Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Suho sadje

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimePon Jan 26, 2009 12:12 pm

Kaj smejo podgane jest od suhega sadja??
Jaz sem za vikend ravno kupla suh ananas in mešano suho tropsko saje
ananas sem probala in je dejansko sam sladkor XD ...še zame, ki sem slakdosneda, je kar močna doza Razz
pa me zanima, če bi se dalo podgani dat majhen košček tega kot pribolšek? pa kaj glede rozin, marelic, fig, ...?
No, če veste kaj se sme dat in kaj ne, mi prosim povejte cheers
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimePon Jan 26, 2009 4:09 pm

Po mojem je boljše tako suho sadje, ki nima dosti dodatkov. Najboljše je kar navadno domače, bi rekla (jabolka, hruške, kaki), ker ni niti z žveplom proti oksidaciji obdelano. Po mojem tisto, kar ni dobro za ljudi, tud za podgane ni dobro.
Saj ga lahko narediš tudi sama.
1. varianta: jabolko narežeš na tanke rezinice in jih položiš na trak peki papirja (saj veš, tisti papir za v pekač) ter na radiatorju pustiš, dokler se ne posuši.
2. varianta: če imaš doma ventilacijsko pečico, naloži v dva ali tri pekače, prekrite s peki papirjen na tenko narezano sadje, vklopi pečico na minimum (50 °C), vklopi še ventilator in pusti vratca malo odprta. Dolžna sušenja je odvisna od vrste sadja, v glavnem pa so vsa jabolka suha v enem dnevu.

Če boš dala pa podgani vsake toliko mičken košček sladkega ananasa, pa tudi ne bo konec sveta. Saj dam tudi jaz včasih malo čokolade za posladek. Very Happy samo drži se tega: posladki naj bodo res v majhnih količinah in ne preveč pogosto (isto kot pri ljudeh lol! )


Nazadnje urejal/a mamaF Pon Jan 26, 2009 4:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimePon Jan 26, 2009 4:10 pm

aha fajn Smile
hvala
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimePon Jan 26, 2009 5:17 pm

Jst sm od suhega sadja dala mu rozine (ampak mu niso tok zelo všeč) in pa jabuk (pa je čist nor nanga) Pa se mi ne zdi da bi blo kj narobe z njemu Very Happy Samo vedno bolj debel je... Wink
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimeTor Maj 25, 2010 8:11 pm

Fiamma je napisal/a:
Kaj smejo podgane jest od suhega sadja??
Jaz sem za vikend ravno kupla suh ananas in mešano suho tropsko saje
ananas sem probala in je dejansko sam sladkor XD ...še zame, ki sem slakdosneda, je kar močna doza Razz

To pa ni suho sadje, temveč kandirano. Sadje več tednov polivajo z raztopljenim sladkorjem, dokler niso čisto
konzervirani in prepojeni. Zato je tako sladko in v resnici ješ skoraj samo čisti sladkor.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitimePon Nov 28, 2011 8:39 pm

A suhe fige lahko?
Raje prej preverim, kot da kaj narobe naredim. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Suho sadje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Suho sadje   Suho sadje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Suho sadje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kolikokrat na dan hraniti podgano?
» Sadje, zelenjava in oreščki

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: