Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 miska se predstavi

Go down 
+3
mamaF
Fiamma
miska
7 posters
AvtorSporočilo
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:04 am

živjo vsem!
vesela sem, da ste odprli to temo, da se lahko vsak član predstavi. moje ime je andreja, stara sem 22 let, živim na Lipcah pri Jesenicah (s fantom), prej sem živela na Brezjah. že od malega obožujem živali, samo nikoli nisem smela imeti svojih ljubljenčkov, čeprav ima oče doma malo farmo...
seveda sem sedaj, odkar živim na svoje to nadoknadila Smile podganco po imenu Miška sem imela že prej, razlog da sm našla ta forum je prav ona- prejšnjo sredo sem jo mogla uspavat Sad
no, pa o tem več kasneje.
imam krasnega, malo več kot eno leto starega kužka Cmoka in mucka, ki sem ga pred kratkim posvojila Guncija.
zelo si želim druge podgance, samo nisem prepričana da si jo zaslužim... razlog je v naslednji zgodbi, upam da si bo kdo vzel čas in jo prebral...

moja zgodba, oziroma zgodba o moji Miški

ko smo s cimrami živele v ljubljani (tri leta nazaj), se je ena izmed njih odločila, da bi imela podganco. ker smo se vse strinjale, smo jo šle skupaj kupit. v Zooticu v Kranju smo dobile fletno majhno, belo podgano. ime smo ji dale miška (deloma zato, ker je po izgledu bolj spominjala na miško kot na podgano)
no, meseci so minevali in moja cimra se je miške kmalu naveličala. jaz sem jo hranila, ji čistila, se ukvarjala z njo, jo pod obleko in v rokavih nosila na sprehode, jo crkljala...
čeprav je kasneje, vsakič ko sem jo vzela ven, lulala po mojih oblekah, rokah, zato je nism crkljala več tako pogosto. po stanovanju je nismo spuščale.
ko sem se odselila iz ljubljane (dve leti nazaj), sem se odločila da Miško, čeprav ni moja, vzamem s sabo... cimra se je medtem že čisto naveličala skrbeti za njo.
pri fantu doma sem jo probala imeti več spuščeno, pa mi je grizla pohištvo, celo usnjeno jakno (v dveh sekundah), zato je bila spet obsojena na svojo kletko...
eno leto nazaj pa sva se s fantom preselila na svoje (no ja, v najem), in tu ji je bilo pomoje še najslabše. spuščena sploh ni bila (stanovanje pač ni moje, ne morem si privoščiti, da uničuje), ven sem jo vzela občasno, približno enkrat, dvakrat na teden. hrano in vodo in čisto kletko je imela vedno... samo zaradi njenega konstantnega lulanja, sm morala biti vedno pozorna kaj imam oblečeno. in potem seveda dat prat.
zadnje čase je imela težave z očesom, ji je močno otekel. čez dva, tri dni, se ji je na zadku naredil nek tumor... odločila sem se, da jo peljem uspavat. tudi veterinarka je rekla, da ji ne bi mogli pomagat. da so podgane večinoma med seboj v sorodu in zato prihaja do genetskih napak. miška je bila stara tri leta.

forum sem našla zato, ker sem hotela, oziroma hočem kupit dve novi podganci. samo po vsem tem, kar sem prebrala tu, kako se vsi ukvarjate s svojimi podgancami, me je še bolj začela pečt vest... si sploh zaslužim še eno šanso in ali sem sploh primerna za lastnico podgance?
glede na to, da je izguba še čisto sveža, sem še bolj slabe volje Sad

upam da mi boste pomagali, da bom pri novih podgancah (če se odločim) naredila vse tako kot je treba.

hvala za pozornost, upam da ni preveč dolgočasno branje... res me peče vest, ker za miško nisem skrbela dovolj dobro Sad zdej je pa ni več in nič ne morem popravit Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:15 am

ajej, boga podganca...pri podganah so tumorji kar pogosti :/
sej tudi mene peče vest, da se s svojim podganokotom ne ukvarjam dovolj...saj me muči alergija :S in mu bom verjetno zrihtala družbo, samo mamo moram še malo mamo prepričat Razz
če pa boš imela 2 podganci se pa sploh ne sekiraj, saj si posta delali družbo in se bosta imeli čisto fanj, tudi če se ti ne ukvarjaš dosti z njimi

pa dobrodošla na forumu Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:22 am

ravno zato bom zdej že v štartu vzela dve. da jima bo lepše. prej nisem upala, ker nisem vedla kako se bo miška odzvala. da bi imela pa potem spet vsako v svoji kletki, je pa čist brez veze...
moji plani so, da bi s fantom nardila res hudo kletko (v kšni stari omari) in dala notr dve podganci. samo nočem več bele, hočem pisano Smile

no, kakorkoli.... hvala za dobrodošlico... sem vesela da bomo lahko izmenjavali izkušnje Smile
super forum si nardila Wink
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:43 am

hvala Smile
me veseli, da ti je všeč
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:46 am

Miska, mene je pa tale tvoj muc Gunci na nekoga spomnil.....a je to slučajno tale lepotec (ki ga poznam iz mojpes foruma)?
http://www.moj-album.com/slike/5819872/9BD63aRRsm6B6xso.jpg
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,22870.0.html

Kar pa se podganic tiče - jaz sem prepričana, da si za ubogo MIško naredila največ, kar si pač lahko v danih situacijah. Ne se obsojat - bolezni pač ne prizanašajo in - konec koncev, vprašanje kaj bi bilo, če je ti ne bi posvojila od cimre. Tako je podgance vsaj spoznala ljubeče ljudi, bila na toplem in čistem.

Ideja o dveh podgancah se mi zdi super - sploh, če imata s fantom službo ali kake druge obveznosti, da vaju večkrat ni doma. Pa še če bosta naredila veliko kletko z dosti vejami, plezali in zanimivimi kotički, jima sigurno ne bo preveč dolgčas Smile Če boš že mladi podganici navajala na cartanje po rokah, po mojem ne bosta imeli potrebe po demoliranju vsega po stanovanju Smile - pa še nekaj se mi zdi - mogoče se je Miška tako napadalno obnašala preprosto zato, ker je bilo v njenem življenju dosti sprememb in se je pač tako odzivala na to. Pa tudi tisto konstantno lulanje - a misliš, da ni bilo možno, da je imela kaj obolela sečila in preprosto ni mogla zadrževati urina (predvidevam, glede na to, da se je končalo s tumorjem).

Veš, tudi pri nas naša Tonči ni ves dan spuščena in po rokah, čeprav sem jaz cele dneve doma. Dopoldan v glavnem itak prespi v svoji kletki, ko pa prideta otroka iz šole, se začne cartanje (če se ji pač da zlesti iz viseče mreže). na dan je mogoče zunaj kletke uro ali dve, pa še to je najraje v naših rokavih ali pa šiba pod deko na otroških posteljah (ali pa pod omaro). Itak moramo paziti, kje je, ker imamo doma še mucka Fickota, da ne pride do "bližnjega srečanje tretje vrste" - predvsem zaradi muca, ker Tonči, ki sicer nikoli ne grize prav rada pokaže zobe, ko se Ficko z radovednostjo približa njeni kletki Smile Ampak tudi, kadar sta sama doma, se po mojem čisto dobro razumeta, do sedaj še ni bilo videti znakov kakih incidentov.

V glavnem, jaz ti želim, da ti čimprej uspe dobiti novi podganici, da bo še več veselja v hiši cheers ti pa kar vprašaj, kar te zanima, ker se na temle forumu res da izvedeti ful zanimivih stvari Smile
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 11:19 am

mamaF!
ja, točno ta Gunci je SmileSmileSmileSmile
zadnjič sem petri poslala fotke, kako se mu godi, je rekla če jih lahko objavi, ni pa povedala kje...
in sva s fantom zaman iskala po strani od društva.... tko da.... hvala ti za te linke!!!

To je moj Gunci, slikan pri meni doma, zraven pa Cmok Smile Gunci je neverjeten maček, najboljši na svetu, že prvi večer je prišel k meni spat.... kot bi čutil, kaj sem storila zanj. pa glede na to, da je psiček ful živahen, ga Gunci super prenaša... najrajš kr divja z njim Smile

glede miške pa.... tud sama sm pomislila, glede na to, da se je naredil tumor... da je možno da je bla že ves čas bolna SadSad boga moja miška... sej se tud jst tolažim da nism nč kriva, sam vsen mi je hudo. sm ji nardila ful lep grobek in se ji hodim opravičevat... najbrž pretiravam mal, ampak pomoje bom prebolela počas...

pozdravček tebi, mamaF, pa še enkrat hvala za link Smile kok je svet mejhn ane Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 11:42 am

Smile O, super, sem prav vesela. No jaz sem tudi na tistem forumu mamaF, moj Ficko ima pa tam čisto svojo temo "Fickotova pisma bralcev" pod "Srečne mačje zgodbe" Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 12:37 pm

Zaslužiš ši se eno šanso, pa kaj tle nimaš kej o šanskah govort, ker nisi nardila nč narobe. Še rešila si Miško, ki sploh ni bila tvoja, ampak od cimre. Uzela si jo k sebi in skrbela za njo, čeprou ni bila tvoja skrb.
Ideja o dveh podgancah je briljantna, še posebi če nimaš velik časa.
Sej mene tud peče vest, ker se ne morm 24 ur na dan ukvarjat z Olijem, ker ga imam pri fantu.
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 1:30 pm

olivija sej vem.... samo sej veš koko je... najhujše so tiste obtožbe, ki si jih sam očitaš... verjamem da me nihče ne obsoja, miška je mela vedno čisto, vedno vodo in hrano... samo pol k sm brala kolk se vi z njimi ukvarjate... mi je blo mal žal, da jst nism bla tko skrbna. čeprov crkljala sm jo kr Smile
ideja o dveh podganah je nastala že takrat, ko je bla miška še živa... zdej morm samo pr seb razčistit al jih bom vzela zato, ker mam slabo vest in hočem nadoknadit, kar sem pri miški zamudila, al zato ker si jih res želim...
no ja, čas bo prinesel svoje...
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 1:30 pm

Nič nisi kriva ravno obratno in super je, da se Miško vzela od cimre Smile
Pa le nabavi si 2 podganici Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 2:26 pm

Ne se sekirat.. Vrjemm, da si miski nrdila velik lepga, med drugim tut to, da si jo s sabo uzela, tko da se ne prevec sekirat..
Pa velik veselja s podgancama (ce se bos odlocla za njiju) Smile Js sicer oddajam eno, sam vrjetno bi ti obe skupi uzela..
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitimePon Mar 23, 2009 10:59 pm

Elanor je napisal/a:
Nič nisi kriva ravno obratno in super je, da se Miško vzela od cimre Smile
Pa le nabavi si 2 podganici Very Happy
Se strinjam z obojim. Sicer pa je tvoja Miška še kar dolgo živela. Tako, da tukaj ni vse samo "črno". Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





miska se predstavi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: miska se predstavi   miska se predstavi Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
miska se predstavi
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» AmyZ se predstavi
» Zina se predstavi x)
» Ana se predstavi
» Eva se predstavi :)
» Ori se predstavi ! :D

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: