Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Iščem/kupim podgani

Go down 
+5
choo
sharp
Pamy
Nes
Devenny
9 posters
AvtorSporočilo
Devenny




Število prispevkov : 8
Join date : 09/09/2010

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 12:39 pm

Že naslov pove kaj iščem.Pa me zato zanima če bo kdo na forumu imel v kratkem mladičke?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 1:12 pm

Ni najavljenih legel, mogoče bi dal/-a priložnost kateri izmed podgan,
ki so jih lastniki naveličali ali jih ne zmorejo več obdržat?

Malo se razglej po podforumu Podarim/prodam.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 9:35 am

Živjo

Jaz imam na voljo eno samičko albino na voljo za oddajo ter samčka kapučino husky z rdečimi očmi. Oba2 sem kupila v trgovini, ker sta se mi zasmilila, vendar z namenom, da jih socializiram in oddam! Zraven dam še kletko! Možnost ogleda! Smile
Nazaj na vrh Go down
Devenny




Število prispevkov : 8
Join date : 09/09/2010

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 9:45 am

Nekako trgovinskih živalic ne bi, ker sem veliko prebrala na forumu, kako slabe izkušnje so imeli nekateri. Raje počakam, pa malo kasneje dobim mladičke, ki bodo od nekoga iz foruma. Vem, da tudi za tista dva ne bo zagotovila da bosta zdrava, ampak se bom vseeno bolje počutila. Za starejše podgane od nekoga je pa takole... To bodo moje prve podganice, in bi jih rada res že od začetka spremljala, opazovala kako se razvijajo... Pa tudi zdi se mi da če bi bila ob podganicah že od majhnega, da bi se bolj navezali eden na drugega. Raje počakam, saj se mi nikamor ne mudi. veselje
Drugače pa hvala obema Smile
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 9:50 am

No le omenim Wink In drugače imam sama že pol leta "trgovinsko" podganco, s katero nimam nobenih problemov glede zdravja ali socializacije, ki je boljša od prejšnje, ki sem jo dobila od ene iz lj, ampak je vse odvisno na kakšno naletiš Smile
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 10:21 am

Povsem možno ampak, če kupiš podgano v trgovini je tveganje veliko večje kot, če jo dobiš od nekoga zanesljivega. Tudi jaz imam doma podganjega samca, ki je bil kupljen v trgovini in v 9 mesecih ni bilo nobenih problemov razen blažjega prehlada na začetku. Sem pa kupil malo po tistem še enega, ki je po 3 tednih poginil. Tako, da se ni preveč za zanašati. Če pa že, mnogo bolje Mr. Pet kot Zootic....
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 12:24 pm

Pamy, pa se ti res zdi, da delaš dobro delo, ko kupuješ živali v trgovini in jih daješ naprej? Vsaka žival, ki jo v trgovini kupiš, naredi mesto za novo žival. Posledično ima trgovina večji promet, rejci pa več "dela", se pravi njihove podganice več legel. Posledično pride na svet še več malih podganic, ki so se skotile v neprimernih pogojih, več mamic podganic trpi zaradi prepogostega parjenja... in tako naprej. Ne vem no, ne bi raje poskrbela za svoji dve podganici, ju socializirala in se ukvarjala z njima, namesto da kupuješ nove in nove?
Sicer pa da ne bom tako ot... tudi na bolhi in podarimo.si se kaj najde (jaz osebno bi raje po podarimo.si gledala, ker na bolhi ponavadi prodajajo za hrano kačam, kar je potem isto ali še slabše, kot če kupiš v trgovini, ker ponavadi te ljudje nimajo pojma o podganah in parijo vse povprek), pa verjetno bi se tam dalo zmenit z lastniki, da prideš živalce prej pogledat... sicer pa bodo verjetno tudi na forumu kmalu spet kaka legla, če praviš, da se ne mudi Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 9:32 pm

Drugače sem najprej kupila Lajo za družbo Miši, katera je ni sprejela, zato sem ju imela ločeni, ampak kaj kmalu je Miša šla... Zato sem Laji kupila družbo, Bibo, ki pa je po pol leta nisem mogla socializirat kot Lajo oz. čez čas se je začela zelo agresivno obnašat do Laje in mene; zato sem jo dala uspavat, ker me je postalo strah dajat roko v kletko, ker se je prav napadalno začela zaganjat vanjo in me je tudi večkrat ugriznila, ampak ona je že ves čas kazala odpor do socializacije, saj manj kot si se ukvarjal z njo bolj te je imela rada oz. če nisi drezal vanjo ali jo želel imeti na rokah potem je z 'veseljem' pršla povohat tvojo roko drugače je pa nisi niti videl nikoli, da bi okoli hodila po kletki. Zagotovo je imela kakšne travme (slabo ravnanje, ki ji je popolnoma pokvarilo karakter in vlilo strah do ljudi). Z Lajo sta namreč iz istega legla, vendar je Laja popolnoma razvajena podganca, ki je lahko skoz spuščena, ki jo lahko daš na konja in bo na njem sedela brez strahu, ki bo z veseljem šla s tabo na obisk, ki ne bo hotela pobegnit ob vsaki priliki, ko bo imela možnost... Za Bibo mi je hudo, vendar ni bila le agresivna do mene, tudi Laja - alfa samička je trpela, zaradi njene napadalnosti! Potem ko sem pa kupila Olija za družbo obema Laji in Bibi sem ugotovila, da so stroški operacije dost dragi, zato sem ga pripravljena podariti, ker nočem mladih in pač trgovinska podganca, pri kateri ne veš, če je res popolnoma zdrava, kot trdijo v trgovini, kar še dodatno poveča neuspešnost operacije (vsaj tako so mi nekateri rekli in svetovali, da ga naj raje podarim). In tako mi je ostala samo še Laja, kateri sem pa spet kupila družbo, Pikica, ki pa se tudi ne zastopi najbolje z Lajo, ampak njima še bom dala čas, saj sta šele dobra dva tedna skupaj in tamala Pikica si mal preveč dovoli, kar pa ji Laja logično ne dovoli, zato nonstop poslušam cviljenje in pretepe… Kakorkoli že tega drugače ne delam, le tako sem rekla, sem pa nameravala, ampak je le potraten strošek in kot si napisala trgovinske podgance pač… Še vedno se mmi pa smilijo in prav ne morem v trgovino ne da bi se zaljubila v kakšno… In če se mi zgodi, da jo brezglavo kupim, potem vedno na koncu ugotovim, da sem se spet v nekaj zaletela! Ampak zdj sm itak rekla, da to je to. Laja in Pika. Oli pa jutri gre v Novo Gorico k enemu, ki ima doma že 3 samčke in deguje, tako da bo v dobrih rokah še naprej! Wink
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 6:24 am

Potem si jo le uspavala?
Koliko pa je Pika stara? Si poskusila s počasnim spoznavanjem, ali si jo kar dala v kletko h Laji?? huh
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 9:57 am

Pamy, jaz na tvojem mestu ne bi ljudem priporočala trgovinskih podgan in potem navajala takih izkušenj. To, da si oddala samčka zaradi predrage kastracije in uspavala podganico zaradi agresivnosti pove čisto dovolj o tvoji kredibilnosti. Pa če prav vidim, si bila tudi Piko pripravljena oddati v tistem zgornjem postu? huh Ti si mela dobre izkušnje praktično samo z Lajo, ljudem pa kar govoriš, kako se da trgovinske podganice čisto v redu socializirati. Na tvojem mestu bi jaz res res dobro premislila, kaj pomeni biti odgovoren lastnik, in se vprašala, če res ustrezam temu opisu.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 10:36 am

Pamy je napisal/a:
Drugače sem najprej kupila Lajo za družbo Miši, katera je ni sprejela, zato sem ju imela ločeni, ampak kaj kmalu je Miša šla... Zato sem Laji kupila družbo, Bibo, ki pa je po pol leta nisem mogla socializirat kot Lajo oz. čez čas se je začela zelo agresivno obnašat do Laje in mene; zato sem jo dala uspavat, ker me je postalo strah dajat roko v kletko, ker se je prav napadalno začela zaganjat vanjo in me je tudi večkrat ugriznila, ampak ona je že ves čas kazala odpor do socializacije, saj manj kot si se ukvarjal z njo bolj te je imela rada oz. če nisi drezal vanjo ali jo želel imeti na rokah potem je z 'veseljem' pršla povohat tvojo roko drugače je pa nisi niti videl nikoli, da bi okoli hodila po kletki.

Bravo, legenda, se pravi si dala uspavat podganco zato, ker ni bila tak ljubljenček, kot si želela? Me zanima, kteri veterinar ti je to omogočil, al si jo kar z lopato po glavi? Poznam primer, ko je kolegica našla podgančka zaprtega v kletki v smeteh, ga odpeljala domov, probala socializirat, pa ni šlo. Ga ni mela zato nič manj rada, nudila mu je dom, hrano in mu dala možnost, da odživi svoje življenje tako kot je prav. Vmes, ko ni več imela dovolj časa zanj, ga je pa oddala prijatelju in kolikor sem slišala (to je bilo par mesecev kasneje), se je podganček kar lepo navadil na človeka in je bil pol manj agresiven. Nihče ni niti pomislil, da bi ga dali uspavat. Se ti ne zdi, da če bi na forumu mogoče probala podarit podganco, bi se pa našel kdo, ki bi jo bil pripravljen imeti ves čas pri sebi, pa magari v kletki in brez stika s človekom, če je res tako zelo hudo? Kar slabo mi je, ko berem vse tole... Raje imej paličnjake, ki ne grizejo in niso zahtevni za vzdrževat, ne kihajo (in ne rabiš dat 25€ za pregled pri veterinarju)...pa tako naprej. Podgance pa pusti tistim, ki znajo zanje skrbet, pa naj jih sami v trgovini kupijo, ne pa da grejo še čez ene neodgovorne roke in so s tem še bolj pod stresom, saj lastnike menjajo 15×.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 12:26 pm

Kakšne vse grozote še jaz ne bom prebrala na forumih. Sad
Uspavat živalco, ker se ti ne pusti vlačit po rokah? Nimam besed.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 12:31 pm

Tudi jaz sem šokirana. Pa ne moreš je potem kar dat uspavat...
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 12:51 pm

Nes je napisal/a:
Kakšne vse grozote še jaz ne bom prebrala na forumih. Sad
Uspavat živalco, ker se ti ne pusti vlačit po rokah? Nimam besed.

Nes, sem vedela da boš tako reagirala Mad Mad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 1:12 pm

Kaj pa ji naj ploskam in rečem, da je prav naredila?
Me ni treba zdaj posebej izpostavljat, poleg tega pa smo zašli s teme.

Uporabnica išče podganice, ni bilo treba zdaj še zraven natrosit cel kup reči, za katere
je tako boljše, da jih ne bi bili zvedeli.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
rat^^




Število prispevkov : 31
Join date : 05/06/2011

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 2:36 pm

Oprosti, ampak tudi jaz sem brez besed!? Pa kako lahko kaj takega narediš?? Ženska, jaz imam 2 deguja, 2 morska prašička, 5 miši pa še zdaj 2 Cynthijini podgani pa mi ni nikoli niti na misel prišlo, da bi katerega od njih dala uspavati! Pa me je Caco že velikokrat ugriznil in KayKay tudi ni vedno simpatičen pa ugrizne ko mu je všeč, pa ga zaradi tega ne dam dobesedno ubiti... doh Nevem kako lahko imaš živali in kako si lahko brez slabe vesti. Se opravičujem ampak nisem mogla biti tiho.

Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimePon Jun 20, 2011 5:13 pm

Nes, saj ti dam prov. Wink
Smejkoti so za njo, kaj misliš da jo podpiram!!?? šok šok
Niti podrazno, že jaz sem ji delajla da do ni kul.
Ne me narobe razumet, saj tega ne podpiram doh
Nazaj na vrh Go down
Devenny




Število prispevkov : 8
Join date : 09/09/2010

Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 8:04 pm

Iskanje zaključeno, ker se ati pod nobenim pogojem ne strinja, je rekel da te nesnage pa že ne bomo meli pri hiši O.O tako da se tema lahko zaklene jok
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Iščem/kupim podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem/kupim podgani   Iščem/kupim podgani Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Iščem/kupim podgani
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Iščem/ Kupim pogdanico.
» ranice na podgani :(
» nova legla
» Varuška za dve prijazni podgani.
» Tumor pri podgani

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: