Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P

Go down 
+6
zverina
Juni
Lee
choo
Nes
sharp
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 1:54 pm

Ne, Nes, Jerry je večji kot Charlie ampak se razlika v velikosti hitro manjša. Ko sem dobil Charlieja (starega manj kot 7 tednov), je bil Jerry pri meni že 2 meseca. In takrat je imel Charlie 130g, Jerry pa 240g. Zdaj pa jih ima Jerry 40 več, Charlie pa kar 85 več (po 10 dneh). Tako, da mislim da bosta razmeroma kmalu podobne velkosti. Very Happy
Sem pa skoraj prepričan, da bo Charlie ko oba odrasteta precej večji...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 3:33 pm

Aha Smile Nekaj sem slabo prebrala.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 5:33 pm

O kok sta luškana. <3
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 9:10 pm

Moram še nekaj povedati kar se mi zdi dobra ideja, če ne drugega. Jaz sem za moje podgane uvedel nekakšno amatersko evidenco..V prazen zvezek sem napisal na kratko o posamezni podgani (Tudi o Tomu, ki ga ni več) kakšen vzorec je, koliko cca je bila podgana stara ob nakupu, koliko je tehtala ob nakupu oz. kdaj je bila skotena(Charlie)... Zdaj pa Jerryja in Charlieja vsake toliko časa stehtam in si zapišem datum ter težo. Saj enkrat bom napisal kako je potekala/poteka njuna rast/reditev.. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:55 pm

Waw, zdajle sem stehtal Jerryja in Charlieja in imata oba okroglih 300 gramov. Very Happy
Kot sem predvideval bo Charlie večji. Dobil sem ga pred 25 dnevi pa je prišel iz
130g na 300...Jerry je bil takrat 240, sedaj pa ga je ''mali'' že dohitel. Ima pa šele dobrih 10 tednov...Sicer se mi na videz Jerry zdi še malo večji ampak tehtnica pravi da imata enako težo...
Tudi sicer pa sta super, živahna, radovedna, lačna... Smile
Je pa Charlie začel bledeti od zadaj proti prednjemu delu. Sivina postaja vse bolj ''bela''...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:27 am

U bajsi Smile Zdej me ma, pa da moje fante stehtam, da vidim koliko tehtajo brez jajčk Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:41 pm

sharp je napisal/a:
Waw, zdajle sem stehtal Jerryja in Charlieja in imata oba okroglih 300 gramov. Very Happy
Kot sem predvideval bo Charlie večji. Dobil sem ga pred 25 dnevi pa je prišel iz
130g na 300...Jerry je bil takrat 240, sedaj pa ga je ''mali'' že dohitel. Ima pa šele dobrih 10 tednov...Sicer se mi na videz Jerry zdi še malo večji ampak tehtnica pravi da imata enako težo...
Tudi sicer pa sta super, živahna, radovedna, lačna... Smile
Je pa Charlie začel bledeti od zadaj proti prednjemu delu. Sivina postaja vse bolj ''bela''...

Debeluščka Very Happy

Sicer pa, a je možno, da 'domača' podgana tako opazno bolj velika zraste kot trgovinska, a gre tu samo za naključje? To bi pa res rada vedela. Sploh glede na to, da so vsi naši 'domači' itak potomci trgovinkotov.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:40 pm

Saj zato. Tudi mene to zanima. Charlie je vsaj mesec mlajši od Jerryja pa ga je že ''ujel''. Tako, da res ne vem. Samo upam, da bo Jerry tudi še kaj zrasel da ne bo prevelika razlika v velikosti... Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 7:19 pm

Po mojem je štos okrog velikosti v prednikih in prehrani, ko so mali. Zato je čisto možno, da so "forumske podgane" malo večje, ker verjetno dobijo kvalitetnejšo hrano, ko so še majhne, kot jo pa dobijo v trgovini in pri rejcih. Mogoče kakšnemu rejcu in trgovini krivico delam, ampak mislim, da to kar drži.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 9:38 pm

Povsem možno, ker kot sem že velikokrat omenil, Jerry bo majhen (tudi ko povsem odraste) za samca seveda. Kupljen je bil pa v Zooticu. Charlie, ki je pa ''forumska'' podgana pa raste kot goba po dežju.. Smile
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 12:46 pm

Smile Jerry in Charlie sta super. V četrtek sem jima kupil 2 tunelčka, enega iz blaga za spanje in enega plastičnega. Sicer za dihurje ampak bo tudi za njiju super. Ko jima bom očistil in preuredil kletko bosta res uživala kot dva carja! Very Happy
Drugače pa je Charlie že na videz malenkost večji kot Jerry. Na včerajšnjem tehtanju je imel Jerry 330 gramov, Charlie pa 350g. Tudi razumeta se dobro, še bolje kot sem pričakoval. Razen občasnega ravsanja ne prihaja do resnih prepirov. Ima pa Jerry malo bolj pogumen značaj, medtem ko je Charlie bolj zadržan ampak ne kadar se ravsata. Wink
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 25, 2010 1:30 pm

Super. Very Happy
Jaz sem imela visečko iz blaga, pa jo je tamala čist posacala, tako da imata zdaj samo še kapo-visečko.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 25, 2011 3:12 pm

Hej. Spet se javljam.
Po temeljitem premisleku sem se odločil še za eno podgano. Ker je imela sošolka/znanka od uporabnice foruma na voljo albino podganice sem se odločil za eno. Je albino samček, star 6 tednov in težak 90 gramov. Kar nekaj časa sem razmišljal o imenu a na koncu sem si rekel, da ne bom kompliciral in sem mu dal ime Bobby. Je res super, že sedaj vidim kako živahen je. Res sem bil v dilemi ali naj ga vzamem ali ne. Želel sem si imeti tudi albino podganico. Je pa to res zadnja podgana, ki jo mislim imeti poleg J&C.
Zaenkrat je v kletki za hrčke, ker je še zelo majhen in ker ga moram privaditi na C&J (in njiju na Bobbyja seveda). Če kakšen teden ga nameravam dati v veliko kletko k J&C. Sem jih danes že dal malo skupaj izven kletke in so se veselo ovohavali. Vem, da trije samčki prinesejo kar nekaj stroškov, odgovornosti in nečistoče jezik ampak sem res izjemno vesel. cheer
Bobby je res cuker, tako luškan. Šele sedaj vidim kakšna velikana sta postala J&C (360, 400g; Bobby pa niti 100..Smile)
Tudi razlika v starosti se mi še ne zdi tako pretirana (Jerry, najstarejši ima največ 6 mesecev, Charlie dobre 4)
Upam, da se bodo lepo razumeli in da bomo veliko uživali. Smile
Toliko zaenkrat in sčasoma še kaj napišem. Lp.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 25, 2011 8:27 pm

Lepo Smile Še slikice! Sicer pa previdno z združevanjem, ker tudi če se lepo razumejo zunaj kletke, znajo bit problemi, ko jih daš skupaj v kletko. Ampak če so se danes že ovohavali zunaj kletke in noben ni zgledal agresiven, bi moralo it brez nekih strašnih težav Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 25, 2011 9:11 pm

O ja, bom pazil z združevanjem. Danes, ko sem jih imel kakih 10 minut skupaj zunaj na srečo ni bilo res nobene agresivnosti sploh. Ampak vem, da moram biti previden. Ko se dobil Charlieja, sem jih dal kar hitro skupaj, saj je razlika v starosti le kakšen mesec in tudi v velikosti si nista bila ekstremno različna. Sedaj pa so te razlike veliko večje (Jerry je 4x težji, Charlie pa 4,5x večji od Bobbyja). Dokler Bobby vsaj malo ne zraste ga bom imel v tej manjši kletki. V tem času ga bom tudi že poskusil čim bolj socializirat. Potem čez kakšen teden, dva jih bom dal pa po vsej vrjetnosti skupaj. In potem dobim še novo hrano in sputnika, tako da bodo res morali uživati. Res sem dobre volje Smile
haha, ampak tamau je pa tut gajsten (zdajle ko sem imel malo kletko odprto je Jerry prišel malo ''na obisk'' k Bobbyju ta pa je začel tekati za njim in ga ovohavati pod jajci. Jerry se sploh ni menil zanj tamau pa non stop za njim oz. pod njim Very Happy še celo pila sta skupaj iz napajalnika.)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 3:33 am

Sami dobri znaki torej Very Happy Jaz sem malo paničarla okrog mojih, ker sta bili ta mali dve stari komaj dobre 3 tedne, ta velik podganko pa skoraj pol leta, tako da sem kaka 2 tedna počakala, preden sem jih dala dokončno skupaj, v tem času so se pa lahko ves čas vohali skozi rešetke. Bi jih pa po mojem komot dala že po nekaj dneh skupaj, ker so se res tudi v prvo zelo dobro ujeli veselje
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 2:40 pm

Čestitke za ganco! In lušno ime-Bobby! wink
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 10:08 pm

veselje ja hvala. Res je zakon. Smile
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePet Jan 28, 2011 10:04 pm

Končno sem se spravil fotke gor dat. veselje

Charlie
Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00267

kletka:
Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00273

In še Bobby:

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00302

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00311

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00309

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Dsc00304


Bobbyja imam še kar ločenega, da ne bi prišlo do česa neljubega, so pa vsi trije pogosto skupaj zunaj kletke. Bobby kar lepo raste v treh dneh iz 90g, na 120g Smile
Še kak teden, dva pa bodo vsi v veliki kletki. veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Jan 29, 2011 2:55 am

albino iiii, kak cuker Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Jan 29, 2011 9:05 am

Leeepi lupček na bušček lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 05, 2011 5:25 pm

Ker rad spremljam in primerjam, pogosto stehtam svoje podgane. Lahko pa povem, da sta Jerry in Charlie skoraj nehala rasti.
Jerry ima že 3 tedne 360 gramov, Charlie pa raste še čisto počasi in ima 405 gramov. (V enem mesecu je pridobil 35g).
Bobbyja zdaj, ko je majhen in hitreje raste seveda pogosteje stehtam. Trenutno ima 150 gramov. Odkar sem ga dobil (11 dni) je pridobil že 60g.

Zanimivo mi je pač spremljati to, pa še primerjam lahko potem. Zdaj bom lahko Bobbyja primerjal s Charliejem, ker imam vse zapisano..Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 05, 2011 5:40 pm

To je tudi koristno, ker pri potem pri veterinarju točno veš, koliko tehta in se ni treba tam mučiti s tehtanjem.
Pa še hitreje opaziš po teži, če je kaj narobe.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 11:39 pm

Moji podgankoti so že dolgo skupaj, nekastrirani pa je vse super. Ni bilo nobenih problemov. Očitno so bolj ''mirne'' sorte. =P Bobby bo kmalu star pol leta, Jerry ima pa že več kot 10 mesecev. Tadva sta mala, Charlie pa je malo večji ampak bolj plašen.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 9:26 am

Kok so lepi. Very Happy
Ellie je husky kot Charlie, Bella pa albinka kot Bobby. Razz
Kaj pa imaš ti za podlago? lesne brikete?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P   Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Charlie; Jerry, Bobby, Tom R.I.P
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: