Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ChaCha je breja?!

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeČet Maj 10, 2012 7:34 am

Pozdravljeni! pred nekaj časa sem poslušala da sem neodgovorna ker sem odraščajočega samčka in samičko pustila skupaj v kletki.. no ko smo že mislili da je ChaCha breja se je hvala bogu izkazalo da ni bila...sedaj sta ločena že 2 meseca - včeraj pa šok! ChaCha je zgledala kot da je pojedla žogico za golf, danes bi lahko rekli že skoraj žogico za tenis!! Kako je to mogoče? Brala sem, da naj bi bile podgane sposobne shranjevat semenčeca, ampak da bi to lahko naredile 2 meseca ali več? Skratka, ne sanja se mi, kje bi jo Inspector Butters lahko "dobil v roke" ampak breja je skoraj 100%... primerjala sem z vsemi mogočimi slikami na internetu in sem res skoraj prepričana... še vedno nisem prišla čisto k sebi.. tokrat prosim za nasvete in ne za očitke ker res nisem nič kriva :/ (aja samček bo pa v prihodnje kastriran.. ne samo ker legla ne želim več, tudi fant je na hormone alergičen :/..samo denar še rabim xD)
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeTor Maj 15, 2012 4:12 pm

Če bo kdo to prebral... ChaCha je danes skotila okoli 14 mladičkov (toliko sem jih naštela), ki bodo čez dober mesec že iskali skrbnega lastnika!! Smile
Nazaj na vrh Go down
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 28
Kraj : Murska Sobota

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeTor Maj 15, 2012 4:34 pm

Jaz se kar takoj javim za enega samčka. lol Sem ti tudi že pisala po fb-ju blush Kakšna bo pa cena za mladička? Pa kakšne slikice od staršev bi ble ful fajn... blush veselje
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeTor Maj 15, 2012 4:48 pm

bom vse skupaj slikala pa dala na fb takoj ko se mamica odpočije Smile s fantom sma se nekako zedinila za 5€ na mladička, razen če se slučajno zgodi da bi vseeno kaki goli bil vmes, potem za golega 10€... bom pa probala do konca tedna določiti tudi spol vseh podganic Smile pa tud slikala jih bom redno Very Happy upam da jih bo čim več preživelo...se mi zdi da ChaCha še nekak ni čist "not padla" v njeno novo vlogo xD
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 7:01 pm

No kako so kaj tamali? Very Happy

Sicer se pa zanimam za kakšnega samčka, bi napisala barve (če je že razvidno)? Smile
Zanima me tudi od kod si, zaradi prevoza.

Pa še eno splošno vprašanje: od kod pa forumaši dobivate podgance? Par let nazaj je bilo kar dosti 'rejcev' in oglasov z mladiči, sedaj pa tega nisem zasledila?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 8:44 pm

Dajte se za mladiče menit v za to namenjenem delu foruma, če se bo Naija odločila oddajat tako, kot je bilo rečeno, če ne pa prosim kje drugje.

Glede tega, kje dobit podgane pa - moj prvi (zdaj žal že pokojni) podganček je bil iz Mr.Peta. 5 mojih je forumskih, ena od nekega rejca s sejma slo exo, ena pa od neke italjanske rejke, ki sem jo našla po internetu. Je pa res, da že dolgo nismo imeli nobenih forumskih legel.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 9:33 pm

Uh, je že dolgo odkar sem nazadnje bila na forumu in nisem več na tekočem. Se pa spomnim, da smo se včasih kar na veliko menili o mladičih pa lepili slike..
Trenutno pa me net zafrkava in ne morem preveč brskat za spremembami v organizaciji, sklepam pa, da naj pišem pod oglase ali PM?
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 10:09 pm

Ja sej v bistvu sva se z Jelly dogovorile tud prek fb xD.. če koga kaj zanima glede mladičev je boljše če mi piše pod zasebnega da nebomo tu na veliko "smetili" xD
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimePon Maj 28, 2012 11:19 am

=V VEDNOST VSEM POTENCIALNIM KUPCEM TEH MLADIČKOV=

Prosim ne tega vzet kot napad nate, Naija, ampak se mi ne zdi prav, da PRODAJAŠ mladičke, kjer nimaš pojma o zgodovini staršev (oziroma o njihovih prednikih, morebitnih boleznih, parjenju v sorodstvu, skratka ničemer) in o tem svojim kupcem nič ne poveš. Še huje, na forumu so posti, ki kažejo, da je tvoja podganca imela zatečeno oko, pa nihče ne ve, zakaj. Samček je bil očitno premlad, ko si parila, ampak "sta bila tako ljubka". In samička, ki si jo vzela pri istem rejcu, kot ChaCho, je iz neznanih razlogov poginila pri nekaj mesecih. Razlog, da ti ne pustimo oglaševat mladičkov na forumu, je ravno to, da take podgane prodajaš (ne rečem, če bi vedela vse o genetiki staršev, če bi bilo parjenje premišljeno in odgovorno, ne bi moderatorke imele nič proti temu, se razume).
Tudi to, da v različnih naključnih temah pišeš, da je imela tvoja podgana mladičke, da te lahko potencialni kupci kontaktirajo prek ZS ali FB, spada pod oglaševanje. Ampak sem se tokrat odločila, da tvojega posta ne zbrišem, ampak raje osvestim ostale malo o teh mladičkih.

Torej - podganca od istega rejca je poginila pri starosti nekaj mesecev iz neznanih razlogov; parjenje ni bilo odgovorno:

Naija je napisal/a:
No, mi2 s fantom pa imama trenutno podganico ChaCho in podgančka Inspector Butters-a. WeeWee je nažalost urmla Sad (R.I.P.)

ChaCha (dumbo ganica) je trenutno stara kakih 7 mesecev, Butters (navadni ganček) pa 3-4 mesece Smile veselje V glavnem sta ful pridna, pa se mata izredno rada, tako da bosta v kratkem verjetno ati pa mami Smile (mogoče je za Buttersa še malenkost prehitro, ampak ju enostavno nisem mela srca ločit...ampak takoj po prvem leglu ju bom pa res)

Naija je napisal/a:
jas sem vzela 2 samički od tistega z brega iz okolice MB (noben od linkov)... ena mi je umrla stara 5 mesecev ampak nevemo točno zakaj ker nam tu v MB niti veterinar ni znal pomagat.. predvidevamo da je imela tumor na sečilih... ta druga je pa popoloma zdrava.. ko sma gane vzela nama je s fantom dal tudi "garancijo", se pravi, če je v pol leta kaj s podgano narobe lahko pridema po novo... trenutno nima dumbo podgan zato podgane verjetno ne bova vzela pri njem..nasploh je rekel da še nikoli ni imel težav z zdravjem podgan, je pa res da jih goji za hrano kačam ker ima doma ene 3... kot sem že prej povedala pa ima sedaj 2 legli - gole in pa navadne.. nekaj od teh je tudi samičk... glede dumbo podgan ti pa žal ne morem pomagati... ta rejec jih bo čez nekaj časa spet imel, nevem pa točno kdaj ker breja še ni nobena... tako da bova mi2 s fantom verjetno vzela navadno gano ker nimava časa čakat na dumbo - ChaCha rabi čim prej družbo ker je res ful živčna zaj ko je sama .. več pa ti žal ne znam povedat

Podganica je že imela zdravstvene težave:
Naija je napisal/a:
Naši ChaChi je včeraj zatekla desna očka - bolje rečeno cela desna polovica glave. Zgodilo se je kar naenkrat - ko sem zvečer prišla domov je že bila cela zabuhla. Kožico okrog oči je mela rahlo rdečkasto. Danes je še skoraj malo slabše. Rdečice je sicer manj ampak se mi zdi vseeno malo večje. Boli je po moje ne, ker sem ji izpirala s kamilicami pa ni nič cvilila (upiranje pa je itak normalno).
Ima mogoče kdo predlog kaj bi to lahko bilo? Ker trenutno njena desna stran glave izgleda kot da bi ji nekdo noter našprical botox.

sicer pa poste lahko najdete tule, da ne bo kdo rekel, da si zmišljujem: https://podgane.slovenianforum.com/t1084-iscem-rejca-ki-ima-podgane-primerne-za-oddajo#21199
https://podgane.slovenianforum.com/t1092-weewee-rip-chacha-in-inspector-butters#21323
https://podgane.slovenianforum.com/t1088-zatecena-ocka#21262

Samo v vednost.

bolha: ja, na forumu trenutno ni nobenih legel, lahko pa napišeš post v "iščem/kupim". Išče pa kolikor vem Scaredy rat trenutno samčka za parjenje, tako da mladički najbrž bodo enkrat v bližnji prihodnosti Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimePon Maj 28, 2012 1:19 pm

namen te teme sploh ni bilo oglaševanje ampak mogoče kak nasvet (kljub temu da sem že prebrala vse ostale teme o mladičkih).. ker so me ljudje spraševali sem pač odgovorila..zaradi mene jo lahko zbrišete, kaj bom pa naredila z mladički je pa moja stvar..poleg tega vem zakaj je ChaCha imela zatečeno oko - izkazalo se je, da sem uporabila preveč dezinfecijskega sredstva, pa ji je verjetno prišlo malo v oko.. breja pa po tistem ko sem ju ločila sploh ni bila..ločena sta bila 2 meseca, nakar se je fantov brat (9 let) igral z njima in ju brez najine vednosti spustil skupaj (da še obrazložim to nenadno brejost).. sej pravim...temo lahko zbrišete/zaklenete karkoli
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimePon Maj 28, 2012 5:15 pm

aja pa da ne pozabim glede naše pokojne WeeWee.. sem takoj po njeni smrti kontaktirala rejca pa je rekel da ga še nikoli nobeden ni klical da bi podganca umrla...da ne pozabim omeniti da WeeWee in ChaCha nista v sorodu, ker ima tale stric polno podgan (drugače goji za hrano kačam, za hišne ljubljenčke pa ma vsake tolko dumbote ali pa gole gance) in je takrat imel več legel dumbotov (3 če se prav spomnim) od različnih parov.. med njima je bil 1 teden razlike v starosti tako da 100% nista v sorodu.. poleg tega pa ne vem zakaj se vsi spravljate name.. na forum sem se vpisala da bi poiskala pomoč ker imam podgance prvič pa o marsičem nisem imela pojma dobivam pa same očitke za vsako malenkost.. jaz za svoje podgane vsaj skrbim, mladičke vzgajam dobesedno z ljubeznijo, njihovo mamico (in atija) hranim s kupljeno hrano in domačo mešanico, samo za njiju sem kupila še neko suho sadje za glodalce, kvalitetne pasje brikete za beljakovine, dobivata svežo zelenjavo in sadje (ne me spet napadat...sem najmanj 5 seznamov za zelenjavo in sadje primerjala tako da vem česa jima ne smem dat... -.-")... po drugi strani je pa v trgovini polno mučenja, živalce niso socializirane in definitivno še bolj neodgovorno parjene kot pa tale naša nesreča (če lahko temu tako rečem), ki se je zgodila... samček bo v prihodnje kastriran, samo denar za kastracijo morem zbrati ker kot študentka pač nimam vedno keša ... res ne vem kaj sem vam naredila da me morete vedno napadat ..sem že razumela svoje napake in jih ne bom ponovila ampak mladički so tu in z njimi ravnam zelo lepo, če jih bom pa prodala ali podarila se bom pa sama odločila... čist kul da izrazite svoje mnenje ampak tolikokrat napadati pa me res ni treba
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimePon Maj 28, 2012 6:06 pm

Lej, ne napadamo te, ampak sklepam, da ti je bilo razloženo, zakaj mladičev ne oglašuj na tem forumu. Razlog za moj zgornji post je ravno to, da to po forumu kljub temu počneš.
Če malo prebereš okrog, boš videla, da se nas večina tukaj ne strinja z nabavljanjem živali v trgovini in spodbujamo nabavo pri (čimresnejših) rejcih, ki jih pa pri nas žal primanjkuje. Spodbujamo tudi odgovorno parjenje podgan in v takem primeru dovoljujemo prodajo mladičev, ne zdi pa se nam prav (no, vsaj nam moderatorkam ne), da se prodaja mladičke, ki so posledica neodgovornega parjenja al pa nesreče. Nimamo pa nič proti, če se te mladičke lepo odda, da najdejo varen dom.
Ne očitam ti ničesar v zvezi s skrbjo za tvoje podgance in verjamem, da zanje lepo skrbiš. Ne napadam te in zgornji post izhaja izključno iz mojega (morda zmotnega, če je temu tako se opravičujem) prepričanja, da svojim kupcem ne poveš ozadja teh podgan in da oglašuješ kljub temu, da smo rekli, da ne. Podgane niso zdrave samo zato, ker so se zdrave skotile, dobro jedo in trenutno ne kihajo, tukaj je treba upoštevati še marsikaj drugega.
Tudi razumem, da so pri študentih finance pogosto problem, ampak če si kastracije ne moreš privoščit, bosta morala biti samček in samička pač ločena. Verjamem, da nisi sama kriva za to, da sta se parila, ampak 9 letni otrok tudi nima kaj sam bit s podganama, ki morata biti strogo ločeni.
Skratka, še enkrat - ne napadam te in rada pomagam in svetujem, če kdo kaj vpraša, je pa res, da precej ostro odreagiram, kadar gre za neodgovorno parjenje. Saj vsak začetnik dela napake pri čemerkoli, samo če prosiš za pomoč in mnenje bolj izkušenih, je fino to potem tudi upoštevat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitimePon Maj 28, 2012 7:21 pm

Ok čist kul...glede 9 letnega otroka.. s fantom naju ni bilo doma pa nisva mogla nadzirati... drugače pa nisem o vsem skupaj razmišljala kot oglaševanju, jaz sem enostavno omenila ker sem se tisti trenutek to spomnila (pa velikokrat kaj naredim brez da bi prej premislila..tega dejansko nisem jemala kot oglaševanja in se opravičujem)...vse kar je bilo oglaševanje lahko izbrišete, tudi to celotno temo, me sploh ne moti ...tudi če koga kaj zanima o starših me lahko vedno vpraša, bom vse povedala tako kot je ker nimam česa skrivati... razlog zakaj sva se s fantom odločila mladiče prodat (pa ne sedaj narobe razumet, prisežem da to ni bilo nikakršno namensko parjenje!!) je pa v tem da bova čimprej zbrala vsaj nekaj denarja in bi bila s tem malo bližje samčkovi kastraciji, ker si res želiva da bi lahko s samičko bila spet skupaj v kletki..še 1x se opravičujem za vso oglaševanje ker ni bilo tako mišljeno ..
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





ChaCha je breja?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ChaCha je breja?!   ChaCha je breja?! Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
ChaCha je breja?!
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» ChaCha&Blažka&Anže
» WeeWee (R.I.P.), ChaCha in Inspector Butters
» Pika je breja
» Didi je breja
» Pika nenačrtovano breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: