Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samec ali samica

Go down 
+27
ini90
Cath
Skinny
Manca
TediKa.*
choo
Katk.
Tahun
amphibium
deguLady
Avalon
Eva
Juni
podgANA
Nes
Lee
bolha
Crickica
Olivija
elanor
AtLanT!da
sorrowsong
Simonchy
njana
mamaF
_panter_
Fiamma
31 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 2:45 pm

Ma saj mi je jasno, samo v tem primeru pa čiči pa čaki na kašno leglo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 3:45 pm

Mja -.- =D
Sej zdej sm enga najdla, pa ga morem sam še izprašat. pa upam, da bo kej sreče. =D
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 7:24 pm

Pa saj jih ni treba dat kastrirat, če nočeš. Da je pa cena kastracije edini razlog, zakaj bi vzel samčka namesto samičke, mi je pa malo tako ... a potem bodo tudi v majhni kletki, ker velika stane huh Pa npr. samičke imajo bolj pogoste tumorje, operacija tumorja pa stane veliko več, kot kastracija ... računat, da boš prišel čim ceneje skozi, je brezveze, potem raje sploh ne vzet živali. Če ne moreš prihraniti 40€ od žepnine ali pa od denarja od rojstnih dni, kaj bo potem, če ti žival zboli?
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 12:01 pm

Haha. To je pa nekaj čisto drugega. ampak saj je vseeno, pač sm se odločila, da ne bom mela samčka.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 12:14 pm

Manchiqa je napisal/a:
Haha. To je pa nekaj čisto drugega.

Ne, ni.

Pač, saj nočem nikogar silit v nakup samčka/samičke ... samo ne mi prodajat, da 'pač' nočeš samčka po tem, ko si že rekla, da zakaj bi imela samčka, če je samička cenejša.
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 12:18 pm

vzrok je tudi to, da nimam dobrih izkušenj z samčki.. =/
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 12:25 pm

No, to je pa že druga stvar. Smile
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 1:06 pm

No, meni so všeč samčki in samičke, nektere prednosti imajo samičke, nekatere samčki, tudi glede stroškov.
Napisala bom en primer, sicer ne vem, kako je pri ostalih, moje izkušnje so take:

Kastracija stane, ok.. Ampak so samčki dosti bolj umirjeni, samičke pa bolj naspidirane, to pomeni, da večkrat kaj našpičijo in uničijo. Recimo glodanje dna kletke (do sedaj so mi samičke vse kletke uničile in kletke niso lih poceni lol! ), medtem, ko so samčki bolj pridni in svoje kletke niso nikoli niti načeli.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 1:26 pm

Cath je napisal/a:
Recimo glodanje dna kletke (do sedaj so mi samičke vse kletke uničile in kletke niso lih poceni lol! ), medtem, ko so samčki bolj pridni in svoje kletke niso nikoli niti načeli.
Evo, isto!
Dokler je bil Alexi sam, je bila kletka cela, dokaj urejena ...
Ko pa je prišla Lumpa, pa takoj hrana razmetana povsod in glej ga zlomka, luknje v dnu kletke! Čeprav je možno, da je Alexi v delanju lukenj sodeloval, sumim Lumpo, da je glavna krivka! Tako, da ko sta ušla iz kletke, sta res naredila fajn škodo. doh Mama je znorela. blush
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 1:31 pm

..moje izkušnje so drugečne...imela sem tri podganice.
enega samčka in dve samičke..
..samček mi je vedno preglodal vse kable in copate ko je bil izpuščen, medtem ko so bile 'punce' sicer manj crtaste ampak bolj prijazne do objektov v sobi..niso grizle ničesar razen cunj :/

..kletka je pa sicer ostala cela Smile rofl
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 4:10 pm

Pri nas je tudi tako, da je samček bolj priden. Sicer je bil on tisti, ki mi je enkrat zgrizel posteljnino, ampak to je bilo res samo enkrat. Kablov ne grize noben, zgrize pa Nutella vsako radirko, ki jo sreča (po mojem bi jo bilo lažje trike učit z radirko, kot z grahom huh ), obe samički mi plezata po policah in vse dol leti (vključno z njima, nazadnje se je tak izlet končal z zlomljenim prstkom... pa je šlo 20€ Prstek je pa zdaj ok Smile). Na srečo nimam nič steklenega po policah. Prav tako je Nutella tista, ki se je naučila kletko odpret in tudi ona jo gloda vsake toliko, čeprav lukenj (še?) ni.
Kar se pa tiče slabih izkušenj s samčki - najbrž te je ugriznil kdaj? Tudi mene je Boo, ker je bil nesocializiran iz trgovine, pa še teritorialen. Samo se je s kastracijo to uredilo in je zdaj pravi cuker. Če pa dobiš lepo socializiranega podgančka, pa niti kastracija ni potrebna.
Sicer pa priporočam mešano družbo, ker so res luštni za gledat, ko imajo tako različne karakterje veselje
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 4:15 pm

Moje iskušnje:

samca: grizenje kablov, posteljnine (tičala se je kletke - ponesreč)
samička: zgrizeni 2 kletki (pobeg), wc, napajalniki
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 5:18 pm

Ja, sm tud razmišlala, da bi imela samca in samico.. ker bi rada imela enega pač za crklanje enega pa za lumparije.. =D je pa čist od podgane posebej odvisno kakšne so po karakterju.. dve moji sošolki imata ena eno, ena pa dve podgani in sta tisti dve zeo mirni pa nobenih lumparij (še. =D). Tista, ki je pa sama je pa kt da bi mela sršena u rit =D Sam ke pa sm.. =DD
Aja.. pa nevem men je sicer useeno kakšnega spola je.. važn da je žvau.. =D Samo se pa moja mami nestrinja =// (njen odgovor na zakaj je ker pač ne.. silla je pa ne bom neki, ker si bom zapraula prložnost še za samički XD)
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 5:25 pm

kako to misliš?=/
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeTor Feb 15, 2011 6:11 pm

Pri meni so pa izkušnje take:

samčka: odvisno - samuel ni preveč radoveden in grize samo, če kaj dobi v kletko, Algernon pa grize kable.
samička: grize VSE, sploh če je leseno. Požrla mi je podboj od vrat (saj smo ga ful lepo zakitali nazaj in pobarvali, ampak vseeno, to je najemniško stanovanje doh ), požrla je fantu del jakne, ko je jakna padla na tla in se je na enem delu naslonila na kletko. Čista baraba. Very Happy

Sicer pa, stavim glavo, da so tvoji mami nagravžna moda od samcev. Razz Moji so tudi - oz. je rekla, da imajo 'take odurne koničaste riti', ker ni vedela, da so to dejansko tako velika moda Very Happy

Sem premaknila debato v Nakup podgane, kjer bo bolj na mestu Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:24 pm

Se pravi, če prav razumem, samičke zelo uničujejo Surprised
In samčki pa markirajo (če jih pa želiš kastrirat, pa stane koliko? 40 eur.?)

Malo sem se zmedla, res sem želela vzeti 2 samički, ampak zdaj resno razmišlam, ali bi raje samčka.
Strah me je, da bi samički veliko uničili No
Res sem v dvomiih No
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 6:04 pm

Samčki markirajo in smrdljivo lulajo, s kastracijo pa to običajno izgine. Samičke tudi markirajo in smrdljivo lulajo, ampak oboje manj kot nekastrirani samčki (še vedno pa več kot kastrirani samčki). Vsaj po mojih izkušnjah. Kar se tiče destruktivnosti je pa povsem možno, da je univerzalna in je samo Tamala take sorte punca Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 6:07 pm

Okei. Saj če bi imela 2 samčka bi ju kastrirala pri 4 mesecih, za samičke me je strah, da bi na veliko unilčevale.

Saj samčke bi se tudi dalo navaditi, da uporabljajo "wc" ?


Joooj resno sem čisto zmedena šok
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 6:54 pm

Heh, po mojih izkušnjah so samčki veliko bolj čisti (no, Algernon in Samuel sta pujsa, ampak sta to postala šele potem, ko je prišla Tamala in začela lulat vsepovsod). Tamalo navajat na wc bi bilo precej nemogoče.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 7:11 pm

Tasha, ni take blazne razlike, predvsem je odvisno od karakterja živalce. Res je, samičke so bolj aktivne, povsod zlezejo, ampak zares so pa firbčne ravno toliko, kot samčki. Čisto od karakterja živalce (in bistveno manj od spola) je odvisno, koliko te bo ubogala, kaj bo uničila in česa ne... Moji točno vejo, česa ne smejo, pa to vseeno počnejo, potem me pa gledajo s tistim "pa kaaaaaj je, jaz nič kriv" pogledom. Pri vseh živalcah je tako.
Kar se pa wcja tiče, je pa tako - jaz sem se z Boojem nekaj časa matrala, pa ni nič delalo, zato se tudi pol, ko sem dobila samički, nisem nič ukvarjala z navajanjem na wc. Moji so se sami odločili tako, da lulajo po poličkah in v sputnik, kakajo pa samo v "pritličju", torej tam, kjer imajo tudi steljo. Med svojimi kakci ne spijo, medtem ko se jim zdi spanje v lastnem lulanju čisto normalno. Vsakič, ko zadevo pobrišem in posprejam s tistim sprejem proti smradu je prva stvar, ki jo naredijo, nova lužica. Pa jih pustim, pač bolj redno brišem tiste luže.

Sicer pa nima smisla toliko okrog spolov komplicirat. Pač če bi raje bolj crkljive podgane in si pripravljena dat za kastracijo, vzemi samčka, če pa bi raje hiperaktivne zverinice, ki se gibajo s svetlobno hitrostjo, pa vzemi samičke. Jaz ti svetujem mešano družbo, ker so res zanimivi za gledat, ampak razen lenobe je pa karakter podganic težko posploševat.

...a sem zakomplicirala tole? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 8:54 pm

Ne, po mojem imaš čisto prav. Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 8:41 am

@Choo ne nisi ne Wink
Saj se še odločam kaj bom, itak se bom pa odločila šele potem ko bo leglo.
Sem pa 100% da bom vzela 2 ali 3 istega spola Smile

@Juni hvala za pomoč Very Happy <3
Nazaj na vrh Go down
albu




Število prispevkov : 21
Join date : 11/02/2011
Age : 28

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 6:36 pm

Kako močno dejansko smrdi kletka pri nekastriranemu samcu (ob rednem čiščenju seveda Smile) ? Jaz nisem tako občutljiva glede tega, moji starši pa in zdaj ne vem... Smile če je kletka v moji sobi, ki je večino časa zaprta in zračena, jima verjetno ne bo smrdelo po celi hiši ali kako? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 6:52 pm

Preden je bil Boo kastriran, je bilo kar na lepem tako hudo, da sem ga dala v čisto novo kletko, šla za 7 ur delat in ko sem prišla nazaj, mi je cela soba smrdela tako, da ni bilo za živet noter :S (Pa sem navajena vonja po živalicah in me načeloma ne moti, če malo smrdi) Ampak se je zadeva malo umirila v kakem tednu, pol sem ga dala pa že kmalu kastrirat. Po drugi strani pa ima kolegica tudi samčka, ki pa praktično nič ne smrdi, pa ni kastriran in je zdaj star dobro leto, tako da čisto odvisno od živalic.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 8:50 pm

Jaz bi imela samičko. Kako pa se kaj podganice razumejo z drugimi vrstami (kunci recimo)?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Samec ali samica - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samec ali samica   Samec ali samica - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samec ali samica
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» samec brez mod
» Kaj je potrebno vedeti preden kupite podgano! Za novince in tudi za poznavalce!
» Morski prašiček - samica ali samček

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: