Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podarim podgane

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 1:07 am

Živijo,

imam leglo podganic za katere iščem nov dom. Skotene so bile 5. septembra in bodo na voljo v oktobru (po 10.). So domače vzreje, tako da imam doma oba starša, ki si ju lahko ogledate in pocrkljate. Skupno je 11 mladičev, 3 črni z belim trebuščkom in 8 črno belih kapucastih oz. "hooded".
Želela bi jim najti dober dom, zato že zdaj iščem nove lastnike, ker nova domača žival pač ni odločitev za čez noč. Hkrati bi jih rada oddala v parih, da ne bodo same, same pa samo če že imate doma podgano.
Sem iz Ljubljane, ogledate si jih lahko pri meni doma.

LP
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Sep 15, 2014 8:54 am

Bom kar tule odgovorila na tvoj post iz druge teme - ce jih podaris, ni problema, lahko oglasujes tukaj:) bi te pa prosila, da dodas opis starsev, kako je do legla prislo in se kaksne slikce mladickov:) srecno z oddajo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Sep 15, 2014 10:13 pm

Hvala!

Starša legla sta Karin in Vergil. Vergil je krepak husky samček, umirjen poba, ki rad poležava in katerega skrb je samo naslednji prigrizek. Skotil se je nekje jan/feb 2013, pri meni je od marca istega leta, tako da ga imam že praktično vse njegovo življenje. Bolan ni bil, je pa prišel k meni z noro navezanostjo na hrano in je na večji strani z dobrimi 60 dag. Karin je v primerjavi z njim pravi drobižek, živahna pa za tri. Je črna z belim trebuščkom in šapicami ter roza konico repa, stara mislim da okrog pol leta. Imela sem ju namen nekoč pariti, ko bi našla že nekaj potencialnih novih lastnikov, pa so jo tako zanimale ostale podgane, da sem ji pustila spoznavanje zunaj kletke in hopa cupa že nas je več! Se je kar predobro vklopila z ostalimi podganami, zdaj pa je kar je. Nimam srca jih komurkoli dati kot hrano za kače, poleg tega pa mislim, da bi morali biti zdravi, ker sta starša z različnih koncev in zdrava.

Mladički so zaenkrat takšne kepice, ki še ne vidijo, imajo pa že svetlečo dlakico.
Podarim podgane 10698395_10152634005445255_7301386676457766602_n
Podarim podgane 10404092_10152634005450255_4006666831104237056_n
Mame nisem hotela preveč vznemirjati z brskanjem po gnezdu, zato nisem vseh mladičkov poslikala in še nisem določala vsem spola, mislim pa, da so vse tri črne podgane punčke. Ko bodo odprli učke, jih bom vse pregledala in javila spole, zraven pa še malo poslikala. veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimeTor Sep 16, 2014 10:56 am

Srcki:) ja podgane rabijo tocno pol sekunde, da se sparijo, tko da jih v prihodnje ne zduzuj. Svetujem pa sterilizacijo samice iz zdravstvenih razlogov, lahko tdi kastracijo samca (ker sicer pogosto se vseeno naskakujejo samico, ceprav je sterilizirana, kat zna bit pa mal motece). Dugace pa mladicke brez skrbi lahko dnevno vlacis po rokah, vec ko bos imela stika z njimi, bolje bojo socializirani. Mami bo pa tudi pasala kaksna minua miru;)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimeSre Sep 17, 2014 9:54 am

Evo, zdaj sem jih ob čiščenju kletke še vse pregledala! Vse tri črne so res punčke, prav tako pet črno belih, samo trije pa so fantki. Zgleda da se gre mama žensko nadvlado. jezik
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 26
Kraj : Novo mesto

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: hvala bogu   Podarim podgane Icon_minitimeSob Sep 20, 2014 3:30 pm

jaz bi pa imel 2 samički! sem iz novega mesta vendar se lahko oglasim v ljublano tako da bi se lahko kaj zmenili Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 06, 2014 6:13 pm

So teli že našli nove domove, ali pustim temo še malo aktivno? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 26
Kraj : Novo mesto

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 06, 2014 6:58 pm

ne še, v soboto grem po 2
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 06, 2014 7:03 pm

no, sej mene zanima za celoten oglas, ne samo za tvoji dve Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 06, 2014 7:04 pm

Na voljo sta še dve hooded samički in verjetno še dva samčka, ker še nisem dokončno dogovorjena za njiju, tako da bi bila hvaležna, če je lahko oglas še malo odprt. Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 06, 2014 7:05 pm

seveda, ni problema Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
AnaT




Število prispevkov : 1
Join date : 14/10/2014

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimeTor Okt 14, 2014 3:32 pm

Pozdrav, zanima me ali sta na voljo še dve samički?
Nazaj na vrh Go down
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitimePon Okt 20, 2014 7:34 pm

Vsi malčki so že oddani ali rezervirani. wave
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podarim podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim podgane   Podarim podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podarim podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: