Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 mladiček s težavami

Go down 
+6
choo
Juni
METALLKA
Nes
sharp
izi
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 9:50 am

Izi, glede dežurnega veterinarja sem že pisala, v Ljubljani so obupni! Tudi mene je edina, ki se je dejansko oglasila na telefon, odslovila, češ da niso usposobljeni pa da je tako ali tako samo podgana in lahko počaka na redni termin v kaki drugi ambulanti. Evil or Very Mad

Je podganček že kaj bolje? Res upam da ni kaj hujšega in da bo kmalu bolje! Neutral


Pa še malo offtopica (se opravičujem): METALLKA, lepo te prosim, piši malo bolj slovnično! Nisem stara pa tudi sicer veliko govorim v slengu, ampak kot smo že neštetokrat povedali, tu nismo vsi enake starosti in iz enega kraja, zato je pač nujno da pišemo v vsaj približni slovenščini, da se med sabo razumemo! Je tako težko uporabiti velike začetnice in hvala namesto tnx (pa še malce bolj vljudno je....)? Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:37 pm

Nes je napisal/a:
Amm, mene pa nekaj zanima.A ste si sploh pogledali živalico pred nakupom?
V tisti mali stekleni bučki ni težko gledat. Pa ne mislim zdaj grdo obtoževat, ampak bi rada samo nakazala še ostalim, ki jih zanima nakup podgane, da si morajo vedno pogledat še splošno zrdavje podgan.
To je malo lažje, če vzamete iz domačeg legla.

Driska se pa sploh vidi na kožuščku okoli zadnjika.
Saj bi jo lahko nesela nazaj, ampak ti je ne bodo vzeli, češ da je pri vas zbolela
in da je bila v trgovini v trenutku nakupa čisto zdrava.

Jaz bi dodala še to, da moraš pred nakupom prodajalca VEDNO prosit, naj ti podganico pokaže. Če jih je več, moraš reči, da bi rad sam izbral, in potem izbereš tiste, ki se ne bojijo roke in so živahni, pogledaš jih po riti, če majo drisko, po učkah, če so jasne in odprte, in po nosku/tačkah, če imajo rdeče flekce od smrklja. Sicer bo prodajalec pač pograbil prvo podganico, ki mu bo prišla pod roke.

Metalllka, oprosti, samo meni se zdi, da si se ti povsem brezglavo spustila v ta nakup - češ, nihče na forumu nima legla, nič, gremo zdaj takoj v trgovino po dve podganici, samo da ju dobim. Ampak ok, upam, da so zdaj vsi videli, zakaj vsi govorimo, da trgovine z malimi živalmi niso kul, in zakaj je vredno počakat kak mesec ali dva, da dobiš živalco iz domače reje.
Nazaj na vrh Go down
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 1:49 pm

Ekola dobr da mam mami ki je frej in je zjutraj vse zrihtala.
Izidor je ostal v bolnici. Cca 5 dni bo tam. Pravijo da ima uneto notranje uho in da mu bojo dali zdravila. Ce se nebo odzival na zdravila je pa nazalost prepozno in ga bojo uspaval. Tako da jutri moramo poklicatu. Kaze pa baje dobro (resnicno upam). Aja tezak je 60g pomeni ni niti en mesec star

Tudi pri mr.petu so sedaj zelo prijazni ko smo jih pred dejstva postavili! porocam kasneje kaj pa kako ko se vse konca...

Nevem kdo je omenil ce sem zival pregledal. Ko sem prisel tja je ostal samo se Izi kateri je lezal v hiski. Ona ga je pograbila in je bil zelo druzaben. Drzal sem ga celo v rokah in je zgledal cisto OK. Za uces sem racunal pac, ker smo ga zbudili in da zato se malo skili.

Vse miske, morske prasicke, kunce, psa sem imel iz domace reje. Izi je prva zivalca ki je iz trgovine. Nikjer drugje pa nism zasledil drugje podgane. To sem videl in jo tudi kupil (lubzen an prvi pogled Razz )
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:40 pm

Sirotek mali. Držim pesti zanj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:41 pm

Držimo pesti za izija še naprej, upam, da bodo zdravila pomagala Smile
Sicer pa po mojem mnenju ne more biti nekaj bistveno mlajši od 1 meseca. Po sliki sodeč bi rekla, da ima nekje med 3 in 4 tedne, je pa najbrž malo lažji zaradi bolezni :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 3:01 pm

Sem ga srečala danes pri veterinarju (in tvojo mami, mi je razložila kaj in kako planirate s trgovino - še dobro da obstajajo ljudje kot ste vi, da se malo spravite nad tele trgovine!!! cheers )

Podganček je pa takoooo zelo srčkan! I love you
Upam da bo vse vredu... držim pesti!
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 3:48 pm

moja se OBUPANO bori za zrak. ko diha nekako hrope in se trese. men se pa srce trga Sad Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 3:56 pm

METALLKA je napisal/a:
moja se OBUPANO bori za zrak. ko diha nekako hrope in se trese. men se pa srce trga Sad Crying or Very sad

Čimprej veterinar (recimo takoj)? Do takrat pa malo pare v kopalnico pa jo tam imeti nekaj minut, kot je že nekdo nekje prej svetoval...
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 4:06 pm

kko paro v kopalnico?
jutr grem zato k dons je mestni log ze zaprt Sad
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 4:08 pm

upam da jutri nebo prepozno....

drugace so napisali ko se gres tusirat ga vzames s sabo.... ker mu para ocisti dihala.


aja pa ko bos jutri peljala tja podgano prosim napisi v kateri trgovini si jo kupila... hvala
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 4:09 pm

Ok, zdaj pa vsi prosim, da upoštevate pisanje vejic. In zmanjšajte uporabo slengov in narečnih govorov na najmanjše možno, ne moremo vam pomagati, če ne razumemo napisanega.

Pazite, da spet ne dobim slovenističnega napada, ker bo zelo grdo Razz

Ja, METALLKA, kaj naj ti rečem? Veš, da je bolana, torej moraš sama poskrbeti, da bo dobila veterinarsko oskrbo. Ne čakaj predolgo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 4:25 pm

Oprosti se bom potrudil cim bolje pisati. Malo se spozabim, ker sem navajen po drugih forumih, da se pise vse poprek
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 5:29 pm

sm bla pr veterinarju! najdu je usi in plucnico. mam zdravila in zdej upamo. nasledna faza : inspekcija
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:02 pm

sem sla v mr peta -jutri me klice poslovodja

@Nes : Slavističnega napada če smo že pri pravopisju xD haha *hec;)*
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:41 pm

Razlika je med slavisti in slovenisti (SSKJ vprašaj) Smile

A je bil pri veterinarju? Super, vzamem nazaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 8:18 pm

Super, da ste se odločili pritožit se trgovinam. Samo da opozorim - poslovodja trgovine ni 'nič vreden', nima veze z nabavo živali, je samo tisti, ki izvršuje ukaze, ki prihajajo od 'taglavnih'. Tako da če vam poslovodja obljublja karkoli, to ni preveč vredno, tako da se ne prehitro veselit. Poslovodje so sicer res običajno tisti, ki prepovedujejo socializacijo/dodatno nego živali, ampak kot rečeno, imajo navodila, da tako ravnajo.

(So pa ponavadi tečni, tako da jim malo morjenja ne bo škodilo Laughing )
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 8:38 pm

samicka je (Pixie)

zdj pa se ta druga kiha :S

@Juni sj ves zrbo na zrno pogaca :PP
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 12:01 am

Najprej tolko da razčistimo, slavisti in slovenisti ni isto, ker slavisti smo bolj kul Very Happy

Šalo na stran... Metallka, ti je veterinar kaj rekel, kaj naredit, če ti še ta druga začne kihat? Pri meni je najprej samo en kihal, pa je dobil antibiotik, pol sta pa še ta mali dve začeli. Meni je vet že prej rekel, naj jima kar dam antibiotik, če se to zgodi, tako da sem potem samo po telefonu preverila, kaj pa kako. Svetujem, da jih čimprej pokličeš, da ti povejo, kako naprej... Dokler samo malo kiha, se da hitro in efektivno pozdravit, samo da ne bodo potem večje težave :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 1:09 pm

Ko je pri meni kihala tamala, sem tudi dobila za vse 3 antibiotika. Tako da le pokliči veterinarja, da ti dajo zdravilo še za tadrugo.
Nazaj na vrh Go down
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 2:13 pm

Izi se ni odzval na zdravilo No Sad Mad

pocakali bomo do jutri pale
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 2:26 pm

Ojoj..držimo pesti Neutral
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 6:52 pm

mr. pet je dal svoje zivali pregledat in baje so zdrave. Mr. pet pravi da so se zivali verjetno okuzile pri meni doma(in mi ne verjame da sm kletko razkuzila) na moji sem nasla us Sad. vedno tezje diha. Shocked
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 6:55 pm

moja "mesc pa pou" stara podganca ma 40g dvomm d je tok stara -.-
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 6:59 pm

uhh to pa dvomim da je tolk stara..lahko pa da je shujšana zaradi bolezni,to bi blo tud možno.
Roni sem kupila v Mr.Petu in je bla stara 4,5 tednov in je imela 60g.tako za primerjavo
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:04 pm

=[
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Sponsored content





mladiček s težavami - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
mladiček s težavami
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pomoč - mladiček

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: