Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 iščem samičke podgan

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
alexander18




Število prispevkov : 7
Join date : 24/07/2013

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 6:46 am

Dober dan iščem podganjo samičko če jo morda gdo proda al pa prodari naj mi prosim pise privat sporočilo
lp imam samčka in išče malo ženske družbe lahko po možnosti tuji več samičk
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 3:35 pm

Kombinacije samček-samička ne svetujem, saj:
1.) se podgane izredno hitro množijo - samička se goni na 4-5 dni, breja pa je 21-28 dni. V času nosečnosti se sicer ne pari, se bo pa spet lahko parila in se želela parit takoj, ko skoti mladičke;
2.) mladičkov v leglu je okrog 6-12
3.) in ti postanejo spolno zreli pri 5ih tednih. Takrat jih moraš obvezno ločit, saj bodo drugače mamica in ženski del podmladka takoj spet breje.
Če želiš družbo za podgančka, si raje umisli fantka in ju poskušaj počasi združit (vse o tem imaš tudi na tem forumu) ali pa ga kastriraj ali kakšno bodočo samičko steriliziraj.
In verjemi, marsikdo misli, da bo lahko služil z mladički podgan, ker gre to tako enostavno, ampak moraš vedet, da toliko povpraševanja spet ni. Jst imam trenutno recimo na voljo še enega samčka in eno samičko, ki ju sicer podarim, pa se vseeno ne najde folk, ki bi ju posvojil. Jst bi ti z veseljem podarila samičko, vendar ti jo žal ne morem dat naprej, če ene od podgan ne kastriraš/steriliziraš. Upam, da ne zvenim nesramno, ampak ta forum sledi načelom odgovornega parjenja, za katerega si prizadeva skupnost ljubiteljev podgan po celem svetu. O tem si lahko prebereš tako na forumu kot tudi marsikje drugje na internetu. Predvsem gre tu za problem masovnega parjenja s strani gojiteljev (tako zasebnih, kot tistih, ki prodajajo dalje trgovinam z malimi živalmi) miši/podgan za hrano drugim živalim ali pa za ljubljenčke - in tu imaš potem ogromno število živali, mešanih spolov in starosti v habitatu, veliko premajhnem zanje, kjer je težko vzdrževati higieno in s tem tudi zdravje živali.
Jst imam recimo primer ene posvojenke, ki je bila skotena v ''košu za kačjo hrano'' in je bila totalno nesocializirana, brez zadržka, da ugrizne. Z njo sem se morala pošteno potrudit, pa še sedaj moram upoštevat njena pravila in limitacije, če nočem, da mi odgrizne prst (:
Poleg tega moraš tudi razumet, da odgovorno parjenje tudi pomeni selektivno parjenje, kjer ne sme priti do poslabšanja genskega bazena - zato bi morali dalje pariti izključno zdrave posameznike (katerih predniki so bili prav tako zdravi - kot morda veš, so podgane kar dovzetne za bolezni dihal in pa tumorje) z dobrim karakterjem, da tako izločimo slabše lastnosti nekaterih posameznikov.

Lp
Nazaj na vrh Go down
alexander18




Število prispevkov : 7
Join date : 24/07/2013

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 3:57 pm

Ja glejte jas bi rad meu narascaj . In rad i meu mladice .. lahko mi podarite saj bom skrbel zanj.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeSob Jul 27, 2013 11:10 pm

Koliko pa kaj veš o podganah, ko si tako zelo želiš naraščaj? Mogoče veš, koliko mora bit samička stara, da je primerna za parjenje? Se ti kaj sanja, kakšno hrano mora jest? Koliko časa je breja, koliko časa morajo bit mladiči pri njej, kaj bo konec koncev z mladiči? V kakšni kletki morajo bit, kaj bo s samičko potem, ko bo "oddelala svoje", bo imela še en "naraščaj"? Veš mogoče kaj o zdravstvenih problemih podgan, možnih zapletih med brejostjo in kotitvijo? Kaj, če vsi mladički ne bojo jedli tako, kot je treba? Kako bi pa ti samčka in samičko združil? Kaj bo pa potem s samčkom, ko bojo mladički?
doh doh doh 
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeNed Avg 11, 2013 4:54 pm

Alexander18, tvoj drugi post z isto prošnjo sem zbrisala. Najprej te prosim, da si prebereš malo o podganah in razmisliš o svojih željah, ker parjenje na način, kot ga imaš v mislih ti, ni odgovorno in ga na tem forumu ne podpiramo (niti tega ne bi podpiral noben ljubitelj podgan...).
Podgana je živo bitje, ne nekaj, kar je ljubko, ko ima mlade, kako se zanje skrbi pa nima veze...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
alexander18




Število prispevkov : 7
Join date : 24/07/2013

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeNed Avg 11, 2013 7:41 pm

Pa sajnpa nimam prvic podgane al kaj ti je ... pa saj zdaj nisem iskal samick amapk iscem samcka ker sem si premislo in nem paro tako da rajs drzi lape
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeNed Avg 11, 2013 9:37 pm

No, s takim odnosom ga na tem forumu ne boš dobil. Vzemi tole kot prvo in zadnje opozorilo, preden boš izbrisan s foruma.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
alexander18




Število prispevkov : 7
Join date : 24/07/2013

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeNed Avg 11, 2013 11:09 pm

Pa zarad mene me zbrisi ampak kaj stegujes jezik ko ti ni treba in ja nimamprvic podgane da nebi vedu
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimeNed Avg 11, 2013 11:14 pm

Nauči se malo lepše izražat. Noben ne "steguje jezika" in noben ne bo "držal lap". Preberi si vsaj forumska pravila. Vso svojo odgovornost pri posvajanju si pokazal s tole temo. Vsak, ki bi imel "mlade kar tako", si mora o podganah gotovo še ogromno prebrat, izkušnje s prejšnjimi podganami gor al pa dol. Nekdo, ki želi odgovorno posvajat, bi vsaj odpisal na zgornje poste v tej temi.
Prav tako se da naslov teme spremenit (oziroma za to lahko prosiš eno od moderatork). Če si si premislil, bi lahko samo dopisal tule, ni treba odpirat nove teme zato.
Toliko na kratko, zdaj bom pa nehala stegovat jezik, a prav Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
alexander18




Število prispevkov : 7
Join date : 24/07/2013

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimePon Avg 12, 2013 6:01 am

To me nakbol razpizdi... glejte nimam prvic podgan in vem kako pa kaj saj sem ze imel tudi cincile in to pa saj nem meu podgan da bo vam lazje adijo
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitimePon Avg 12, 2013 7:02 am

Eh, brezveze. Arhiv.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





iščem samičke podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: iščem samičke podgan   iščem samičke podgan Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
iščem samičke podgan
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» 3 črno-bele samičke oddam
» Dom išče podgan'ca
» Vzgoja podgan
» Mojih 6 podgan
» Vsejedost podgan

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: