Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Posvojitev

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 11:59 am

Na domačem kompostu smo opazili 2 zelo neplašni podgani. Videti so zelo čiste zdrave in z zelo lepim kožuhom.

Za 1 mislimo da je breja. Je večja od druge in še pred nekaj dnevi se je veselo ˝pasla˝ sedaj pa se ne pokaže več, druga pa karnaprej nosi hrano v brlog.

Nastavili smo jima past in sedaj čakamo da se ujameta, potem pa jih bomo spustili v gozd.

Vendar pa če koga zanima posvojitev bi veliko reje videla da dobijo topel dom group hug
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 3:23 pm

Prvo ugotovi ali gre za domači ali divji podgani.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 4:43 pm

Po mojih nestrokovnih ugotovitvah sta to rjavi podgani. Sem pogledala na Wikipediji in mislim da najbolj ustreza rjavi podgani.

Bom poizkusila naložiti še nekaj slik če bi kdo vedel kaj več.

Lp
Nazaj na vrh Go down
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 4:50 pm

Aja, očitno ne morem objavljati zunanjih linkov ker se nisem član 7 dni :/

Bom pa dala za profilno sliko veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 5:39 pm

To bi lahko bila tudi domača podgana, sej zgledajo isto kot divje. Neplašni v kakem smislu, nič ne zbežita, če kdo zraven pride, al kako?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 5:50 pm

Neplašni v smislu da sta sredi odprtega (1-2m od luknje) sredi dneva skrijeta se pa šele ko se približaš na ok. 5m.

Drugače pa podgana na profilni sliki ni tista ki jo imamo doma ji je pa najbolj podobna. moje slike so preveč motne da bi se dalo karkoli razbrati :/
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 6:26 pm

Kot sem do sedaj opažala, imajo divje bolj zaobljene poteze na glavi kot pa domače.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 08, 2013 6:54 pm

Mislim da ima smrček dokaj špičast, zašiljen, trup pa je bolj zaobljen.

Na internetu sem iskala kakšne so znčilnosti domačih/divjih podgan pa nisem našla nič uporabnega. Tako da nevem kako lahko še določim ali je domača/divja :/

Mi lahko še kako svetujete Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 9:01 pm

Sumiš koga, da bi jih lahko nastavil na kompost?
Takole na svobodi je več možnost, da so si divje živali poiskale zavetje, kot pa da so zapuščeni ljubljenčki.

Po sliki pa tudi jaz ne razberem, kaj bi točno bilo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 9:45 pm

Sicer v vasi ne poznam prav dobro če bi kdo imel podgane ampak je čisto možno.

Danes se je ujela v past in zanimivo je da ni bila videti čisto nič prestrašena (ujeta je bila min 1h) potem pa sem se ji približala na 2m in jo slikala potem pa sem stopila se korak blizje da bi vzela kletko v roke se je pa samo obrnila in stekla iz pasti (ocitno se vratca niso dobro zaprla) huh
Ne razumem zakaj taga ni storila ze prej

Bom dala jutri za profilno tisto slikco in upam da se bo kaj videlo Smile
Nazaj na vrh Go down
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeTor Mar 12, 2013 10:33 am

Sedaj pa imam za porfilno sliko ˝mojo˝ podgano

Upam da se kaj vidi Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeTor Mar 12, 2013 10:43 am

A imaš kako večjo sliko kje?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 11:08 pm

upam da deluje Smile)

imageshack.us/photo/my-images/843/podgana1.jpg/

Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 11:58 pm

Uf, tole bi pa res lahko bila divja ali domača. Sicer je barva bolj značilna za divje podgane, ampak je tudi med domačimi kar pogosta.

Se še vedno skrivajo v kompostu? Smile Mogoče bi lahko pogruntala, če so domače ali ne tako, da bi jih nekako v kletko zaprla in vidla, kako se obnašajo. Po mojem bi divje večjo paniko zganjale v kletki, kot domače. Ampak zares pa nimam pojma huh
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
spela

spela


Število prispevkov : 10
Join date : 08/03/2013

Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitimePet Mar 15, 2013 10:18 pm

aha, hvala Smile
mislim da so ševedno tam nekje (nekaj dni nisem bila tako pozorna...), past sem umaknila za nekaj dni, in jo bom jutri spet nastavila in upam da tokrat uspe Very Happy potem pa sporočim kako se počuti v kletki Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Posvojitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posvojitev   Posvojitev Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Posvojitev
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kje bi se dalo dobiti podgano

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Pomembno :: Obvestila in novice-
Pojdi na: