Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 velikost kletke

Go down 
+24
amarillo
Tasha.W
sharp
Eneja
choo
melanie28
Skinny
Tajson
Timea
Jagoda
talupu
zverina
Dejan
Cookie
Nina
Lee
Sonii
podgANA
Juni
Lenart
AtLanT!da
Nes
Fiamma
Ninica
28 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeTor Jun 29, 2010 8:15 am

Toočno! Na te sem pa čist pozabila!

Dobro, da si spet omenila--->Zato so pa na forumu uporabni moderatorji.. Razz
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeTor Jun 29, 2010 9:29 am

Tud jaz imam ptičjo kletko, ki je super. Bla je pa 46€ v Zooticu.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeTor Jun 29, 2010 10:19 am

Hvala vsem.

Najbrž mi bo prijateljica dala kletko, bom vidla.
Surprised
Nazaj na vrh Go down
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 1:54 pm

Že nekaj časa berem vaš forum, ker se zanimam za podganice in kletke in to, nekje septembra pa bom pričela doma prepričevat..
Ampak še nikjer nisem uspela zasledit nekih konkretnih mer.
Doma imam namreč kletko za mp-je, ki je definitivno prenizka za podgange (kolikor sem uspela izvedet na tem forumu), ampak mi tisti kalkulator na spletu preračuna, da je dovolj velika za dve podgani Neutral Seveda je ne mislim uporabit za podgane, ampak ne vem več kakšne kletke naj gledam v trgovinah, zaradi mer, ker jih ne vem. Seveda bi bile verjetno najbolj primerne čimvečje (npr. tiste za dihurje), ampak enostavno preveč stanejo za moj žep. Gledala sem že ptičje etc., ampak sem že čisto zmedena.
Kakšne bi torej bile konkretne minimalne mere v centimetrih za eno podgano, dve podganici in tri podgane (pač vsaka mera posebej)?
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 8:26 pm

Ejla, ja za zajce in MPje definitivno ni primerna, ker podgane rabijo bolj visoko kot pa dolgo kletko, da daš noter poličke in kakšne igračke Smile zdej verjetno neke glih poceni kletke ne boš našla, ti pa priporočam, da greš v kakšno majhno privat trgovinico, ker kar imam jaz izkušenj, so stvari tam pol bolj poceni Smile mislim, da sem gledala v BTCJU v eni hali kleke, in je bla res ogroooomna za ene 60 eurou, za tako ceno jo pa v kakšnem mr.Petu, Tukanu in podobnih ne najdeš. Mogoče poglej v Zootic, tam imajo tudi dosti cenejše kletke, ena ful dobra, mislim, da je za dihurje, je kr dosti velika je 80 eurou.. Točnih mer ti neznam povedat, vsekakor glej, da je kletka namenjena ali dihurjem, ali činčilam, vevericam al pa kaj podobnega Smile mogoče bi se našla tudi kakšna večja za hrčke.. tukej sm našla eno tako, sicer si je ne znam predstavljat v živo, ma na sliki zgleda kar vredu, pa tudi nevem kako draga ni.. http://www.tukano.si/default.cfmJezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102040201&ProdID=27109&MC=014,62,72C
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 12:31 am

Jaz iz lastnih dobrih izkušenj povem: pojdi na Bolho gledat za rabljene kletke, ker dobiš take, ki so skoraj povsem nove in praktično zastonj. Jaz sem mojim kupila za 50€ cel dvorec.

Kot drugo, ful lepo, da bi rada nudila živalim čim večjo kletko, ampak če res nimaš odveč prostora in denarja, ti res ni treba kupit take ogromne kletke (za činčile ali dihurje) za eno samo podgano. Tudi dve podgani sta lahko čisto srečni v pol manjši kletki. Jaz sem imela mojedva dolgo časa kar v kletki od zajca, s tem, da je bila dvignjena od tal in sta jo imela na vrhu ves čas odprto, da sta lahko hodila ven (nista imela kam za skočit, zato tudi široke rešetke niso delale problemov - zdaj, ko imam višjo in širšo kletko, mi pa na mizo skačejo, zato so ves čas zaprti). Tako da tudi z zajčjo kletko se da - je pa res, da pa ju jaz ne bi imela srca zapreti noter, ker to se mi zdi pa premalo. Eno samo podgano bi pa verjetno lahko imela tudi v kletki, ki jo že imaš (če seveda lahko zagotoviš, da ti ne bo nikamor pobegnila), ampak ti tega ne priporočam. Podgana pač rabi družbo.

Kar se ptičjih tiče, glej za kaj v tem stilu:

velikost kletke - Page 3 Bird-cage-30x18x18

Ne znam ti povedati točnih dimenzij (pač ta konkretno je 45x45x76, to je načeloma ok za 2 podgani, čeprav bi bilo boljše, da bi bila še višja), ampak tak stil kletke je že mnogo boljši od tiste za zajce/mp Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 10:04 am

Lahko pa greš na kakšen kosovni odpad poiskati dile ali staro omaro, iz kater narediš lepo kletko. Res je da les po tem smrdi, a ga lahko 1x na teden res temeljito očistiš z blagim raskužilom. Tako prihraniš lahko veliko denarja, pa ob enem "recikliraš". To bom tudi jaz naredila, samo moram najti prave demenzije, da bom lahko kletko dala pod mizo Smile .V programu sem si pa naredila približno skico, ki zgleda takole
velikost kletke - Page 3 Kletkats21
Uploaded with ImageShack.us


*sliko pomanjšala mamaF
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 12:39 pm

O noro!
Tole bo super kletka (:
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 1:00 pm

Jh, če mi seveda rata najti prave dimenzije. Drugače bom pa naročila dile, si sposodila od dedija vrtalnik in nadila kletko Smile komaj čakam
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 7:31 pm

Tayson... tole bo 1A kletka Very Happy
Jst mam že tok kletk, da glava peče... Največja pričja... se da pregradit na popl, pa še ena velka ptičja.... pri obeh smo dodal poličke,.... hmm.mm.... pa še ena pričja mal manjša (boljše, da dam slikce vseh), in navsezadnje še ena nižja... za hrčke... za Jinx in mlade, da mali ne bojo vn zlezli Very Happy Aha,... in 2 prenosni....

velikost kletke - Page 3 37393_408589249285_643034285_4178595_6168322_n

velikost kletke - Page 3 36706_408589314285_643034285_4178599_6639130_n

velikost kletke - Page 3 34151_408589374285_643034285_4178602_2151017_n

velikost kletke - Page 3 34386_408589429285_643034285_4178603_6244817_n

velikost kletke - Page 3 34386_408589434285_643034285_4178604_4919165_n
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 8:50 pm

Tajson, dobro zgleda načrt za kletko, upam, da ti jo uspe napravit. Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 9:13 pm

Hvala vsem:)! Za kleto sem se kar odločila, da bom počakala še 1 mesec(do plače) in potem naročila dile, da bo kletka rs dobro narejena Smile. Bom pa seveda objavila slikce kletke na forumu v temi "slike naših kletk". I love you
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 10:35 am

Skinny, s čim si pritrdila poličke v kletko?


(Uredila Juni: prosim prosim ne citirat slik, hvala)
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 1:17 pm

MetalGirl... ubistvu so narejene samo zareze za vertikalne palce. Polička je par mm daljša, ampak tako tanka, da pride med rešetke. Pa še iz laminata so izrezane, tako da se jih da fajn čistit.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 8:24 pm

Tajson: to bo ful huda kletka. Upam, da ti jo bo ratal narest. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimePet Jul 16, 2010 5:54 pm

Evo, jaz sem malo gledala kletke na www.ziprar.com (italijanska trgovina, ampak imajo slovensko posrednico in večina kletk za večje glodalce ima zastonj dostavo v Slovenijo!) in imam nek ožji izbor, mi je pa tale (tudi zastonj dostava):

velikost kletke - Page 3 Imac%20rat%20100%20mid

nekako po ceni in velikosti najbolj všečna. (Se mi bolj dopadejo te s tremi nadstropji, ne vem zakaj). Bi bila torej primerna za dve podganici?
Pa še ostale:
velikost kletke - Page 3 Pet%20inn%20cin%20cin%202%20plus

velikost kletke - Page 3 Fop%20gaia

velikost kletke - Page 3 Fop%20cavia%20hotel

Ampak tale zadnja ima že kar navito ceno. Mnenja? (negativna in pozitivna zaželjena Very Happy)

V bistvu, če smo že pri navitih cenah, če bi že bila pripravljena dat toliko € za kletko, pride v poštev tudi tale:

velikost kletke - Page 3 Imac%20rat%2080%20double

Zdaj pa bom raje nehala, drugače bom celo spletno stran sem kopirala.. Embarassed

P.S. Kriterij mi je bil, da so višje od 70cm.. nekako nisem našla drugega pristopa.. -.- lahko bi sicer gledala, da so npr. cenejše od 100€, ampak potem so pa že dosti manjše, pa ne vem več kaj bi dala v ožji izbor..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimePet Jul 16, 2010 6:40 pm

Cin cin ali pa rat 80 double.

Ostalih se ti ne splača za tak denar. Ti dve se mi zdita najbolj funkcionalni za podgano, ker se da super še dodatna igrala namestit.
Ker je samo 20 € razlike, bi jaz osebno izbrala rat 80, ker je to smešno poceni za tako kletko.
Koliko je pa poštnina?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimePet Jul 16, 2010 6:42 pm

Cavia in gaia sta pa grozni, jaz jih ne bi vzela.
Vse ostale so pa lepe za moje pojme.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 7:43 am

Tazadna je še najboljša.
je pa res kar v redu cena, glede na to da je kletka velika.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 10:26 am

Pa tudi tale kletka je čisto zadosti prostorna za dve samički. Za samčke priporočam večjo.

http://www.ziprar.com/mkportal/immagini%20sito/imac%20rat%2080%20mid.jpgvelikost kletke - Page 3 Imac%20rat%2080%20mid
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 1:50 pm

Poštnina je kolikor sem jaz razumela zastonj. Sem še enkrat preverila in sporočim, ko dobim odgovor.
Nes, torej ne rabijo biti višje? Ker potemtakem bom še katere druge, malo bolj ugodne pogledala, ki so torej nad 60cm višine.
Hvala za vaša mnenja Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 3:57 pm

Za podgane je boljše višja in večja, ampak večinoma mi pravijo, da sem prestroga Smile
In sem namerno poiskala kletko, ki za moje pojme minimalna.

Čeprav tista kletka za 140 € je takšen cenovni bonbonček, da že razmišljam o nabavi ...
Bom takole rekla, če ti finance dopuščajo, vsekakor izberi večjo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 5:08 pm

Hehe, ok Smile Če boš naročala pa jim piši na info@ziprar.com in lahko kar v slovenščini pišeš, ker bo mail dobila Slovenka Wink
Zakaj ti pa Gaia in Cavia nista všeč? Samo tako informativno me zanima Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeSob Jul 17, 2010 5:20 pm

O, hvala, sem našla še ta flying saucer, tako da upajmo, da si ne premislim.

Zato ker je tista največja kletka za isto ceno neprimerljivo boljša za potrebe podgane v primerjavi s Cavio.
Ogromna je, visoka idealno in za smešno ceno 140 €.
Pa meni je grda tista plastika in sploh notranja oprema deluje zelo natrpano. Vizualno mi ni všeč.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 9:02 pm

Potrjeno: poštnina je zastonj. (za tiste izdelke, ki imajo oznako kamiona na katerem piše gratis Smile)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





velikost kletke - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: velikost kletke   velikost kletke - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
velikost kletke
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» s čim prekriti žičnato dno kletke
» Barvanje kletke?!
» Razkuževanje kletke
» terarij namesto kletke
» Primerne kletke za podgano iz spletne trgovine ziprar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: