Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Majhne podganice za oddajo okoli marca

Go down 
+12
Juni
Eva
Tahun
Fiamma
Nes
anna and anna
WeeWee
Sonii
mamaF
Ninica
Jasmina
Timea
16 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 6:27 pm

Živjo! Smile

No, jz načrtujem v prihodnjem mesecu ali dveh parit mojo Tequilo. Sicer moram še samca dobit, ker ne mislim uzet kr taprvega, ki ga dobim, je pa bolj pomembno, da dobim ljudi, ki bi sigurno vzeli tamale podgance, kr če ne bo usaj 10 folka je nebom dala parit kr nočem d bi kšna ostala brez doma. Eno samičko si bom pa sama pustila Smile Tako, da če je kdo, ki bi vzel kakšno podganico enkrat okoli marca, naj se mi javi Wink

Lp, Timea
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 7:25 pm

Smile ^^
Hehehe:) Interesantno...
Sej meni lahko komot pršparaš samičko <3...
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 7:42 pm

Aja :O nate nism nit racunala k jih mas ze tolko xD ja ok, rezervirano ;D tko d prva samicka bo tvoja Wink
Nazaj na vrh Go down
Ninica




Število prispevkov : 36
Join date : 09/11/2009

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Jan 04, 2010 4:02 pm

Jz rezerviram samčka.
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Jan 04, 2010 7:41 pm

ok, super! Smile upam da dobim čimprej še koga Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 05, 2010 1:09 am

Very Happy Timea, jaz bi načeloma 2 samički (če bi ratalo različnih barv Smile. Bom še potrdila za 100 %.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 05, 2010 4:11 am

mamaF je napisal/a:
Very Happy Timea, jaz bi načeloma 2 samički (če bi ratalo različnih barv Smile. Bom še potrdila za 100 %.

Spet bojo podgance doma:D Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
WeeWee

WeeWee


Število prispevkov : 3
Join date : 19/01/2010

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 19, 2010 3:21 pm

jaz se javim za eno Smile samičko Smile bounce cheers
imam nekaj vprašanj.
po kolikem času jih bi vzeli iz legla?
ali mislte pariti z albino samcem ali bojo mali kosmatinci barvasti?

lp WeeWee
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 19, 2010 4:18 pm

Zivjo. Se opravicujem, ker nisem ze prej sporocila, uglavnem trenutno jih mam veliko rezerviranih, in glede na to, da je ponavadi prvo leglo manjse, ne vem, ce jih bodo vsi dobili. Ti bom pa sporocila na zasebno, ko bom mela mlade Wink jih pa sigurno ne bom dala vsem, ki so rezervirali, ker ce jih bo manj bom dala takim, ki vem, da bodo najboljsi lastniki Wink tako da ti bom vse se sporocila.
Mladičke se odda priblizno po enem mesecu. Nekje 4-5 teden naj bi bilo najboljse Smile parila pa bom z Marvinom, poglej na predstavitve nasih pidgan, lastnica je Scaredy rats Wink je pa bel s kapučino vzorcem Wink

lp, Timea
Nazaj na vrh Go down
WeeWee

WeeWee


Število prispevkov : 3
Join date : 19/01/2010

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 19, 2010 4:33 pm

Ni problema... pa moja je imela prvo leglo 5 mladičev, če ti to kaj pomaga pr računanju.
sporoči na e-mail ali zasebno sporočilo.
Upam da bo šel ves potek brez komplikacij Smile Wink alien
Nazaj na vrh Go down
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeTor Jan 19, 2010 8:05 pm

a bi blo to bol začetk marca al bol proti koncu marca?
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 4:35 pm

Žiujo Wink
se opravičujem, ker nisem do zdej nič odpisovala, ma me ni blo prav dosti na forumu. Uglavnem, zdej lahko povem malo več Very Happy

Prejšnji vikend sem Tequilo peljala v LJ k Marvinu, tako da sta se spoznala, kaj več od tega pa ni blo nažalost Smile in ker me zdaj dolgo ne bo v LJ in drugega primernega samčka nisem našla, sem v Zooticu naročila, da mi čez 14 dni pripeljejo odraslega husky samčka sunny Tako, da čez 14 dni dobim samčka, vendar ga potem ne morem obdržati, ker sta moji dve obe samički in kastracija ni glih poceni, zato ga bom oddala, lastnico imam SKORAJ že zrihtano Wink Bom dala slikice gor, ko ga dobim Wink
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 5:04 pm

Mimogrede, a ni tvoja podganica že starejša od 4 mesecev?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 5:17 pm

ja?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 5:30 pm

Če se jih prvič ne pari okorg 4. meseca, se zoža ''porodni kanal'' ali kako bi temu rekla, medenične kosti zarastejo itd.
In imajo lahko potem probleme s kotitvijo, ker jih ne spravijo ven. Temu sledi pogin mladičkov, podganica pa verjetno dobi sepso ali kaj.

Tako da je kar tvegano. Če boš še zmerom želela mladiče, vprašaj veterinarja za številko dežurnega telefona, pa pozanimaj se o tarifi obiska na domu, in pač poveš da je velika možnost zapletov, da bo vet vnaprej pripravljen.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 5:38 pm

Bwoo, jz use kr sm brala, sm brala da prvič je treba parit od 4-8 meseca, pol naprej pa ni problem.. se bom še malo pozanimala Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 5:47 pm

Pri podgani mislim, da veterinar bolj malo lahko pomaga. Razen če uporablja pinceto.
Edina stva, s katero bi lahko pomgal, je hormon oksitocen, vendar ga verjetno nebi, ker bi za podganco moral uporabit zelo majhno količino, kar pa je v emergenci kar težko preračunavat.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 7:35 pm

Timea je napisal/a:
Bwoo, jz use kr sm brala, sm brala da prvič je treba parit od 4-8 meseca, pol naprej pa ni problem.. se bom še malo pozanimala Smile

MHm, sej se ne zgodi vsem podganam. Nekatere še komot povržejo, se pa zgodi, da ne morejo več.
Optimalno je pri 4/5 mesecih, po 8. mesecu pa se res ne sme več.

Sem mislila, da zato ker je tvoja že bolj blizu 8. msecev kot 4., je tudi bolj rizično.
Verjetno se še da mirno parit, samo pravim, da imej za vsak slučaj emergency cifro pripravljeno
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeSob Feb 06, 2010 7:52 pm

Ma moja ma zdej 9 mescu :'(
bom poklicala v ponedeljek na kliniko, da vidim kaj mi rečejo. Ma upam d se bo dalo k bi tooolk rada mela mladičke od Tequile Sad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeNed Feb 07, 2010 9:48 am

Timea je napisal/a:
Ma moja ma zdej 9 mescu :'(
bom poklicala v ponedeljek na kliniko, da vidim kaj mi rečejo. Ma upam d se bo dalo k bi tooolk rada mela mladičke od Tequile Sad


Sej bi bili zeeelo lušni, sam se vprašaj, če je vredno tvegat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimeNed Feb 07, 2010 10:15 am

Sm pisala na kliniko v LJ in v Bubo v Grosuplje, tko da zdej čakam odgovor ;)upam na najboljše Very Happy če ne bo pač treba milko parit, Tequile sigurno ne bom tvegala Smile
paa hvala za opozorilo, ker sem do zdaj trdno prepričana imela namen parit Tequilo Wink
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Feb 08, 2010 12:56 am

Timea, sem ti našla še nekaj na tej strani:
http://ratguide.com/breeding/breeding/breeding_age.php

Tule pa pišejo, da naj starost 9 mesecev ne bi vplivala na plodnost in da dosti rejcev poroča, da je bila brejost pri tej starosti uspešna, tudi, če je bila podgana breja prvič.
Citat: "Middle Age
Middle age in a female rat begins roughly around 9 months. At this age, the reproduction system is still usually fully functioning and many breeders have reported that they successfully breed their female rats for the first time between 9 months and a year."

Pa še o tem, da naj ne bi bilo znamstvenih dokazov za "zaraščanje" porodnih poti oz. medenice pri teh mesecih: "Breeding Age Standards
Most fancy breeders tend to wait until the female is at least 4 months old (usually 4-5 months) or until they have reached a certain weight (usually 9-12 ounces). At times breeding is delayed, 10-12 months, to evaluate the health and temperament of the potential mother. There is no evidence of increased problems during pregnancy or birth in females bred up to a year.

Pelvic fusing is a myth that has been perpetuated within the fancy. This has led to recommendations of early breeding to avoid endangering the mother rat. There is no scientific evidence that rats experience pelvic fusing at any age.

In the laboratory the traditional breeding age begins at 3-4 months and ends at 10-12 months. Maximum fertility is reached at between 3-10 months. "

Tule imajo podobno mnenje (naj bi "mit" o zaraščanju medeničnih kosti izhajal od morskih prašičkov, kjer pri njih se baje to res zgodi):
http://www.ratz.co.uk/breeding.html#The%20Birds%20and%20the%20Bees!

"Breeding age - Does will generally not be bred from under 4 months old, and ideally should be bred from before 8 months old, particularly if you are considering a second litter as well. There are some people who believe that pelvic fusion can occur after about 8 months, but while I know this can happen in guinea pigs, I have never heard or seen any evidence in rats to support this and this is probably nothing more than a myth spread by internet websites. Personally I would not allow a doe to have her first litter over about 10 months old with my ideal preference being 5-6 months old."

Zdaj pa ne vem več, kaj je res. Me prav zanima, kaj bodo še strokovnjaki iz VF rekli na to temo.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Feb 08, 2010 8:18 am

To, da ni znanstvenih dokazov o tem, da se simfiza zaraste je pomojem lari fari.
Mi smo se učili, da s starostjo začnejo VSI hrustanci okostenevat in tudi symphisa pelvis je iz hrustanca in sčasoma okosteni.
Nekateri hrustanci okostenijo bolj, drugi manj, tudi sklepi postanejo pri starejših manj gibljivi. Simfiza pa je ravno tak sklep, ki se nič ne giblje in če podgana, žensa ali katerakoli druga samica ni še nikoli rodila, bo tudi ta prej ali slej okostenela.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Feb 08, 2010 11:06 am

To v, da so še plodne pri 9 mesecih pa res ne dvomim Smile wave

Ja, najbolje da počakmo na odgovor strokovnjakov.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitimePon Feb 08, 2010 11:57 am

Nes je napisal/a:
To v, da so še plodne pri 9 mesecih pa res ne dvomim Smile wave

Ja, najbolje da počakmo na odgovor strokovnjakov.
Ne, Nes, z devetimi meseci so označena "srednja leta" pri podgani (prvi link), ne največja plodnost.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Majhne podganice za oddajo okoli marca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Majhne podganice za oddajo okoli marca   Majhne podganice za oddajo okoli marca Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Majhne podganice za oddajo okoli marca
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Mlade podganice za oddajo po 10.avgustu :)
» Še 4 samčki za oddajo.
» podgance za oddajo
» podgance za oddajo
» trzanje podganice

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: