Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Razkuževanje kletke

Go down 
+4
emaa
Tjashy
Klarchy*
Vidusi
8 posters
AvtorSporočilo
Vidusi




Število prispevkov : 3
Join date : 18/06/2011

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 5:26 pm

Pozdravljeni!
Zanima me s čim razkužujete svoje kletke! Kupil sem rabljeno kletko in jo pomil, vendar mi to ne deluje dovolj, da bi notri naselil novo podgano in bi rad razkužil kletko!
Hvala za odgovore!

LP Vid
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 8:43 am

v zooticu prodavajo razkužila.. Smile pa se tam malo pozanimaj Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Vidusi




Število prispevkov : 3
Join date : 18/06/2011

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 10:01 am

Glede na to,da sm vidu prodajalko u Zooticu priporocat punci, k je prisla kupovat igraco za podgano, kolo za hrcke, ne dam velik na njihova priporocila! sam sm pa dost za**ban kr se tice mojih zivali!tko da bi prosu kerga k ma izkusnje z razkuzevanjem kletke, da poda odgovor oz. mnenje!
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 10:11 am

Js mam drugač doma tegale: http://aro.si/glodavci/ostalo/canina-capha-desclean-insekticid-cistilo-za-prostor.html , pa sm kr zadovoljna z njim Smile
Nazaj na vrh Go down
Vidusi




Število prispevkov : 3
Join date : 18/06/2011

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 10:23 am

Evo...to je konkretn odgovor! Hvala
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 10:50 am

Phahahha Razz ni za kaj :DD
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 4:38 pm

Meni so pred kakšne pol leta v Sanolaborju rekli, da je kul tudi tisto klasično, ki ga uporabljajo pri operacijah za razkuževanje.. In zdaj imam to, v spreju. Smile Mislim, da se reče Spitaderm.. Smile Pa še veliko je in je primerno za veliko časa. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeČet Jun 30, 2011 5:29 pm

Js sm tut neki cajta to delala.. Smile Sam pri miški.. Very Happy Pol pa sem začela z tistimle.. Smile
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 10:19 am

mene pa zanima, če so vredu tut alkoholna razkužila... k jih majo naprimer u bolnci..? morem namreč pred prihodom nove podgane razkužit 1 leto staro kletko, k je precej umazana pa smrdi in po vrhu usga je lesena, pa nočem da bi se 'ganca počutla kot got u tuji kletki, ker bi pač vohala vonj prejšne... No
a jim lahko ta alkoholna razkužila kej škodujeo? scratch

Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 12:02 pm

najbrž da jim lahko, jaz sem naredila tako da sem prvo dobro umila kletko pod tušom,zdrgnila, no potem pa sem razkužla z navadnim razkužilom pred ceplenjem oz.operacijami (kupljeno v lekarni kot razkužilo na šprico) , in sicer par dni preden je noter šla podganica, zatoda se je malo razdišalo tisto, no potem pa sem pustila par dni, preden pa je noter šla ganca pa z mokro cunjo čez Smile
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 12:47 pm

elanor je napisal/a:
najbrž da jim lahko, jaz sem naredila tako da sem prvo dobro umila kletko pod tušom,zdrgnila, no potem pa sem razkužla z navadnim razkužilom pred ceplenjem oz.operacijami (kupljeno v lekarni kot razkužilo na šprico) , in sicer par dni preden je noter šla podganica, zatoda se je malo razdišalo tisto, no potem pa sem pustila par dni, preden pa je noter šla ganca pa z mokro cunjo čez Smile

super, hvala za odgovor Very Happy

mam namen najprej z mokro krpo dobro očistit (kletka je tako velika, da ne gre v tuš-kabino Laughing ) potem pa razkužit za alkoholnim razkužilom verjetno v gelu... udvisno kaj mi bo mami zrihtala Wink potem pa še s čistilom za kletke iz mr. pet-a Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 11:08 pm

Najbolje je umit kletko z alkoholnim kisom, dela čudeže pri odstranjevanju vonja Smile
S tistim čistilom iz mr. Peta pa previdno (sklepam, da imaš tistega z vonjem sivke?). Nekje sem brala, da so podgance ful občutljive na vonj sivke oz. na te kemikalije, ki jih dajo v čistilo, da potem po sivki "diši". In žal preverjeno to drži, nekaj časa sem uporabljala to čistilo, pa so mi ful kihat začele. Ko sem končno pogruntala, kje je problem, sem nehala uporabljat to čistilo in se je tudi kihanje nehalo. Tako da po mojih izkušnjah je alkoholni kis čisto dovolj, pa potem pač z vodo spereš, da ne smrdi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimePet Nov 02, 2012 12:46 pm

aa js sm mela v mislih tistega z limino, ka je pa na isti štos ja..
kje pa se dobi alkoholni kis??
ima kdo iskušnje s katerim drugim čistilom proti vonju/smradu?? Question
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimePet Nov 02, 2012 2:30 pm

V katerikoli trgovini, kjer prodajajo kis in olje Smile Pride pa dosti bolj poceni, kot ta čistila.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 10:34 am

Pri mojih dveh smradkih niti alkoholni kis ne odstrani vseh vonjav (rada lulata po poličkah iz pleksi stekla). Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 3:26 pm

Možno, da se v kak vogal zažre, a sicer imaš leseno kletko, al na rešetke? Jaz enkrat na teden poberem iz kletke vse poličke in jih operem, potem pa še rešetke pobrišem z vodo in kisom, pa se kar obnese Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 5:58 pm

choo je napisal/a:
V katerikoli trgovini, kjer prodajajo kis in olje Smile Pride pa dosti bolj poceni, kot ta čistila.

super boing hvala Wink
bom pogledala pa vrjetn tut uporabla Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 9:25 pm

Alkoholni kis je kis za vlaganje zelenjave, ponavadi ga prodajajo kar v belih kanistrih.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeNed Nov 04, 2012 9:32 am

hvala usm za pomoč in odgovore lol
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeNed Nov 04, 2012 7:29 pm

choo je napisal/a:
Možno, da se v kak vogal zažre, a sicer imaš leseno kletko, al na rešetke? Jaz enkrat na teden poberem iz kletke vse poličke in jih operem, potem pa še rešetke pobrišem z vodo in kisom, pa se kar obnese Smile

Navadno žičnato. Jaz pa vsak dan poličke pobrišem z razredčenim alkoholnim kisom, pa vseeno ostane nek vonj po lulanju (no sej ne da smrdi že na daleč, od blizu pa se zavoha). Z raznoraznimi mili in čistili pa jih raje ne bi prala.. zmeda
No ja, bomo že, saj ni tako hudo kot na starih lesenih poličkah. jezik
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitimeTor Nov 06, 2012 12:00 am

Ne, sej jaz jih operem z vodo in kisom, ampak jih vzamem ven, ker tako res do vsakega vogala prideš. Če samo očistim poličke, ko so še v kletki, pa vedno ostane nekaj vonja, zato imam potem enkrat na teden generalko Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Razkuževanje kletke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razkuževanje kletke   Razkuževanje kletke Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Razkuževanje kletke
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Prodam kletke
» Barvanje kletke?!
» velikost kletke
» Primerne kletke za podgano iz spletne trgovine ziprar
» terarij namesto kletke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: