Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kimmy je breja - oskrba in prehrana

Go down 
+12
Tahun
Cath
Lee
Tjashy
mamaF
Dejan
Fiamma
Sonii
AtLanT!da
Juni
Nes
mashikaa
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 7:44 am

V soboto sem v Tukanotu kupil Hilsove brikete za pasje mladiče, ki so polno beljakovin in Vitakraft Beaty hrano za podgane. Slednja me spominja na hrano od Prestige, ki so jo moje podgane res oboževale. To hrano mi je predlaga prodajalka, ki ima tudi (3) podgane. No sedaj pa upam, da bodo zverinice le pridobile na teži.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 12:09 pm

Dejan jaz imam tudi te Vitakraft brikete za podgance. Pa ful so mi všeč, ker tud telo lepo dišijo. Jutri grem v btc pa bom povprašala. Drugače je pa Kimmy že prava bajsika. Didi izgleda proti njej prav shujšana, čeprav jesta skoraj enako. Obe sta pravi požrešnici. Komaj čakam, da Kimmy skoti mladičke. Me prav zanima kakšni bodo. Še en dober teden:)
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 7:20 pm

Men pa te hrane ne marajo..
Dejan vem kera prodajalka to Smile una metalka Smile men je tut tepredlagala sam kaj ko mi ne marajo :S
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 8:15 pm

Ja ta je bila. Sem imel to srečo,ker sem jo verjetno dobil verjetno ravno na zadnji njen delovni dan v kranjskem Tukanu, da sem jo vprašal glede hrane. Moje 4 obožujejo tako pasje brikete kot hrano od Vitakrafta. Z briketi sicer ne pretiravam, ker imajo menda precej obremenjujoče sestavine za ledvice. Tako, da bom brikete še nekaj časa imel. Vitakraftova hrana pa mi bo pošla v roku enege tedna. Škoda ker ne prodajajo 5 kg "fasnge". V tem primeru, bi svojim podganam natresel veliko hrane in tako sprobal, če ima njihov nenasitni tek sploh kako mejo.
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 8:19 pm

Dejan je napisal/a:
Ja ta je bila. Sem imel to srečo,ker sem jo verjetno dobil verjetno ravno na zadnji njen delovni dan v kranjskem Tukanu, da sem jo vprašal glede hrane. Moje 4 obožujejo tako pasje brikete kot hrano od Vitakrafta. Z briketi sicer ne pretiravam, ker imajo menda precej obremenjujoče sestavine za ledvice. Tako, da bom brikete še nekaj časa imel. Vitakraftova hrana pa mi bo pošla v roku enege tedna. Škoda ker ne prodajajo 5 kg "fasnge". V tem primeru, bi svojim podganam natresel veliko hrane in tako sprobal, če ima njihov nenasitni tek sploh kako mejo.

Ja zanimivo bi bilo tole sprobat. xD Pri meni je imel Kali od hrane Prestige Rat krastice po telesu, Vitakraft menu for rats al kaj je mi nočejo oz. vržem veliko proč, prav tako mi nočejo jesti Vitakraft beauty. Najraje imajo Country in pa Gourmet.. čeprav nista ravno najboljše kvalitete ampak druge mi nočejo -.-''

Off topic: Dejan kako to da je delala tukaj samo en mesec zdej pa kr gre?
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 9:50 am

Country obožujejo tudi moje 4. Meni pa je všeč s tega vidika, ker je tudi v večjih "pakngah".

MetalGirl je napisal/a:
Off topic: Dejan kako to da je delala tukaj samo en mesec zdej pa kr gre?
Je premeščena nazaj v Ljubljano v BTC-jev Tukano.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 3:08 pm

Ej sm bla v Tukanotu pa mi je dala Royal Canin al kaj že. To bo zelo vredu. Upam, da ji bodo všeč. Je pa rekla, da ne smem preveč dat. Samo dva ali tri brikete na dan.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 05, 2010 8:20 pm

Kimmyki je všeč Royal Canin in tudi Didi dobi na cajte kakšen briket, ker je zelo suhcana. Drugače pa je Kimmykin trebušček še vedno enak.
Na cajte se res vprašam, če je res breja. Ampak trebušček ima napet in ne želi, da se jo dotikam po trebuščku.
Tudi bradavičke se ji vidijo ampak niso nič nabreknjene ali pa kaj podobnega.
No saj bomo videli zdaj v četrtek ali pa petek, če je ali pa ni. Bi bilo lepo, če bi bilo več življena v hiši:) Držite pesti, da bo vse uredu!
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 05, 2010 9:36 pm

Saj mislim da tisti glavni znaki (nabrekli seski in to) se pokažejo šele v zadnjih nekaj dneh pred kotitvijo Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 06, 2010 8:45 am

No saj bom opazovala. Vsak dan jo malo pocrklam in preverim, če je vse uredu.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeTor Jun 08, 2010 9:36 pm

Sedaj moram počakati samo še 2-3 dni! Me že prav zanima kaj bo.
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 7:29 am

Pri svojih samičkah- Micki in Tinki sem edino pri prvi brejosti opazil nekaj sprememb in to predvsem na račun nebreklih seskov. Pri naslednjih brejostih pa tudi to ni bilo več tako očitno. Trebuh se jim je povečal le minimalno; razlog je verjetno v tem, da samički nikoli nista imeli veliko mladičev. Ko je bila Tinka nazadnje breja sem to izvedel šele, ko se je iz role v kletki slišalo cviljenje mladičev.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:08 pm

Danes zvečer sem ločila Didi in Kimmy in pustila Kimmy v taveliki kletki in Didi dala v tamalo. Zdaj nevem kdaj se bo zgodilo. Zdaj sem začela delat in se bojim, da bom ravno takrat na šihtu, ko se bo zgodilo. Nevem a bo točno na četrtek(21dni) ali bo na petek. Tudi to nevem kdaj se ponavadi zgodi-zjutraj,popoldne,zvečer? Joj upam, da bom videla ta "čudežek" Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:15 pm

Računaj, da lahko traja vse do sobote ali nedelje. Smile Se ji sicer kaj pozna?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:35 pm

Res?? Piše, da nosi 21-22 dni. Pa, da traja, če jo preveč blizu gledaš in da potem noče ali ne more kotiti..nevem. Drugače je res bajsa in ima napet trebušček. Ko primem v roke Didi izgleda kot da bi bila anoreksična. Čist suhica!
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:38 pm

Mja, jaz sem brala eno raziskavo, kjer je bilo povprečje tam nekje pri 23 dneh, ampak če ima že zelo napet trebušček, potem bo verjetno prej Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:44 pm

No jaz sem ju vseeno ločila že danes..za vsak slučaj! Jutri zjutraj bom preverila in še enkrat ko pridem iz službe.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:07 pm

Didi protestira in še vedno noče kotiti. V četrtek je bilo 21 dni in tudi danes ni nič. Je pa zelo spremenila vedenje. Postala je malo zbegana in boječa in nič več se noče skrklat pri meni. Ponavadi takoj ko odprem vratca je že na meni..zdaj pa se kar skriva in hitro diha in je čudna. Ko sem odprla obe kletki je šla takoj iz svoje velike kletke v tamalo k Didiki. Nevem..a se pogrešata al kaj? Zdaj sem ju spet dala malo skupaj v taveliko kletko in ni nobena nič agresivna. Nevem kaj naj naredim. Upam, da ne bo kakšnih komplikacij ker še ni kotila. Kaj mi vi svetujete? Naj jih pustim skupaj, da bo imela družbo ali naj jih ločim že zdaj? Naj bom zaskrbljena?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:26 pm

To, da se nenavadno obnaša, je po mojem znak, da bo kmalu kotila. Čisto možno, da so imeli v tisti raziskavi prav in da res traja prej 23 kot pa 21 dni. Smile

Ima drugače še vedno zelo napet trebuh? Da ni slučajno že kotila, pa je pojedla mladičke ali kaj podobnega. Sicer bi pa jaz podgani še vedno pustila ločeni, da ne bo Didi nepričakovano kotila, potem bodo pa problemi.

Edit: poglej, kaj piše tukaj:

podgane so breje 21-28 dni! Tako da če po 22 dneh še ni nič se nimaš kaj sekirat Smile

Aja pa piše tudi, da če ni agresivna, da je lahko v kletki še z drugo podgano, lahko se pa celo zgodi, da ji bo tista druga pomagala hraniti mladičke Smile Piše pa tudi, da je veliko bolje, če je med porodom sama.


Nazadnje urejal/a Juni Pet Jun 11, 2010 9:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:30 pm

Seski se pozanjo ..so zelo nabrekli in trebuh ima še vedno debel.še vedno je enaka kot prej. Nisem pa opazila nič nenavadnega. NArdila si je en velik kup iz žaganja. Nevem no
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:31 pm

Kul.. Bomo vidli. Drugače se imata zelo radi in se ves čas stiskata skupej..
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:48 pm

No, to pomeni, da bo definitivno kotila in da ni šlo nič narobe (kup žaganja = gnezdo).

Sicer pa verjamem da se imata radi, kot ima tudi Didi tebe rada, ampak med porodom so mamice lahko zelo živčne, tako da zna biti dodatna podgana nepotreben stres. Ampak nimam pa nobenih točnejših informacij.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:56 pm

Sem ju spet ločila. Jaz res že komaj čakam, ker to čakanje me že prav živcira:) Ker me tudi malo skrbi kako bo potekalo vse pa če bodo kakšni zapleti.Sicer...sem pa gnezdo podrla,ker nisem točno vedla zakaj je nametala in v kotu po tleh potem ni bilo nič žaganja pa me je motilo. No sedaj ne bom več nič spreminjala.KAkor bo pa bo. Njena stvar kakšno ma v keltki:)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 10:00 pm

Ravno danes sem brala nekje na strani Rat Fan Club (ustanoviteljica Debbie D., stran na fb pa ima neki moški).

Bilo je nekaj v tem smislu, da po opažanjih Debbie samčki nikoli ne poškodujejo novorojenčkov, lahko pa 24 ur po kotitvi spet oplodijo podgano in jih je zato treba ločitii.Če pa so v kletki skupaj punce, jih je treba ločit. Zaradi stresa poroda in pa nervoznosti breje podgane. In da nikoli ne smeš imeti dveh mamic z mladiči skupaj v isti kletki.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 10:05 pm

@Mashikaa: Mja, podreti gnezdo ni ravno pametno, ker jo dela živčno. Upaj, da bo naredila novega. Sicer pa zapletov ne bi smelo biti, samo jo pa moraš med porodom pustiti popolnoma na miru (po možnosti jo tudi pusti povsem samo in ne opazuj, kako koti).


@Nes: Hah, jaz sem pa brala ravno, da sta lahko dve mamici skupaj, če nista agresivni, ker si lahko pomagata pri dojenju.

Tako potem vidiš, kako so podgane še precej neraziskano področje ...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kimmy je breja - oskrba in prehrana
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Oskrba po operaciji
» Prehrana mamice in mladičkov
» Pika nenačrtovano breja
» Kimmy in Didi iščeta topel domek
» Pika je breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: