Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tortilla ponovno mamica

Go down 
+17
Avalon
mashikaa
Dejan
Nessa
bolha
AtLanT!da
Blue
Eva
mamaF
Juni
lenka
Lee
Tahun
Nes
Sonii
Fiamma
Cath
21 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeSre Nov 18, 2009 7:47 pm

Ja res je. Prav prisrčne sta, ko sta skupaj. Zdaj skupaj ležita v hišici..Stella se pa igra in skače naokoli in se baše s hrano:) Se prav vidi keridve sta sestrici:) hihi
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeSre Nov 18, 2009 8:27 pm

wiii lušna fotka <3
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 11:10 am

Mladički so popolnoma samostojni že 3.dan Very Happy Very Happy Very Happy Tortilla ne piha več name, se je kar precej umirila in ne išče več mladičkov, celo bežala je od njih, ker jih je imela že polno glavo. Zdaj so vsi mladički ločeni v drugi kletki in se veselo igrajo, kot male mucke Cool

Zdaj, ko Tortilla ne piha več name, sem jo poskusila pobožat in se je kr pustila, tko, da se ji zdaj malo več posvečam in sem opazila, da se je zredila. Bolj umirjena je. Sumim, da je ponovno breja Question Exclamation Ali pa je samo pridobila malo zaloge, ker je nehala dojit mladičke. Vem, da mi je 1x ušla k Takosu v kletko, ko sem vzela mladičke vn, da bi jih slikala (on ima širše rešetke, kletko za kunca), ampak se spomnem, da je bla neka borba tam not in je cvilila nanj in pol šla k mladičkom v njeno kletko. Da bi se "prav" sparila nisem videla, sem pa bila potem bolj previdna. Nisem sploh šla za tem, da bi lahko Tortilla šla čez rešetke, ker prej kaj takega se sploh ni zgodilo. Pozabila pa sem računat tudi to, da je ona po kotenju bila bolj suha in zato ji je ratalo it v kletko k Takosu. Bom morala preuredit Takosovo kletko. Brihtne so te podgane Suspect
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 3:32 pm

Brihtne so ja, ampak če je tamale še dojila takrt, ni mogla zanost, kr dokler doji ni plodna, wsaj do zdej je blo tko Question cyclops Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 3:50 pm

Ja, saj neki sem se s Fiammo že po zs pogovarjala, ko se je to zgodilo, pa če se prav spomnem je isto tko povedala. Tortilla je dojila takrat, ta teden pa je končala.

Pol pa je mal napihnjena, se poredila, ker mali ne sesajo več vrjetno. Pa zdej poje manj, kot prej.

Zanima me še to, če kdo ve, ali doječa samička 100% ni plodna, al obstaja kakšna možnost da bi bla? scratch

Atlantida, hvala ti Smile
Nazaj na vrh Go down
mihc




Število prispevkov : 118
Join date : 16/09/2009

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 3:52 pm

jao Very Happy vsi na 1x (: pa moja tud kr tamale (: zj bomo pa mel konkurenco za oddajat jih
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 4:10 pm

a nimaš ti tko fuuul mlado podganco??
in si jo dou part?not cool,not cool at all..
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 4:23 pm

Moje kepice so že skoraj vse oddane, eno bom verjetno obdržala, tko da ni straha Wink
In če res drži, da doječe samičke niso plodne, ne bom tko hitro še mela tamalih.
Drugače pa bi jih rada spet mela, ker je prelepa izkušnja sledit razvoju teh malih žvalic in jih navajat na nove stvari. Posledica tega je še vesel nov lastnik, ki jo vzame in to je to Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mihc




Število prispevkov : 118
Join date : 16/09/2009

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 4:29 pm

Tahun je napisal/a:
a nimaš ti tko fuuul mlado podganco??
in si jo dou part?not cool,not cool at all..

jst mam uno od metalgirl od meetinga -.-"
lj pac sem pr eni prjatlc biu k ma pac samcka in sem biu prsiln k sem prespal met mojo pr nej v kletk in je pac blo kar je blo Razz
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:21 pm

ja nevem no.pač ni dobr da majo premlade mladičke.in tvoja je bla ful premlada.
uglaunm nima veze tvoja podganca je.
Nazaj na vrh Go down
mihc




Število prispevkov : 118
Join date : 16/09/2009

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:31 pm

Tahun je napisal/a:
ja nevem no.pač ni dobr da majo premlade mladičke.in tvoja je bla ful premlada.
uglaunm nima veze tvoja podganca je.

-.-" sj je blo po nesrec ne namenoma :\ dj se kdo nj mi kj ocita !
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:33 pm

nehiva smetit temo.

sori cath Smile
Kok ti jih je pa še ostal?me veseli da si že skor use oddala Smile
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:34 pm

Zakaj pa se kregate v Tortilla temi? Embarassed

Hihi, si me mal prehitela s postom lol!

2 samčka karamelne barve in 1 samička, ki jo bom najverjetneje obdržala, ne vem še..

Včeraj pa je prišla po enega mladička prodajalka iz Zootica in mi je danes sporočila, da je full navdušena :=)=:
Če bere ta forum jo lepo pozdravljam :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:39 pm

Kot sem ti po ZS že napisala, se ne zanašaj preveč na to. cyclops
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:46 pm

Ok, ok Very Happy Samo, da vem :=)=: Tako, da se pustimo presenetit.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 5:52 pm

Cath je napisal/a:
Ok, ok Very Happy Samo, da vem :=)=: Tako, da se pustimo presenetit.
Jaz na tvojem mestu tega nebi počela, saj sem ti že povadala, da ena brejost (in skrb mlaičev) za drugo lahko samičko precej izčrpa in lahko povzroči njen prezgoden pogin. Glede na to, da je tvoja podganica bila premlada za bit že mamica, se jaz s tem nebi hecala. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 6:02 pm

Ja no, nisem se hecala in bom takoj ukrepala (predelava Takosove kletke), ampak če pa bodo spet mladički nimam kaj nardit. Glede starosti pa ne vem, če je bila lih tko mlada, ker jaz sem jo primerjala s Takosom, a so drugi, ki so vidli Takosa rekli, da je ogromen. Ne vem, no.. Če pa bojo mladički, pa bom itak vesela, kaj drugo..
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 6:12 pm

Jaz sem nekje prebrala (ne spomnim se vira, bom poskušala najt), da so podgane spet plodne že drugi dan po skotitvi mladičkov.

Prodajalka iz Zootica? A to ga je za sebe vzela, al za v Zootic, al kako?

Edit: našla vir. http://www.80stoysale.com/ratbreeding.html


Nazadnje urejal/a Juni Čet Nov 19, 2009 7:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 6:19 pm

Juni, za sebe..za sinčka Very Happy

Tudi jaz sem nekje zasledila to, da je samička plodna takoj, ko skoti zadnjega mladička?! Samo ne vem, kolko je to res?!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 7:23 pm

Cath je napisal/a:

Tudi jaz sem nekje zasledila to, da je samička plodna takoj, ko skoti zadnjega mladička?! Samo ne vem, kolko je to res?!
Podgane imajo drugače ciklus na 4-5 dni (če primerjamo z žensko, ki ima na 28 dni), tako da je to pomoje že kar lepo verjetno.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
cityrat




Število prispevkov : 2
Join date : 19/11/2009

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 8:15 pm

Cath je napisal/a:


2 samčka karamelne barve in 1 samička, ki jo bom najverjetneje obdržala, ne vem še..


koliko pa sta stara samčka? kupil bi enega čez kašne 10 do 15 dni
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 8:17 pm

cityrat je napisal/a:
Cath je napisal/a:


2 samčka karamelne barve in 1 samička, ki jo bom najverjetneje obdržala, ne vem še..


koliko pa sta stara samčka? kupil bi enega čez kašne 10 do 15 dni
Prosim, če se preko nakupov dogovarjate preko ZS.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 8:38 pm

V soboto bodo stari točno 4 tedne in takrat je tudi že čas, da jih ločim po spolu, ane?
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 11:12 pm

Jp, najkasnej!
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitimePet Nov 20, 2009 11:35 am

OMG, Tortilla je skotila O.O :=)=: :=)=: :=)=: Zdaj sem zaslišala neko čivkanje, šla pogledat in waa.. Ne vem, kolko jih je, bom zdaj malo boljše pogledala.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tortilla ponovno mamica - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tortilla ponovno mamica
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 11Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Tortilla, Takos & Co.
» Zofka bo mamica :)
» Podganja mamica je agresivna

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: