Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samo ena podganica?

Go down 
+28
elanor
BabyBusted
Puppy
Alive
VforV
analog
sharp
amarillo
Tasha.W
Astrid
Eva
NORČKK
Tahun
choo
talupu
marusaw
zverina
AtLanT!da
Juni
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
ruby.
Nes
sonja256
Nina
Slunko
32 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 7:38 pm

Luškani!! Starejša mi je luškana še posebej, kr mam valovito dlako!! o.O
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 7:48 pm

Samo toliko, mogoče bi bilo bolje, da bi zanju odprl posebej temo.

Sicer pa omg, skravžljana podgana Very Happy če jo kdaj misliš pariti, se postavljam že zdaj v vrsto za enega skravžljanega mladička. Cortiš do konca ^^
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 8:11 pm

aneda da je ful cortkana Smile

jima bom sporoču da ste ju pohvalli Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 10:25 pm

O, kakšna cukrčka Very Happy
Slumko, prosim te le, da drugič pred objavo pomanjšaš slike na vsaj 640x480 pikslov, ker sicer prevelike slike grdo raztegnejo forum (v shrani.si imaš opcijo "dodatne možnosti", kjer lahko obljukaš možnost, da ti tvoje slike pred nalaganjem v album avtomatsko pomanjša na željeno velikost) Cool

Za zdaj sem kar jaz to uredila, da bo lepše videti Smile - pa seveda bi bilo super, če jima res odpreš novo temo med "našimi žvercami" Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 11:17 am

No, pa jo bom odprl, ampak čez kašn teden, ko bom imel par lepših fotk Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 11:22 am

Saj takšna tema ni samo za fotke, ampak tudi za predstavitev tvojih podganic. Smile Kje/kdaj si ju dobil, kakšni sta po značaju, koliko sta stari ...
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:05 am

No, me veseli da si se potem vseeno odločil za dve cheers Sta že v isti kletki?
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeSob Apr 17, 2010 1:46 pm

ja zdaj sta pa že skupaj Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeSob Apr 17, 2010 2:15 pm

Lepe podganice drugače.

Ko pa je že ravno tema dilemi ene podgani ...
Do zdaj nisem še nikoli imela ene same podgane in vam lahko rečem, da je ena sama beda. Sad Živ dolgčas, z nikomer se nima za igrat in čistit, pa še skrbi me, če ga ponoči ne zebe preveč na tisti polički, kjer sta vedno skupaj spala.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 9:47 am

gah... pa tko lepo je že vse zgledalo, sta že skupaj spale in vse... danes zjutraj pa sem našel tamalo celo pogrizeno :'(... Zgleda da bom mogu spet ločit kletke...
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 11:07 am

A je tamala uredu???? confused
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 11:13 am

Ja, tamala je še igriva pa nč neki poškodvana, sam se vid po hrbtu da ji mal dlake fali, pa ena krastica je gor pa se ugrizov ene par vid... zdej se scarlet mal boji če se kej prehitr premakne, ampak spi pa še kr pr njej... Zdj ju bom za preventivo še za en tedn narazn dal, pol pa generalno sčistu kletko, pa probu še enkrat predstavit... Sam vedno bolj sumim da mi v tukanotu niso hotli povedat, da je bila Scarlet sama v kletki zato ker je bila agresivna... Upam da se bo tole urihtal no...
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 11:57 am

Ah, jaz zelo dvomim, da je to razlog, zakaj je bila Scarlet sama v kletki. Če je bila edina podgana v trgovini, potem ti lahko z veliko gotovostjo povem, zakaj je bila sama: preveč je že zrasla, pa niso želeli naročiti mladičkov, da bi jo kdo kupil. Agresivnost do drugih podgan je samo stranska posledica tega, ker verjetno ni bila veliko z njimi.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 12:33 pm

možno... no kakorkoli že... zdaj sta spet ločeni in imata skupaj le nadziran čas, pa bomo videli če se bo obneslo.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 8:30 am

Samo sporočam da se že super razumeta ^^ Edini problem ki ga še nismo odpravili je to, da kakata in lulata ravno kjerkoli se jima zazdi...
Nazaj na vrh Go down
marusaw




Število prispevkov : 8
Join date : 26/12/2010
Age : 28
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 7:26 pm

Jas sem se pogovarjala z lastniki in tudi brala malo na netu da načeloma nebi smelo bit nič narobe če imaš samo eno, če se dovolj ukvarjaš z njo? Aja pa še da vprašam, je možno da podgano navadiš da spi ponoči in da je podnevi z mano (budna


:=)=:
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 7:31 pm

Se bojim, da je ni mogoče navadit, da ponoči spi - podgane sledijo svojemu naravnemu bioritmu, ki je pač tako nastavljen. Hkrati pa tudi ni možno, da bi bila ti dovolj z njo, da bi ji nadomestila še eno podgano, če nisi cele noči budna. Toplo ti priporočam, da ji nabaviš družbo. Smile
Nazaj na vrh Go down
marusaw




Število prispevkov : 8
Join date : 26/12/2010
Age : 28
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 9:43 pm

Ja sej vem. Samo sem starše komaj prepričala za eno ( za dve bi me ubili) Tak da a res ni možno samo ene vzet? Ker zaj ko me strašijo tak mi j eže malo minlo. Te rajši nebi vzela =/ Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimePon Dec 27, 2010 6:32 am

Kar nekaj jih ima samo eno podgano. Jaz sem na začetku imela 2 meseca eno, zdaj imam pa 2. Zdaj ji je v kletki bolj zabavno, ker ima Ellie. Saj s podgano ne bo nič tako narobe, sam pač družbe ne bo imela. Tako da pomojom lahko vzameš eno, nato pa še drugo, ker vem kako težko je prepričat za 2, ker sem imela sama iste probleme, sem na koncu mogla vzet samo eno. Drugo sem p dobila od frendice. veselje groom
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimePon Dec 27, 2010 12:06 pm

Ravno to, kar nekaj ljudi postavlja svoje sebične interese PRED potrebe podgan.
Dejstvo je, da morajo imeti družbo in pika.

In glede tega ukvajanja; čas za take stvari imajo samo Američanke tipa stay-at-home-mom, katerih
otroci so že na fakulteti. Ostali ljudje pa smo normalno dosti več zdoma, ker imamo službe in obveznosti.Malo se hecam, ampak res je človeška družba nekaj drugega kot podganja.

Zdaj to dobro vidim, ker mora biti Leo v karanteni in je čisto nesrečen brez kolegov, druga dva pa skušata na vsak način
uničit vrata od kopalnice, ko vohata da je v njej (dobiva inhalacije).

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
marusaw




Število prispevkov : 8
Join date : 26/12/2010
Age : 28
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 28, 2010 8:29 am

Kaj pa če recimo zdaj na začetku vzamem eno pol pa ko se jas (in moji starši) navadimo pa še drugo. Tak bi šlo al ne? O.O
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 28, 2010 12:21 pm

Šlo bi, ampak a se bodo starši strinjali še z eno? Pa še to - znaš imeti potem težave z združevanjem, če naknadno vzameš še eno.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeTor Dec 28, 2010 12:37 pm

Če bo to trajalo kak teden ali pa 10 dni, potem še ja.
Amapk zakaj bi vztrajala pri tem, da je podgancia samo ena? Vprašaj starše, kaj menijo o dveh.

Lej, že tale smešek ti vse pove: group hug group hug
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 7:16 pm

Pri meni tudi ni bilo govora da bi imela 2,že za eno sem komaj prepričala.Potem sem pa pregovorila mamo da rabi družbo in sem kar prinesla domov še eno.In ni bilo problemov.Če bi pa rekla fotru da bom še eno vzela pa nebi pustu.Tko da nared tko Smile
Nazaj na vrh Go down
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 4:55 pm

Lahko vam jaz povem kako je pri meni.
Februarja lani sem kupila 2 podgani: Pino in Kiki. Res je bil užitek ko sem ju gledala. Potem pa je Kiki umrla. Pina je bila na začetku zelo zmedena, zamenjala sem kletko da je malo pozabila(zaradi vonjav). Čez kakšen teden se mi je zdela čisto srečna. Pozabila sem kako izgleda če imaš dve. Bila sem čisto navdušena saj sem imela dovol časa samo za njo in sem se ji zato bolj posvetila. V tem času se je tudi zredila in na nek način sem bila vesela da je tako.
Potem pa sem v trgovini zagledala podganice. Takoj sem se v eno zaljubila. Brez premisleka sem jo vzela domov in ji dala ime Viki. s Pino sta se takoj razumeli.
Šele sedaj vidim kakšna je podganja sreča. V resnici sem ves čas mislila samo nase, da se imam fajn ker pozornost in čas posvečam samo eni podgani. Ko zdaj pogledam v kletko vidim dve pikici ki ležita ena čez drugo in se čistita. Obe sta polni energije in lahko rečem, da Pine še nikoli nisem videla tako srečne Smile
Odločitev je v vaših rokah. Jaz vsem svetujem, da kupite 2 podgani iz istega legla saj tako ni prepirov ker sta že navajeni ena na drugo. Če je podgana sama ravno v začetku bivanja težje sprejme drugo podgano. Pri moji ni bilo problemov saj je bila navajena živeti v podganji družbi.
Če starši ne pustijo dveh ali pa jih potem nočejo peljati k veterinarju..se za nakup podgan ne odločajte. To niso predmeti ampak živali, ki potrebujejo ljubezen, skrb in pozornost.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Samo ena podganica? - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samo ena podganica?
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» samo debela/še vedno breja ?
» Podganica Ellie
» Presuha podganica
» Pobegla podganica
» Podganica išče nov dom

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: