Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 mladiček s težavami

Go down 
+6
choo
Juni
METALLKA
Nes
sharp
izi
10 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 2:46 pm

Pa sej to je že grozno brat, kaj šele gledat take živalce. Mislim, da bi mogli sprožit neko akcijo proti rejcem oziroma proti trgovinam, ki jemljejo take živali oz. ne znajo z njimi pravilno ravnat.

V Zooticu v Domžalah sem videla, da so imeli samičke in samčke skupaj. Izgovor prodajalke je bil, da ne ve nič, da so tisti dan šele dobili podgance. Poleg tega pa so se še steple, saj je ena imela na sveže poškodovano oko, kar je priznala tudi prodajalka. v Tucanu v BTC, pa sta jim 2 mladi podganci pobegnili in ne vem kaj je delal spuščen tudi dihur (če ga pametno niso sami spustili), ki je seveda pokončal eno podganco. V Mr.Pet-u v Kamniku, pa je prodajalka mi lepo priznala, da se živali sploh ne dotika, ker je ne zanimajo. Pa nej grejo potem raje v mesarijo delat taki ljudje!

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 2:49 pm

Pa vedno ta Murphy, poslabšanje je ravno na soboto zvečer, da je potem podganica še do ponedeljka čisto boga Sad

In vsekakor dajta oba, izi in metallka, reklamirat. predlagam še pisno pritožbo, če želita imeti kak uraden dokaz, da sta kontaktirala trgovino.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 2:51 pm

Skinny je napisal/a:
Pa sej to je že grozno brat, kaj šele gledat take živalce. Mislim, da bi mogli sprožit neko akcijo proti rejcem oziroma proti trgovinam, ki jemljejo take živali oz. ne znajo z njimi pravilno ravnat.


Se strinjam!
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 7:22 pm

problem je ker vsi takrt delamo in je skoraj nemogoce ga pelat ob tisti uri. noben pa nemore dobit fraj.


nc bat za trgovino jaz nemislim biti tiho bom kar malo potrkal na vrata
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 7:28 pm

Kaj pa prej oz. kasneje? Mislim, da se da po telefonu zmenit za kakšno drugo uro (če se prav spomnim, so nekje od 8 naprej v ambulanti; vsaj tako je bilo takrat, ko je bila moja pujsa bolna in so mi rekli, naj kar pokličem takrat če bo kaj narobe)
Drugače pa kako je podganček? :/ Držim pesti...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 8:02 pm

ne morem reklamirat . zival je boga. rabi me. Za nc na svetu je ne pelm nazaj .

sj steks.

mislm d se trese zto k ma neki narobe z dihali (nosek?) in tut tko glasno diha. a kdo ve. kj se da narest?? Sad
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 8:09 pm

Če je z dihali je prva pomoč, da narediš paro v kopalnici in jo imaš nekaj časa v savni! Preizkušeno pomaga. Samo mora biti pa res že hudo, če se trese.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 8:22 pm

METALLKA je napisal/a:
ne morem reklamirat . zival je boga. rabi me. Za nc na svetu je ne pelm nazaj .

sj steks.

mislm d se trese zto k ma neki narobe z dihali (nosek?) in tut tko glasno diha. a kdo ve. kj se da narest?? Sad

Jutri zjutraj čimprej k veterinarju... potem bi jim pa na tvojem mestu jaz šla povedat svoje v Mr. Peta. Žalostno, res, da prodajajo tako bolne živalce pa sploh ne porajtajo Sad Ko sva s kolegico tam kupili svoje živalice enkrat spomladi, se mi je zdelo res fino, ker se je ena prodajalka tam precej spoznala na podgance... Zgleda je bila edina :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 8:45 pm

izi je napisal/a:


Danes mu nemore nobeden pomagati in je rekel da ga jutri peljemo v Veterinarsko kliniko tukano v BTCju. Tam lahko pomagajo takim zivalcam...


upam samo da bo do jutri zdrzal in da se ni prevec zadeva razsirila.... Sad No


NE IT TJA!!!!

Na kolenih te prosim, ne peljat Izija tja. Ko sem jaz tja peljala Kivi, model ni vedel, a je samček, al je samička, in je nekaj bluzil da ima 'odprto rano, ki bi jo bilo verjetno treba šivat' - je bila pa v resnici to samo njeno spolovilo Mad

Prosim, če boš že peljal živalco v Ljubljano, daj jo odpelji v Mestni Log na kliniko od veterinarske fakultete. Delajo od 8ih do 2h. Se ful spoznajo na podgane, so prijazni ... samo ne peljat živalce v BTC.



izi je napisal/a:
jutri bom pa zahteval sefa v MR.petu ker tako mucenje zivali nesmemo pustiti.


Sori, ampak po mojem ne boš preveč dosegel. Izi je bil verjetno bolan že pri rejcu, zaradi slabih razmer, neodgovornega parjenja ..., ali se je pa nalezel od kake druge podgane, ki je bila bolna že prej. Iz lastnih izkušenj ti povem, da se v trgovini za male živali tako bolezen težko povzroči, zdravi se je pa tudi ne, če ni ravno očitno, da je nekaj narobe. Res je, da imajo živali neprimerno bivalno okolje, hrano in steljo, pa tudi nič se ne pazi, da se bolezni ne bi širile, ampak Mr. Pet sigurno ni pravi izvor bolezni.
No ja, po drugi strani pa bo mogoče vseeno dobro, da se pritožiš. Saj dvomim, da bodo kaj naredili glede vsega tega, ampak naj jih od nekoga slišijo Smile


Enako ti, Metalllka. Pokliči jih in se pritoži. Upam, da bo s tvojo podganico vse v redu ... nikomur ne privoščim, da bi se na tak grd način naučil, zakaj ni dobro živali kupovati v trgovini. Glede na to, da si rekla, da podganica glasno diha in se trese, je verjetno pljučnica ali kaka druga bolezen dihal. Zjutraj nujno k veterinarju - tudi tebi predlagam Mestni Log.

Pa kaj je to v zadnjem času, že 3 trgovinske podganice, ki so imele tako hude probleme Neutral
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:09 pm

vedno jih vozim v mestni log! so najbolsi.
v mr petu je bla prodajalka ki ma tut sama velik podgan in se je spoznala!
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:09 pm

tkoda mi nic vec ni jasno. zdej grem pa k zivalcana
lp,zana
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:10 pm

choo je napisal/a:
Kaj pa prej oz. kasneje? Mislim, da se da po telefonu zmenit za kakšno drugo uro (če se prav spomnim, so nekje od 8 naprej v ambulanti; vsaj tako je bilo takrat, ko je bila moja pujsa bolna in so mi rekli, naj kar pokličem takrat če bo kaj narobe)
Drugače pa kako je podganček? :/ Držim pesti...

sem narocil mamici da ona ukrepa zjutraj. bo poklicala ce se da prpelat in bi sla ona tja sevda ce bo imela kolegica cas da jo odpelje.

Nazalost mi nezgleda najbols... ze celi dan spi, se skoraj nic ni jedla...




Juni je napisal/a:


NE IT TJA!!!!

Na kolenih te prosim, ne peljat Izija tja. Ko sem jaz tja peljala Kivi, model ni vedel, a je samček, al je samička, in je nekaj bluzil da ima 'odprto rano, ki bi jo bilo verjetno treba šivat' - je bila pa v resnici to samo njeno spolovilo Mad

Prosim, če boš že peljal živalco v Ljubljano, daj jo odpelji v Mestni Log na kliniko od veterinarske fakultete. Delajo od 8ih do 2h. Se ful spoznajo na podgane, so prijazni ... samo ne peljat živalce v BTC.



izi je napisal/a:
jutri bom pa zahteval sefa v MR.petu ker tako mucenje zivali nesmemo pustiti.


Sori, ampak po mojem ne boš preveč dosegel. Izi je bil verjetno bolan že pri rejcu, zaradi slabih razmer, neodgovornega parjenja ..., ali se je pa nalezel od kake druge podgane, ki je bila bolna že prej. Iz lastnih izkušenj ti povem, da se v trgovini za male živali tako bolezen težko povzroči, zdravi se je pa tudi ne, če ni ravno očitno, da je nekaj narobe. Res je, da imajo živali neprimerno bivalno okolje, hrano in steljo, pa tudi nič se ne pazi, da se bolezni ne bi širile, ampak Mr. Pet sigurno ni pravi izvor bolezni.
No ja, po drugi strani pa bo mogoče vseeno dobro, da se pritožiš. Saj dvomim, da bodo kaj naredili glede vsega tega, ampak naj jih od nekoga slišijo Smile


Enako ti, Metalllka. Pokliči jih in se pritoži. Upam, da bo s tvojo podganico vse v redu ... nikomur ne privoščim, da bi se na tak grd način naučil, zakaj ni dobro živali kupovati v trgovini.

Pa kaj je to v zadnjem času, že 3 trgovinske podganice, ki so imele tako hude probleme Neutral

huh glede na to res nebomo tja pelal ker ze neki slabih stvari sm slisu.

Glede MR.peta da nebomo nic dosegli. Oni predn zivali preuzamejo jih morajo dati pregledati ce so zdrave in sele takrat jih lahko dajo v prodajo. Tudi rejec bi moral imeti kak papir oz preglede. V zadevo se bomo kr poglobili. Meni se negre za denar, ampak sam zato ker se mi zivalci smili. Pa tudi ce tako zivalco prodajajo morajo nekaj vedeti o njej ne pa da mi tam zaganje prodajo da je to najbolse za podgance.

Ali pa poglejmo kak ekstremen primer... kaj ce bi zivalca imela neko bolezen ki je nalezliva na cloveka....

ce bi bil moj izi osamljen problem se nebi v to spotaknil (pac se zgodi).... samo ko sem prebiral forum, sem zasledil da vecinoma bilo vse iz mr.peta
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:29 pm

Vse je res ampak vrjemi, da je Zootic še slabši. Tudi mene presenečajo te negativne novice iz Mr.Peta. Sicer pa sta moji podgani super in ni nobenih težav več. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:51 pm

jah js sm cis na tleh Sad starsi tezijo naj jo vrnem v mr peta, jz pa nevem. SHIT!
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 9:55 pm

Tole z Mr.Petom je tud mene presenetlo..Js mam podgano k sm jo tm kupla in je super,tud zlo je bla socializirana in use..Mogoče so zamenjal rejca??

Se pa strinjam da NE peljat v BTC,js sm tja peljala mojo samičko ker se je tresla in so ji dal 3 različne injekcije in en kup zdravil za epilepsijo in nevem kaj še use,ubistvu se je pa tresla ker se je gonila,to je ena najbolj osnovnih stvari pri podganah,in oni tega niso vedl.Tko da ti ne priporočam da pelješ tja.

Držim pesti da bo use ok Neutral
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:01 pm

METALLKA je napisal/a:
v mr petu je bla prodajalka ki ma tut sama velik podgan in se je spoznala!

Heh, to ti je ona rekla.

Jaz sem tudi povedala folku v Zooticu, da imam mačka. A ga imam res? Ne. Vem pa par stvari, ki jih nekateri lastniki mačkov očitno ne (npr. da nekatere mačke ne marajo hodit po alufoliji, da se jih da naučit, da stvari ne delajo, tako, da jih pošpricaš z vodo iz šprice za rože ...). Pač, če stranki rečeš 'jaz drugač nimam mačka, ampak vem dosti o njih', ti bodo težje verjeli, kot pa če samo rečeš, da imaš mačko doma.
Žal so nekatere druge prodajalke uporabile isto foro za prodajo. Ja, veste, ta hrana je veliko boljša od une hrane, moj pes jo ima ful rad pa nič več se ne redi. Joj, ta pesek mojim muckom res ful odgovarja, pa ful dobro zadržuje vonj. Bla, bla ... vse je pa v resnici samo marketinška poteza, da se čim več proda. Ker ti si tam zaposlen zato, da stvari prodaš, in če te šefica dobi, da delaš kako antireklamo ali pa nisi dovolj prepričljiv, ti lahko kar konkretno zamori. Ko smo imeli živali slabega zdravja, nihče ni smel zinit niti besede kupcem, ker bi takoj letel. Na srečo običajno ni nihče vprašal, če je žival zdrava, če je socializirana ..., tako da nam ni bilo treba lagati. Če koga zanima: jaz sem zdržala na delovnem mestu točno tri tedne. Aja, pa do ljudi niso nič bolj prijazni kot do živali - prepovedano je bilo iti ven na malico, čeprav ti po zakonu pripada. Lahko si si prinesel s sabo v službo in si pojedel zadaj, kjer smo imeli skladišče, garderobo, wc in bolne živali, vse v enem mini prostorčku, ampak če je bila gužva, ali pa če si bil tam več kot pet minut, so ti takoj zamorili.

Tako da: tebi je že lahko izgledalo, da se punca spozna, pa da ima veliko podgan. Jaz v to malo dvomim, že zato, ker bi vsak ljubitelj podgan, ki se nanje spozna, znorel, ko bi vsak dan gledal mladičke, zaprte v tistih majhnih terarijih, ki niso ločeni po spolu, dobivajo napačno hrano, imajo napačno steljo in so čisto nesocializirani.
Pa ne me narobe razumet, prodajalka ni verjetno nič kriva in čisto možno, da ti je hotela samo pomagat. Jaz se spominjam, ko sem enemu paru pomagala najt steljo, kletko in hrano za njuno podganico, pa bi se zdaj kar po glavi tolkla, kakšne bedarije sem jima dala - premajhno kletko, hrano za miši in podgane (ki za podgane ni preveč dobra) in žaganje za steljo. Samo ne moreš pa verjet človeku na besedo vse, kar reče ... sploh, če ti reče, da so podgane, ki jih prodaja, super in zdrave in živahne in da so ziher od dobrih rejcev.

Kar se pa vračila tiče: lahko jo probaš zamenjat, ampak ne pričakuj, da bo kaka druga iz istega legla kaj bolj zdrava. Verjetno ti tudi te bolne ne bodo želeli vzeti nazaj; če jo bodo, pa lahko pričakuješ, da je ne bodo zdravili, ker je zdravilo za podgano verjetno dražje kot pa podgana sama.


@izi: super, kar povej jim, kar jim gre. Smile podpiram to.
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:05 pm

pokazalami je slikce na mobiju. ful je bla prjazna. pokazala mi je nihove slikce k so ble se male, pa zdj k se cartajo z njo.

kaki hrano jim pa ti dajes?

kako hrano jim morm dat(zdj so se mladicki) pa a misls da ce bi jz kupla se1 samicko bi se mele fino? glede n to da je ta se tko mlada...


[uredila Juni: prosim, napiši vse odgovore v en post; če kaj pozabiš dopisati, uporabi gumbek 'uredi' Smile]
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:14 pm

Okej, pol možno, da jih ima, ampak še vedno pa ni nujno, da kaj ve o njih. Pač, verjamem, da je prijazna, jaz sem bila tudi do unega para, se jima je zdelo super, da sem jima znala pomagat. V resnici pa nisem imela blage ... Neutral šele zdaj, ko imam svoje podgane in sem tukaj na forumu, vidim, kako malo mi je bilo jasno takrat.

O domačih in trgovinskih mešanicah za podgane smo pa tu na forumu govorili ogromno, tako da ti predlagam, da si prebereš zadnjih nekaj tem v podforumu Prehrana. Smile Jaz sem svojo mešanico napisala v tej temi.

Pa ja ... podganici nujno družbo, če ta pogine. Dokler je še mlada, lahko kadarkoli dobi 'sostanovalko' - mojima dvema sem tamalo predstavila pri starosti 7 ali 8 mesecev, pa so se super ujeli. Smile Tako da ti ni treba hiteti z nakupom nove podganice, sploh, če je tvoja edina možnost nakup podgane iz trgovine.
Nazaj na vrh Go down
izi

izi


Število prispevkov : 25
Join date : 25/11/2010
Age : 36
Kraj : vrhnika

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 11:03 pm

jaz mislim iziju nabavit se eno za druzbo. Samo prvo se mora nujno pocajtati potem bo pa druzba.

kako pa ves koliko so priblizno stare.... moj izi gre komot v tulec od wcja...
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 11:20 pm

najlazi tko da uprasas tam ker si jo kupu xD
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 11:53 pm

Najbolje, da vprašaš veterinarja, koliko je izi star, potem pa malo primerjaš po velikosti. V trgovinah ne povejo vedno po resnici. Najbolje, da najdeš kak oglas na bolhi ali pa podarimo.si, tam ti najbrž ne bodo lagali glede starosti.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:28 am

izi je napisal/a:
jaz mislim iziju nabavit se eno za druzbo. Samo prvo se mora nujno pocajtati potem bo pa druzba.

kako pa ves koliko so priblizno stare.... moj izi gre komot v tulec od wcja...

V trgovinah so ponavadi okoli 3-4 tedne, razen če se ne prodajo nekaj časa. Če je bilo 'sveže' leglo, je torej tam nekje star. Je pa res, kot je choo rekla, da v trgovini radi rečejo, da so živali 2 meseca stare.

Lahko ga pa tudi stehtaš in primerjaš z mojima. Mojadva sta bila takole:

starost 5 tednov: nimam teže, imam pa slikico
starost 2 mesecev: 180 in 187g
starost 3 mesecev: 320g in 350g

Dvomim sicer, da je izi več kot 2 meseca star, ampak samo toliko, da imaš za primerjavo ... Sicer ti vse skupaj ne pove prav veliko, sploh če je tvoj podganko bolj suhec (vem, da je Dejanov pokojni podganec bil tudi kot odrasel čisto drobcen), ampak če tehta tam nekje 100g, potem lahko precej na sigurno oceniš, da je okoli en mesec star Smile
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:58 am

moja je tko shujsana :/
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 7:59 am

Amm, mene pa nekaj zanima.A ste si sploh pogledali živalico pred nakupom?
V tisti mali stekleni bučki ni težko gledat. Pa ne mislim zdaj grdo obtoževat, ampak bi rada samo nakazala še ostalim, ki jih zanima nakup podgane, da si morajo vedno pogledat še splošno zrdavje podgan.
To je malo lažje, če vzamete iz domačeg legla.

Driska se pa sploh vidi na kožuščku okoli zadnjika.
Saj bi jo lahko nesela nazaj, ampak ti je ne bodo vzeli, češ da je pri vas zbolela
in da je bila v trgovini v trenutku nakupa čisto zdrava.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 9:29 am

ne v trgovini se ni vidlo nobene driske.
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Sponsored content





mladiček s težavami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: mladiček s težavami   mladiček s težavami - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
mladiček s težavami
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: