Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zofka,Esti in še neimenovana :D

Go down 
+6
zverina
Skinny
Tasha.W
LadyCy
talupu
pipsi
10 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeSob Mar 05, 2011 11:20 am

Hejhoj!Pipsi je kupila novo ganco, sicer čisto črno ime ji je Esti.Zofka trenutno pridno skrbi za 14mladičkov, ki so danes stari 13dni. Eden od njih se jima bo kasneje pridružil. Zdajle ko pišem mi Esti spi v puloverju ker se je prej zmatrala ko je morala pozirat pred fotoaparatom.Pa še slikce od danes:

Zofka,Esti in še neimenovana :D Estifb

Zofka,Esti in še neimenovana :D Estifbb

Zofka,Esti in še neimenovana :D Estifbbb

Zofka,Esti in še neimenovana :D Estifbbbb

Zofka,Esti in še neimenovana :D Fbbbbbb

Very Happy morm povedat da je zelo pogumna.Hrano mi že po dveh dneh iz roke vzame in se sprehaja po meni. Super podganica bo! Od Zofke slike pa naslednjič in od tanajmlajše ki zdaj še sesa.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeSob Mar 05, 2011 7:06 pm

Kako je lepa. drunken blush
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeSob Mar 05, 2011 9:27 pm

Hvala. Res je ful cuker! veselje
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 8:45 am

Lepa lepa, malo moji Šeli podobna Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:00 am

ooo njo pa poznam Smile
Naravnost srčkana je Wink
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 10:40 am

No pa še nove slikice od mojih treh...no skoraj treh.. Smile

Zofka se je zpravila na junk food...
Zofka,Esti in še neimenovana :D Zofka1

Dober tek Wink
Zofka,Esti in še neimenovana :D Zofka2

Esti in eden od mladičkov, še nerezerviran.. Smile
Zofka,Esti in še neimenovana :D Esti1

Esti in samička husky, verjetno bo ona moja Smile
Zofka,Esti in še neimenovana :D Estihipi2

Pa še husky-ca Smile
Zofka,Esti in še neimenovana :D Hipi


Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 11:12 am

O kašni cukrčki! lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 11:30 am

Cukriii!! veselje

Imaš ZS. Smile
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 6:49 pm

Po mamici so =p
Zanima me kako jih seda začeti navajat na hrano...jim lahko počasi dam kaj tam zraven kjer spijo in to?Predvsem kakšno hrano naj jim dam? Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 7:46 pm

Najboljša bi bila tista semenska mešanica (skuhana), pomešana z mačjo konzervo, pa še kakšna banana zraven.

Tale članek je super: http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=growthfeed
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 8:48 pm

Aha hvala za tole. Samo a niso bili neki dvomi glede mačje hrane..pa da je boljša pasja..?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 8:55 pm

Je boljša pasja, samo za tako mlade podganice beljakovine niso problem.
Poleg tega je bodo pojedle zelo malo in je boljše imeti svežo (pasje konzervice so dosti večje).

Pa tudi mamica bi obvezno morala dobivati dodatno beljakovinsko hrano, upam da ni na birketih.
Piše vse na povezavi zmeda
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:14 pm

Mamica je zelo zbirčna podganca. Ne je ničesar razen ene vrste podganje hrane. Tako da ji prib. vsak drugi dan dajem kakšen kos mesa, danes je dobila kost in pa dobi nekaj mačjih in pasjih briketov, kupila pa sam ji še posebno hrano za glodalce z nekimi vitamini in še ene kapljice ki jih nakapaš v vodo...tako da pomojem sem naredila vse =P upam no...sprejemam predloge in to =P
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:42 pm

Uf, z izbirčneži je križ.

Po moje je maksimalno, kar se da še s hrano naredit, na zgornji povezavi.
Drugega pa res ne moreš
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 10:01 pm

Kar se konzerv tiče, da ne boš kupovala... Vzemi si malo časa, pa pojdi okrog po trgovinah vprašat za testerje pasjih konzerv Smile Ko so bile moje gance še majhne, sem jim kar te testerje dajala. Manjše konzerve so, pa še zastonj Wink Je pa res, da imajo po trgovinah ponavadi samo brikete, jaz sem šele v tretje našla trgovino, kjer so imeli tudi konzerve
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimePon Mar 07, 2011 6:43 pm

Mam mačko in psa doma....pes sicer večinoma brikete je, pa mu potem sama kaj zmešam noter mačka ma pa brikete in vrečke, vse od wiskas..kar verjetno ni najbolje?Je pa res zeloo zbirčna, če ji kupim drugo hrano poje samo eno vrsto semen, pol pa neha jest in prov shujša, pa že tako je suhcena. doh
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimePon Mar 07, 2011 7:43 pm

Whiskas ni najboljši, že za mačko ne... Ne vem pa koliko je to važno, če dobi živalica v tako majhnih količinah. S temi testerji ponavadi res bolj kvalitetno hrano dobiš. Tisto tuno iz konzerve za pse bi še jaz jedla, res je zgledala fajn Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:13 pm

pipsi, upam, da boš tudi mački in psu zamenjala prehrano, če ju hraniš z raznimi Whiskasi, Pedigreeji, Chappyji, ... doh
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:43 pm

Fiamma ne dvomi v zdravje mojega psa, prosim ker ima vse potrebno kar rabi, odlično hrano in veliko moje pozornosti itd.., za mačko pa nisem odgovorna jaz, ampak babi, ki je stara in se ji ne da dopovedat da ta hrana ni najboljša, zato ji jaz, ko le imam dovolj denarja kupim kaj kvalitetnega, ker pa sem dijak nemorem preživjlat kar vsega, če bi lahko bi še sosedovim mačkom kupila Hills...okej?

Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:26 pm

Pipsi, ne biti užaljena, ker pač ni pisalo, katero hrano dajete psu, je Fiamma lepo in odgovorno napisala, česa je boljše, da živali ne jedo.
Če pa bi želela tvojo babico malo "prosvetliti", ji lahko v primerjavo poveš, da obstaja tudi veliko boljša in kvalitetnejša hrana, ki jo mačka poje manj kot Whiskasa, cenovno pa je veliko ugodnejša, če preračunaš na kilo briketov. Recimo tole - zelo dobra hrana:
http://www.aler.si/hrana-za-macke/adult
... stane 3,6€ za kilo, če kupi 10 kilsko vrečo, za 1,5 kg Whiskasa (večjih pakiranj pa itak ni v trgovinah kolikor vem) pa verjetno plačuje pribl. 6 evrov. Torej je W. veliko dražji od recimo Sanabelle!

PS. Se opravičujem za smetenje z mačjo hrano.
Podgance so pa zelo ljubke veselje
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeTor Mar 08, 2011 3:53 pm

Pipsi, nisem nič slabega mislila. Glede na to, da si napsiala, da se mačko hrani z Whiskasom (sklepala sem, da je tvoja), sem sklepala, da se tudi psa hrani s čim podobnim. Ponavadi je tako, če živali živijo pod isto streho.
Ne zamerit, sam samo želela izpostavit, da tole za žival ni ravno primerna hrana.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 6:06 am

Ja saj se ne razburjam nič samo za živali za katere sem odgovorna jaz tudi odgovorno skrbim. Babi bom predlagala tole hrano, hvala mamaF! No mladički so danes stari že 18 dni in bodo kmalu odšli, še sami se morajo začet hranit. Zofka mi je spet shujšala... :/ sploh ne vem kaj naj še dam tej podgani da bo malo bolj okrogla jooj!Ne mara nobenega sadja, zelenjave še manj...je samo določena semena iz podganje hrane in pa meso. Nora je na junk food samo tega ji ne morem dat hah.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 6:39 am

Si probala z banano? Ali pa ji skuhaj malo riža, mogoče na malo olivnega olja ocvreš (na hitro) nekaj zelenjave (bučke, paprika, čebula), zmešaš še z malo pasje konzerve za mladiče, trdo kuhan jajček in,... njamiiii! Je tako dobro, da sem včeraj po pomoti, ker sem mislila, da je moja doma narejena pašteta, malo probala. Pa mi ni takoj kliknilo, da je to še futr od mojih ganc. blush Včasih malo pokuham ali popražim zelenjavo, ker jo raje pojejo kot surovo- pa se tudi te ne branijo. Vsake toliko ji daj košček suhega kruha z nekaj kapljicami olivnega olja, tudi to moji obožujejo. Ali pa če si mogoče že probala s suhim sadjem za glodalce. Še malo za zabavo pa ji daj oreh- če se zanj ne zanima preveč, ji ga malo razbij- mogoče bo tako dojela, da je poslastica.

Če se spomnim še kašne dobrote, sporočim Very Happy
Sicer bo pa kmalu prišla h sebi. Je bila Jinx tudi tako lepo manekenska nekaj časa Very Happy
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 5:03 pm

Ne, tudi banane ne mara oz vse samo proba in se potem ne dotakne več....sem se pa zdajle prav potrudila pa sem skupaj vrgla riž,bučke,grah in zelje, popekla in zraven zmešala še jajce. Vse podgane so nore na tole očitno. Vseh 14 tamalih je šlo probat kakšno bučko, Zofka se pa tako baše da če jo primem med tem ko je, kar cvili haha.Pa sem jo vseeno dvignila in si je s tačkami v gobček tlačla kakih 10 rižkov in žvečila kot nora, prav nasmejala sem se veselje Esti je tudi nekaj probala samo imam občuteka da je tudi ona kar zbirčna, ne poznam je še dobro.. Smile so pa tamali končno prilezli vsi iz kletke in jih je kar razganjalo, igrali so se in laufali po kletki hah Smile luškano...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 5:06 pm

No viš, kaj dela dobr futr Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zofka,Esti in še neimenovana :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zofka,Esti in še neimenovana :D   Zofka,Esti in še neimenovana :D Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zofka,Esti in še neimenovana :D
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zofka bo mamica :)
» Zofka, Hermina, Pufi in hudaticka

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: