Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 mladiček s težavami

Go down 
+6
choo
Juni
METALLKA
Nes
sharp
izi
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
AvtorSporočilo
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:06 pm

moj ima 60g

drugace so tudi mene prepricevali ,da je pri meni zbolela. Tipicna poteza trgovin. Potem so ponujali novo podgano, itd...
Samo pri nas so hitro nehali. Bom vec povedu ko se vse konca.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:22 pm

Standardni odgovor.

Ne se jim pustiti, ker ni res, da so zbolele pri vas.
Sicer pa tako lahko vsak veterinar poda strokovno oceno, kjer bo očitno razvidno, da žival
s tako hudimi simptomi ni zbolela čez noč v novem domu.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:23 pm

da je pri meni zbolela... cesa se folk spomne xS
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:37 pm

Heh, to je klasika. Valjda ne morejo kar priznati, da se je žival okužila pri njih. Kje, mi smo tisti, ki imamo doma v zraku podganje viruse in bakterije Rolling Eyes Tudi to, da so jih dali pregledat, najverjetneje ni res - vsaj v Zooticu je bilo tako, da je 'veterinar' prišel enkrat na mesec in to je bilo to, gledal je pa samo živali, za katere smo mi opazili, da je z njimi kaj narobe. Dvomim, da bi zaradi enega klica stranke dali pregledat vse podganice. Pa tudi če so jih - slabe namestitve, hrane in stelje pač ne morejo zanikat.

Mi je pa všeč ta ideja od Nes, da bi dobili strokovno mnenje veterinarja, ki žival zdravi. Smile

MetaLLLka, če tvoja podganica tehta samo 40g, potem je verjetno še čisto mlada, prispevala je pa tudi bolezen svoje. Ni pa šans, da je stara mesec in pol.

Izi, upam, da bo s tvojim podgančkom vse v redu. Upam pa tudi, da boste pri Mr. Petu kaj dosegli Smile
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 7:52 pm

rekla je tudi da ima mija "samo" gnide in ne usi... no zdj ma uradno tut usi.
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:21 pm

mislim da je samica ki so mi jo prodali samec. ampak nisem ziher ker pri tako mladem bitju ne znam dolocit spola. upam da se prodajalka ni zmotila:(
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:29 pm

Bi se moglo že pri čisto majhnih lepo videt, katerega spola je... Pri samčkih se jajčka že praktično takoj vidijo. Malo poglej okrog po netu za slikice pa primerjaj, pa še podganici med sabo primerjaj, da res isto zgledata. In če je res samček - čimprej ločit...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:34 pm

Ali pa slikaj rito od podganice in jo prilepi sem, pa ti lahko mi poskusimo povedat Smile Najlažje bi bilo videt, če slikaš od strani in pa od spodaj.

Sicer pa so pri mladih samcih jajca kar lepo vidna:

mladiček s težavami - Page 4 Img2461k

To je eden od mojih pri 5 tednih starosti. Jajca so tista kožnata vrečka pod repom, ne moreš falit Very Happy
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:43 pm

moj ma 40 gramov in je se cisto mali. jajck se ne vidi ampak nima pikic za seske in nekaksno cudno spolovilo.
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:46 pm

Saj na tej sliki tudi ni podgana prav hudo težka, več kot 100g nima, prej manj.

Čudno spolovilo, kako to misliš? Če je samo en tak kožnat izrastek, potem je fantek, če je kakih pet milimetrov pod tem izrastkom še ena luknjica, je pa punčka.
Kar se tiče seskov je pa tako - tamala (moja podganica) je odrasla, pa se ji komaj vidi seske, tako da pri taki majhni podganici čisto možno, da niso vidni.

Pa kot rečeno, lahko daš slikico gor, da ugotovimo Smile
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:49 pm

daj sliko gor ja
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeTor Nov 30, 2010 9:59 pm

dam jutr sliko. itak sta zj zaradi bolezni loceni.


zato k neznam slike z mobijem gor dat Embarassed

Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 3:29 pm

MetaLLLka, lepo te prosim, če se še česa spomniš po tem, ko post že oddaš, uporabi gumbek 'edit' in uredi post, ne pa narediti še enega posta. Zdaj sem ti že v drugo popravila, naslednjič bom pa samo zbrisala.
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 9:17 pm

no mene so klical iz mr peta p so rekl da se je zihr pr men okuzla!! OBE! >.<! pa da so dal pregledat svoje in da so zdrave. Od kje bi loh dubla usi pr men?? se nikol ni mela ne podgana ne clouk usi tuki Rolling Eyes pa da ni plucnca SAMO piskanje v pljucih... madej nehite stakimi :/
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:06 pm

metallka do mene je bil mr.pet fer. Ze ko smo ga peljali veterinarju je hotela sefica pridti po njega in ga odpeljati do veterinarja, ker mi nismo imeli prevoza. Tudi takrat so mi ze novo podgano ponudili. Sedaj nakoncu so vse stroske poravnali.

je pa res, da so tudi mene na zacetku optozil kot tebei, samo smo potem vse zrihtali.

Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 11:22 pm

da se mal javim:) zdej je podganca (tista k je prezivela zdravljenje) super Very Happy! ze 1 mesec neustavljivo divja, mi krade&grize nogavice, neumorno unicuje WC (na kerga se SPLOH ni navdla) tko da je SUPER jezik cheer Very Happy Very Happy <3
dolgo cajta je bla nekako prestrasena potem je pa naenkrat zgubila strah in postala mali tarzan ;D
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Sponsored content





mladiček s težavami - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
mladiček s težavami
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: