Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samo ena podganica?

Go down 
+28
elanor
BabyBusted
Puppy
Alive
VforV
analog
sharp
amarillo
Tasha.W
Astrid
Eva
NORČKK
Tahun
choo
talupu
marusaw
zverina
AtLanT!da
Juni
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
ruby.
Nes
sonja256
Nina
Slunko
32 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePet Jan 07, 2011 1:48 am

Tudi jaz svetujem dve podgani....

Pepeta sem imela skoraj leto samega, bil je len in scrkljan v nulo, užaljen za vsak drek, ni se veliko igral in bolj kot ne ni bil preveč aktiven. Meni je sicer bilo fajn da se mi po naročju stalno valja ena kepa, potem sem se pa selila in faks in služba pa ni bilo več toliko časa samo zanj. ko sem dobila Micko pa je postal živahnejši, veliko sta se igrala, čistilla, spala skupaj itd... I love you Vsekakor je deloval veliko bolj srečen Smile

Sedaj, ko je micka umrla šele vidim, kako potrebno je imeti dve podgani. Pepe se ne zna več zamotiti sam, še dobro da je fant veliko doma in ga crklja. Vidi se, da pogreša družbo, stalno lazi okoli naju in išče pozornost. Žal je prestar da bi ga znova navajala na novo podgano, za dve kletki pa nimam prostora...
Nazaj na vrh Go down
Astrid




Število prispevkov : 12
Join date : 15/12/2010
Age : 33

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeSob Jan 08, 2011 7:18 pm

Am... lahko podgana postane depresivna zato, ker je sama? Jaz se sicer ogromno ukvarjam z njo, če pa kam grem jo vedno vzamem sabo. ampak vseeno... so podgane sploh lahko depresivne? zmeda (imam jo en mesec stara pa je približno tri)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeSob Jan 08, 2011 7:37 pm

Ja, in to zelo. Nekatere zavračajo hrano in so čisto apatične.

Moj podganček sploh ni hotel več iz kletke, pa še samo spal je.
ko je pa spet dobil družbo, je bil nazaj normalen in vesel.
Prav se pozna razlika.

PA tudi tisti, ki imajo samo eno podgano lahko verjetno povejo,
kako se njihova podganica razveseli v družbi drugih podgan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 8:02 am

Imam en dober razlog zakaj 2 podganci in ne 1:
zadnic sem v zootrgovini videla 2 samčka, mesec stara, kako sta se podila po kletki, se igrala, in uzivala
in ko pogledas z druge strani,... Kako bi se ti pocutil ti, ce bi tebi vzeli prijatelja.
Enostavno ne smes zamuditi prizora kako se tvoji podganci skupaj igrata Very Happy
Nekaj lepega je in ne bos pozabil res Very Happy
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeTor Mar 29, 2011 7:29 pm

Pa so kakšne velike razlike če imaš dve deklini ali dva poba? Že v samem obnašanju? In je v takem primeru priporočljiva kastracija že samo tega da ni raznih borb?
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeTor Mar 29, 2011 7:49 pm

Odvisno kaj bi rad - hiperaktivca ali lenuha
npr. Jaz sem se odlocila za 3 fante, ker bi rada razcrklane lene debeluščke Wink
in ja bojo usi kastrirani Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeTor Mar 29, 2011 7:54 pm

Čim imaš več samčkov, je priporočljiva kastracija. Kar se pa karakterjev tiče, je pa res to - fantki so lenuhi, punčke hiperaktivke. Jaz ravno zato priporočam mešano družbo - samčke se da bolj crkljat, s samičkami pa igrat in jih predvsem gledat, kako jih je cela soba polna (pa čeprav sta v resnici samo dve Very Happy). Čim imaš samčka, je itak treba kastrirat, tako da zakaj ne imet najprej samčka, ga kastrirat in potem še eno samičko vzet? Wink Je pa res, da je treba na kastracijo čakat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeTor Mar 29, 2011 8:36 pm

Jup, pa tudi ni nujno, da se bosta podgani med sabo razumeli.

Jaz sem do zdaj še obakrat vzela dve podgani istega spola iz istega legla, z izjemo Tamale in Kivi, ki sem ju posvojila. Na koncu sem imela s Kivi ful probleme, ker se je stalno tepla z ostalimi, Tamala, ki je iz istega legla kot podgani, ki sem ju že imela, se je pa z njima dobro razumela.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 30, 2011 2:46 pm

Vsi imamo različne izkušnje. Če nisi ''obseden/a'' s čistočo oz., če si pripravljen/a nekaj časa posvetiti čiščenju in pospravljanju, po mojem mnenju niti ne rabiš kastrirati samcev. Tudi, če jih imaš več.
Nekateri imajo slabe izkušnje, med njihovimi samci je prišlo do hudih pretepov in v takih primerih drugega kot ločitev ali kastracija ne pride upoštev.

Lahko pa povem svojo dobro izkušnjo. Imam tri odrasle samce (najmlajši je star 10 mesecev, najstarejši skoraj 15 mesecev), ki se med sabo super razumejo, sem in tja se prijateljsko zravsajo ampak res nikoli ne pride do hujših pretepov. In vsi trije so nekastrirani. !

Tako, da je vse zelo odvisno od okoliščin in predvsem karakterja...
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 9:47 am

jaz dobim čez 1 teden mlado podganco - punčko Smile to bi sicer prvič, da bom imela kakšno, tak da še nimam izkušenj. ma pa fant 2 podganci in dobi nasledni teden še tretjo, tak da mi bo lahko on malo pomagal Razz
me pa zanima, al je najboljše čimprej kupit še eno? ker si namreč želim 2 babnci hehe Very Happy rada bi imela dve, že zaradi njene družbe. nebi pa rada da se nebi razumeli. kakšen nasvet? Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 11:52 am

Koliko pa je/bo stara?
V vsakem primeru se splača čimprej nabavit družbo, sploh če je še mladiček, da se bo imela s kom za igrat Smile Idealno bi bilo vzet 2 podganci iz istega legla, če pa nimaš te možnosti, pa še eno podganco podobne starosti. Pri mladih podganah tudi ne bi smelo biti problemov z združevanjem.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 1:22 pm

u superca, hvala Smile bom čimprej začela iskat pri komu bi lahko kupla še eno. Smile tole ko dobim sem si sicer naročila v trgovini v evroparku (Zootik), in so rekli da bom jo dobila čist majhno, ki že lahko gre od mamice. Za drugo podgano pa bom probala sledit tukaj če bo kdo imel mladičke Very Happy
Nazaj na vrh Go down
VforV




Število prispevkov : 18
Join date : 16/01/2012
Age : 28
Kraj : Naklo (Kranj)

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 5:50 pm

Jaz sem se tudi odločil da takoj ko naredim večjo kletko (predelava omare...že v procesu), kupim še eno podgano če bo njena sestrica še vedno v Mr.Petu. Drugače pa eno drugo pa upat da se razumeta Smile
Nazaj na vrh Go down
Alive




Število prispevkov : 4
Join date : 05/02/2012
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 7:50 pm

Živjoo.
Sem nova na tem forumu, ampak sem si že kar nekaj stvari prebrala in ker nočem 'smetit' naokoli, bi nekaj vprašala kr tukaj... Embarassed Upam, da ne bo problema Smile
Torej, zelo si želim podganico, a me muči to, da bi morala imeti dve. Oziroma, jaz bi že imela dve, tud štiri, ni problema sam kaj ko doma niso tako 'podganoljubni'- Rolling Eyes Pa me zanima ali naj si potem sploh omislim to živalco, če bi bila samo ena? Do zdaj sem imela miško, ki bi sicer tudi morala bit v skupini, ker so prav tako družabne živali. Morem pa rečt da je bla Shyla (miška) videt srečna, dosti sem se z njo ukvarjala, tud z mano je šla okol bloka, raziskovala je po stanovanju in se cartala... Mislim, da ni trpela ker je bla sama. Pa tudi z podgano bi se dost ukvarjala in ji namenla veliko časa... Skrbi me edino pač za razne počitnice in to...
Je torej boljše, da si je sploh ne omislim, če ne bom mogla imeti dveh? Neutral
Hvala za odgovor in upam, da ta post ne bo v breme Wink)
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 8:18 pm

Tudi če bi se z njo veliko ukvarjala, še useeno to ni isto kot pa podganja družba Smile
Jaz imam 2 samčka, mi ni žal da sem uzela dva, ker ju prav vidiš kako uživata skupaj, se umivata, tepeta ;P

Čeprav tut moji starši ne marajo podgan, imam še vseeno 2. Saj ni preveč razlike; razen pač malo več stroškov za hrano, veterinarja, če je kaj narobe..., ampak pri meni vse ''minuse'', če imaš 2 podgani, odtehta to, ko ju vidiš kako se skupaj igrata, uživata... lupček na bušček

Na tvojem mestu bi vzela useeno 2 podganci.
A starši ti drugače dovolijo imeti samo eno?
Nazaj na vrh Go down
Alive




Število prispevkov : 4
Join date : 05/02/2012
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 8:31 pm

Ja, samo eno bi lahko mela... Sej zato sem rajši vprašala še vas tu, ko mate izkušnje... Ne želim pa da bi zarad samote trpela. Čeprav ji ne bi bilo dolgčas, vsaj ko sem jaz doma ne... Ah ja, očitno ne bo nič Sad Pa bi res blo tako zelo kruto če bi bila sama?
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 8:42 pm

Mogoče sem res malo pretiravala :')
Jah bolje je, če imaš dve. Čeprav tut če imaš samo eno, ni nekaj zelo hudo narobe, ampak bolje je imeti dve.

Staršem povej, da ni take razlike, če imaš samo eno ali pa dve podgani. Razen 1000x več uživanja, crklanja in awwww trenutkov, ko ju vidiš skupaj spančkat in uživat group hug
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 8:44 pm

Dosti že znotraj te teme piše. Problem ni toliko v tem, da se podganca ne bi imela fino, ko je s tabo, ampak kaj pa, ko ni? Ponoči, ko so podgane najbolj aktivne, mi načeloma spimo. Čez dan, ko si v šoli (vsaj sklepam da še v šolo hodiš), bo podganici tudi dolgčas. Med počitnicami pa sploh, če je ne moreš s sabo vzet. V glavnem, tudi če se s podganco ogromno ukvarjaš, je še vedno kar precej enih ur v dnevu, ko je podganica sama.
Kaj se ne bi dalo prepričat staršev za 2? Pobrskaj malo po forumu, obstaja tema o tem, kako prepričati starše za 2 podgani Smile
Ena možnost je, da vzameš najprej eno podganico, in kasneje še eno, samo tu se pojavi potem kar nekaj problemov - ali bodo starši naknadno pustili še eno? Ali se bosta podganici ujeli med sabo? itd... jaz sem najprej imela samo eno podgano, po pol leta sem pa nabavila še 2 in ju kar prinesla domov. Najprej doma sploh opazili niso, na koncu so bile pa vse 3 podgane itak v isti kletki (sem imela srečo da so se takoj ujeli med sabo) pa ni bilo nobenih problemov več. Zdaj pa sploh ne sledijo več, kolko podgan imam, hehe. Probaj razložit doma, da ni praktično nobene razlike, če imaš 2 podgani namesto ene - kletka mora biti približno enako velika za 2 ali 1, dela z dvema je samo malo več kot z eno, mogoče celo manj, ker ju lahko pustiš, da se sami s sabo ukvarjata, kadar ti nimaš časa. Pa še podganci bo lažje in sploh so sami plusi v tem, da vzameš 2 namesto ene. Upam, da doma popustijo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Alive




Število prispevkov : 4
Join date : 05/02/2012
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 9:02 pm

No, bom še vseeno probala s 'puppy eyes' doma... Hvala za odgovore. I love you
Bom poročala kako bo šlo. Ampak si reees želim podganco blush
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 9:11 am

Imamo tudi eno posebno temo s strategijami, kako prepričati starše Very Happy
Naslov je Kako prepričati mamo
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 4:17 pm

zmeda 


Nazadnje urejal/a BabyBusted Sre Sep 18, 2013 3:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Alive




Število prispevkov : 4
Join date : 05/02/2012
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 12, 2012 10:04 am

No moja mama se še zdaj ni omehčala pa sem preizkusla tiste strategije v temi 'kako prepričati...' Jaoo Mad Ampak se tolažim s tem, da ma moja kolegica tudi podgančka in se bova verjetno kaj dobili za kako igro tu pa tam... in si bo mogoče premislila Razz Pa tud če si ne bo bom si pa jaz dovolila bit predrzna in bom 1x nabavla še drugega kompanjona z repkom Very Happy
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 2:11 pm

Mojega prvega podgančka sem imela okoli 3 leta in celo svoje življenje je bil sam. Ni mu bilo nič hudega vendar zdaj pa imam 2 samički in jima res nikoli ni dolgčas. Smile
Nazaj na vrh Go down
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 29

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zakaj vsaj 2 podgani?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 9:43 am

Zaenkrat dobim 1 podgano in samček bo.
Sem že slišal drugače za to, da naj bi bla 1 sama podgana osamljena. Ampak, lastniki podgan, ki jih poznam pravijo drugače, pa tudi v šoli smo imeli samo eno podganco, pa mu ni nič manjkalo. c:
Bomo vidli kako bo z eno podganco. Hvala za odgovore. c:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 10:00 am

Ma polhn k** mam vseh teh lastnikov z eno podgano, ki trdijo, kako zelo srečna je. Kaj pa, ko si v šoli, službi, na potovanju, kaj pa, ko spiš? Vsaj polovico dneva nas ni ker spimo, delamo, se učimo, skratka nimamo časa in je podgana v tem času sama. Ponavadi je to čas, ko podgana NE spi. Res je, srečne so, ko nas vidijo, seveda da so, če so pa do takrat osamljene in komaj čakajo, da pridemo domov, da se imajo s kom družit.
Vseh tistih raziskav, poskusov in dokazov, da podgane lahko postanejo depresivne celo do te mere, da poginejo, če nimajo družbe, pa nihče ne omeni.
Poglej si ta video. Če te to ne prepriča, pa mislim, da je bolje, da podgane ne vzameš... https://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Samo ena podganica? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samo ena podganica?
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» samo debela/še vedno breja ?
» Podganica išče nov dom
» mirna podganica
» Kako podganco čimhitreje privadit nase?
» Husky podganica

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: