Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?

Go down 
+4
AtLanT!da
Olivija
Fiamma
METALLKA
8 posters
AvtorSporočilo
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePet Apr 10, 2009 4:23 pm

IMAM PODGANO , KI SE BO MORDA PARILA itd. STVAR JE V TEM DA NE SMEM OBDRŽATI PREVEČ MLADIČKOV Crying or Very sad . ZATO ME ZANIMA ČE JE KDO KAKŠEN REJEC ALI KAJ TAKEGA KI JE PRIPRAVLJEN SPREJETI NEKAJ MLADIČKOV KO BODO STAREJŠI?? ALI MORDA KDO KI SI PODGANO ŽELI KOT LASTNEGA LJUBLJENČKA? **Starši namreč ne dovolijo razmnoževanja podganc dokler ne dobijo zagotovila da jih je kdo pripravljen KO ODRASTEJO SEVEDA sprejeti v svoj dom.* lol!
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePet Apr 10, 2009 4:55 pm

zakaj pa jo pol daješ parit...meni se zdi nesmiselno Rolling Eyes
pa prosim piši z malimi črkami
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 8:05 am

Čisti nesmisu, da jo dajš part, tko kt je že Fiamma rekla. Če hočš met mladiče, moraš bit prprauln na to, da je možnost, da nauš ush oddau!
Male črke?
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 9:57 am

Neutral ja mate verjetn prov. a mi zna kdo povedat koliko mladičkov lahko dobim na enkrat' za velike črke se pa opravičujem, nism vedla da ne smem lol!
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 10:10 am

mladičev lahko dobiš minimalno 10!! nisi vedela?? no, če jo boš parila okoli avgusta ali septembra jaz z veseljem rešim oktobra 2 samički..
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 1:04 pm

Če že mislš met mladiče (kar ti, glede na to kar si napisala, odsvetujm), se prej mal pozanimi o tem, ker se vid da nimaš pojma o tem kok mladičev ma lah podgana (upristi za direktnost, sam mogla sm ti to povedat).
Drgač pa velik sreče.
Glde velke pisave, v virtualnem svetu velike črke pomenjo kričanje.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 5:33 pm

Men se še zdej ne sanja zakaj za hudiča hočeš parit podgano če ne veš kam boš z mladiči. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 6:48 am

Sonii je napisal/a:
Men se še zdej ne sanja zakaj za hudiča hočeš parit podgano če ne veš kam boš z mladiči. Evil or Very Mad

Sonii zdi se mi, da se nubenmu ne sanja.
Nazaj na vrh Go down
Piipsy

Piipsy


Število prispevkov : 32
Join date : 20/03/2009
Kraj : Radenci

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 7:32 am

Hja, ko sem bila jaz stara tam 10 let, sem dobila prvo mačko. In ko je tale mala mačka zrasla v veliko sem spet želela malo muco in sem doma nasitnarila, da želim mladičke. Pa smo pustili tole našo muco parit. Jaz sem si delala v en zvezek vzorčna imena, kakih 10 imen in več. Ko je muca kotila samo enega zravega mladička, sem bila obupno razočarana. Danes sem vesela, da je bilo tako.
Ko sem si kasneje sama kupila psa sem si spet strašno zaželela mladičke, take lušne male kepice, ki bi prisrčno bevskale. Ampak dobro, da sem se spametovala, kajti, veliko ljudi se ne zaveda, koliko je pravzaprav dela s tem. Torej, glavno, kaj ti hočem reči- mislim da je to samo začetna navdušenost, sigurno so male podganice lepe na pogled. Ampak narava lahko vedno preseneti, pripravljena moreš biti na vse. Zato, če že vztrajaš, pojdi po eno knjigo, ali pa si poišči na internetu o reji- mladičih podgan, pa se potem odloči.
Ker ravno zaradi takih, kot si ti, se dogajajo v svetu živalih (pre)grozne in (pre)krute zadeve- koliko mačk zavržejo v gozd, ali jih v vrečah potopijo v rekah, zaradi človeške nespametnosti- ker preprosto noben noče imeti tistih, še tako prikupnih mladičkov?

Lp pa vso srečo, če se odločiš za rejo Wink
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 2:42 pm

ok ok. ob tem plazu besed k me je sesu pa odgovarjam. Sicr moj frend je veterinar za male živali in mi je reku da je za podgano normalno imeti mladiče, da se po njih umiri, in da je to zanjo dobro. Rekel je tudi da materinstvo pri podganah tako kot pri ljudjeh vzbuja v živalci srečo. Zadovolnji?? confused
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 4:12 pm

METALLKA je napisal/a:
ok ok. ob tem plazu besed k me je sesu pa odgovarjam. Sicr moj frend je veterinar za male živali in mi je reku da je za podgano normalno imeti mladiče, da se po njih umiri, in da je to zanjo dobro. Rekel je tudi da materinstvo pri podganah tako kot pri ljudjeh vzbuja v živalci srečo. Zadovolnji?? confused
No pa imej še ti par otrok pa jih oddajaj, mogoče boš pa ti bolj zadovoljna potem sama s sabo in ne boš matrala podgane za brezveze.
Verjamem da je super imet doma mladičke pa se ukvarjat z njimi, se pa zato ne bo spremenil karakter podgane, srečna bo pa že če se bš dovolj ukvarjala z njo.

Suspect
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 5:20 pm

Sonii je napisal/a:
METALLKA je napisal/a:
ok ok. ob tem plazu besed k me je sesu pa odgovarjam. Sicr moj frend je veterinar za male živali in mi je reku da je za podgano normalno imeti mladiče, da se po njih umiri, in da je to zanjo dobro. Rekel je tudi da materinstvo pri podganah tako kot pri ljudjeh vzbuja v živalci srečo. Zadovolnji?? confused
No pa imej še ti par otrok pa jih oddajaj, mogoče boš pa ti bolj zadovoljna potem sama s sabo in ne boš matrala podgane za brezveze.
Verjamem da je super imet doma mladičke pa se ukvarjat z njimi, se pa zato ne bo spremenil karakter podgane, srečna bo pa že če se bš dovolj ukvarjala z njo.

Suspect

podpis
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimePon Apr 13, 2009 5:53 pm

ok, folk, umirte se! Metallka, najprej, malo se pozamimaj in pouči o mladičkih, začni s tem, koliko jih lahko dobiš v eni generaciji, kdaj jih lahko začneš od matere odstavljat, kdaj morš ločit po spolu in tako dalje.. kle ti dajem približen izračun ki ga je enkrat naša forumkašica naredila:

No tako...jaz se strinjam s tem, da je treba dat samičko in samčka skupaj PO TEMELJITEM PREMISLEKU Pa naredimo eno malo matematično enačbico.

Valor, zamisli si, da imaš 12 mladičkov. Od tega je 6 samičk in 6 samčkov. Da ti jih ne uspe oddat, kar sem 100% da ti ne bo uspelo, jih moraš po 4 tednih ločiti, oz. takoj ko so samostojne od mamice. Ker so v 4 tednih starosti plodne in tudi mamica je tisto minuto, ko "rodi" zadnjega mladička spet plodna, s tem da jih nosi 4 tedne. Torej imaš 7 samic plodnih, na 4 tedne, cel ciklus se odvija pribl. na 4 tedne, torej imaš lahko v dveh mesecih 84 mladičev in če je tole polovica samičk, te čaka po treh mesecih cca 500 mladičev...

Kaj praviš??

Tudi če jih že na začetku ločiš vseh 12, boš moral imeti 2 kletki...obe čistiti, to ni malo dela....

No glej, razmisli, jaz ti svetujem iz lastnih izkušenj, dobila sem dve podganici, prepričana da sta samčka, na koncu pa sta bila par. Imela sem 12 podganic, nič ne rečem izkušnja je bila prijetna, presenečena sem bila sicer zelo pozitivno, vendar, ko se je bilo treba pa začet ukvarjat z oddajo, je nastal pa problem.
Povprašaj prej naokoli, če kdo želi imet podganice, jaz sem sicer imela veliko povpraševanja, vendar je bila več kot polovca za hrano. Ali pa so si premislili zaradi staršev...


malo razmisli o napisanem.. Če si še vedno za, razmisli s katero podgano jo boš sparila in tega ne stori na hitro, ker se ti bosta obe podgani smejali! ene par naših tule je že poskusilo pa nikol ni ratal takrat ko je bilo treba Twisted Evil lol! lol! so bli pa taki, ki so ponesreči že breje prinesli domov..

jas te ne oviram, samo svetujem in spodbujam, da se prej poučiš o tem kar delaš in si želiš - to ne velja samo za parjenje podgan.. vem, da hočeš čimveč izkušenj s podgano, a to delaj po pameti, ne popusti prehitrim željam..

npr. jaz nimam podgane (še) ampak sem že dolgo tu član, ker se hočem prej o vsem poučit!! Podgano si močno želim že več kot pol leta, hočem jo pa dobiti šele oktobra zaradi počitnic in mature ter da se do takrat dovolj naučim o njih..

oprosti če težim, dobronamerno je
Very Happy Razz

se pa strinjam s Sonii, ukvarjaj se z njo pa bo srečna tudi brez otročičkov..
Nazaj na vrh Go down
Piipsy

Piipsy


Število prispevkov : 32
Join date : 20/03/2009
Kraj : Radenci

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeTor Apr 14, 2009 4:56 pm

Oprosti, nisem te hotela prestrašiti, malo (pre)burno sem reagirala, vem... ne zameri, ampak živim bolj kot ne na vasi, v bližini gozda in vsak mesec se najdejo primeri kot sem jih omenila. Mlade mačke v žakljih, tudi psi so se že našli... in preprosto ne dojamem, kako lahko folk kaj takega naredi. Verjamem, da ti nebi, ampak vseeno me včasih popade jeza, ko se ljudje tako naglo odločajo...
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 11:04 am

Če boš slučajn parla bi ti z veselm dala mojga samca pa uzamm pol ene par mladičev. Jest si zdej ne bom še ene podgance kupla, ker je Oli čudežno postou neagresivn (matr u eno uri).

Resno ti pa polagam na srce, da prej res zlooo dobr premisl. Mladiči niso kr tko. Jest sm si tud zmeri želela met pasje mladičke, ampak nakonc k sm šla po svojga psa sm se odločla da ne, ker je blo v tistm leglu 14 pasjih mladičkov in če si sam predstaulam krdelo malih bevskajočih bajskov k ti grizejo use po stnvanju je grozn. Luškani so ampak velik dela je z njimi. Za kej tazga (tud za podgance) moraš met plac. Tud z mladiči (do oddaje) se moraš ukvarjat, da ga socjalizeraš. Pazt pa moraš na to kar ti je že AtlanT!da napisala.
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 12:12 pm

Meni rodnost podgan hvalabogu ne dela problemov. Obe samički imata Ferdota voljo. Mladičke pa je imale le en od njih in to že "davnega" novembra.
Nazaj na vrh Go down
suši*




Število prispevkov : 3
Join date : 23/04/2009

JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 3:45 pm

Jst si zelo želim kakšno samičko. Ampak moram najprej starše prepričat, sem pa na dobri poti. =)
Tako da če bodo, bi bila zelo vesela...

S.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?   JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
JE KAKŠEN REJEC KI SE PONUDI DA KDAJ PA KDAJ SPREJME KAKŠNO PODGANO?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kakšen priboljšek ponuditi podganici?
» Kaj je boljše? rejec ali trgovina?
» Kaj je boljše? rejec ali trgovina?
» Oddam podgano
» KLETKA za podgano

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: