Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Husky/Roan podgane

Go down 
+3
mashikaa
Lee
Tajson
7 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:43 pm

Podgance so zelo luškane, a zanima me katera naj bi bila Husky, saj jaz ne vidim nobene podgane na sliki v tem odtenku :/
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:07 pm

pomoje tisti z belo glavo/gobčkom Very Happy


Nazadnje urejal/a MetalGirl Sre Avg 18, 2010 8:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:09 pm

Ne posvetlijo zmeraj...Kakšni tudi bol potemnijo....Tisti vzorc je pa Roan, ki ima pri gobčku belo Wink
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:10 pm

Aja sej res.. xD
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:14 pm

No bomo videli, ko bodo starejši..ali se jim bo barva posvetlila ali potemnila. Gledala sem na internetu slike od obeh pa je res isto.
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:19 pm

Sej ti vrjamem da lahko posvetli, a ni zmeraj nujno lahko tudi zelo potemni...tako je pri mojem, vedno temnejši je in se mi zdi da ta odtenek, ki ima zdaj da bo vstal kar tak kakršen je.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 2:12 pm

Drgač pa..res nevem kakšna je razlika med Roan pa husky.. Najdla sm še clo člank kjer husky barve ne omenjajo pa omenjajo dve vrsti roan-pa zgleda sivo bel..kt husky pa sm najdla stran, kjer omenjajo husky pa je točn tak kt usi trije moji mladički pa mu kasnej barva zbledi.

http://www.nfrs.org/varietiesmarked.html

http://pipsa.flaming-trout.com/husky.html

Tko,da..men je čist vseen..se ne mislm spuščat v podrobnosti, ker je brezveze.

Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 2:20 pm

Dej prosim dobro preberi kar sem napisala. Roan ni barva, temveč je vzorec katerega ste poimenovali Husky. In sem že prej napisala da ni nujno da jim barva zbledi. Lahko se zgodi to ja (sm že rekla to prej), lahko se pa tudi zgodi da bo barva ostala črna oz. če je malo bol sivkasta British blue. temu vzorcu se pa lahko tudi reče drugače, a to je odvisno kako se ta vzorec nadaljuje po hrbtu.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 6:12 pm

No ja, to samo pomeni, da obstajata dve vrsti poimenovanja za isto stvar (za več info: 'roan' je US izraz, 'husky' pa UK). Če temu mi rečemo večinoma husky, naj bodo potem husky, je pa zagotovo dobro vedeti, da se lahko reče tudi roan.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 6:24 pm

No ja..sej zato sm rekla, da se ne mislm spuščat v podrobnosti, ker mi je res useen. Sej je zanimiu k je ful velik vzorcov, pa pasem podganc..al kukrkol že ampak sj ne delamo doktorata s tega. Vem, da večina reče telm husky tko, da sm se tud jst tko navadla. Uglavnem ostal so mi še 4 črni luštkani samčki in bi bla vesela, če mi ker sporoči, če bi kkšnga vzel.
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 6:39 pm

am ne Juni, kot jaz vem je Husky pigment dlake, izraz Roan je pa poimenovanje vzorca. Pojdi v knjižnico in si sposodi kakšno knjigo, ne spomnim se kako je bilo naslov tisti v kateri sem to najdla a vem da je bila v angleščini. No sej je vseeno. Upam da najdeš še 4 nove lastnike za gance Wink
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 7:04 pm

Ja ampak a ti še ni jasn, da zdj, ker si pa ti nekje prebrala, da je to Roan pa bomo zdej vsi temu rekl Roan. Pa šli res brskat po knižnc pa študirat o temu kva je res pa kdo ma bl prou... Zihr, da ne. Sej si povedala svoje mnenje, midve sva ga tud in to je to!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 8:22 pm

NO, malo tišje s prepiri. Suspect Suspect
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 12:36 pm

Evo, sem premaknila v posebno temo. Mene namreč zanima, kako je s stvarjo, in bi rada videla, kako se bo razpletlo.

Na netu namreč ne najdem nobenih dokazov, da bi bili huskyji kaj drugega kot roan, vsaj kar se Evrope tiče, husky pa v nobenem primeru ni barva (konec koncev imamo tudi kapučino huskyje), temveč vzorec:

http://www.dreameyce.com/eagleseye/rattery/ratinfo/huskyrats.htm

http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=varieties pod markings->roan

http://www.miceandrats.com/standrat.htm pod 'new varieties'

http://www.skyclyde.com/Husky.html malo več informacije o ZDA/evropskem huskyju in malo genetike


Aja pa še to, mogoče sem trapasta, ampak jaz res še nikoli nisem slišala, da husky podganice tudi temnijo. Prej bi rekla, da gre tu za nekaj drugega kot husky podgano - konec koncev je husky povsod, kjer sem kaj našla, opisan kot bledeč, nikjer pa ni pisalo, da lahko tudi temni.


Tajson, mene res zanima, v kateri knjigi si to prebrala, tako da če se spomniš, mi prosim povej - sploh, če je šlo za strokovno literaturo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 12:49 pm

Tajson že ima naročen projekt o teh tipih vzorcev in kožuškov. Razz
Ker jo tematika zanima, je želela odpreti temo. Upajmo, da bo utegnila kaj spisat za nas.

Ker meni tudi zdaj ni najmanj jasno, kaj je potem roan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 1:00 pm

Juni: Nisem mislila za Husky podgane da temnijo, temveč sem mislila vse podgane na slošno (mladič k raste lahko potemni ali posvetli). Zmotilo me je v bistvu to, da so bili imenovani za Husky-je smo tisti, ki so imeli vzorec Roan. Kaj pa tisti, ki imajo drugačen vzorec, ali ga pa sloh nimajo in so isto črni v zdajšnem stanju??!!! To je tisto kar me je najbol zmotilo. Lahko se zgodi ravno obratno: tisti črni brez Roan vzorca spremenijo barvo, med tem ko tisti z vzorcom Roan ne spremenijo barve in ostanejo črni....

Ni zmeraj nujno, da ravno tisti z vzorcem spremenijo barvo! Genetiko so lahko tudi podedovali po pra starših in ne po mami in očetu ://.
No za knjigo bom jaz šla v knjižnico. z Nes sem zmenjena da lahko tudi odprem temo o tem in bom iz knjig zbrala vse info., ter dala v temo ki jo bom odprla takrat. Nes bom tudi dala nasliv knjige, kater bo tudi objavlen v temi, če pa ne bo najdla na netu ji bom pa skenerano poslala prek e-pošte.
Se bom zelo potrudila čim lepše prevesti iz ang. v slo (knjiga je namreč v angleščini).
nebom pa pisala samo o Roan, a bom pisala tudi o drugih vzorcih, barvah, vrste kožuha in pasmah Wink.
I love you

u aija p.s.: hvala da si premaknila temo Smile Wink
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 1:55 pm

Sej se ne spoznam preveč, ampak kolkor sem jaz brala okrog, sem našla samo to, da te podganice z t.i. husky oz. roan vzorcem načeloma bledijo, da pa se lahko zgodi, da je vzorec nepravilen in ni čisto simetričen (moj Boo naprimer je mel, ko je bil še maliBoo, precej temen in kar velik flek čez desno očko, od katerega (fleka namreč Very Happy) je zdaj ostala samo še siva črtica), lahko je tudi hooded. Ampak da gre tukej pol za izjemo in "napako" husky vzorca, ne pa za hooded podganico. Ne vem, ampak tudi mene firbec matra Very Happy
Pa tudi - načeloma podgane s husky vzorcem bledijo (jasno ni nujno, lahko vzorček ostane, sam a ni to potem badger, ne pa husky?), ene pač mal hitreje od drugih - Boo je še vedno precej temen, njegov bratec (ki ga ima kolegica) je pa že skoraj čisto bel.

Pa še nekej me zanima, tukej vsi govorimo o kapučino podganah, na netu sem pa zasledila samo izraz "champagne". Se tako dejansko prevaja al smo samo tukej na forumu pokapučinili podgance? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 3:16 pm

Kapučino je naš izraz Wink

Večkrat kot champange vidim caramel PEW, ali pa hooded PEW.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 7:03 pm

Aha, kul, zdaj bolje razumem, kaj misliš. Sem tudi jaz zasledila, da ne bledijo le huskyji, ampak ne vem, če v Evropi take sorte sploh imamo. Sicer se mi pa zdi, da si ti tudi malo narobe razumela, kaj 'husky' v naših koncih pomeni - torej podgano z nekim specifičnim vzorcem, ki ji dlaka bledi, skratka, isto stvar, kot je roan. Btw, ne vem, koliko znaš angleško, ampak 'roan' pomeni žival, ki ima sol&poper tip kožuščka, kar torej že samo po sebi pomeni, da taka žival ne ostane enobarvna - tako da ne razumem povsem, zakaj te moti samo izraz 'husky', 'roan' pa ne.

@choo: 'kapučino' podganice so pomojem čisto naša iznajdba Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 7:41 pm

Haha lol, seveda znam angleško, že od malih nog (mati uči anglo:oops: :/). Ja to vem kaj pomeni Roan, smo ta izraz naj bi se oporablau za vzorec in ne za barvo. Husky naj bi se pa uporablau za barvo kožuha...to je v bistvu fora, da me je to zmotilo. Ok npr.: podgana, ki je stara že kakšne 3 mesece in si že prej sumil daa bo zaradi vzorca nato ratala Husky (bledenje si pričakoval). In na to ugotoviš, da pa zgleda ne bo nič bledela barva, saj je podgana po možnosti za zelo rahel odtenek potemnila. Zato se mi zdi bolje da rečeš da je to podgana z vzorcem Roan (če ga seveda ma....lahko da se vzorec po hrbtu drogače nadaljuje, za katere so pa tudi drugi izrazi) in da za barvo pa neveš kako se bo kasneje obnašala pri menjavi kožuga in pojasniš zraven da lahko zbledi in da je Roan Husky, ali pa barva potemni in je to Roan Black.

Ja no če koga zanima kako se lahko še drugače reče Roan vzorcu če se ta drugače nadaljuje po hrbtu:
Banded ali Stripet je eden iz med njihHusky/Roan podgane 21522916
tole je pa Roan
Husky/Roan podgane Roan3

Uploaded with ImageShack.us Husky/Roan podgane Roan

Uploaded with ImageShack.us
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 8:32 pm

Ok, zdaj sem pa tudi jaz čisto zbegana. Kako pa potem razložiš to, da se reče 'roan', če pa ne bledi? Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 8:47 pm

Poveš da je to vzorec (Roan) in ne barva. Za barvo pa poveš da se lahko zgodi da zbledi in da se zbledeli barvi reče (kasnejši sivi) reče Husky. Wink
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 9:03 pm

Evo najdla sem en posnetek, na katerem je podgana z Roan vzorcem oz. tale je bol banded (zgorni del je tak al tak zmeraj isti pri obeh verzijah) in ni Husky barvaa, se mi zdi da je bol kapočin barva...al pa..kaj je že....men se zdi da se mu reče Amber sm nism zih (za barvo mislim)
https://www.youtube.com/watch?v=mEzUBU_FbVI&feature=related Embarassed
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 9:56 pm

Ne dvomim v tvoje znanje angleščine, ampak jaz osebno včasih še slovenskih textov ne razumem, če so hecno napisani Wink Je možno, da si narobe prebrala, al pa da je v knjigi narobe napisano? Mene čakajo izpiti, zato sem si vzela čas in počela vse ostalo, in sem našla še tole stran: http://www.dreameyce.com/eagleseye/rattery/ratinfo/rat_markings.htm
Tudi povsod drugje, kjer sem iskala, je husky in roan isto, pomeni pa bledenje barve v obeh primerih, najpogosteje na vzorcih (citiram): "Roan AKA European Husky:
A blazed and banded or berkshire type marking. A UK Husky rat starts off solid colored but fades (silvers) out with age to often completely white. This pattern resembles a Husky dog with the markings, and fading. Roans can be any color."
Tudi na tem linku pravi, da gre za sopomenko: http://www.dreameyce.com/eagleseye/rattery/ratinfo/huskyrats.htm
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitimePet Avg 20, 2010 10:10 pm

Razmišljala sem da je možno da je pri obeh (barvi in vzorcu) isti izraz Roan. tako da zgleda da je za barvo posebaj in za vzorec posebaj isti izraz...Ker takrat je bilo tudi meni čudno ko sem brala za vzorec da so ga imenovali Roan, ker vem prevod in mi je bilo čudno. Res je da pa nisem vedela da se ta izraz uporablja tudi za barvo...neki v tem smislu...

Vso srečo pri izpitih Wink...drgač pa vem da ne dvomiš v moje znanje angleščine, pa tut če bi, se ne sekeram za to Wink...knjigo moram pa nujno,nujno,nujno nadt. da bom lahko kaj napisala vam, in da še enkrat preverim za ta izraz...hhh lol...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Husky/Roan podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Husky/Roan podgane   Husky/Roan podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Husky/Roan podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Husky podganica
» Seciranje podgane
» So to podgane?
» združit podgane ali ne
» Podgane in glasba

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: