Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Pika je breja

Go down 
+15
fate
Tajson
Megaschmts
mashikaa
doris
sloncek
Tjashy
Juni
talupu
mamaF
Jasmina
Fiamma
Nes
Tahun
zverina
19 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 2:42 pm

Hey!
Mislim, da je moja Pika breja, tega nisem načrtovala. Je tudi malo premlada za bit mamica. Bilo je takole: v sredo, 2.6.2010, sem imela Piko ni Miša skupaj na rami, eden na eni strani, drug na drugi strani in tako sem ju ves čas opazovala z ogledalom, da se slučajno ne bi parila. Tako sem po 10 minutah samo skočila po malo čokoladico in pijačo v kuhinjo in ko sem prišla nazaj in pogledala v ogledalo, sem na hitro videla kako je bil Mišo na Piki. Za tem sem ju takoj ločila in od takrat ju nimam več skupaj. Breja pa mislim, da je zato, ker je trebušček že malo večji in ima nabrekle seske. Upam, da bo z njo in z njenimi mladički vse uredu.

Mladičke načrtujem čez 2 tedna. Starša: mati Pika-albino, oče Mišo- črni hooded (na mojem profilu-v preteklosti je imel garje na ušeskih, a so ušeska sedaj že čisto zdrava in lepa). Oba sta zelo prijazna, živahna, lepa, zdrava in socializirana. Upajmo, da se bo za vse mladičke našel nov in prijeten domek.

Mladičke bom podarila. Sem iz Ljubljane.

Če bi si rad katerega rezerviral, naj napiše: od kod je, barvo, število in spol podgance. Smile


Nazadnje urejal/a mišo/miško&pika Sre Jun 09, 2010 7:56 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 3:32 pm

mišo/miško&pika je napisal/a:
Hey!
...samo skočila po malo čokoladico in pijačo v kuhinjo in ko sem prišla nazaj in pogledala v ogledalo, sem na hitro videla kako je bil Mišo na Piki. Smile

Pa a se ti zafrkavaš??
Sej ti sploh nismo povedal kako je če maš samca in samico in kako hitro pride do tega!

Očitno to ni več forum ljubiteljev živali ampak egoističnih bedakov,ki množijo podgane vsepovprek!
[eni zato ker so jim luškani mladiči drugi zaradi nesposobnosti,ampak rezultat je isti!]

In ja kako priročno da se da s tem tudi zaslužit ane..
Sej ne da so že 3 teme z oddajo mladičev.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 3:36 pm

Saj sem ju čuvala. Misliš, da nisem nič pazila in mi je čisto vseeno? NIKAKOR! Evil or Very Mad Bilo je čisto ponesreči, kot da se tebi ni nikoli kaj po nesreči zgodilo. Exclamation
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 3:40 pm

Očitno ju NISI čuvala.
In tudi jaz sem imela samca in samico ampak sem vedela kakšne bi bile posledice takšne nesreče zato nisem hodila po čokoladice in kaj js vem kaj še use medtem ko sem ju imela skupaj!
[v tvojem primeru je še huje ker je samička premlada]
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 3:43 pm

Šla sem samo 1x v kuhinjo, pa še to je bilo dosti manj kot pol minute. Takrat sem ju imela na sebi, a zgleda nisem nič čutila. In ne bi se rada več prepirala.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 3:54 pm

Saj se trudimo ljudi osveščat o odgovornem lastništvu, ampak kdor ne želi slišat, ne bo slišal.
Jaz ne vem, kaj naj naredimo, da se to konča.

Zaenkrat prosim, da se umirita.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 4:49 pm

To mi res dvigne pritisk..Se bom poskusila zadržat Nes.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 5:24 pm

Za enkrat je samo Nina-Tajson&Silwester rekla, da bi si rezervirala črnega samčka. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 5:52 pm

Se popolnoma strinjam z Nes in Tahun, da je to popolna neodgovornost!
Sicer ne vem kako lahko že veš, kakšne barve bojo mladiči?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 6:19 pm

Mad
Mislim,da se morajo nekateri zavedat,da živali ne potrebujejo 3 ure
za razmnoževanje Mad
In če se je že zgodilo vsaj ne obrni tega v posel in jih podari,ne prodajaj! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 6:23 pm

Fiamma je napisal/a:
Se popolnoma strinjam z Nes in Tahun, da je to popolna neodgovornost!
Sicer ne vem kako lahko že veš, kakšne barve bojo mladiči?

Približno po starših.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 6:23 pm

Jasmina je napisal/a:
Mad
Mislim,da se morajo nekateri zavedat,da živali ne potrebujejo 3 ure
za razmnoževanje Mad
In če se je že zgodilo vsaj ne obrni tega v posel in jih podari,ne prodajaj! Evil or Very Mad

Saj bom 4 podgance podarila prijateljem, če ne več. Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 7:36 pm

mišo/miško&pika je napisal/a:


Saj sem ju čuvala. Misliš, da nisem nič pazila in mi je čisto vseeno? NIKAKOR! Evil or Very Mad Bilo je čisto ponesreči, kot da se tebi ni nikoli kaj po nesreči zgodilo. Exclamation

Drago dekle, doma imam mačka in mačko. Niti po največji nesreči se mi ne more zgoditi "brejost po nesreči", ker je muc kastriran, mačka pa sterilizirana.
Sem mislila da smo o odgovornem lastništvu na tem forumu že dovolj razpravljali pa očitno nikoli ni zadosti.
Zakon o zaščiti živali med drugim pravi tudi tole (in zakoni so zato, da se jih držimo!):

5. člen

V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:

1. Skrbnik živali je oseba, ki ima žival v lasti ali oskrbi in odgovarja za ustrezno rejo, ravnanje, oskrbo in prevoz živali ter imetnik objektov za rejo, trženje, prevoz, zakol, nego in prireditve z živalmi. Skrbnik živali odgovarja tudi za delo in ravnanje oskrbovalcev svojih živali ali živali, ki jih ima v oskrbi.
....
.

10. člen

Prepovedano je prodajati ali podarjati hišne živali osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov.

11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 7:55 pm

Vem in mi je res zelo žal! Sad
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 7:57 pm

Vem, da ti je res. To parjenje res ni bilo dobro, ampak zdaj upejmo, da bo s Piko vse uredu. Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:00 pm

talupu je napisal/a:
Vem, da ti je res. To parjenje res ni bilo dobro, ampak zdaj upejmo, da bo s Piko vse uredu. Smile

Hvala bogu me vsaj ti razumeš. Res upam, da bo vse uredu. Če bo kakršna koli čudna sprememba greve takoj k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:03 pm

Ti lepo pridno poročej kako je Pika. Sej sta bili podganci zdravi ane?
Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:06 pm

Ja, edino Mišo je imel garje na ušeskih, ampak so že kar dolgo zdrava tale ušeska. Very Happy

Od sedaj naprej bom mladičke podarila. Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 11:32 am

Dejanu sem rezervirala črnega samčka, ker je rekel da ga bo mogoče vzel. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 4:35 pm

Me prav zanima, če boš mela črnega samčka, ja. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 5:07 pm

Zakaj pa ne? Saj je samček črno-bel, samička pa albinka. Very Happy Me res zelo zanima, hehe XD!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 5:11 pm

Si kdaj pomislila na to, kako REDKE so črne podgane med udomačeno populacijo? Poleg tega nimaš možnosti imet POPOLNOMA črno podgano.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 5:16 pm

Saj nisem mislila čisto črno podgano, ampak črno z belim trebuščkom in tačkami. Very Happy Vem, da so zelo redke, ampak upam, da se bo tudi kaka taka skotila. Sicer pa Piki dajem malo pasje hrane, ki je za mojo psičko in je res zelo kakovostna, zelenjavo in sadje dobi, malo priboljškov, svojo hrano in pa hrano, ki je na palčki. Moram dodati še kaj? Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 5:21 pm

Temu se potem reče črno-bela podgana.
Katero znamko pasje hrane pa ji dodajaš?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 5:27 pm

Eukanuba in Trainer fitness-not ima kunca in koruza. Rajši ima tele druge briketke in vsakič ko jih vidi, komaj čaka da dobi kakšnega. Eukanuba so malo večji briketi, Trainer so pa taki čisto mali, bi lahko rekli, da so za glodavce. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Pika je breja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pika je breja   Pika je breja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pika je breja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 5Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: