Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Didi je breja

Go down 
+7
Sonii
Nes
choo
zverina
Juni
Cath
mashikaa
11 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimePon Jul 12, 2010 2:18 pm

No kot sem že prej povedala sem se odločila, da ponovno poskusim in, da bom parila. Tokrat sem rekla, da poskusim spariti Didi in Franjota (podgančka od Mateja) .
Franjo ima res lep značaj. Je prijazen, scrklan, len, ne grize in ni agresiven do ljudi in drugih podganc. Moja Didi je scrklana, živahna, rada pride do človeka in se pusti božat, ni agresivna do drugih podganc. Didi je črna hooded, Franjo pa je husky(sivo-bel).
Franjota mi je Matej posodil pred nekaj dnevi in prvo sem ga imela ločenega v drugi kletki in kletki sem imela skupaj! Kimmy in Didi sta čisto ponoreli in sta se začeli tepsti med sabo. Nevem zakaj..mogoče sta se tepli za njegovo pozornost oz. zanj! Franjo ni kazal interesa..bil je len in je samo spal. Kasneje sem dala Didi in Franjota na kavč vendar ni bila navdušena nad tem, da jo lovi in jo želi naskočit. Odganjala ga je in se ga otepala in celo malo cvilila. Nisem pretiravala s spoznavanjem zato sem jih pustila kar v kletki. Kimmy je bila tudi malo agresivna do njega in je bila zelo občutljiva. Ko jo je lovil je cvilila in se ga otepala(seveda sem pazila, da je nebi naskočil, ker ne želim imeti dveh brejih podganc). Vsakič, ko sem jo nato prijela je cvilila. To se mi ni zdelo normalno. Še celo napadla ga je, da sta se valjala po kavču, čeprav nevem a je bilo to zares ali bolj kot igra. No včeraj sem rekla, da vidim, če se bo Didi gonila. In res! Ko sem dala Franjota in Didi skupaj na kavč je začela noro migati z ušeski. Bila je kot tastara budilka:D res je smešno izgledalo. In tudi, ko sem se jo dotaknila je začela migati z ušeski. Moram pa povedati, da jo je Franjo čisto izmučil, ker jo je naskočil vsake 5minut. Potem sta mi splezala na eno poličko in je bila vmes ovira in Didi ni mogla iti prek njega in stran. Franjo je ležal in dal vse štiri od sebe in vsaki dve minuti šel do nje in jo naskočil in se nato spet šel uležt in čez dve minuti spet ponovil vajo! Bilo je res smešno. Boga revica ni vedela kaj naj si misli in sploh je ni spustil mimo.

No torej mislim, da je 100% breja. Gonila se je in po številu naskokov bi rekla, da je bilo parjenje uspešno. Mladičke pričakujem začetek avgusta.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimePon Jul 12, 2010 2:20 pm

Tukaj sem vam prilepila še link od Facebooka, kjer imam video o njenem gonjenu. Čeprav se v živo drugače vidi(še hitreje miga).

https://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=1525464780409&ref=mf
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 8:55 am

Mashika, držim ti pesti, da bo vse ok z Didi in da bo imela zdrave mladičke I love you I love you I love you
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 9:00 am

Hvala! Jaz tudi močno upam, da bodo zdravi in da bo parjenje uspešno. Nevem zakaj so bili pri Kimmy problemi pa čisto zdrava in živahna podganica je.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 9:10 am

Ja, lahko ni bil pravi samec, lahko ni plodna.. Vsekakor pa je bolj težko, da se enaka napaka ponovi, tako, da jaz mislim, da bo tokrat vse ok :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 3:23 pm

Ne, da se ti z dvema različnima paroma naredi isto je praktično nemogoče, če jih ravno ne hraniš s strupom x) Držim pesti Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 5:52 pm

Hvala! Sedaj imam še obe v isti kletki. In ne opažam še spremembe vedenja in trebuh je še vedno suhcan. Upam, da se jo bo prijelo. Didi jedrugače zelo suhcana, čeprav veliko je...ali pa se mi to samo zdi in je le Kimmy tako debela in požrešna.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 5:56 pm

Pomoje ne boš še tako hitro videla trebuščka. Ponavadi se skor nič ne vidi prvi teden pa pol.
V drugem tednu pa bi se moralo že kaj videt :=)=: Ampak ni nujno. Jaz sem pri Tortilli videla par dni preden je skotila in mi je bilo full čudno, ker sploh ni imela velikega trebuščka, mladičkov pa fulll :=)=: :=)=: :=)=:
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 6:26 pm

Ja Kimmy je imela res takoj po dveh dneh napet trebuh.tak bolj trd..ne mehek in prožen.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 6:30 pm

No, jaz sem mislila na pogled, ne na otip Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 8:32 pm

Aha. No bomo videli. Jo bom opazovala pa poročala.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 8:43 am

Danes sem bila čisto šokirana, ker sem sredi noči dvakrat slišala hud ravs!!! Slišalo se je cviljenje,premetavanje,kotalenje,butanje ob wc.. Kimmy in Didi sta se nekaj stepli. Pa že čez dan sem ju okregala, ker sta se stepli. Nevem a je Kimmy lubosumna in je zato postala malo agresivna ali pa je Didi malo tečna zdaj, ko je breja. Čeprav sem ju zjutraj našla stisnjeni v viseči vreči. Čudno res! Do 23.7 ju ne morem še ločit, ker imam v varstvu Franjota edino, če dam kimmy v transporter ampak to bi bilo pa že malo preveč smotano. Drgače opažam, da se ji trebušček veča. Sedaj je že 5. dan Smile
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 9:22 am

Lahko ji Kimmy diši po drugi podganci - samčku in se zato tepeta.
Kej, če bi obe skopala in zamenjala vse v kletki?
Ko sem jaz Piko prinesla in dala v kletko ni bilo mira, dokler nisem podganc in hrčkov skopala, zamenjala vse v kletki + oprala visečo dekico.
Lahko poskusiš.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 2:15 pm

Ko sta bili Didi in Kimmy v veliki kletki je bila Kimmy agresivna le občasno..drugače sta lepo se crkljali skupaj in se stiskali v viseči vreči. Ko sem dala vse tri s samčkom vred na kavč je Kimmy ponorela in ga hotela pretepst. Še dobro, da sem mu držala roko čez oči in glavo, da ga ni po gobčku. tudi, ko sem jo potem prijela se ji je mešalo in je cvilila in hotela, da jo spustim nazaj na tla. Tudi, če je bila potem Didi v njeni bližini, ko ga je hotela pretepst se je potem spravila tudi nanjo in sem še tam morala posredovati. NEvem kaj jo mede! Didi do samčka ni agresivna, edino, če jo želi naskočit malo zapiska in ga nežno odriva stran, drugače se dobro razumeta. Kimmy je sedaj v ločeni keltki in je čisto uredu..problemi z agresivnostjo so izginili. Ampak vem, da če bi jo zopet dala na kavč, kjer je samček bi se ji zopet zmešalo. Je možno, da je lubosumna na Didi, ker je njo naskočil in je breja, ona pa ni mogla skotiti zdravih mladičkov? Ali pač ne mara samčka in se ga boji?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 4:25 pm

mashikaa je napisal/a:
Je možno, da je lubosumna na Didi, ker je njo naskočil in je breja, ona pa ni mogla skotiti zdravih mladičkov? Ali pač ne mara samčka in se ga boji?

Podgane ne razmišljajo tako, meni se zdi bolj verjetno, da je Kimmy zelo teritorialna in je napadla Didi, ker je dišala po tuji podgani. Sem zasledila na parih straneh, da so po parjenju dostikrat problemi prav zato, ker podgana, ki se je parila, kar naenkrat malo drugače diši.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 4:51 pm

Nevem..potem bi jo napadala ves čas. Pa sta skupaj in se stiskata in na vsake toliko časa kar zaslišim ravsanje. Tako ali tako sem pa Vse našpricala z istim šamponom in so vsi enako dišali. Nevem no.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimePet Jul 16, 2010 11:00 am

Tudi jaz imam spray za glodavce, ampak ne pomaga tako, kot kopanje. Jaz ti vseeno svetujem, da jih okopaš in menjaš vrstni red hišk v kletki in nevtraliziraš vonj.
Jaz, ko sem moje skopala, sem jih dala na brisačko v bideju in so se tam skupaj čistile, ko so bile še mokre in ni bilo nobenega pretepa, ker so imele preveč dela s sušenjem kožuščka. ko so bile še mokre, ampak že skor suhe, sem jih dala v kletko in so se v njej spucale do konca in je bil pol mir :=)=:
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 11:56 am

Didi je vsak dan malce bolj debela. Vedno je bila suha in izgledala je kot, da bi bila podhranjena..kožo si lahko raztegnil tako, da je bila kot leteča veveriva:D hehe zdaj pa je tako bajsasta kot Kimmy(čeprav mi fant govori, da je bila vedno tako debela se mi zdi čudno-izgleda malo manj debela kot takrat ko je skotila). Drugače je vse uredu.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 12:08 pm

Mashika, a zdaj je Didi že 1 teden breja?
Če je breja, mislim, da boš zagotovo čez 1 teden že na pogled opazila razliko, razen, če nima malo mladičkov v trebuščku.
Imaš kakšno fotko, da vidimo? Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 12:22 pm

Nimam nobene fotke. Pa tudi zdi se mi nesmiselno zdaj slikat..bi raje naslednji teden, ko bo imela še večji trebušček. Sedaj je breja en teden ja. Nevem kdaj moram ločiti punci, ker do 23 imam še samčka in ju še ne morem ločit. Nevem pa, če si dela gnezdo, ker imata res vedno razkopano in wc-ja premaknjena in celo štalo.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 12:23 pm

Saj jo lahko zdaj slikaš pa čez 1 teden spet, da lahko primerjamo in vidimo, kako napreduje jezik
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 1:50 pm

Slikala sem z mobitelom, ker moj fotoaparat ne dela. Bom poskusila naložit s telefona dol, ker včasih zafrkava.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 5:35 pm

Didi je breja Fotografija0254.th

Uploaded with ImageShack.us

Didi je breja Fotografija0257.th

Uploaded with ImageShack.us

Ne morem vam pokazati kakšna je bila prej, ker nimam slike ampak bila je čisto drobcena in nič je ni bilo skupaj. Še enkrat manjša je bila kot pa Kimmy.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 20, 2010 6:56 pm

Didi se lepo redi in za zdaj še ne vidim, da bi kaj pretirano spremenila vedenje.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitimeTor Jul 20, 2010 7:08 pm

O, lepo!

Kakšno slkico trebuščka? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Didi je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Didi je breja   Didi je breja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Didi je breja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Nani, Didi & Kimm <3.
» Pika je breja
» ChaCha je breja?!
» samo debela/še vedno breja ?
» Morska pujsa, breja?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: