Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?

Go down 
+15
talupu
Skinny
Juni
Nes
choo
Tasha.W
Honda
Tahun
METALLKA
Dejan
Avalon
Fiamma
miska
elanor
AtLanT!da
19 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 6:07 pm

Vprašanje za tiste, ki imate tri podgane ali več - do sedaj sem nameravala imeti dve podganci, sicer samo zato, da bi imela druga drugo za družbo, pa začenjam razmišljat o treh (ker sem ugotovila, da rada gledam te skupinske filmčke, kjer jih je tudi po 20 skupaj in se imajo tako fino!! če sta dve se mi zdi dolgočasno Very Happy Razz).. Zanima me pa tole: koliko več tehničnega dela je s tremi kot z dvema? Npr. pucanje, hrana, osebna skrb, higijena, velikost gibalnega prostora...

ne vem, kaj me je presunl, da razmišljam o treh.. Naštejte mi čimveč slabosti, da si premislm, ker osebno dvomim, da bi bla sposobna skrbet za 3 hkrati.. Za 2 že, 3 pa uprašanje Razz Razz Embarassed Very Happy Razen če res ni bistvenih razlik?? Hvala!!
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 6:49 pm

Am glej... hrane pa tega sigurno rabiš več. Potem če bi se odločla vzet drugi spol rabiš novo kletko.
Najbol pomembno pri vsem pa je, da potrebuješ čas še za 3 podganico.
Ubistvu pa, 3 podgane še niti ni tolk velik, če pa potem že o 4. razmišljaš, je pa ma velik Smile
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 7:13 pm

aja, pa vse bi ble samičke, pozabla povedat Very Happy ja, to s časom me je tud skrbel.. hvala
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePet Apr 17, 2009 7:06 pm

jst sm mela prej samo eno podganco, zej mam pa dve. pa morm rečt, da sm bla samo z eno bolj zadovoljna... je bla bolj navezana name. ti dve me pa ne rabita tolk in mi je kr mal žal... sta ena drugi kr dost Smile se morm ful bolj ukvarjat z njima, da me sploh opazita Smile
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Apr 18, 2009 7:00 am

jaz si želim 2 ravno zato, ker in da bosta druga drugi v družbo, da bosta meli tekmico in prijateljico v vsem, da se bosta lahko igrali tudi takrat ko mene ne bo (fant, šola, skavti,... čeprav bosta vedno, ko bom doma spuščeni in z mano, razen ponoči seveda..).

tale video me je precej nagovoru:
https://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE&feature=channel_page

Navezanost me ne skrbi toliko, ker se bom precej ukvarjala z njima (sprejeta sem/bom na izi faks Very Happy urnik mam tak da sem po 2 dneva na teden skoz doma, in v šoli 3 dni po 3-6 ur Razz Je pa dost seminarskih in referatov za doma delat, ja. Pa samo 2 ekskurziji v 4 letih Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad Sad )

Ampak mislim, da bom ostala kar pri dveh podgancah, tako da, Fiamma, to temo lahko zapreš Very Happy Razz
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Apr 18, 2009 10:33 am

ah, vi se kar razpisujte Very Happy
js bi tudi alexiju družbo nabavla, samo moram videt kako bo, ker se bojim, da ga bom morala dat res proč, ki ta alergija je vedno hujša Sad
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Apr 18, 2009 2:32 pm

a si poskusla že kakšna zdravila?
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Apr 18, 2009 3:28 pm

atlantida.... jst sm si tud tko predstavljala... da si bosta delale družbo, se igrale... samo mi Poka skos maltretira Piko... Pika komej pride do hrane, čist taka plašna je... pr men se sicer že kr opogumi, ampak Poka jo pa skos terorizira. ne more boga Pikica niti kletke raziskovat v miru, ker se tok boji Poke.
tko da se ni izšlo glih tko, kot sm si predstavljala. ne vem kako nej umirim Poko in opogumim Piko.
tko da morš računat tud s tem, da odnosi med njimi niso vedno popolni. pa sem jih skupaj kupila, sta sestrci. po drugi strani sem pa mačka dobila pred dobrim mesecem, pa sta s psom najboljša prijatelja Smile nikol ne veš... Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Apr 18, 2009 4:49 pm

AtLanT!da je napisal/a:
a si poskusla že kakšna zdravila?

ma nimam lih namena se filat z zdravili
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeNed Apr 19, 2009 8:45 am

miska je napisal/a:
atlantida.... jst sm si tud tko predstavljala... da si bosta delale družbo, se igrale... samo mi Poka skos maltretira Piko... Pika komej pride do hrane, čist taka plašna je... pr men se sicer že kr opogumi, ampak Poka jo pa skos terorizira. ne more boga Pikica niti kletke raziskovat v miru, ker se tok boji Poke.
tko da se ni izšlo glih tko, kot sm si predstavljala. ne vem kako nej umirim Poko in opogumim Piko.
tko da morš računat tud s tem, da odnosi med njimi niso vedno popolni. pa sem jih skupaj kupila, sta sestrci. po drugi strani sem pa mačka dobila pred dobrim mesecem, pa sta s psom najboljša prijatelja Smile nikol ne veš... Smile

sam si pa ti edini tak primer k sm slišala zanga Very Happy Very Happy Cool Razz
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeNed Apr 19, 2009 8:53 am

no, preštela sem vas (v predstavitvah podganc, kjer vas je 19): 9 na tem forumu vas ima po eno kosmatinko, in 10 vas ima dve ali več (trenutno)- tako da, razpišite se! afro flower
Nazaj na vrh Go down
Avalon

Avalon


Število prispevkov : 180
Join date : 19/03/2009
Age : 29
Kraj : LJ

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeNed Apr 19, 2009 6:46 pm

Mam dve. Kaj naj rečem... Ta nova je tok prestrašena, sramežljiva in grizljiva(ne vem kako lahko drugač to povem Very Happy ), da je več ali manj kar lepo na miru, ta druga je pa taka kot prej, srček pač. Skupaj sta pa tko lušne, spita skupej, igrata se skupej, vse, samo jesta ne skupaj Very Happy beri, dve skodelici za hrano, po dva koščka sadja/zelenjave, dva napajalnika. Kivi preveč ljubosumna Razz

Drugač pa ja, hrane se dost več porabi, ker sta precej razvajeni, to je pa to.
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeNed Apr 19, 2009 10:26 pm

Moje 4....ja prežvele bojo Laughing

Odrasle 3 so skos v svoji kletki. Jana sploh ne izkorišča prostora v kletki. ker je večino časa le v tunelu.
Mladič Tomi ima še največ od moje pozornosti, saj ga vzamem vsake toliko časa za pol ure ven pol pa leze po meni ali pa blizu mene.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 12:53 pm

Dejan, zakaj so pa une tri skoz v kletki? a ni tko da naj bi se gibale vsaj tri ure na dan izven kletke? Tko piše na navodilih zraven vseh kletk v trgovinah s podganami k sm jih vidla do zdej.. al hočjo bit notr? Question
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:03 pm

AtLanT!da je napisal/a:
Dejan, zakaj so pa une tri skoz v kletki? a ni tko da naj bi se gibale vsaj tri ure na dan izven kletke? Tko piše na navodilih zraven vseh kletk v trgovinah s podganami k sm jih vidla do zdej.. al hočjo bit notr? Question

Niso navajene na roko..
Pa tist samček grize.
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:15 pm

jz mm eno k mi je prjatlca rekla 1. da se podgani (njuni) ful napadata
2. da more met u roki hrano če jo hoče vidt. sploh sm bežita in mata ena drugo za tepst se. ni navezanosti No
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:17 pm

Pol ima pa smolo ta tvoja kolegica.
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 2:10 pm

bi se dal rect HAHAHA Razz
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSre Okt 14, 2009 1:40 pm

ta tema je sicr že mau zastarala sam useen Very Happy

men se zdi bolš met samo eno ker je pol kt ste rekl bol navezana na človeka(mene I love you )
in ker js mojo ful velik okol nosm in vem da bi veliiik težje dve tko okol nosila,pa če so podgance usaj mal podobne drugim žvaucam bi si 2 dajale pogum in počele bedarije(recimo plezanje z rame in podobno) in bi mela velik problemou..

pa zdi se mi da moja ne pogreša glih družbe,podnevi je pr men ponoč pa od utrujenosti skos spi Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Honda




Število prispevkov : 13
Join date : 03/11/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeČet Nov 05, 2009 6:20 pm

jst sm pa najprej mela sam Mišo, ko je pa skotila in sm oddala use mladiče, je ratala depresivna, sploh ni več hotla jest, pit vode.. potem sem pa dobila enega mladiča nazaj in tisto njeno veselje :DD Sej jim je lepo z mano in use, sam spet.. kt da bi dal otroka med odrasle - otrok spet rabi še kakšnega zraven.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePet Feb 18, 2011 9:48 pm

Hmm, zdaj pa že jaz ne vem ali bi 2, 1, ali 3 podgance :/
kar težko se je odločit
pomojem je 1 premalo, bi bila prevec sama ko bi bila jaz v šoli, 3 pa se mi zdi malo veliko. :/ in tako pristanem v dvomih, za koliko podganc sem pripravljena in zmožna skrbeti
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePet Feb 18, 2011 10:00 pm

Za 3 ni noben problem skrbet, nic tezje kot za 2. Meni se zdi, da je najtezje skrbet za eno, ker se je z njo treba vec ukvarjat, da ji ni dolgcas. Podgane delajo po principu "the more, the merrier", edino ce jih imas vec, je treba malo bolj pogosto kletko cistit.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePet Feb 18, 2011 11:10 pm

Z dvema je umazanija bolj obvladljiva.
Sem imela prej dva ''hišno čista'' podgančka, zdaj imam pa 3 in je
veeeelika razlika.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimePet Feb 18, 2011 11:49 pm

Jup. V hrani in ostalem ni take razlike, ampak odkar imamo Tamalo, je 3x bolj usrano. doh Si predstavljam, da je še huje, če imaš tri samičke. Ampak če ti čiščenje ni problem, potem imaš lahko tudi 3 Smile
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 8:32 am

2? 3? Haha,... pri meni je to vprašanje že zdavnaj mimo Very Happy 7? 8? Je bilo nazadnje vprašanje. In še vedno trdim, da so gance družabna bitja- rabijo družbo sovrstnic. Ne moreš jih oropat tega, samo zato, da je žival bolj navezana nate! (vsaj jst ne) Glede hrane in čiščenja se mi zdi isto, saj če že čistiš, je čisto vseeno če je malo bolj usrano, futra pa malenkost več dodaš, ko ga že pripravljaš.
Je pa druga zadeva, ki vključuje dodatne kletke, za spoznavanje ganc in nekaj več časa za vsako podganico posebej. In tudi če niso živalce navajene na roko, jim moraš pustiti svobodo, jih trenirat, da se počasi in vsaj delno navadijo!
Hawk! Govorila sem! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» FOLK PODGANE!!!
» Tečne podgane??
» moje podgane
» Podarim podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: