Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Didi je breja

Go down 
+7
Sonii
Nes
choo
zverina
Juni
Cath
mashikaa
11 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 20, 2010 7:17 pm

Slikala jo bom spet preden grem na morje v nedeljo. PA bomo potem primerjali..
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 20, 2010 7:23 pm

Okej! Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 7:42 pm

Joj res je lepo vidit, ko Didikin trebušček iz dneva v dan bolj raste. Sedaj je že bolj debela kot Kimmy. KAr malo težko ju je ločit. Moram res pogledati vzorec na hrbtu. Danes sem Franjota odpeljala nazaj k lastniku in ločila punci tako, da ima Didi sedaj mir in bo lahko počivala.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:54 am

Didika je danes breja 15 dni. In njen trebuh je bistveno večji kot prej. Prej je bila resnično drobcena in suha sedaj je pa prava bajsa. Tudi apetit ima ogromen. In vsak dan sobi tudi 2 pasja briketa royal canin firme, ki so mi še ostali od takrat, ko je bila Kimmy breja. Še vedno se pusti crklat, čeprav ima sedaj eno grdo navado. Zelo rada gricka ustnice ali pa ušesno mečico. Prej tega nikol ni počela..Vedno me je samo polizala(dala lubčka)..sedaj pa kar malo ugrizne in moram res pazit. Čeprav se rada pocrklja. Za wc-jem si dela gnezdo iz vsega kar najde in iz kartonckega valja je začela trgat papir in imam malo pogriženo leseno kletko notr(si je še mal kletke prvoščla). Tukej so slikce, ki sem jih danes slikala. Danes grem na morje, tako, da me ne bo tisti dan, ko se bodo skotili, ker pridem šele 6. avgusta ampak sem napisala navodila in bo za podganici poskrbel moj brat. Tudi poslikal bo, tako, da bom naložila slikice, ko pridem nazaj domov.

Didi je breja - Page 2 Dsc00429mb.th

Didi je breja - Page 2 Dsc00432y.th


Didi je breja - Page 2 Dsc00442ot.th

Didi je breja - Page 2 Dsc00436ic.th


Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 29, 2010 7:03 pm

Bajsika mala! I love you
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 31, 2010 12:11 pm

A je kaj novega? :=)=:
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePon Avg 02, 2010 10:18 am

Na morju sem in nič še nevem. Včeraj še nič ni skotila, ko je bil 21 dan. Brat mi je poslal mms s sliko njenega trebuščka in ima tako ogromen trebuh, kot, da bi pogoltnila tenis žogco! Jo je slikal tako, da jo je prijel pod pazduhami in jo dvignil na noge. Slikal je tudi s fotoaparatom tako, da bom slike naložila v petek, ko pridem z morja. Mislim, da jih bo imela kar precej. JE pa vse normalno poroča brat. Še sporočim!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 7:17 am

Babica sem!!!! Moja punčka je 3.avgusta proti večeru skotila 13 mladičkov. Včeraj zvečer, ko sem prišla še nisem nič videla, danes pa sem ji spucala kletko in jih preštela. Moram reči, da spola sicer še ne morem določiti, ker imajo vsi "lulčka" tako izgleda.. Didi je živahna in poskočna in tudi uničevalna-5 minut sem jo pustila na kavču na balkonu in mi ga je uničla in peno nesla v hišico k mladičkom! Včasih se kar malo ustrašim, ker tako hodi po njih ampak verjetno to ni nič hudega.Bilo je res hecno, ko sem jihskušala premakniti in sem si pomagala z eno posodo in jih položila noter pa jih je sproti dajala ven iz posode in odnesla na vse možne konce:D No slikice pa pridejo malo kasneje.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 7:27 am

Mashika, super cheers cheers cheers
Spol pa se da ločit, če jih zelo dobro pregledaš in malo preštudiraš :=)=: Jaz vedno prav napovem in ne vem, če sem se kdaj zmotila lol!

Slikceee I love you I love you I love you
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 7:32 am

Pri vseh se vidi nekaj štrlečega in nevem a je to lulček ali lulika. JAjčkov se pa še ne vidi dobro. Mogoče pa sem res slabo pogledala. Bom čez kakšen dan sporočila še spol.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 7:54 am

Didi je breja - Page 2 Dsc00445r.th

Didi je breja - Page 2 Dsc00456l.th


Te so slabe slike. Bo moj fant slikal z Nikonom pa bom potem boljše naložila.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 8:39 am

Zdaj sem gledala malo eno temo kako določiti spol in glede na slikico in kar sem jaz prj videla se jajčk res še ne vidi oz. mislim, da je več punčk kot fantkov. Nisem pa pregledala čisto vse. Sedaj jih doji in je res hecna ker kar v stoje doji ne na boku. Upam, da bodo vsi dobro nahranjeni glede na to, da jih je 13. Ampak mislim, da nebi smel bit problem.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 9:04 am

Mashikaa, lepi črvički so I love you Pa vsi črnuhci I love you I love you I love you
če so vsi enako veliki, in že vsi sesajo, pomoje ne bo problemov. Meni je ena pikica umrla, ker je bila za polovičko manjša od drugih požeruhov.

Jajčk pa se ne vidi, je pa bolj opazna razlika med spolovilom in ritko jezik Če pogledaš vsakega posebej, boš videla, da niso vsi enaki. Jaz jih bo drugačnosti ločim na 2 kupčka in potem je bolj jasna slika :=)=:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 9:08 am

Jejhata mali roza bobki Very Happy No, črni I love you Pa huskyjasti. Ljubki so, upam, da bodo vsi našli nov dom Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 9:52 am

Zdej sm mal gledala razlike in mislm da majo punčke tist k štrli čist zravn ritke, fantki pa mal viši gor. In če je tko je pol 6 punčk pa 7 fantkov. Kr se pa vzorčkov tiče me pa neki zanima. A če so husky-ji pol se od daleč že vidi tko kt pr enih al je tud kkšn iz mal bl temnejših tud lohk. Ker eni majo okrog smrčka zlo svetlo, čeprov majo glavco temnejšo. Nevem no..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 12:41 pm

Jaz na sliki vidim 2 huskyja, počakajmo še na malo več dlake Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 12:59 pm

Ne ne..več jih je samo so slabe slike. Ko pride fant k meni jih bo slikal na primerni svetlobi in z Nikon fotoaparatom in bodo bolj ostre slike
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 1:14 pm

Svetli trikotnik na glavi je husky Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 1:15 pm

Sej vem ja..pa ti povem, da jih je več..vsaj 3 husky mladički so
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 2:10 pm

iii I love you
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 06, 2010 2:17 pm

Ok zdej pa za zihr vem k se res vid razlika. cheers
Punčk je 6 od tega je ena s tipičnmu husky vzorčkom,
samčkov je pa 7 od tega sta dva s tišičnmu husky vzorčkom.
Mogoče bo ker od teh ostalih tud kej drugačen, ker eni majo mal bl svetlo na glavci pa okrog smrčka..lahko pa, da se motm. jezik
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 1:24 pm

Nekaj me zanima. Je narobe, če vmes spucaš kletko in vse zamenjaš in podreš gnezdo?
Ko sem prišla domov sem ji spucala in jo prestavila v manjšo kletko, da sem jo lahko dala noter v sobo(zunaj je bil mraz, ker je deževalo). Takrat ni bilo nič narobe. Spet si je naredila gnezdo iz tistega ki je imela(slama,žaganje,lesni briketi, wc papir..) čeprav sem ji že skoraj naredila gnezdo.
Danes pa sem ponovno spucala in ji nastavila kup slame in namesto, da bi mladičke tam položila sem ji pred kletko držala posodo z mladički naj jih sama odnese noter in jih da v gnezdo pa je bila zelo zmedena in kar ni vedela kam naj ga odloži in je tekla po kletki in z mladičkom v gobčku. Mislite, da sem jo zbegala s tem, ker ni več bilo vonja od prejšnega gnezda? Je bila to napaka? Sedaj si sicer spet dela gnezdo po svoje in z mladički je vse uredu. Mislite, da bi morala pustiti pri miru in ne bi smela nič pucat? Mladički so stari 4 dni in se že plazijo in se gnetejo, prerivaj. Ponoči so zelo glasni.Sploh, ko jih doji!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 1:29 pm

Pa še nekaj me zanima. Kimmy imam ločeno od Didi in mladičkov, ker nisem vedela kakšen bo odziv in če bo katera agresivna. Ko sem prišla z morja sem obe dala s kletke in se dobro razumeta in se vohata in se skupaj potepata po sobi..Kimmy je tudi vonjala moje roke, ki so dišale po mladičkih in ni nič posebno reagirala. Samo z zanimanjem je vohala. Mislite, da potem ni nevarno, če bi bila blizu mladičkov ali pa če bi vse imela v eni keltki. Slišala sem že, da druga podganica tudi pomaga pri vzgoji. Ali pa naj raje ne tvegam in naj še malo počakam.? Vsekakor bi počakala še dokler jim ne zrase vsaj dlaka in postanejo malo večji.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 2:50 pm

Mashika, tudi jaz sem pogosto čistila kletko in ni bilo čist nič narobe. Glasni pa so verjetno, kot ptički v gnezu, ane :=)=: ? Tudi to je normalno.

Kimmy pa pomoje nebi nič naredila mladičkom, ampak vseeno počasi in zraven bit za vsak slučaj, ker nikoli se ne ve.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 3:01 pm

Ne saj zdaj jih imam še ločene in mislim, da je najbolje če še počakam. Drugače pa res ves čas čivkajo in jih je prav fletno poslušat!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Didi je breja - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Didi je breja
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: