo vse Very Happy

pri men hoče na vsak način ven skočit iz banje.. pou metra visok pa mu je parkrat že uspel...drugač pa sam da dam roko prot njemu se že s kremplji oprime roke in ga težko dam nazaj not..
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:39 pm

Ja no.. neki podobnega je pri meni, malo plava po banji, če dam roko spleza gor...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:41 pm

MetalGirl je napisal/a:
Cath je napisal/a:
Kaj pa dela, ko jo kopaš? Jaz sem Takosa sam 1x skopala in ni naredil nič, samo vsake toliko je zacvilil in to je bilo vse Very Happy

pri men hoče na vsak način ven skočit iz banje.. pou metra visok pa mu je parkrat že uspel...drugač pa sam da dam roko prot njemu se že s kremplji oprime roke in ga težko dam nazaj not..

haha, tak ko mačke? Pa še zraven tisit obupan pogled češ WHY What a Face ? zakaj mi to delaš?
Boščeki Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:43 pm

Ajja.. jaz sem 1x šla s Takosom v domači bazen, pa je bilo vse ok.. on je plaval okoli in okoli, vsake toliko prišel k meni na roko in na ramo.. pa nic vilil nič.. ko pa ga s šamponom masiram, pa cvili.. lahko ga boli?
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:45 pm

MetalGirl je napisal/a:
Cath je napisal/a:
Kaj pa dela, ko jo kopaš? Jaz sem Takosa sam 1x skopala in ni naredil nič, samo vsake toliko je zacvilil in to je bilo vse Very Happy

pri men hoče na vsak način ven skočit iz banje.. pou metra visok pa mu je parkrat že uspel...drugač pa sam da dam roko prot njemu se že s kremplji oprime roke in ga težko dam nazaj not..

Isto je pr men. Potem mi pa še od jeze ušesa grize, ko spleza na ramo :=)=: lol!
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 7:49 pm

Cath je napisal/a:
Ajja.. jaz sem 1x šla s Takosom v domači bazen, pa je bilo vse ok.. on je plaval okoli in okoli, vsake toliko prišel k meni na roko in na ramo.. pa nic vilil nič.. ko pa ga s šamponom masiram, pa cvili.. lahko ga boli?

mogoče zato, ker stran od smeri rasti dlak? Če to naredim potem moj tudi cvili.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 8:36 pm

Možno, ja. Ampak ga ne bom več kopala, ker sem menjala steljo in je zdaj dosti boljše. Ima žagovino po celi kletki in ne smrdi več toliko in je čist, pa urin sploh ne pride do dna kletke.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Striženje krempljov in kopanje?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: