Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tortilla ponovno mamica

Go down 
+17
Avalon
mashikaa
Dejan
Nessa
bolha
AtLanT!da
Blue
Eva
mamaF
Juni
lenka
Lee
Tahun
Nes
Sonii
Fiamma
Cath
21 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
AvtorSporočilo
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 11:50 am

OK, danes mi je končno uspelo VSE preštet in jih skupaj slikat, ko je mamica šla na sprehod po stanovanju. 12 mladičkov!!!!

https://2img.net/r/ihimizer/img34/8997/12podganc.jpg

Na grobo se mi zdi, da so 4 mladički po očkotu, ostalih 8 po mamici. Tej temni, ko so po očkotu so samičke. Če se nisem dosti zmotila, ke sem podrobno pogledala, je 4 ali 5 fantkov in 8 ali 7 punčk I love you

Vsi so videti ok, vsi se premikajo.. A niso lepi debelčkani?

Zdaj je mamica spet z njimi, res je pridna mamica I love you


Nazadnje urejal/a Cath Ned Okt 25, 2009 11:52 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 11:52 am

Nes je napisal/a:
OO, pa res Smile
Se opravičujem.

Potem se pa strinjam, do neke mere. Pač kak si človek razlaga navajanje na roke.
Če gre za konkretno nošenje po rokah se ne strinjam, da bi se to počelo pri tako mladih.

Če je z navajanjem na roke mišljeno bolj to, da brskaš malo okoli njih in s kakšnim nežnim dotikom skušaš navadit na človeški vonj in štoranje po kletki - potem pa ja, kar navajajte na roke Very Happy

Ja no sej...jst pod tem mislim jemanje v roke in to..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 12:20 pm

Brez zamere, ampak meni niso ravno apetitlih pri tej starosti.Taki škampi hecni O.O Verjamem pa, da jih je zanmivo gledat. Jaz bi bila verjetno ves čas prilepljena na mrežo.
Ampak boste imeli pa kar pestro pri hiši ko bodo začeli skakat povsod Smile I love you
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 2:33 pm

Nes je napisal/a:
Brez zamere, ampak meni niso ravno apetitlih pri tej starosti.Taki škampi hecni O.O Verjamem pa, da jih je zanmivo gledat. Jaz bi bila verjetno ves čas prilepljena na mrežo.
Ampak boste imeli pa kar pestro pri hiši ko bodo začeli skakat povsod Smile I love you


Uff, ja takrat pa je zanimivo ja. Ko spregledajo. Takrat jih samo šteješ, če so vsi Very Happy...je kar pestro ko jih mrgoli 10 ali še več
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 4:38 pm

roza kepce. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:08 pm

Sem prav vesela, ker so vsi preživeli. Me je bilo malo strah pogledat v gnezdo danes zjutraj. Upam, da bo vse ok in da so dali najhujše skozi. Mamica jim je neredila še bolj toplo gnezdece, jih lepo čuva, hrani in vsake toliko si vzame čas zase in hodi po kletki.

Glede barve sem prepričana, da bodo 4 črnobeli I love you

Koliko časa najmanj morajo bit pri mamici? Ker jaz bi jih potem čimprej ločila od nje v drugo kletko, da se jim bom lahko več posvetila, ker je mamica agresivna.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:16 pm

Mamica podgane odstavi pri 3h tednih, oddaja se pa jih po 4. mesecu. Predlagam ti, da jih ločiš po spolu, da se ne bodo slučajno sparili. Če ne boš hotela več legel, ti predlagam, da samca kmalu naročiš na kastracijo.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:35 pm

Fiamma je napisal/a:
Mamica podgane odstavi pri 3h tednih, oddaja se pa jih po 4. mesecu. Predlagam ti, da jih ločiš po spolu, da se ne bodo slučajno sparili. Če ne boš hotela več legel, ti predlagam, da samca kmalu naročiš na kastracijo.
LP

mislš 4. tednu vrjetn ane???
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:42 pm

Kolikor sem zasledila v literaturi začnejo pri 3 tednih jesti še hrano. In potem do 6 tedna popolnoma prenehajo sesat pri mami.

Rejci jih oddajo po 6 tednih, koliko sem vidla po njhovih spletnih straneh.
Moja dva sta bila stra 3 tedne, ko sem ju dobila. Meni sta res res zdela premlada.
Da ne omenjam zdravstvenih težav.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:43 pm

AtLanT!da je napisal/a:
Fiamma je napisal/a:
Mamica podgane odstavi pri 3h tednih, oddaja se pa jih po 4. mesecu. Predlagam ti, da jih ločiš po spolu, da se ne bodo slučajno sparili. Če ne boš hotela več legel, ti predlagam, da samca kmalu naročiš na kastracijo.
LP

mislš 4. tednu vrjetn ane???
Ja, 4ih tednih, se opravičujem. Embarassed Nisem niti razmišljala ko sem pisala, pardon. XD
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:50 pm

Mi lahko kdo prilepi linke spletnih strani rejcev?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 5:58 pm

zdaj nimam na tem rač. zaznamkov, a mogoče bo koristna tale povezava http://www.worldofrats.com/ROUSBreedingFAQ5.html

Torej, začetki navajanja na trdo hrano: 3 tedni
ločiti po spolih:5 tednov
oddaja: po 6 tednu


Nazadnje urejal/a Nes Ned Okt 25, 2009 6:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 6:00 pm

Joj, mi ne odpre te strani Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 6:06 pm

Tisto dvopičje na koncu linka odstrani, potem pa ti bo delal link. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 25, 2009 7:15 pm

Jaz sem jih imela skupaj in ko sem opazila da začenjajo sami jesti sem jih pustila še teden - teden in pol pri materi potem pa jih ločiš in postanejo popolnoma samostojni. Plodni pa niso do 3 mesca. In verjemi še vedno jih lahko požre. Meni je 2 požrla že potem ko sta imela dlako...tako da..
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePon Okt 26, 2009 6:55 am

Ojoj.. a lahko prosim nekako odstraniš tole temo preden ti vzamem kašnega podgančka? Prosim?? XD
Ker si mi res preveč blizu da bi se lahko uprla skušnjavi.. ampak sem komaj v petek dobila novega podgankota tako da pomoje ne bo nič xP
Imeni sta pa zakon Laughing
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePon Okt 26, 2009 8:14 am

MetalGirl je napisal/a:
Jaz sem jih imela skupaj in ko sem opazila da začenjajo sami jesti sem jih pustila še teden - teden in pol pri materi potem pa jih ločiš in postanejo popolnoma samostojni. Plodni pa niso do 3 mesca. In verjemi še vedno jih lahko požre. Meni je 2 požrla že potem ko sta imela dlako...tako da..

Plodne (samice) naj bi bile po 4 tednih, tako da se jih loči takrat... Pri 5 tednih je idealka za oddajo, pri 2 mesecih je že skoraj prepozno da bi se podgana navadla na novo okolje brez pretresov... Čim prej tem bolje!!

Breje naj bi ble okoli 4 tedne, s tem, da so spet plodne nekaj minut kasneje, ko se skoti zadnja kepica - baje. tako da imaš lahko ubistvu mladičke kar na 4 tedne, kar pa ni dobro za mami podganco, še posebej tako mlado...
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePon Okt 26, 2009 8:32 am

Uhh.. so mi že povedali, da podgane naredijo vse tako na hitro, ampak res nisem vedela, da TAKO HITRO lol!
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePon Okt 26, 2009 3:46 pm

Cath je napisal/a:
Uhh.. so mi že povedali, da podgane naredijo vse tako na hitro, ampak res nisem vedela, da TAKO HITRO lol!

ja, glede na to da na žalost živijo 2 do 3 leta potem je logično, da se jim mudi živet. Škoda...
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePon Okt 26, 2009 5:07 pm

Danes sem samo malo pokukala v gnezdece in je Tortilla lih dojila, tako, da jih nisem nič štela in gledala dosti. Je pa zelo živo tam notri I love you Verjetno jih ne bom še 1 teden nič tikala, da dobijo dlakico, potem pa jih bom slikala spet in vam pokazala. Takos pa se skozi muva okoli njene kletke in voha.. Ubogi revček I love you
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 30, 2009 8:22 am

Mladički veselo rastejo, jutri bojo stari 1 teden in sem vam pripravila novo slikico, slikano malo prej :=)=:
Tortilla ima zelo rada mokro hrano za mačke v vrečki, poje 1 na dan. Drugače pa imam še eno presenečenje za vas, bom odprla temo, kjer so ostale živali alien

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00872w.jpg/
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 30, 2009 10:40 am

Cath je napisal/a:
Mladički veselo rastejo, jutri bojo stari 1 teden in sem vam pripravila novo slikico, slikano malo prej :=)=:
Tortilla ima zelo rada mokro hrano za mačke v vrečki, poje 1 na dan. Drugače pa imam še eno presenečenje za vas, bom odprla temo, kjer so ostale živali alien

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00872w.jpg/

Eno vrečko mokre hrane na dan za podgano? Surprised
A je to sploh u redu za podgane da jejo tako hrano?
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 30, 2009 11:15 am

Sem jih malo pogledala, preštela - jih je še vedno 12 in jih malo božala v kletki. Kako so živahni lol!
Torej barve..
4 črno beli kot Takos - to so vse samičke
5 jih bo kot mamica
3 pa verjetno beli, ker se niso še nič obarvali

Pomoje ni nič narobe, če Tortilla toliko poje, ima 12 mladičkov za dojit. In ima to hrano zelo rada.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 30, 2009 2:29 pm

kaj je še kaj druga kot mačjo hrano?
Mene skrbi, da majo macke drugčane potrebe po hranilih kot podganice.
Apam glede na to da res veliko ta malih doji, je vseen fajn da dobi še to mačjo zadevo zram, če je tak kvalitetna kot pravite.

samo še ziher rabi zravem normalno hrano, namenjno podgancam.
Ti dam link do recepta, ki sem ga uporabila za mojega podgančka ko je bil bolan.
Mišlejno je za spodbujanje imunskega sistema, ima pa povečano količino beljakovin in je primerna tudi doječe podgančice, mogoče daš samo manj česna.

aja, navedene količine so ogromne za samo enega jezik
http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=feedingimmune

Splošna načela hranjenja za mlado mamico z mladiči:
http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=growthfeed
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitimeSob Okt 31, 2009 5:01 pm

V mačji hrani je preveč beljakovin!!!!!!
Res, da zdej doji in jih rabi več, ampak spet ne toliko!!!! Rajši prenehaj s tako prehrano, da podganca ne dobi kakšne alergije.
Nebi rada bila nasramna, ampak mislim, da bi se morala malo bolj pozanimat glede živali, ki si jih nabaviš. Že v veliko temah smo govorili o tem, da preveč beljakovin podgancam škodi in da pride mačja hrana v poštev le kot priboljšek. Neutral
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





Tortilla ponovno mamica - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tortilla ponovno mamica
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 11Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Tortilla, Takos & Co.
» Zofka bo mamica :)
» Podganja mamica je agresivna

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: