Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Prihaja podgana

Go down 
+10
podganca
mamaF
mashikaa
Tahun
Juni
Fiamma
Nes
Sonii
AtLanT!da
Rat
14 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
AvtorSporočilo
Rat




Število prispevkov : 23
Join date : 06/12/2009

Prihaja podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prihaja podgana   Prihaja podgana - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 09, 2009 7:57 pm

Fiamma je napisal/a:
No ti povem še svojo zgodbo.
Ko sem si kupila Alexija je bil cel prestrašen, im sem ga vzela v roke je probal pobegnit, ko je bil v kletki se je vedno skrival. Namreč ni bil socializiran kot mladič in je bil čisto depresiven v kletki. Potem sem se odločila vzet še eno podganico. Alexija sem kastrirala po tem, ko se je sparil z Rokovo Snežko. Vzela pa sem Lumpo, njegovo hčerkico. Situacija v kletki se je popolnoma spremenila. Lumpa je bila hiperaktivna in vse razmetala, vedno skakala okoli, tudi z ljudmi ni imela nobenih težav, veselo je vedno plezala po rokah, ramah, raziskovala okolico, ... Tudi Alexi je postal bolj živah, čeprav v primerjavi z Lumpo je pravi lenuh. Tako se je tudi Alexi malo bolj privadil na roko, ko je videl, da ni to noben "baw baw".
Na žalost sem ju morala zaradi alergije oddati, šla pa sta k Jasmini v Novo Gorico, kjer imata še 3 podganje prijateljice. cheers
Mogoče pa ni pomembno le to, da ima družbo. Vsaka podgana se kokr vsaka žival razlikuje po karakterju pa tud načinu bivanja (vzgoja, prebivališče,prehranjevane). Ker kokr si napisala, da je zdej sicer bol živahen še vedno pa zadržan. Pomojem res karakter največ vpliva na podganje obnašanje.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Prihaja podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prihaja podgana   Prihaja podgana - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 09, 2009 11:20 pm

Seveda, nihče ni rekel, da ni nič odvisno od karakterja, veliko je. Samo hoteli smo ti prijazno obrazložiti kaj je boljše za tvojo podganico, na podlagi izkušenj, ki jih že vsi imamo.

Aaja pa še nekaj: če se le da, vzemi podganico pri rejcu ali od koga s foruma, ki bo imel mladičke. V trgovini so pogosto živali bolne in nesocializirane in potem boš imela veliko težav in stroškov.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Prihaja podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prihaja podgana   Prihaja podgana - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 10, 2009 5:59 am

Jaz opažam da je Iks zelo vesela, če srečava kakšne podgane in se lahko veselo igra z njimi, tako da sedaj pa resno razmišljam o nakupu še dveh podgan. Prej sem mislila MOGOČE še eno samičko, sedaj je pa ziher da še 2. Laughing
Pa tudi doma mami veselo komentira: "A potem bom pa tri podgane po rožah lovila namesto ene?" Res je (: Laughing
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Prihaja podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prihaja podgana   Prihaja podgana - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 10, 2009 8:19 pm

mihc je napisal/a:
Nes tle je njena osebna zamera do mene kriva da me opozarja . Ker kot vem sem edini k je kadarkoli dobiu opozorilo.
Pa ce ze hoce pravilno slovenscino nj vzame v roke SSKJ . Ker ce smo striktni tudi ona ne uporablja slovenscine .
Ne Mihc, nisi edini, ki si dobil opozorilo. Si pa edini, ki opozorila ne zmore/noče/ni sposoben razumeti in užaljeno napada tistega, ki te je opozoril. Tu si pa res prvi in edini.
Sem te že jaz ob tvoji prvi objavi prav prijazno opozorila na pravila, pa priznaj, kako si odreagiral (z užaljenostjo in zamerljivostjo - v jok in na drevo).
Fiamma je lepo napisala da želi, da bi se uporabniki držali pravil, nikomur ne grozi in tudi sebe vam ne postavlja za zgled v smislu brezhibnega obvladovanja pravopisa. Saj niti ni "keč" v nekaj pozabljenih vejicah in par tipkarskih napakah, ki se vsakomur pripetijo - gre za videz in razumljivost foruma na splošno. Če bi si dekleta iz Kopra privoščila interne narečne "fore", ki jih živ bog ne bi razumel ali pa Štajerci začeli pisati striktno pogovorno- kako bi se ostali počutili? Kakšen smisel bi imelo branje nerazumljivih tekstov?
Pa kako naj se počuti nekdo, ki ob branju nekaterih sporvsi očil brez repa in glave in s podvojenimi samoglasniki, pa brez ločil komaj komaj razbere smisel posamezneja sporočila?
Na forumu si delimo nasvete in izmenjujemo mnenja zato, da bi komu prav prišla, ne pa zato, da drugim dokazujemo svojo "večvrednost" in "nezlomljivost"? In - glede na to, da je tole forum ljubiteljev podgan in ne nek najstniški kontaktni forum, kjer je morda "pIshaaaNiEEEE w TeM sTyyyLu" še zaželjeno in "kul", vas naprošamo, da se držite tudi pravil, ki za TA forum veljajo.
Ker je po navedbah vaše starosti več kot očitno, da ste že vsi končali prvi dve triadi osnovne šole, upoštevanje osnovnih pravopisnih pravil ne bi smelo predstavljati nobenih težav, pa tudi upoštevanje navodil moderatorjev že znate prenesti brez osebnih zamer. In glede na pisanje skoraj vseh ostalih forumašev je temu res tako. Na srečo se da z veliko večino forumašev prav normalno, kultivirano komunicirati - pa saj to je med odraslimi ljudmi normalno.
@Mihc
Žalostno pa je, da taki kot ti, ne dojamejo, da si s trmastim, napadalnim in otročjim obnašanjem hote ali nehote nakopljejo "simpatije" s strani moderatorjev. Vzemi si čas, preberi svoje poste in premisli, zakaj.
In - ne jezi se na vsakega, ki te ogovori. Midve s Fiammo nisva ne tvoji mami, ne sestri in ne profesorici - tu sva prostovoljno prav tako kot ti in naju nihče ne more prisiliti, da sva dolžni prenašati izbruhe užaljenega člana. Če ti za ta forum res tako "dol visi", kt zatrjuješ, ti nihče ne brani, da se v teme ne oglašaš več. Nihče.
Če pa se že oglašaš, počni to v skladu s pravili, kot vsi ostali.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Prihaja podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prihaja podgana   Prihaja podgana - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Prihaja podgana
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Še ena podgana?
» podgana in čaj
» Nema podgana???
» podgana samička
» Gola podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: