Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako navaditi podgano na prenašanje...

Go down 
+24
Kalisto
Nes
zverina
Cath
Blue
taii aiko
Tahun
sreda_
pa3cija
crkjeni angel
Dejan
bolha
maši
Katarina
Piipsy
Katie
Olivija
Fiamma
Eva
elanor
mamaF
AtLanT!da
Sonii
njana
28 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
pa3cija

pa3cija


Število prispevkov : 12
Join date : 29/07/2009
Age : 32

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 30, 2009 8:56 pm

Moj pa sploh ne mara preveč hodit z mano okoli. Kšno urco, dve zdrži, potem pa začne "delat samomor" in ga raje nesem domov. Kapuce pa sploh ne prenese. Se mi rajš skriva v rokavu alpa v arafatki Smile
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 12:00 pm

js jo pa zdaj začela neki učit..vem da fuul pozno..sam je bla tak prevč hiperaktivna skoz pa brez občutka čist..skoz "samomore" delala..pa si nisn upala da se ji neb kej nardil..

zdaj pač da pride na ramo po pribolšek.. za začetek to..
je pa res da takoj k odprem kletko bo hotla nekam uidit.. tak da če res nimam u roki konček arašida sploh nebo pršla po njega.. zadnič 1x mela rozinco pa ni hotla Very Happy
kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 06, 2009 5:23 pm

sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 1:24 pm

Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^

Če pa mojmu Oliju pihnš tkole se pa takoj pustau u ''bojno'' pozo. Ceu se nasrš pa začne šausat.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 2:51 pm

Olivija je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^

Če pa mojmu Oliju pihnš tkole se pa takoj pustau u ''bojno'' pozo. Ceu se nasrš pa začne šausat.

haha kir agresiuc Very Happy
vrjetn k je samčk pa pomoje ma mal bl težk karaktr Very Happy
(al si ga pa pač razvadla Very Happy )
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 4:29 pm

Tahun je napisal/a:
Olivija je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^

Če pa mojmu Oliju pihnš tkole se pa takoj pustau u ''bojno'' pozo. Ceu se nasrš pa začne šausat.

haha kir agresiuc Very Happy
vrjetn k je samčk pa pomoje ma mal bl težk karaktr Very Happy
(al si ga pa pač razvadla Very Happy )

js sm svojo dons pihnla k mi je zlezla za majco. sam čudn me je pogledala pa šla pod lase. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 7:06 pm

Sonii je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
Olivija je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^

Če pa mojmu Oliju pihnš tkole se pa takoj pustau u ''bojno'' pozo. Ceu se nasrš pa začne šausat.

haha kir agresiuc Very Happy
vrjetn k je samčk pa pomoje ma mal bl težk karaktr Very Happy
(al si ga pa pač razvadla Very Happy )

js sm svojo dons pihnla k mi je zlezla za majco. sam čudn me je pogledala pa šla pod lase. Laughing

hehe ^^
ja nevem pr moji deluje,sam res je pa da je še mejhna ane,tvoja je že velka Very Happy
pa prim jo u roke pa pihn u gobčk pa dej na ramo

Wink
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 7:43 pm

Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^
Bova probala, ker se je zadnje čase čisto poslabšal v vedenju.. Evil or Very Mad sploh noče več bit pri miru Razz
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePon Okt 12, 2009 11:14 pm

bolha je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
sreda_ je napisal/a:

kake ideje kak jo odvadit samomorov? Very Happy Very Happy kr bi jo res večkrat mela na seb pa negre več k par sekund ker taka .. zdj probala da jo zamotim z nečim da nebo študirala na pobeg Very Happy

men je en k ma tud podgano reku da jo usakič k hoče dol iz rame skočt primš pa rečš ne pa jo pihneš u gobčk.sej je nč ne boli al pa kej sam ji gre na žiuce Very Happy
moja se je ful hitr naučila,u parih dnevih..Smile
(sam moja sicr ni dol skakala sam je pa stalno lezla dol po rokah in je blo ful nevarn k sm jo po mestu nosila..)

upam da ti jo bo uspel naučit,k je res zakon k jo lah okol nosš ^^
Bova probala, ker se je zadnje čase čisto poslabšal v vedenju.. Evil or Very Mad sploh noče več bit pri miru Razz

Moja isto noče bit na miru, če greva vn. Skos leze dol in me je strah, da bi mi padla.
Kako ste naučil oz. navadl podgance na nošenje v torbi? Ebony torbe videt ne sme kaj šele, da bi šla v njo Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 13, 2009 7:30 am

Evo včeraj sem sabo vzela podganico za na sprehod z sestro in psičko. Ampak sva šle kmalu nazaj ker je začelo zelooo pihati.
Sem pa ful ponosna nanjo, začuda mi sploh ni lezla je bila lepo v žepu in kukala ven. :=)=: Drugače pa tudi ko jo imam na rami noče več dol, je tisto s pihanjem v gobček pomagalo. No ja edino ko zagleda Naro (psa) hoče na vsak način priti dol, Nara se je pa boji. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 13, 2009 4:25 pm

ful dobr da uboga in sedi na rami,js bom mogla bit mau bl dosledna k je bla že ful lepo navajena zdj sm jo pa parkat pustila da je dol zlezla in spet use od začetka s pihanjem xD
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 12:36 pm

Meni pa se je Takos takoj na začetku pustil, da ga prenašam. Nisem vedla, da se polulajo in pokakajo od straha. Ok, polulal me je že dostx, ampak zgleda, da sem jaz vsakič nardila napako, ker sem ga dala takoj nazaj v kletko Suspect Pokakal pa se mi je sam 1x, ko sm ga dala v banjo Laughing Tudi Tortilla me je že polulala, ampak dosti manj kot Takos, v bistvu skoraj nič Cool Se mi zdi zelo brihtna ta mala.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 21, 2010 6:53 pm

Ne vem, če glih spada pod to temo, ampak drugam ne vem kam napisat.
Je kdo že prenašal podgano čez mejo-Hrvaško? Kako se je podgana počutila? So vam spustili, da gre podganca z vami? Kako ste jih prepričali? To me pa zato zanima, ker gremo na morje na Hrvaško, pa me zanimna, če bi ju lahko samo vzela. Če ne, imam pa tudi že teto, ki bi ju res ful rada čuvala. Hvala za odgovore. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 21, 2010 7:03 pm

mišo/miško&pika je napisal/a:
Kako se je podgana počutila?


Podgana se bila naravnost ogorčena, da se je odpotovalo ravno v Hrvaško navklic trenutem odnosu med njimi in nami. Iz je iz protesta zavračala hrvaško vodo v napajalniku in ni pila vse do povratka v Slovenijo.

Razz Razz

Drugače pa ne vem, ampak moja dva sta sicer uživala v vožnji v avtu, nismo pa se peljali na morje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 21, 2010 7:09 pm

Nes je napisal/a:
mišo/miško&pika je napisal/a:
Kako se je podgana počutila?


Podgana se bila naravnost ogorčena, da se je odpotovalo ravno v Hrvaško navklic trenutem odnosu med njimi in nami. Iz je iz protesta zavračala hrvaško vodo v napajalniku in ni pila vse do povratka v Slovenijo.

Razz Razz

Drugače pa ne vem, ampak moja dva sta sicer uživala v vožnji v avtu, nismo pa se peljali na morje.

A, hvala!
Kako pa to, da so te spustili? Si jim pokazala? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 21, 2010 8:06 pm

lol! hecala sem se Smile
Niso šle čez mejo z mano, so se pa peljale v avtu Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 22, 2010 12:30 am

mišo/miško&pika je napisal/a:
Ne vem, če glih spada pod to temo, ampak drugam ne vem kam napisat.
Je kdo že prenašal podgano čez mejo-Hrvaško? Kako se je podgana počutila? So vam spustili, da gre podganca z vami? Kako ste jih prepričali? To me pa zato zanima, ker gremo na morje na Hrvaško, pa me zanimna, če bi ju lahko samo vzela. Če ne, imam pa tudi že teto, ki bi ju res ful rada čuvala. Hvala za odgovore. Very Happy
Evo, en moj arhivski post iz sosednjega foruma, ki govori o dopustu s podgano na Hrvaškem:
Vendar - ni me treba imeti za zgled, kar se "švercanja" tiče. Kar lepo k veterinarju po potni list, da bo potovanje varno in brez zapletov.

" OdgovorNapisal/-a mamaF » 22 avg 2008, 12:02
Pozdravljeni vsi skupaj!
Naša družina se je s Tončijem vred srečno vrnila s počitnic na Lastovu (zdaj je postal pravi morski podganec Very Happy ).
Staro manjšo kletko smo spet opremili in moram reči, da je izgledal kar presenečen, ko smo ga v njej "spakirali" v avto. Vozili smo ponoči, tako da vročine ni bilo, v kletki pa je seveda imel svežo vodo in hrano. Kletko sta imela otroka med sabo na zadnjem sedežu, pred prehodom meje pa smo jo prekrili z brisačo in še malo obložili s povšterčki, da je izgledalo, kot da imata otroka med sabo totalno nesumljivo potovalko Laughing . Ja, prešvercali smo ga....meni se pač ni dalo ubadati z veterinarskimi potrdili in veterinarjevim nedosegljivim telefonom...
No, pa je šlo vse srečno na poti tja in tudi nazaj. Na trajektu pa smo kletko z njim pustili kar v avtu - itak je bil avto v senci in Tonči je spal.
V kampu je Tonči užival v svoji kletki v debeli senci pod oljko in v naročjih raznih občudovalcev. Najbolj simpatična "skrbnica" je bila 4 letna Antonija, hči lastnikov kampa, ki je vsako jutro pritekla do našega šotora, ga pozdravila in mu zamenjala vodo. Kolikor smo opazili, se Tonči tujih oseb sploh ne boji - še več, vsakemu, ki si ga je želel dotakniti, je kar z veseljem zlezel na roko (seveda, če ni ravno spal v viseči mreži).
Z visečo mrežo je še ena hecna prigoda. Doma je nareč nikoli ni grizel, na morju pa si je, verjetno zaradi vročine na zadnji del izgrizel dve luknji "zračnika". Potem je ležal tako, da mu je skozi emo luknjo molel smrček, skozi drugo pa visel rep....za nameček pa si je v mrežo zmosil še cel kup hrane (česar doma ni počel) in tako je izgledalo, kot da je v mrži nabasana ena precej večja žival od podgane Laughing .
Od njegove oboževalke mlade motoristke s Poljske smo izvedeli da se pri njih podgani reče "ščur" in tako mu zdaj včasih ljubkovalno pravimo "Tonči Ščurko".
No, ponoči oz. takrat, ko nas ni bilo pri šotoru, smo kletko iz varnostnih razlogov (mačke) zaprli v šotor.
Skratka, kampiranje s podgano se je nam super obneslo. Malo me je skrbela le pot nazaj, ker smo vozili čez dan in je bilo kar precej vroče. Nekajkrat smo se ustavili v senci, kletko vzeli ven, na zrak, mu menjali vodo, pa je kar šlo.

No, in zdaj smo doma. "
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 22, 2010 6:28 am

mamaF je napisal/a:
mišo/miško&pika je napisal/a:
Ne vem, če glih spada pod to temo, ampak drugam ne vem kam napisat.
Je kdo že prenašal podgano čez mejo-Hrvaško? Kako se je podgana počutila? So vam spustili, da gre podganca z vami? Kako ste jih prepričali? To me pa zato zanima, ker gremo na morje na Hrvaško, pa me zanimna, če bi ju lahko samo vzela. Če ne, imam pa tudi že teto, ki bi ju res ful rada čuvala. Hvala za odgovore. Very Happy
Evo, en moj arhivski post iz sosednjega foruma, ki govori o dopustu s podgano na Hrvaškem:
Vendar - ni me treba imeti za zgled, kar se "švercanja" tiče. Kar lepo k veterinarju po potni list, da bo potovanje varno in brez zapletov.

" OdgovorNapisal/-a mamaF » 22 avg 2008, 12:02
Pozdravljeni vsi skupaj!
Naša družina se je s Tončijem vred srečno vrnila s počitnic na Lastovu (zdaj je postal pravi morski podganec Very Happy ).
Staro manjšo kletko smo spet opremili in moram reči, da je izgledal kar presenečen, ko smo ga v njej "spakirali" v avto. Vozili smo ponoči, tako da vročine ni bilo, v kletki pa je seveda imel svežo vodo in hrano. Kletko sta imela otroka med sabo na zadnjem sedežu, pred prehodom meje pa smo jo prekrili z brisačo in še malo obložili s povšterčki, da je izgledalo, kot da imata otroka med sabo totalno nesumljivo potovalko Laughing . Ja, prešvercali smo ga....meni se pač ni dalo ubadati z veterinarskimi potrdili in veterinarjevim nedosegljivim telefonom...
No, pa je šlo vse srečno na poti tja in tudi nazaj. Na trajektu pa smo kletko z njim pustili kar v avtu - itak je bil avto v senci in Tonči je spal.
V kampu je Tonči užival v svoji kletki v debeli senci pod oljko in v naročjih raznih občudovalcev. Najbolj simpatična "skrbnica" je bila 4 letna Antonija, hči lastnikov kampa, ki je vsako jutro pritekla do našega šotora, ga pozdravila in mu zamenjala vodo. Kolikor smo opazili, se Tonči tujih oseb sploh ne boji - še več, vsakemu, ki si ga je želel dotakniti, je kar z veseljem zlezel na roko (seveda, če ni ravno spal v viseči mreži).
Z visečo mrežo je še ena hecna prigoda. Doma je nareč nikoli ni grizel, na morju pa si je, verjetno zaradi vročine na zadnji del izgrizel dve luknji "zračnika". Potem je ležal tako, da mu je skozi emo luknjo molel smrček, skozi drugo pa visel rep....za nameček pa si je v mrežo zmosil še cel kup hrane (česar doma ni počel) in tako je izgledalo, kot da je v mrži nabasana ena precej večja žival od podgane Laughing .
Od njegove oboževalke mlade motoristke s Poljske smo izvedeli da se pri njih podgani reče "ščur" in tako mu zdaj včasih ljubkovalno pravimo "Tonči Ščurko".
No, ponoči oz. takrat, ko nas ni bilo pri šotoru, smo kletko iz varnostnih razlogov (mačke) zaprli v šotor.
Skratka, kampiranje s podgano se je nam super obneslo. Malo me je skrbela le pot nazaj, ker smo vozili čez dan in je bilo kar precej vroče. Nekajkrat smo se ustavili v senci, kletko vzeli ven, na zrak, mu menjali vodo, pa je kar šlo.

No, in zdaj smo doma. "

Hvala! Ful je zanimiv! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 22, 2010 10:32 am

Kul!
Kaj pa menjava okolja, podnebja ( slanost, vlažnost...)
To ne more škodit nič podgancam?
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 22, 2010 3:31 pm

Heksa je bila v avtu, ko smo se peljali v Koper.. Je pa mami rekla, da drugo leto, ko gremo na morje, da gresta tamaledve definitivno z nami. Laughing Pa taki problemi so bili s prepričevanjem, da bi jih mela.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 6:57 pm

Mogoče je tema že malo stara, ampak vseeno Smile Jaz Booja pogosto selim med Ljubljano in Portorožem, pa nima nobenih problemov ne z vožnjo, ne z menjavo okolja, podnebja, karkoli pač Smile Je pa res, da to počnem vsaj 2× na mesec že odkar je bil čisto majhen, tko da se je malo verjetno tudi navadil.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podganar




Število prispevkov : 27
Join date : 11/09/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 2:31 pm

Imate mogoče kakšen nasvet, kako našo Čatko navadit na to, da ne divja iz rame ko jo probaš prenašat? Punca je šla z njo na sprehod in ene dve minuti je zdržala, potem pa začela divjat in hotela na vsak način prit dol. Prej sem prebral to temo in probal tako, da ko gre dol, jo primem, rečem ne in pihnem vanjo, ampak vsaj zaenkrat še ni imelo učinka, je samo divjala naprej Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 4:48 pm

Mogoče jo je pa lulat tiščalo? Jaz zato vedno transporterček s sabo nosim, pa če mi začnejo divjat, jih dam noter in čez nekaj časa nazaj na ramo. Lahko pa, da ji samo ne paše, da se jo tako okrog prenaša in jo bo treba še malo navajat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podganar




Število prispevkov : 27
Join date : 11/09/2010

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 4:49 pm

To dela vedno, tudi ko jo prenašamo tukaj po štuku, se kar ne umiri Smile Najbolj radovedna podgana na svetu je Smile
Nazaj na vrh Go down
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 12, 2011 11:56 am

zdravo js mam pa že tri dni podganco doma 1.dan je bila malo boječa pa se je skrivala v kotu pol sm jo pa začela navajat nase.zanima pa me vsakič ko ji dam kaj pod smrčk kšn pribolšek samo povoha nato odložim in ko grem stran začne jesti...ko jo dam na pojstlo se samo skrije ali pa malo raziskuje nato pa hitro švigne pod jopico.sedaj jo imam na vratu,tukaj je merna učasih pa gre v kapuco in se ne premakne...a je kaj narobe ali se mora samo navaditi?
ker prvi dam mi je ušla zvečer skozi špranje kletke (ker je zajčja in sem jo zjutraj komaj najdla ko pa sm jo je imela konico repka prščipneno a je mogoče kej stem povezan?-sem jo potem veliko crkljala tako da...
zahvaljujem se za odgovor. wave rofl

pety
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako navaditi podgano na prenašanje...
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kako navaditi podgano na WC?
» Kako podgano navaditi na ime?
» Kako navaditi podgano na bivanje zunaj kletke
» Kako in kam s podgano?
» Kako se spoprijateliš z podgano kupljeno v trgovini?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: